Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα, καταρχάς εύχομαι όλες μας να πετύχουμε το στόχο μας και να μας πάνε όλα καλά! Να σας πω λίγο κ εγώ τον προβληματισμό μου. Είμαι σην προετοιμασία εμβρυομεταφορας με δωρεά ωαρίων (2η φορα, την πρώτη με 3 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες, λόγω μη καλής ποιότητας ωαρίων της δότριας) αλλάξαμε κέντρο με τον ίδιο όμως γιατρό. Πριν το Πάσχα ήταν να κάνω εμβρυομεταφορα, αλλά για κάποιον λόγο δεν μεγάλωνε το ενδομήτριο μου πάνω από 7,3 & επίσης, είδε ο γιατρός υγρό στη μήτρα -πρώτη φορά- μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, αλλά σταματήσαμε τη διαδικασία, γιατί υπήρχε ο κίνδυνος να παρασυρθούν τα έμβρυα από το υγρό αλλά κ λόγω μικρού πάχους ενδομητρίου. 
      τέλος πάντων, το ξεπερνάμε αυτό, κ τώρα που είπαμε να κάνουμε την προσπάθεια ( 2 βλαστοκύστες 4ΑΒ & 4ΑΑ) μετά που τελείωσε η περίοδος μου , όταν σκουπίζομαι βλέπω πάλι ένα λίγο πηχτό υγρό σαν τζελ.. παρόμοιο με αυτό που είχα δει την προηγούμενη φορά, όμως τώρα δεν είναι κάθε φορά που σκουπίζομαι, όπως πριν το Πάσχα, αλλά μέσα στη μέρα μπορεί να είναι 2-3 φορές, κ αυτό το παρατήρησα μετά που τελείωσε η περίοδος μου. Ξεκίνησα από τη δεύτερη μέρα της περιόδου να παιρνω 2-2-2 τα Cyclacur και την Πέμπτη που πήγα στον γιατρό δεν είδε κάτι κ το ενδομήτριο είναι ήδη 5,2 κ ήμουν στην 5η μέρα του κύκλου. Τη  Δευτέρα έχω υπέρηχο πάλι.

      γνωριζετε τι μπορεί να είναι αυτό το πηχτό υγρό; Είναι πάλι από τη μήτρα μέσα; Δεν θα το αντέξω πάλι.. ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ. Ίσως είναι κατάλοιπα της περιόδου. Αλλά δεν είναι αιμα. Είναι διάφανο..

      συγνωμη για το σεντόνι… αλλά έχω άγχος…

καφέ 10ος μηνας και βάλε!!


CoffeeFilter

Recommended Posts

Λοιπον...βαζω ενα θεμα προς συζητηση που διαβασα σημερα στο παλιο παρεντς και τρελαθηκα....

πειτε μου την αποψη σας γιατι εχω μεινει μα$@#$@ς.... πραγματικα νομιζω οτι αυτο το θεμα ειναι η υπερβολη σε ολο της το μεγαλειο...τόσο παραξενη ειμαι???τι να πω??? και να πω οτι δεν θηλασα??και οτι δεν θελω να θηλασω παλι??? αλλα οχι και ετσι ρε παιδια..

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=61024

Βαρέθηκα να το διαβάσω όλο :tongue:!

Πόσο είναι το μεγάλο τους παιδί πια και δεν θέλουν να διακόψουν το θηλασμό;;

Ρε παιδιά, έχει και καλά γάλατα στο εμπόριο. :)


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βαρέθηκα να το διαβάσω όλο :tongue:!

Πόσο είναι το μεγάλο τους παιδί πια και δεν θέλουν να διακόψουν το θηλασμό;;

Ρε παιδιά, έχει και καλά γάλατα στο εμπόριο. :)

ρε ειναι 29 μηνων!!!!! και στην εγκυμοσυνη της της ειπε ο γιατρος να κοψει το θηλασμο γιατι ειχε αιμμοραγίες και τον βγαλανε ολες γελοιο!!!! ρε δεν παει καλα ο κόσμος...δηλαδη πιο σημαντικό ηταν να θηλαζει το πρωτο απο το να επιζήσει το δευτερο??? ΕΛΕΟΟΟΣΣΣΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε ειναι 29 μηνων!!!!! και στην εγκυμοσυνη της της ειπε ο γιατρος να κοψει το θηλασμο γιατι ειχε αιμμοραγίες και τον βγαλανε ολες γελοιο!!!! ρε δεν παει καλα ο κόσμος...δηλαδη πιο σημαντικό ηταν να θηλαζει το πρωτο απο το να επιζήσει το δευτερο??? ΕΛΕΟΟΟΣΣΣΣ!!!

Θηλάζει παιδί 2,5 χρονών;;;; Εμένα είναι 15 μηνών και πίνει φρέσκο γάλα! Είναι υγιέστατος!

Πως το θηλάζουνε με τόσα δόντια, δεν τους δαγκάει;

Αχ, δεν ξέρω, δεν θέλω να κρίνω κανέναν, αλλά εμένα μ' ανατριχιάζει λίγο :tongue:.

Νομίζω ότι πρέπει να φροντίζεις και τα δύο παιδιά σου, όταν αποφασίζεις να κάνεις δύο.

Υπάρχει ένας φανατισμός με τον θηλασμό, το έχω παρατηρήσει, αλλά τι να πω, ο καθείς με τις απόψεις του, δεν μ' αρέσει να κρίνω. :D


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

Θηλάζει παιδί 2,5 χρονών;;;; Εμένα είναι 15 μηνών και πίνει φρέσκο γάλα! Είναι υγιέστατος!

Πως το θηλάζουνε με τόσα δόντια, δεν τους δαγκάει;

Αχ, δεν ξέρω, δεν θέλω να κρίνω κανέναν, αλλά εμένα μ' ανατριχιάζει λίγο :tongue:.

Νομίζω ότι πρέπει να φροντίζεις και τα δύο παιδιά σου, όταν αποφασίζεις να κάνεις δύο.

Υπάρχει ένας φανατισμός με τον θηλασμό, το έχω παρατηρήσει, αλλά τι να πω, ο καθείς με τις απόψεις του, δεν μ' αρέσει να κρίνω. :D

ρε συ δεν το ειπα γιατι ειναι 2,5 χρονων

δεν πα να ηταν και 15!!! Αλλα το να διακινδυνευεις μια εγκυμοσυνη για ενα παιδι σε αυτη την ηλικια ειναι κουλο!!

ασχετο τωρα

τι γαλα δινεις στο μικρο??

Link to comment
Share on other sites

μόλις το διάβασα!!

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όσες θηλάζουν βλέπουν παντού εχθρούς!!!

δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να απαντήσω σε τέτοιο τόπικ...

αν πάθαινε κάτι στην εγκυμοσύνη?τι θα έλεγε τότε για τον θηλασμό?

αν πάθαινε κατάθλιψη και αυτοκτονούσε?

πόσες κοπέλες έχουν πάθει διάφορα,αλλά αυτά δεν τα βλέπουν...μόνο το κόλλημα με τον θηλασμό...

ο καθένας κάνει ότι θέλει στη ζωή του αλλά δεν τους καταλαβαίνω...

κι εγώ έχω κατακριθεί γιατί δεν θήλασα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μόλις το διάβασα!!

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όσες θηλάζουν βλέπουν παντού εχθρούς!!!

δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να απαντήσω σε τέτοιο τόπικ...

αν πάθαινε κάτι στην εγκυμοσύνη?τι θα έλεγε τότε για τον θηλασμό?

αν πάθαινε κατάθλιψη και αυτοκτονούσε?

πόσες κοπέλες έχουν πάθει διάφορα,αλλά αυτά δεν τα βλέπουν...μόνο το κόλλημα με τον θηλασμό...

ο καθένας κάνει ότι θέλει στη ζωή του αλλά δεν τους καταλαβαίνω...

κι εγώ έχω κατακριθεί γιατί δεν θήλασα!!

γιατι εγω που θηλασα νομιζεις τους καταλαβαινω???

τι κανεις μαρη???

μολις ειδα τις φωτο της μπουρμπουληθρας στο φεις!!! κουκλα!!! (και η μαμα και η μαμα:D:D:D:D)

ασχετο το μπουρμπουληθρα!! τωρα μου ηρθε αλλα μου αρεσει:D:D

Link to comment
Share on other sites

εγώ δίνω νουνού κιντ φρέσκο από 12 μηνών.

Νουνου kid φρεσκο???? what is this???

ρωταω γιατι μεχρι τωρα της δινω το χαρτινο το advance της δελτα και ειπα να το γυρισω στο βιολογικο της ολυμπος αλλα ειδα οτι ειναι υψηλης παστεριωσης...

το νουνου kid τι ειναι??? (σε απλα λογια θελω να ληγει σε 3-4 μερες ενω τα υψηλης κρατανε κανα μηνα και το ντοκτορι μου ειπε να τα αποφυγω..)

το advance το πινει αλλα ελεγα να το γυρισω στα βιολογικα...ξερεις κανενα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλά είμαστε,η μικρη παιδεύεται με τους τραπεζίτες!!!

θα γίνουμε πλούσιοι!!!!χεχε

στειλε και εδω τιποτα καλεεεε!!!!

και εγω στενοχωριεμαι που δεν ειδες το μελινακιον...εχω μια ταση να την επιδεικνυω χεχεχεχεχχεεχε:tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

υψηλής παστερίωσης είναι...κι αυτό

αλλά έχει γεύση με κανονικό γάλα,όλα τα άλλα είναι πολύ γλυκά,τα δοκίμασα όλα πριν πάρω αυτό.

πήρα advance,nestlac,ΑΒΓ.

είχαν γεύση βανίλια και σίδηρο...

εμείς μετά το 2ο έτος θα πάμε σε απλό γάλα,θέλει η παιδίατρος να πίνει παιδικό γάλα για τον σίδηρο.

βγάζουμε το 11ο και το 12ο δόντι,όλα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε γκερλς μου έκανε η φσιφσι τριτη βραδυ και τεταρτη πρωι πυρετο και διαρροιες....Δεν ξανα ανεβασε πυρετο.Παιζει να ειναι δοντια???????????????ποτε δεν εχει κανει κατι παρομοιο (με τα δοντια)και εχουμε αρκετα....

Αν ειναι ιωση ποσες μερες μετα ειναι επικινδυνο για τ'αλλα παιδακια?????

Πειτε μανες,πειτε....................


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε γκερλς μου έκανε η φσιφσι τριτη βραδυ και τεταρτη πρωι πυρετο και διαρροιες....Δεν ξανα ανεβασε πυρετο.Παιζει να ειναι δοντια???????????????ποτε δεν εχει κανει κατι παρομοιο (με τα δοντια)και εχουμε αρκετα....

Αν ειναι ιωση ποσες μερες μετα ειναι επικινδυνο για τ'αλλα παιδακια?????

Πειτε μανες,πειτε....................

καλως την!εμενα μου κανει διαρροια οταν βγαζει δοντια.για πυρετο δεν ξερω.μπορει να ειναι ελαφρια γαστρεντεριτιδα.αν δεν κανει πυρετο για μια μερα,την επομενη μερα την παω βολτα.δεν ρωτας τον παιδιατρο για καλο και για κακο?παντως δεν κολλανε τα παιδακια τιποτα,παρα μονο αν φιληθουνε στο στομα ή πιουνε απο το ιδιο μπιμπερο.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...