Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 41 λεπτά , baby_love είπε:

      Καλησπερα και καλο μηνα! Γραφω πρωτη φορα και χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ειμαι 35 χρονων και εχω κανει  3 εξωσωματικες στον κ. Μ.Μ. χωρις καμια εμβρυομεταφορα. Στην πρωτη εξωσωματκη εφαρμοσαμε  πρωτοκολλο ανταγωνιστη με gonal  175 μοναδες  για 3 μερες, 200 μοναδες για 5 μερες και φτασαμε εως 225 μοναδες  τις τελευταιες μερες,  πηραμε 19 ωαρια απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν τα 14 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη ημερα. Συγχρονως επαθα υπερδιεγερση ωοθηκων. Στην δευτερη εξωσωματικη o εμβρυολογος ζητησε λιγοτερα ωαρια και καλυτερη ποιοτητα και δοκιμασαμε gonal 150 μοναδες ολες τις μερες και τις τελευταιες 2 μερες 220 μοναδες. Πηραμε 14 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 4 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη μερα. Στην τριτη προσπαθεια με φυσικο κυκλο πηραμε 1 ωαριο το οποιο ειχε την καλυτερη εικονα καθως εγινε ενα υγιεστατο εμβρυακι , αλλα ετα την τεταρτη μερα  δεν προχωρησε. Δεν βρηκαμε καποια αιτια για την κακη ποιοτητα ωαριων. Το σπερμα ειναι πολυ καλο, εχω καλη Αμη και δεν βρισκουμε καποιον αλλο παραγοντα που να ευθυνεται. Τωρα προκειται να κανουμε εξεταση καρυοτυπου. Σκεφτηκα να παρω και αλλη μια γνωμη και επισκεφτηκα τον κ Σφ. ο οποιος μου προτεινε να εφαρμοσουμε μια διαφορετικη δοσολογια με 300 μοναδες την ημερα. Δεν γνωριζω και αναρωτιεμαι εαν ειναι μια συνηθισμενη δοσολογια και δη για τη βελτιωση της ποιοτητας των ωαριων. Δεν υπαρχει παλι κινδυνος να παθω υπερδιεγερση? Εχει καποια απο εσας παρομοια εμπειρια? Αναμενω την οποια βοηθεια και συμβουλη.  Ευχομαι απο καρδιας σε ολες μας την πραγματοποιηση του ονειρου μας.

      Χωρίς να γνωρίζω πολλά, πιστεύω πως δεν σου έχει ταιριάξει ακόμα πρωτόκολλο. Ο Σφ είναι αν μη τι άλλο έμπειρος. Αν δουν σημάδια υπερδιέγερσης θα σου μειώσουν τη δόση. Το θετικό είναι πως δίνεις πολλά ωάρια. Έχεις σύνδρομο πολυκυστικων?

      Το σπέρμα το έχετε ελέγξει σε πιστοποιημενο ανδρολογικο εργαστήριο? Dfi, καλλιέργεια κτλ κάνατε?

καφέ 10ος μηνας και βάλε!!


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αμάν! Δέσποινα, έχουμε συνομίληκα παιδιά και είσαι έγγυος πάλι, ε;

Αχ, το σκέφτομαι κι εγώ, αλλά έχω φρικάρει λίγο! Πως είσαι, για πες κάνα τιπ!

Θα ξαναμπω σε λιγο ξυπνησε η μαιμου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είστε εξαφανισμένες και μας παρατήσατε,αλλά θα τα ψάλλω από κοντά σε μερικές...

παρασκευή έρχομαι αθήνα.

η δική μου δεν λέει ούτε μια λέξη ακόμα...ένα μαμά που και που,μπορεί να είναι και τυχαίο.

ήσυχη είναι,τώρα ας πούμε έχει ξυπνήσει και είναι στο δωματιό της στη κούνια της και παίζει.

έχει 10 δοντάκια και περπατάει,αλωνίζει!! της λες πως κάνει η γατούλα που έχουμε στο μπαλκόνι..."νια" λέει!!βάρος 12.980 και ύψος 78εκ.αυτά τα λίγα.

νταρντανόπαιδο!!!

Link to comment
Share on other sites

πωπω καταντια το καφε.....εξαφανιζολ!!!!

ιωαννα εισαι εδωωωωω????? αμα περιμενω απο ιρεν και γιουπι σωθηκα...

να πω κανα νεο μπας και παρετε μπροστα???

πηγαμε παιδιατρο την παρασκευη και το μελινακι και επισημα πλεον δεν ειναι στουμπος!!! εφτασε το μεσο ορο!!!78 ποντακια παρακαλω!!! πηραμε 6 ποντους σε 3 μηνες!!!ζήτωωωω!!!!

καναμε και το MMR και μεχρι τωρα αν και ειναι νωρις ακόμα δεν φαινεται να την εχει πειραξει...

η κυρια μιλαει ΟΟΟΛΗΗΗ ΤΗΝ ΩΡΑΑ μου εχει ζαλισει το κεφαλι!! εδω και 3 μερες εχει αρχισει να λεει και τρισύλλαβες λεξεις!! χθες ειχε βαλει ενα ταπερ στο κεφαλι και της πεφτει και μου λεει ΕΠΕΣΕ!!! Καθαροτατα!!! γελουσα μιση ωρα!! ειπε επισης ΠΑΠΑΚΙ αντι για παπα που το λεει τοσο καιρο, και ΖΑΛΙΑ (την κουκλα της τη ροζαλια:D:D:D)

μερα με τη μερα συνεννοουμαστε ολο και καλυτερα και πολυ χαιρομαι γιατι το εχω μεγαλο αγχος πως θα τα βγαλω περα οταν γεννηθει ο μπομπος...

βεβαια ειναι διαολος ακομα!!! πανω στα τραπεζια ορθια χορευει!!

ααα!!εχει αρχισει να ψιλοτραγουδαει κιολας!!:D:D

τι αλλα να πω η χαζομανα???:tongue::tongue::tongue::tongue:

πειτε κανα νεο μωρε!!!

ιωαννα και yioupi βαλτε καμια προσφατη φωτο των παιδιων στο facebook να τα δουμε!!! ακομα αυτες που ηταν 9 μηνων εχετε!!! ΑΝΤΕ!!

την ιρεν δεν τη βριζω αφου το δαναακι το βλεπω!! και ρε yioupi τι θα γινει με τη σκατοδουλεια σου???θα παμε για κανα καφε επιτελους???θελω να δω τη ντουντου (για σενα σκασιλα μου εννοειται...)

Εδώ είμαι!!!!!!

Τρεεεεεεχω για την βάπτιση του Κωνσταντίνου.................................

15 Μαιου είναι και καταλαβαίνεις... ψάξε κάνε.... τα έχω παίξει!!! αλλά θα γίνουν πολύ ωραία όλα!! Θα βάλω φώτο κάποια στιγμή!!

Είμαστε πολύ καλά κι εμένα ο μικρός μιλάει,όλο θέλει να τρωει τι θα τον κάνω.... ερχεται στα πόδια μου και ζητάει ο άνθρωπος τοτ (τοστ εννοει).

Εχει αρχίσει και μαγκευει παταει κάτι τσιρίδες αμα δεν του κάνουμε κάτι αλλά τον αγνοω... κλαιει για κανενα λεπτό και μετα το ξεχνάει. Κάνω καλά που τον αγνοώ????? Εσεις τι κάνετε σε τέτοιες φάσεις? Ενω ο άντρας μου τον συνερίζεται πχ γιατι αγόρι μου, πες μου τι θέλεις, να σου δώσω κάτι άλλο κτλ και μετα τον καβαλάει ο ζούζουνος!!!

Κατα τα άλλα ειναι πολύ καλό παιδάκι. Κοιμόμαστε τέλεια τα βράδια.. τον πάιρνουμε μαζί μας.... ειδικά Σαββατοκυριακα 10-11 ξυπνάμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΜΡ το καθυστέρησα και θα το κάνουμε μετά την βάπτιση!!!!

Όσο για φώτο θα βάλω καινούριες έχεις δίκιο!!!!!!!!!!!!!!

Είδα την Μελίνα και είναι μια κουκλίτσα!!!! Πράσινο ματάκι πήρε η μικρή τέλεια!!!! και τα μαγουλάκια της που είναι ροδοκόκκινα με τρελλαίνουν!!!!

Άντε και ο μπεμπούλης εύχομαι να είναι ο ιδιος κούκλοοοοος!!!!!!!!

Πολλά πολλά φιλιά!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

με το καλό η βάφτιση ιωάννα,περιμένουμε φότο...

κι εγώ την αγνοώ,μερικές φορές κάθεται στο πάτωμα και κλαίει αν θέλει κάτι.

δεν της κάνω όλα τα χατήρια...εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει όλα τα χατήρια!! Δοκιμάζει τις αντοχές σου (κι ο δικός μου δηλαδή), μη μασάς :).

Αχ, εμένα που κοντεύει 15 κιλά; Είναι βέβαια και 90 εκ. σχεδόν! Έχει γίνει θηρίο! Κι από δοντάκια καλά πάμε, 16, γι' αυτό τρώμε απ' όλα, και μπριζόλα μασάει άμα λάχει! Το Πάσχα κομματάκια από τα ψητά του 'δινα ;).


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θέλει όλα τα χατήρια!! Δοκιμάζει τις αντοχές σου (κι ο δικός μου δηλαδή), μη μασάς :).

Αχ, εμένα που κοντεύει 15 κιλά; Είναι βέβαια και 90 εκ. σχεδόν! Έχει γίνει θηρίο! Κι από δοντάκια καλά πάμε, 16, γι' αυτό τρώμε απ' όλα, και μπριζόλα μασάει άμα λάχει! Το Πάσχα κομματάκια από τα ψητά του 'δινα ;).

90 εκατοστα!!!!15 κιλα!!!! ενταξει το παιρνω πισω!! ακομα στουμπος ειναι η μελινα:D:D:D:D:D

και απο δοντια??????μπουαχαχαχαχαχαχχα!!!! το πασχα βγηκε το 3ο!!!!!:D:D:D:D:D:D:D παντως τρωει μια χαρα τα μη αλεσμενα!!! εχει ουλα απο ατσαλι το παιδι μου!!!χαχαχαχχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι!!!!!!

Τρεεεεεεχω για την βάπτιση του Κωνσταντίνου.................................

15 Μαιου είναι και καταλαβαίνεις... ψάξε κάνε.... τα έχω παίξει!!! αλλά θα γίνουν πολύ ωραία όλα!! Θα βάλω φώτο κάποια στιγμή!!

Είμαστε πολύ καλά κι εμένα ο μικρός μιλάει,όλο θέλει να τρωει τι θα τον κάνω.... ερχεται στα πόδια μου και ζητάει ο άνθρωπος τοτ (τοστ εννοει).

Εχει αρχίσει και μαγκευει παταει κάτι τσιρίδες αμα δεν του κάνουμε κάτι αλλά τον αγνοω... κλαιει για κανενα λεπτό και μετα το ξεχνάει. Κάνω καλά που τον αγνοώ????? Εσεις τι κάνετε σε τέτοιες φάσεις? Ενω ο άντρας μου τον συνερίζεται πχ γιατι αγόρι μου, πες μου τι θέλεις, να σου δώσω κάτι άλλο κτλ και μετα τον καβαλάει ο ζούζουνος!!!

Κατα τα άλλα ειναι πολύ καλό παιδάκι. Κοιμόμαστε τέλεια τα βράδια.. τον πάιρνουμε μαζί μας.... ειδικά Σαββατοκυριακα 10-11 ξυπνάμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΜΡ το καθυστέρησα και θα το κάνουμε μετά την βάπτιση!!!!

Όσο για φώτο θα βάλω καινούριες έχεις δίκιο!!!!!!!!!!!!!!

Είδα την Μελίνα και είναι μια κουκλίτσα!!!! Πράσινο ματάκι πήρε η μικρή τέλεια!!!! και τα μαγουλάκια της που είναι ροδοκόκκινα με τρελλαίνουν!!!!

Άντε και ο μπεμπούλης εύχομαι να είναι ο ιδιος κούκλοοοοος!!!!!!!!

Πολλά πολλά φιλιά!!!

ΤΟΤ ΤΟΤ!!!!!:D:D:D:D Ρε τι κολλημα εχουν με τα τοστ??και εμενα τα ιδια!!! παει και βγαζει την τοστιερα απο το ντουλαπι!!!:D:D:D

οσο για τα νευρα και εμενα τα ιδια κανει..αμα δεν περασει το δικο της χτυπιεται στο πατωμα σαν το χταποδι!!! τωρα για το πως αντιδρω εγω..μμ.. αναλογως..αλλες φορες κανω την αδιαφορη αλλα μερικες φορες δεν αντεχω γιατι μου δακρυζει κιολας και δεν τα μπορω εγω τα δακρυα...με πιανουν τα ζουμια και νοιωθω σκυλα..οποτε γενικως οπως καταλαβατε οτι θελει με κανει....

με το καλο η βαφτιση ιωαννα μου!!! ΑΝ ΔΕΝ ΒΑΛΕΙΣ ΦΩΤΟ ΘΑ ΣΕ ΣΚΙΣΩ!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, απο τη μία καλά είναι, γιατί ξεμπέρδεψα με τα αλέσματα και τρώει απ' όλα.

Από την άλλη ... ρώτα την πλάτη, τη μέση, τα μπράτσα και τους ώμους μου, τι τραβάνε; :(


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ίλιον θα μείνω,αλλά έρχομαι όπου θέλετε...

το σκ θα συναντηθώ με του ιανουαρίου τα κορίτσια...εσύ και η ειρήνη όμως δεν δουλεύετε έτσι?οπότε αν θέλετε δευτέρα πρωί ή τετάρτη. ή απόγευμα για να πάρω τηλ και την yioupi!!

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!!!!!!

Καλά και εμεις απο δόντια σκίζουμε!!!!!!!!!!!!!! 4 έχει από τον Οκτώβριο!!!

Αναρωτιεμαι πότε θα βγούν τα υπόλοιπα 16???????????????

Θα βάλω θα βάλω φώτο από την βάπτιση!!!!!

Τυχερουλες θα βρεθείτε!!!!

Να ρωτήσω..... η Ειρήνη τι κάνει???? μάθαμε τι είναι το σποράκι της????

Θα έχει παρέα ο μπέμπούλης σου Δέσπονα ή θα τον πνίξετε με τα κοριτσάκια???????


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!!

Αχ κοριτσια η μικρη μου απο την παρασκευη ειναι αρρωστουλα....ναι,ναι αρρωστησε η Δαναη για 1η φορα αλλα μας εχει παει......Της γύρισε σε βρογχιολιτιδα και εχει τρελη μυξα,βηχει και κανει χρου,χρου:(:(:(:(.

Ξεκινησαμε απο την Δευτερα αερολιν και ακομα δεν βλεπω φως.....θα δουμε.....λενε οτι κραταει μερες.......

Φιλη μιαμαμα μακαρι να ειμαστε καλα απο Δευτερα για να τον πιουμε αυτο τον καφε!!!!!!

Ιωαννα το σπορακι μου ειναι αγορι και ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι απο το 1ο αγορι ηθελα!!!!

Η Δαναη κατα τ'αλλα ειναι φοβερη(κουκουβαγιομανα κι'εγω)!!!Λεει πλεον διαφορα.... καταλαβαίνει τα παντα,σε γενικες γραμμες με ακουει και γενικα ειναι ηρεμη γιατι αλλιως θα ειχα πεσει απο το μπαλκονι:D:D:D!!!!

Την ρωταω που ειναι ο αδερφος σου και ερχεται μου σηκωνει μπλουζα και μου φιλαει την κοιλια.....περιττο να πω τι παθαινω......


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

1174853dr83b5attp.gif

μπράβο ειρηνάκι μου...πολύ χαίρομαι!!!

ένα κι ένα κι εσύ και η δέσποινα!!

μοιάζει η Δανάη με την Έλλη...και η δική μου ήσυχη είναι,εκτός κι αν είναι κουρασμένη...

περαστικά στο κορίτσι σου!!

μια χαρά θα είναι μέχρι την επόμενη εβδομάδα...ελπίζω να τα πούμε.

φιλάκια πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!βρε,βρε,κοσμος στον 10ο!

κανενας φουρνος θα γκρεμιστηκε!:tongue::tongue::tongue:

με το καλο να ερθει το αγορακι σου ειρηνη,και περαστικα στην κουκλιτσα σου!

η πιο πολυλογου εδω μεσα ειναι η μελινα,ε?κι εμενα μιλαει πολυ,αλλα τις πιο πολλες φορες δεν καταλαβαινω τι λεει.θελω μεταφραση.τ'ονομα τους κοριτσια το εχουνε μαθει?εμας ειναι δυσκολο,γμτ.και της λεω αντζελινα και λεει ...να!:D:D:D:D

σκαρφαλωνει παντου και τρωει τα παντα και θελει να τρωει μονη της.

α!δεσποινα,καναμε και πυρετο εχθες απο το εμβολιο,αλλα αρχισε το βραδακι,και σημερα ειναι καλα.για να μην ανησυχεις.

καλε μαεστρια,το παιδι σου ειναι πανυψηλο!να το χαιρεσαι!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...