Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 41 λεπτά , baby_love είπε:

      Καλησπερα και καλο μηνα! Γραφω πρωτη φορα και χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ειμαι 35 χρονων και εχω κανει  3 εξωσωματικες στον κ. Μ.Μ. χωρις καμια εμβρυομεταφορα. Στην πρωτη εξωσωματκη εφαρμοσαμε  πρωτοκολλο ανταγωνιστη με gonal  175 μοναδες  για 3 μερες, 200 μοναδες για 5 μερες και φτασαμε εως 225 μοναδες  τις τελευταιες μερες,  πηραμε 19 ωαρια απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν τα 14 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη ημερα. Συγχρονως επαθα υπερδιεγερση ωοθηκων. Στην δευτερη εξωσωματικη o εμβρυολογος ζητησε λιγοτερα ωαρια και καλυτερη ποιοτητα και δοκιμασαμε gonal 150 μοναδες ολες τις μερες και τις τελευταιες 2 μερες 220 μοναδες. Πηραμε 14 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 4 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη μερα. Στην τριτη προσπαθεια με φυσικο κυκλο πηραμε 1 ωαριο το οποιο ειχε την καλυτερη εικονα καθως εγινε ενα υγιεστατο εμβρυακι , αλλα ετα την τεταρτη μερα  δεν προχωρησε. Δεν βρηκαμε καποια αιτια για την κακη ποιοτητα ωαριων. Το σπερμα ειναι πολυ καλο, εχω καλη Αμη και δεν βρισκουμε καποιον αλλο παραγοντα που να ευθυνεται. Τωρα προκειται να κανουμε εξεταση καρυοτυπου. Σκεφτηκα να παρω και αλλη μια γνωμη και επισκεφτηκα τον κ Σφ. ο οποιος μου προτεινε να εφαρμοσουμε μια διαφορετικη δοσολογια με 300 μοναδες την ημερα. Δεν γνωριζω και αναρωτιεμαι εαν ειναι μια συνηθισμενη δοσολογια και δη για τη βελτιωση της ποιοτητας των ωαριων. Δεν υπαρχει παλι κινδυνος να παθω υπερδιεγερση? Εχει καποια απο εσας παρομοια εμπειρια? Αναμενω την οποια βοηθεια και συμβουλη.  Ευχομαι απο καρδιας σε ολες μας την πραγματοποιηση του ονειρου μας.

      Χωρίς να γνωρίζω πολλά, πιστεύω πως δεν σου έχει ταιριάξει ακόμα πρωτόκολλο. Ο Σφ είναι αν μη τι άλλο έμπειρος. Αν δουν σημάδια υπερδιέγερσης θα σου μειώσουν τη δόση. Το θετικό είναι πως δίνεις πολλά ωάρια. Έχεις σύνδρομο πολυκυστικων?

      Το σπέρμα το έχετε ελέγξει σε πιστοποιημενο ανδρολογικο εργαστήριο? Dfi, καλλιέργεια κτλ κάνατε?

καφέ 10ος μηνας και βάλε!!


CoffeeFilter

Recommended Posts

Nα σου πω λιγο κρητικο λουκανικακι και κανα εφταζυμο τα ετρωγα χαλαρα!!! και ας καταληξουν στη λεκανη!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

αναιμια δεν ειχα!!! απο το πουθενα!! και ρε γμτ δεν τον μπορω καθολου το σιδηρο..εχω που εχω να παω να χ!$#@!$σω 3 μερες!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: ηττααα!!!!

οκ!θα το κανονισω.τρωγε φακες!κι εγω το σιδηρο επειδη ειμαι δυσκοιλια δεν το πολυεπινα.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα.

Εμεις ξεκινησαμε την πρωτη εβδομαδα να της δινουμε μονο τον κροκο μελατο και μετα ολοκληρο το αυγο αλλα μελατο παντα!!!

Τωρα της βαζω και λιγο ψωμακι (ψυχα) σε ενα ποτηρακι της βαζω και το αυγουλακι μελατο οπως ειναι και μαλακωνει και το ψωμακι και το τρωει με ευχαριστηση....οχι οτι ειχε ποτε προβλημα!!!

Παντως εχω παρατηρησει οτι γιατρος με γιατρο τα λεει διαφορετικα!!!Μηπως ειναι καλυτερα να ρωτησεις τον/την παιδιατρο σας???:tongue:

εμενα παλι μου ειπε σφιχτο αλλα της το'χω δωσει και μελατο και βαζω και λαδακι.ποτε το τρωει,ποτε οχι.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

Κρατα γερα φιλεναδα....Θα ξεκουραστεις σε λιγους μηνες που θα κρατας στην αγκαλια σου και τα δυο σου τα παιδακια!!!

Το Μελινακι ειναι καλα????

ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ 2??????:confused::confused::confused::confused::confused: Μονο που το σκεφτομαι κουραζομαι!!!!! αχ βαχ.....οπως λεει και γνωστος αοιδος "τωρα αρχιζουν τα δυσκολαααααα"....θα καλοπερασω!!!! ευτυχως εχω την ιρεν και θα γκρινιαζουμε η μια στην αλλη συνεχεια:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Το μελινακι ειναι ΔΙΑΟΛΟΣ!!!! Μου εχει βγαλει την πιστη!!! ολη την ωρα τη βρισκω ορθια πανω σε ενα τραπεζι να χορευει. και αμα την κατεβασω χτυπιεται στο πατωμα σαν το χταποδι με λυγμους!!!ρε μπελα που βρηκαααα!!!!! τη θελει καμια???? την δινω για υιοθεσια!!!

Χθες το παλιοσκατο ανεβηκε στην καρεκλα της τραπεζαριας, και απο εκει στο τραπεζι και σηκωθηκε ορθια να κουνησει το καδρο και να λεει κουυυυνιαααα κουυυνιααα!!!! αντε να μην αρχισω!!!! πολυ δυσκολο παιδι δεν ακουει κανεναν!!το μονο που τη σωζει ειναι οτι ειναι ναζιαρα και γελαει ολη μερα (με ολες τι #@%$κιες που κανει) και ενω νευριαζω μολις τη βλεπω ετσι μου φευγουν ολα και τη σκιζω στα φιλια.... αχ.... πειθαρχια μηδεν στο παιδι μου...

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ 2??????:confused::confused::confused::confused::confused: Μονο που το σκεφτομαι κουραζομαι!!!!! αχ βαχ.....οπως λεει και γνωστος αοιδος "τωρα αρχιζουν τα δυσκολαααααα"....θα καλοπερασω!!!! ευτυχως εχω την ιρεν και θα γκρινιαζουμε η μια στην αλλη συνεχεια:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Το μελινακι ειναι ΔΙΑΟΛΟΣ!!!! Μου εχει βγαλει την πιστη!!! ολη την ωρα τη βρισκω ορθια πανω σε ενα τραπεζι να χορευει. και αμα την κατεβασω χτυπιεται στο πατωμα σαν το χταποδι με λυγμους!!!ρε μπελα που βρηκαααα!!!!! τη θελει καμια???? την δινω για υιοθεσια!!!

Χθες το παλιοσκατο ανεβηκε στην καρεκλα της τραπεζαριας, και απο εκει στο τραπεζι και σηκωθηκε ορθια να κουνησει το καδρο και να λεει κουυυυνιαααα κουυυνιααα!!!! αντε να μην αρχισω!!!! πολυ δυσκολο παιδι δεν ακουει κανεναν!!το μονο που τη σωζει ειναι οτι ειναι ναζιαρα και γελαει ολη μερα (με ολες τι #@%$κιες που κανει) και ενω νευριαζω μολις τη βλεπω ετσι μου φευγουν ολα και τη σκιζω στα φιλια.... αχ.... πειθαρχια μηδεν στο παιδι μου...

Μια απο τα ιδια περναω κι εγω με τη σκατουλα μου.Πολυ ζιζανιο.Αφου εχω πει οτι γεννησα τον Βελζεβουλ....χαχαχαχαχα

Οταν σου λεω οτι θα ξεκουραστεις δεν κυριολεκτω(εννοειτε).Απλα το λεω απο τη χαρα σου που θα τα εχεις και τα 2 στην αγκαλια σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου ειπε σφιχτο αλλα της το'χω δωσει και μελατο και βαζω και λαδακι.ποτε το τρωει,ποτε οχι.

Να σου πω την αληθεια δεν εχω δοκιμασει ποτε να της βαλω λαδι......

Θα το δοκιμασω!!!!

Μπας και παρουμε και κανα γραμμαριο παραπανω!!!!!!!!

Πολυ αδυνατη ειναι ρε γαμωτο!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου πω την αληθεια δεν εχω δοκιμασει ποτε να της βαλω λαδι......

Θα το δοκιμασω!!!!

Μπας και παρουμε και κανα γραμμαριο παραπανω!!!!!!!!

Πολυ αδυνατη ειναι ρε γαμωτο!!!!!!!!!

αφου τρωει τα παντα,μην την φοβασαι.ετσι ειναι το σκαρι της!

κι εμενα το ιδιο ειναι η δικια μου,διαολακι,αντιδραστικια και γκρινιαρα.οσο ειναι βολτα ειναι μια χαρα.μολις μπει στο σπιτι,αλλος ανθρωπος,βρε παιδι μου!απαπα!υπομονη κοριτσια!

δεσποινα,τωρα θα ζοριστεις λιγο,αλλα μετα που θα τα κανουν ολα μαζι,θα ειναι καλυτερα.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!

τι έγινε yioupi με το αυγό??

η δική μου τρελαίνεται!!

όπως τα είπαν τα κορίτσια κι εμείς...

τι κάνουν οι εγκυούλες!!

κουράγιο!!

θέλετε βοήθεια,αλλά που να την βρείτε κι εσείς!!!

η δική μου στο σπίτι είναι πολύ ήσυχη...στο μαγαζί έχουμε το θεματάκι,αλλά για λίγο καιρό ακόμα!!

φιλάκια στα ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

καλε,αραχνες εβγαλε το καφε!

καλα ειστε?εγκυουλες και μη?

εμεις ειμαστε αρρωστουλικα.

αυτη η εγκυουλα ειναι χαλια μια εβδομαδα...:cry::cry::cry::cry: για αυτο δεν μπαινω καθολου...κολλησε το μελινακι γαστρεντεριτιδα και κολλησα και εγω και ειμαι να με κλαινε οι ρεγγες...οι εμετοι πανε απο το κακο στο χειροτερο...

ελεν περαστικα στη μικρη..το διαβασα και στο φεις αλλα ειλικρινα δεν εχω κουραγιο να γραψω τιποτα πουθενα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αυτη η εγκυουλα ειναι χαλια μια εβδομαδα...:cry::cry::cry::cry: για αυτο δεν μπαινω καθολου...κολλησε το μελινακι γαστρεντεριτιδα και κολλησα και εγω και ειμαι να με κλαινε οι ρεγγες...οι εμετοι πανε απο το κακο στο χειροτερο...

ελεν περαστικα στη μικρη..το διαβασα και στο φεις αλλα ειλικρινα δεν εχω κουραγιο να γραψω τιποτα πουθενα..

πωπω!κι εσεις γαστρεντεριτιδα?κυκλοφορει ιωση γμτ.

περαστικα και σ'εσας.υπομονη,δεσποινακι.

εμενα ευτυχως εχει μονο διαρροιες τωρα.

περασε η λαρυγγιτιδα κι ο πυρετος.


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...