Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Kiddo είπε:

      Θα τα καταφέρουμε κοριτσάκι μου.. δεν αμφιβάλλω στιγμή..! Και ξέρω ότι αυτή τη στιγμή τα βλέπεις όλα μαύρα.. απλά θέλει χρόνο.. χρόνο να πενθησεις για το εμβρυακι σου.. χρόνο να μαζέψεις τα κομμάτια σου.. και χρόνο μέχρι να έρθει το τυχερό θαυματακι σου.. όλα όμως θα γίνουν στην ώρα τους..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

      Και μην ξεχνάς πόσο σημαντικό είναι το πόσο εύκολα πιάνεις!! Η μήτρα σου είναι απόλυτα δεκτική!! Πλέον είναι απλά θέμα χρόνου και θέμα υγιούς εμβρύου.. Ξέρω ότι δεν σου δίνει ιδιαίτερη παρηγοριά αυτό αυτή τη στιγμή όπως δεν έδινε και σε εμένα.. ούτε υπάρχουν ουσιαστικά λόγια παρηγοριάς να απαλύνουν το πόνο σου.. απλά δεν πρέπει να το βάλεις κάτω και με το χρόνο κάπως θα απαλύνει.. το τυχερό όμως θα έρθει, το πιστεύω απόλυτα..! 

      Ναι είναι απόλυτα δεκτική αλλά φοβάμαι πως αφού δυο φορές έγινε αυτό αν συνεχίσει να γίνετε κάποια στιγμή δεν θα αντέξει άλλο …τα χάπια που περνούμε για την ετ ποσό καλό κάνουν να τα περνεις τόσο συχνά …δεν ξέρω φοβάμαι πως μέχρι να βρεθεί υγιή έμβρυο θα χαλάσει κάτι άλλο ..

      πρίν από 28 λεπτά , Kiddo είπε:

      Θα τα καταφέρουμε κοριτσάκι μου.. δεν αμφιβάλλω στιγμή..! Και ξέρω ότι αυτή τη στιγμή τα βλέπεις όλα μαύρα.. απλά θέλει χρόνο.. χρόνο να πενθησεις για το εμβρυακι σου.. χρόνο να μαζέψεις τα κομμάτια σου.. και χρόνο μέχρι να έρθει το τυχερό θαυματακι σου.. όλα όμως θα γίνουν στην ώρα τους..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

      Και μην ξεχνάς πόσο σημαντικό είναι το πόσο εύκολα πιάνεις!! Η μήτρα σου είναι απόλυτα δεκτική!! Πλέον είναι απλά θέμα χρόνου και θέμα υγιούς εμβρύου.. Ξέρω ότι δεν σου δίνει ιδιαίτερη παρηγοριά αυτό αυτή τη στιγμή όπως δεν έδινε και σε εμένα.. ούτε υπάρχουν ουσιαστικά λόγια παρηγοριάς να απαλύνουν το πόνο σου.. απλά δεν πρέπει να το βάλεις κάτω και με το χρόνο κάπως θα απαλύνει.. το τυχερό όμως θα έρθει, το πιστεύω απόλυτα..! 

      Σε ευχαριστώ πολύ για λόγια παρηγοριά τα χρειάζομαι …🙏🏼🩵

καφέ 10ος μηνας και βάλε!!


CoffeeFilter

Recommended Posts

Λοιπον...βαζω ενα θεμα προς συζητηση που διαβασα σημερα στο παλιο παρεντς και τρελαθηκα....

πειτε μου την αποψη σας γιατι εχω μεινει μα$@#$@ς.... πραγματικα νομιζω οτι αυτο το θεμα ειναι η υπερβολη σε ολο της το μεγαλειο...τόσο παραξενη ειμαι???τι να πω??? και να πω οτι δεν θηλασα??και οτι δεν θελω να θηλασω παλι??? αλλα οχι και ετσι ρε παιδια..

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=61024

τι να σχολιασω τωρα,δεν ξερω.εχω μεινει αναυδη!δεν διαβασα τα σχολια ολα,γιατι δεν με ενδιαφερει και πολυ το θεμα αυτη την στιγμη.μπραβο της που αντεξε μετα απο τοσα προβληματα και θηλασε τοσο πολυ,και θηλαζει και τα δυο,αλλα οντως ειναι λιγο υπερβολικο.γιατι οπως ειπε και μια κοπελα,πρεπει η μαμα να ειναι καλα,και να μην κινδυνευει η υγεια της και του 2ου παιδιου,για να θηλασει την 2,5 χρονων κορη της!ελεος!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα!!

δόντια μπορεί να είναι ειρηνάκι!

κι η δική μου δεν είναι πολύ καλά.

ευχαριστώ για τις φότο,θα σου στείλα μαιλ τις φότο με την δανάη. περαστικά της.

πάω γιατί έχω δουλειές.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ δεν το ειπα γιατι ειναι 2,5 χρονων

δεν πα να ηταν και 15!!! Αλλα το να διακινδυνευεις μια εγκυμοσυνη για ενα παιδι σε αυτη την ηλικια ειναι κουλο!!

ασχετο τωρα

τι γαλα δινεις στο μικρο??

Καλημέρα Δεσποινάκι!

Εγώ κανονικό φρέσκο του δίνω, ότι παίρνω κι εγώ! ΜΕΒΓΑΛ, του Lidl, τέτοια. Ρώτησα τον παιδίατρο όταν τον γύρισα σε φρέσκο και μου είπε ότι - καθώς είναι πολύ ανεπτυγμένος - δεν χρειάζεται ενισχυμένο γάλα. Το απλό πλήρες γάλα του είναι αρκετό.

Και, πίστεψέ με, του είναι! Κοντεύει το 1 μέτρο και είναι 15 κιλά! :shock::eek::cool:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν πλησιάζει η μέρα της βάπτισης και ρε γμτ έχω αγχωθεί!!!!!

Κι οχι για τις ετοιμασίες αλλά για τον καιρό!!!

Μέχρι εθχες που έβλεπα όλα καλά ηταν!!! Ζέστη, ήλιο κτλ

Σήμερα τι ηθελα και μπήκα και τσουπ βλέπω βροχες για το Σάββατο!!!

Όλο τύχη είμαι!!!! και στον γάμο μου την είχε κάνει την κουτσουκέλα του αλλά λίγο!!!

Επειδή δεν παρακολουθω γενικώς ποτέ τον καιρό (τωρα έχω ζόρι και τον βλέπω) λέτε να

αλλάξουν τα δεδομένα???? Για πειτε ρε κοριτσια!!!!

ΔΩΣΤΕ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ!!!!!!

α!! περιμένουμε και την νύφη μου να γεννήσει ελπίζω όχι μεχρι το Σάββατο!!!

Θα έχουμε ένα κοριτσάααακι!!!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλήμμμμμμμερα!!

Όχι ρε ιωάννα μου σιγα να μη βρέξει!!

Τι ώρα ειναι η βάπτιση??

Κατα τα άλλα σκ..τα ο γιούπης έβγαλε τον ώμο του χτες κ μάλλον πάμε για εγχείρηση... Ο γιέαααααα

Link to comment
Share on other sites

7 το απόγευμα είναι η βάπτιση!!!!

Αχ πολύ το φοβάμαι!!!!!

Περαστικά σας!!! Δεν το έχω πάθει ποτέ αλλά απο οσο ξέρω πονάει πολύ!!!!!

Ωχ χρειαζεται επέμβαση ε????

Εσενα πότε είναι η βάπτιση?? έχω ξεχάσει!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως την άνοιξη αν είναι να βρέξει βρέχει το μεσημέρι ως νωρίς το απόγευμα... οπότε κ να βρέξει ειμαι σίγουρη πως θα τη γλιτώσετε!!

Εμενα ειναι στις 20 ιουνιου αλλά είναι στη βροχερή κερκυρα οπότε ο καιρός παίζει...

Ναι πονάει πολύ..λιποθυμησε 2 φορές από τον πόνο...

Την επεμβαση μάλλον δεν θα τη γλιτώσουμε επειδή του εχει βγει ηδη 3 φορές..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,

ιωάννα μου έτσι λέει ο καιρός,αλλά μπορεί να αλλάξει,άντε να έχει καμμιά συννεφιά...

yioui μου τι πάθατε?περαστικά στον youpidio,ότι θες για την βάφτιση μου λες...

πάρε με τηλ.

φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

ιωαννα μου να σου ζησει ο κωσταντινος σου!!!! επίσημο πλεον το ονομα!!!:D:D:D:D που εισαιιιιι....μπες να μας γραψεις πως περασατε!!!!! δωστου και μια μεγαλη φιλουμπα απο τη θεια δεσποινα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ιωαννα μου να σου ζησει ο κωσταντινος σου!!!! επίσημο πλεον το ονομα!!!:D:D:D:D που εισαιιιιι....μπες να μας γραψεις πως περασατε!!!!! δωστου και μια μεγαλη φιλουμπα απο τη θεια δεσποινα!!!!!

Ε ναι λοιπόν βαφτιστήκαμε κι εμείς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ Δεσποινάκι για τις ευχές!!!!

Λοιπόν....

Ξυπνάω το Σάββατο 7 το πρωι και γινόταν χαλασμος Κυρίου έξω!!!!

Απίστευτη βροχή και αέρας!!!!

Μες στην στεναχώρια και το άγχος ήμουν, τόσες ετοιμασίες έλεγα και όλα θα πάνε χαμένα!!!!

Ευτυχώς ακούστηκαν οι προσευχές μου και ο καιρός απο τις 12 και μετά αρχισε να στρώνει

μέχρι τις 7 που ήταν η βάπτιση ο καιρός ήταν απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!!!!!

Ο Κωνσταντίνος φυσικά έκλαψε πάρα πολύ τον λυπήθηκε η ψυχή μου!!! Δεν καθόταν καθόλου στην νονά του και γενικά ήταν φοβισμένος εεε πλέον καταλαβαίνει τα πάντα!!!

Κατα τα άλλα όλα ηταν πολύ όμορφα και πολύ οργανωμένα, κύλησαν όλα καλά!!!

Οι μπομπονιερες,τα cup cakes και το μαλλί της γριας αρεσαν πάρα πολύ καθως και ο στολισμός του τραπεζιού ήταν πολύ ωραίος!!!

Μετα πήγαμε για φαγητό οπου και εκεί ήταν όλα τέλεια!!!

Περιμένω φωτο δείγματα από τον φωτογράφο και με το καλό θα τις ανεβάσω!!!!

Αααα! Δεν είπα το καλύτερο... με το που έφτασα στην εκκλησία και βγήκα απο το αυτοκινητο δεν κάνω 3 βηματα και πέφτω με τον Κωνσταντίνο αγκαλιά....!!!!

ευτυχώς δεν μου έπεσε το μωρό κι έπεσα με τα γόνατα!!!! Αφού όλοι οσοι είδαν το σκηνικό δεν καταλαβαν ότι έπεσα αλλα οτι πήγα να αφήσω τον Κωνσταντίνο κάτω!!!!

Με περιμάζεψε ο αδερφός μου και ευτυχως έγδαρα μονο το ένα γόνατο (είχε χαλίκια κάτω!!)ετρεχε και λίγο αίμα, τελωσπάντων το έσωσα!!!!

Με έχει πρήξει η μάνα μου ότι έχω μάτι πάνω μου και να κάνω ευχέλαιο!!!!

Κι απ οτι βλέπω θα το κάνω!!!!

έχω πέσει με το μωρό πάλι όταν ήταν 6 μηνών (τότε είχε χτυπήσει)!!!

Αυτό ήταν το μόνο δυσάρεστο!!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λοιπόν βαφτιστήκαμε κι εμείς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ Δεσποινάκι για τις ευχές!!!!

Λοιπόν....

Ξυπνάω το Σάββατο 7 το πρωι και γινόταν χαλασμος Κυρίου έξω!!!!

Απίστευτη βροχή και αέρας!!!!

Μες στην στεναχώρια και το άγχος ήμουν, τόσες ετοιμασίες έλεγα και όλα θα πάνε χαμένα!!!!

Ευτυχώς ακούστηκαν οι προσευχές μου και ο καιρός απο τις 12 και μετά αρχισε να στρώνει

μέχρι τις 7 που ήταν η βάπτιση ο καιρός ήταν απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!!!!!

Ο Κωνσταντίνος φυσικά έκλαψε πάρα πολύ τον λυπήθηκε η ψυχή μου!!! Δεν καθόταν καθόλου στην νονά του και γενικά ήταν φοβισμένος εεε πλέον καταλαβαίνει τα πάντα!!!

Κατα τα άλλα όλα ηταν πολύ όμορφα και πολύ οργανωμένα, κύλησαν όλα καλά!!!

Οι μπομπονιερες,τα cup cakes και το μαλλί της γριας αρεσαν πάρα πολύ καθως και ο στολισμός του τραπεζιού ήταν πολύ ωραίος!!!

Μετα πήγαμε για φαγητό οπου και εκεί ήταν όλα τέλεια!!!

Περιμένω φωτο δείγματα από τον φωτογράφο και με το καλό θα τις ανεβάσω!!!!

Αααα! Δεν είπα το καλύτερο... με το που έφτασα στην εκκλησία και βγήκα απο το αυτοκινητο δεν κάνω 3 βηματα και πέφτω με τον Κωνσταντίνο αγκαλιά....!!!!

ευτυχώς δεν μου έπεσε το μωρό κι έπεσα με τα γόνατα!!!! Αφού όλοι οσοι είδαν το σκηνικό δεν καταλαβαν ότι έπεσα αλλα οτι πήγα να αφήσω τον Κωνσταντίνο κάτω!!!!

Με περιμάζεψε ο αδερφός μου και ευτυχως έγδαρα μονο το ένα γόνατο (είχε χαλίκια κάτω!!)ετρεχε και λίγο αίμα, τελωσπάντων το έσωσα!!!!

Με έχει πρήξει η μάνα μου ότι έχω μάτι πάνω μου και να κάνω ευχέλαιο!!!!

Κι απ οτι βλέπω θα το κάνω!!!!

έχω πέσει με το μωρό πάλι όταν ήταν 6 μηνών (τότε είχε χτυπήσει)!!!

Αυτό ήταν το μόνο δυσάρεστο!!!!!

Κοριτσαρα μου να σου ζησει και παλι!!!! χαιρομαι που ολα πηγαν τελεια!!!! και για την τουμπιτσα μην στενοχωριεσαι αφου δεν χτυπησατε ολα οκ!!! (βαλε και το βιντεο με την τουμπα να το δουμε!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:)

και στειλε και κανενα cupcake με επιασε μια λυγουρααααα:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

να σου ζήσει ιωάννα μου.να τον χαίρεστε!!!

σου έφυγε το άγχος τώρα ε?

είδες ο καιρός?στην έκανε την χάρη!!!

μπράβο!!

βρε κερκυραια μηπως μιλησες με γιουπακι ^^ της στελνω μην αλλα δεν απανταει...τι να εγινε με τον γιουπιο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...