Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 41 λεπτά , baby_love είπε:

      Καλησπερα και καλο μηνα! Γραφω πρωτη φορα και χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ειμαι 35 χρονων και εχω κανει  3 εξωσωματικες στον κ. Μ.Μ. χωρις καμια εμβρυομεταφορα. Στην πρωτη εξωσωματκη εφαρμοσαμε  πρωτοκολλο ανταγωνιστη με gonal  175 μοναδες  για 3 μερες, 200 μοναδες για 5 μερες και φτασαμε εως 225 μοναδες  τις τελευταιες μερες,  πηραμε 19 ωαρια απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν τα 14 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη ημερα. Συγχρονως επαθα υπερδιεγερση ωοθηκων. Στην δευτερη εξωσωματικη o εμβρυολογος ζητησε λιγοτερα ωαρια και καλυτερη ποιοτητα και δοκιμασαμε gonal 150 μοναδες ολες τις μερες και τις τελευταιες 2 μερες 220 μοναδες. Πηραμε 14 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 4 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη μερα. Στην τριτη προσπαθεια με φυσικο κυκλο πηραμε 1 ωαριο το οποιο ειχε την καλυτερη εικονα καθως εγινε ενα υγιεστατο εμβρυακι , αλλα ετα την τεταρτη μερα  δεν προχωρησε. Δεν βρηκαμε καποια αιτια για την κακη ποιοτητα ωαριων. Το σπερμα ειναι πολυ καλο, εχω καλη Αμη και δεν βρισκουμε καποιον αλλο παραγοντα που να ευθυνεται. Τωρα προκειται να κανουμε εξεταση καρυοτυπου. Σκεφτηκα να παρω και αλλη μια γνωμη και επισκεφτηκα τον κ Σφ. ο οποιος μου προτεινε να εφαρμοσουμε μια διαφορετικη δοσολογια με 300 μοναδες την ημερα. Δεν γνωριζω και αναρωτιεμαι εαν ειναι μια συνηθισμενη δοσολογια και δη για τη βελτιωση της ποιοτητας των ωαριων. Δεν υπαρχει παλι κινδυνος να παθω υπερδιεγερση? Εχει καποια απο εσας παρομοια εμπειρια? Αναμενω την οποια βοηθεια και συμβουλη.  Ευχομαι απο καρδιας σε ολες μας την πραγματοποιηση του ονειρου μας.

      Χωρίς να γνωρίζω πολλά, πιστεύω πως δεν σου έχει ταιριάξει ακόμα πρωτόκολλο. Ο Σφ είναι αν μη τι άλλο έμπειρος. Αν δουν σημάδια υπερδιέγερσης θα σου μειώσουν τη δόση. Το θετικό είναι πως δίνεις πολλά ωάρια. Έχεις σύνδρομο πολυκυστικων?

      Το σπέρμα το έχετε ελέγξει σε πιστοποιημενο ανδρολογικο εργαστήριο? Dfi, καλλιέργεια κτλ κάνατε?

καφέ 10ος μηνας και βάλε!!


CoffeeFilter

Recommended Posts

τσουτσουνι....

..............

Χμμμμμμμμμ.......

2 καλά νέα βλέπω σε αυτή την είδηση:

1) Για να το είδατε από τώρα σημαινει πως το παιδί έχει χάρες:tongue:

2)Θα παίζει με της ειρήνης που είμαι σίγουρη πως είναι και αυτό αγορι:cool:

Με το καλοοοοοοοοοοοοοοοο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

που είστε βρε κορίτσια?????

helloooooo

helloooooooooooooooooooooooooo

Πως τα πάει το ελλήδιο??

Η ντ καλά..

είναι μεγάλο σούργελο κ έχει φάει κ ψάρι κ αυγό αμιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!

Γιδινο θα ξαναδοκιμάσω σε κανένα μηνα πάλι!!!

Α!!Πες κανέναν καλο φωτογράφο στην Κέρκυρα

Επεξεργάστηκαν by YIOUPI
Link to comment
Share on other sites

yioupaki που χάθηκες?

πως τα πας?δουλειά και σπίτι?

ξέρω φωτογράφο..."κρεμώνας"

τον έχει πάρει η αδερφή μου,η κουμπάρα μου,είναι γνωστός μας. θέλεις να ρωτήσω τιμές?

η μικρή καλά,κάνει μερικά βηματάκια,αλλά φοβάται.

κλείνουμε το μαγαζί και πακετάρουμε!!

αυτά τα νέα μας

Link to comment
Share on other sites

Ωχ πακετάρετε ε???

Τι σκεφτεσαι να κάνεις???

Ναι το θέλω το τηλ κ θέλω κ να βρω κάποιον ΄για έναν στοιχειώδη στολισμο..μη φανταστεις τίποτα παπαδες.. τη κολυμπήθρα, τα τραπέζια στην ταβέρνα ...αυτά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Na'μαι κι'εγωωωωωωωωωωωωωω

Μην βαράτε.....

Γιουπακι τρελά νεα με Λυδία διάβασα!!!! Μπράβο σας!!!!!!!!!!!!!!

ΑΑΑΑΑΑ καλό μηνα!!!! Μύρισε άνοιξη εεεεεεεεε????????

Εμεις ολα καλα!!Το Δαναακη εχει αρχισει και λεει 2-3 λεξεις ,ακομα κοιμαται μαζι μου και ειμαστε μια χαρα!!!Την τριτη εκανα και την αυχενικη για το νεο μελος και αυτο μια χαρα!!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλα και να περάσετε ενα ομορφο πασχα!!!!

Φιλιαααααααααααααααα


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Na'μαι κι'εγωωωωωωωωωωωωωω

Μην βαράτε.....

Γιουπακι τρελά νεα με Λυδία διάβασα!!!! Μπράβο σας!!!!!!!!!!!!!!

ΑΑΑΑΑΑ καλό μηνα!!!! Μύρισε άνοιξη εεεεεεεεε????????

Εμεις ολα καλα!!Το Δαναακη εχει αρχισει και λεει 2-3 λεξεις ,ακομα κοιμαται μαζι μου και ειμαστε μια χαρα!!!Την τριτη εκανα και την αυχενικη για το νεο μελος και αυτο μια χαρα!!!!

Εύχομαι να είστε όλες καλα και να περάσετε ενα ομορφο πασχα!!!!

Φιλιαααααααααααααααα

που'σαι βρε ειρηνη?χρονια και ζαμανια!

χαρηκα που μαθαμε νεα σου,κι ειστε ολοι καλα.

καλο πασχα να εχετε!καλα να περασετε,και φιλια στην δαναη και στην κοιλιτσα σου.παρεπιμπτοντως τι ειναι το μωρακι σου?

αμα μαθεις να μας πεις κι εμας,ε?


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααααααα

Δεν μπορέσαμε να μάθουμε ακομα το φύλλο.......Θα ήθελα αγοράκι.....:)

Και στην Δανάη νόμιζα οτι ειχα αγοράκι οπότε απο 6η αίσθηση τιποτααααααα

Θα σας ενημερώσω ομως μανουλες!!!!!!!

Φιλια και καλη ανασταση !!!


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Κορίτσια!!!!

Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!!!

Μπήκα για Χρόνια πολλά κι εχω στεναχωρεθεί τόσο πόλυ σήμερα με τον Παναγιωτάκη της Αννίνα ......

δεν μπορώ να το πιστέψω.... δεν μπορώ.......

Τρελαίνομαι μόνο με την σκέψη...... γιατί γιατί να συμβαίνουν αυτά?????

Κοριτσια μου καλά, τα παιδάκια μας μόνο υγεία να παρακαλάμε να έχουν και αγάπη να τους δίνουμε τίποτα μα τίποτα άλλο!!΄

Συγνώμη αν σας στεναχώρησα αλλά ήθελα να μιλήσω κάπου..................

Φιλάκια


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

πωπω καταντια το καφε.....εξαφανιζολ!!!!

ιωαννα εισαι εδωωωωω????? αμα περιμενω απο ιρεν και γιουπι σωθηκα...

να πω κανα νεο μπας και παρετε μπροστα???

πηγαμε παιδιατρο την παρασκευη και το μελινακι και επισημα πλεον δεν ειναι στουμπος!!! εφτασε το μεσο ορο!!!78 ποντακια παρακαλω!!! πηραμε 6 ποντους σε 3 μηνες!!!ζήτωωωω!!!!

καναμε και το MMR και μεχρι τωρα αν και ειναι νωρις ακόμα δεν φαινεται να την εχει πειραξει...

η κυρια μιλαει ΟΟΟΛΗΗΗ ΤΗΝ ΩΡΑΑ μου εχει ζαλισει το κεφαλι!! εδω και 3 μερες εχει αρχισει να λεει και τρισύλλαβες λεξεις!! χθες ειχε βαλει ενα ταπερ στο κεφαλι και της πεφτει και μου λεει ΕΠΕΣΕ!!! Καθαροτατα!!! γελουσα μιση ωρα!! ειπε επισης ΠΑΠΑΚΙ αντι για παπα που το λεει τοσο καιρο, και ΖΑΛΙΑ (την κουκλα της τη ροζαλια:D:D:D)

μερα με τη μερα συνεννοουμαστε ολο και καλυτερα και πολυ χαιρομαι γιατι το εχω μεγαλο αγχος πως θα τα βγαλω περα οταν γεννηθει ο μπομπος...

βεβαια ειναι διαολος ακομα!!! πανω στα τραπεζια ορθια χορευει!!

ααα!!εχει αρχισει να ψιλοτραγουδαει κιολας!!:D:D

τι αλλα να πω η χαζομανα???:tongue::tongue::tongue::tongue:

πειτε κανα νεο μωρε!!!

ιωαννα και yioupi βαλτε καμια προσφατη φωτο των παιδιων στο facebook να τα δουμε!!! ακομα αυτες που ηταν 9 μηνων εχετε!!! ΑΝΤΕ!!

την ιρεν δεν τη βριζω αφου το δαναακι το βλεπω!! και ρε yioupi τι θα γινει με τη σκατοδουλεια σου???θα παμε για κανα καφε επιτελους???θελω να δω τη ντουντου (για σενα σκασιλα μου εννοειται...)

Link to comment
Share on other sites

Το "10ος μήνας και βάλε" δεν το κατάλαβα :(.

Εγώ να γράψω εδώ ή να μην γράψω;

χαχαχαχαχαχαχα!!! γραψε παιδι μου!!! και εδω οι ιδιες με το γεναρη ειναι συν πλυν μερικες ακομα!!

το 10ος μηνας ακου πως βγηκε..

στο πρωτο φορουμ που μιλουσαμε με τα κοριτσια ανοιγαμε καθε μηνα της εγκυμοσυνης ενα τοπικ..7ος μηνας..8ος μηνας..9ος μηνας... εεε..οταν γεννησαμε ανοιξαμε το 10ος μηνας και βαλε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...