Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 41 λεπτά , baby_love είπε:

      Καλησπερα και καλο μηνα! Γραφω πρωτη φορα και χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Ειμαι 35 χρονων και εχω κανει  3 εξωσωματικες στον κ. Μ.Μ. χωρις καμια εμβρυομεταφορα. Στην πρωτη εξωσωματκη εφαρμοσαμε  πρωτοκολλο ανταγωνιστη με gonal  175 μοναδες  για 3 μερες, 200 μοναδες για 5 μερες και φτασαμε εως 225 μοναδες  τις τελευταιες μερες,  πηραμε 19 ωαρια απο τα οποια γονιμοποιηθηκαν τα 14 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη ημερα. Συγχρονως επαθα υπερδιεγερση ωοθηκων. Στην δευτερη εξωσωματικη o εμβρυολογος ζητησε λιγοτερα ωαρια και καλυτερη ποιοτητα και δοκιμασαμε gonal 150 μοναδες ολες τις μερες και τις τελευταιες 2 μερες 220 μοναδες. Πηραμε 14 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 4 και δεν προχωρησε κανενα μετα την δευτερη μερα. Στην τριτη προσπαθεια με φυσικο κυκλο πηραμε 1 ωαριο το οποιο ειχε την καλυτερη εικονα καθως εγινε ενα υγιεστατο εμβρυακι , αλλα ετα την τεταρτη μερα  δεν προχωρησε. Δεν βρηκαμε καποια αιτια για την κακη ποιοτητα ωαριων. Το σπερμα ειναι πολυ καλο, εχω καλη Αμη και δεν βρισκουμε καποιον αλλο παραγοντα που να ευθυνεται. Τωρα προκειται να κανουμε εξεταση καρυοτυπου. Σκεφτηκα να παρω και αλλη μια γνωμη και επισκεφτηκα τον κ Σφ. ο οποιος μου προτεινε να εφαρμοσουμε μια διαφορετικη δοσολογια με 300 μοναδες την ημερα. Δεν γνωριζω και αναρωτιεμαι εαν ειναι μια συνηθισμενη δοσολογια και δη για τη βελτιωση της ποιοτητας των ωαριων. Δεν υπαρχει παλι κινδυνος να παθω υπερδιεγερση? Εχει καποια απο εσας παρομοια εμπειρια? Αναμενω την οποια βοηθεια και συμβουλη.  Ευχομαι απο καρδιας σε ολες μας την πραγματοποιηση του ονειρου μας.

      Χωρίς να γνωρίζω πολλά, πιστεύω πως δεν σου έχει ταιριάξει ακόμα πρωτόκολλο. Ο Σφ είναι αν μη τι άλλο έμπειρος. Αν δουν σημάδια υπερδιέγερσης θα σου μειώσουν τη δόση. Το θετικό είναι πως δίνεις πολλά ωάρια. Έχεις σύνδρομο πολυκυστικων?

      Το σπέρμα το έχετε ελέγξει σε πιστοποιημενο ανδρολογικο εργαστήριο? Dfi, καλλιέργεια κτλ κάνατε?

καφέ 10ος μηνας και βάλε!!


CoffeeFilter

Recommended Posts

Τι είστε εσεις βρε κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καταρχήν Irene και Cristin ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είχες δεν είχες Δεσποινακι βρηκες παρεάκι τελικά!!!!!!!!!!!!

Πολύ σας χαίρομαι κορίτσια!!!!!!!!!!!ειλικρινά!!!!!

Ελπίζω να μου ρθει με το καλό και σε μένα σύντομα νεο μπεμπέ!!!!!!!!!!!!!!!

Πολλά φιλιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια...

εσάς μιλάνε,περπατάνε...

μπράβο...

εμείς τίποτα ακόμα,δεν λέει ούτε μαμά-μπαμπά...

έχει 7 δοντάκια, βάρος κοντεύει τα 12 κιλά...ύψος έχουμε κολλήσει τους τελευταίους μήνες...

χορεύει όλη μέρα με όλα τα είδη μουσικής...

παίζουμε κρυφτό κι εμείς και κυνηγητό,της κρυβόμαστε και μας ψάχνει...τώρα το κάνει κι αυτή...

μεγαλώνουν τα ζουζούνια μας!

έλα να παίρνουν σειρά οι επόμενες...

ποια θα είναι η επόμενη έγκυος???

yioupaki?????

Link to comment
Share on other sites

Na μαι κι'εγω!!

Κριστιν κι'εγω απο γεναρη την πηγα δωματιο...Ομως δεν ειναι οπως ακουγετε.....Την βαζω κοιμισμενη στο κρεβατι της και αναλογα τα κεφια της απο τις 2-5 ξυπναει και την περνουμε κρεβατι.Να σου πω την αληθεια μου τρελαινομαι που την εχω μαζι μου αλλα θα ειναι δυσκολο τωρα με το νεο μπεμπε.....Ακομα δεν ξερω τι θα κανω.....

Ελλεναδα 12 δοντια!!!Μπραβο σας!!!

Ιωαννα δεν κανεις κι'εσυ κανα τεστ?????Ποτε δεν ξερεις................:D:D:D


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Na μαι κι'εγω!!

Κριστιν κι'εγω απο γεναρη την πηγα δωματιο...Ομως δεν ειναι οπως ακουγετε.....Την βαζω κοιμισμενη στο κρεβατι της και αναλογα τα κεφια της απο τις 2-5 ξυπναει και την περνουμε κρεβατι.Να σου πω την αληθεια μου τρελαινομαι που την εχω μαζι μου αλλα θα ειναι δυσκολο τωρα με το νεο μπεμπε.....Ακομα δεν ξερω τι θα κανω.....

Ελλεναδα 12 δοντια!!!Μπραβο σας!!!

Ιωαννα δεν κανεις κι'εσυ κανα τεστ?????Ποτε δεν ξερεις................:D:D:D

καταλαβα...!αρα πρεπει σιγα σιγα να αποχωριστω τον γιο,γιατι με βλεπω να κοιμαμαι 1 ωρα την ημερα.....παντως,καθε φορα που ξυπναω,το παιδι ειναι σε εντελως αλλη θεση!!!τι υπνος κι αυτος παναγια μου!μια με το κεφαλι κατω,μια πανω,μονιμα ξεσκεπαστος!ελεος!


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλεεεεεεεεεεεεεεεε

τι ευχαριστα ειναι αυτααααααααα??????/

Τελικά ο γκαστροιός είναι πιο κολλητικός από τον Η1Ν1!!!!!!!!!!

Με το καλο Ιρεεεεεεννν

Με το καλό Κριστιιιινννν ή να πω καλό σαραντισμο?? Οπού να να γεννας εσυ παιδακι μου!!!:D:D

Κορφουμανούλα το γιουπάκια αποκλειεται να ναι το επόμενο!!!

Προσεχει πιο πολύ κ από οταν ηταν φοιτητρια!!

Η μικρα δεν δεχτηκε το γιδινο κ εβγαλε σπυρια κ αρα δεν με παιρνει ακομα να την αποθηλάσω............αρα......

σας φιλώ γιατι ειμαι στη δουλεια κ πρεπει να βγω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλεεεεεεεεεεεεεεεε

τι ευχαριστα ειναι αυτααααααααα??????/

Τελικά ο γκαστροιός είναι πιο κολλητικός από τον Η1Ν1!!!!!!!!!!

Με το καλο Ιρεεεεεεννν

Με το καλό Κριστιιιινννν ή να πω καλό σαραντισμο?? Οπού να να γεννας εσυ παιδακι μου!!!:D:D

Κορφουμανούλα το γιουπάκια αποκλειεται να ναι το επόμενο!!!

Προσεχει πιο πολύ κ από οταν ηταν φοιτητρια!!

Η μικρα δεν δεχτηκε το γιδινο κ εβγαλε σπυρια κ αρα δεν με παιρνει ακομα να την αποθηλάσω............αρα......

σας φιλώ γιατι ειμαι στη δουλεια κ πρεπει να βγω!!!!

Ελααααα!!! !που χαθηκες μαρη????

Ρε συ ακομα και με το γιδινο εβγαλε σπυρακια η ντουντου??:confused::confused::confused::confused: τι τραβαει αυτο το παιδι ρε...κουραγιο μανουλα!!! σε λιγο θα σε βγαλουν σε διαφημιση της φαγε!!!:D:D:D:D με μουσικη από πισω το "η καλη μας αγελαδα βοσκει κατω στη λιακαδα!!!":lol::lol::lol::lol::lol::lol:

φιλεναδα πακετωθηκες αλλα τι να κανεις???αρκει να ειναι καλα το παιδι...

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα,μανουλες!

τι κανετε?

οι εγκυμονουσες μας,πως τα πανε?

περασανε οι αναγουλες?

πειτε νεα καλε,να θυμηθουμε κι εμεις τις εγκυμοσυνες μας!

εγω δεν ειχα αναγουλες,τιποτα.μονο λαιμαργια!25 κιλα πηρα!ωραια ηταν αυτη η περιοδος,που με προσεχαν ολοι!!!


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααα

ή αλλιώς μουυυυυυυ μουυυυυυυυυ!!!

Ρε παιδια για πειτε οδηγειες πως δινουμε το αυγο γιατι λεω να το δοκιμασω κ ντρεπομαι να παρω τη γιατρο να την ρωτησω..

Σορυ Δεσποινα ειχες πει αλλά το ξέχασαααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααα

ή αλλιώς μουυυυυυυ μουυυυυυυυυ!!!

Ρε παιδια για πειτε οδηγειες πως δινουμε το αυγο γιατι λεω να το δοκιμασω κ ντρεπομαι να παρω τη γιατρο να την ρωτησω..

Σορυ Δεσποινα ειχες πει αλλά το ξέχασαααααα

ΤΙ ΣΙ ΣΥ ΡΕ????

Γραφε

Πρωτη μερα μια μυτουλα κροκο

αν δεν την πειραξει συνεχιζεις τη δευτερη μερα με ολο τον κρόκο

αν δεν την πειραξει παλι συνεχιζεις την τριτη μερα και με μια μυτουλα ασπραδι

και αν δεν την πειραξει και αυτο ΦΑΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!

Την αλλεργια στο αυγο την καταλαβαινεις αμεσως. Στο μισαωρο θα εχει γεμισει σπυρακια (οποτε παιρνεις ντοκτορι και σου λεει να της δωσεις ενα φαρμακο και περναει)

στην χειροτερη μορφη αλλεργιας θα αρχισει να πρηζεται και τοτε τρεχεις νοσοκομειο για ενεση. εννοειται οτι με το που μπεις στο νοσοκομειο και πεις αλλεργια σε παιρνουν πρωτη.

ολα αυτα μας ειπε εμας το ντοκτορι συν τα κατωθι

-μη φρικαρεις αμα πρηστει δεν παθαινει τιποτις μεχρι να πατε νοσοκομειο

-το αυγο καλα βρασμενο

-καλυτερα να ξεκινησετε κυριακη που οι δρομοι ειναι αδειοι ωστε αν χρειαστει να πατε νοσοκομειο φτανετε γρηγορα και προλαβαινεις το εγκεφαλικο (αυτη ηταν η συμβουλη της προς εμενα οταν της ειπα οτι θα παθω εγκεφαλικο αν πρηστει:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

εμενα δεν επαθε τιποτα με το αυγο περα απο την απιστευτη αηδια που της προκαλει...εχω δοκιμασει σφιχτο, μελατο, σκετο, με ψωμι, με τυρι, ομελετα κτλ κτλ κτλ και συνεχεια στο πατωμα καταληγει...ουστ το βρωμοπαιδο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλο μηνα,μανουλες!

τι κανετε?

οι εγκυμονουσες μας,πως τα πανε?

περασανε οι αναγουλες?

πειτε νεα καλε,να θυμηθουμε κι εμεις τις εγκυμοσυνες μας!

εγω δεν ειχα αναγουλες,τιποτα.μονο λαιμαργια!25 κιλα πηρα!ωραια ηταν αυτη η περιοδος,που με προσεχαν ολοι!!!

αλο ελεν!!!!

τι νεα θες παιδι μου απο εγκυμοσυνες??? οι αναγουλες και εμετοι καλα κρατουν (αν και πρεπει να παραδεχτω οτι απο 5 φορες τη μερα τωρα ξερναω μια ή δυο, κατι ειναι και αυτο!! εε??:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

Η κοιλια μου εχει αρχισει να φουσκωνει κιολας, εχω παρει ενα κιλο, και εχω και αναιμια...Τ Ε Λ Ε Ι Α!!!!!:?:-?:?:-?

Μιλαμε οτι ειναι μεγαλο πακετο να εισαι εγκυος με ενα παιδι 14 μηνων....πολυ κουραση...

Link to comment
Share on other sites

αλο ελεν!!!!

τι νεα θες παιδι μου απο εγκυμοσυνες??? οι αναγουλες και εμετοι καλα κρατουν (αν και πρεπει να παραδεχτω οτι απο 5 φορες τη μερα τωρα ξερναω μια ή δυο, κατι ειναι και αυτο!! εε??:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

Η κοιλια μου εχει αρχισει να φουσκωνει κιολας, εχω παρει ενα κιλο, και εχω και αναιμια...Τ Ε Λ Ε Ι Α!!!!!:?:-?:?:-?

Μιλαμε οτι ειναι μεγαλο πακετο να εισαι εγκυος με ενα παιδι 14 μηνων....πολυ κουραση...

μια χαρα σε βλεπω!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

να μην ζηλευω δηλαδη που δεν εχω εγω κοιλιτσα με μπεμπε?

αναιμια πως σου προεκυψε?ειχες απο παλια?

τρωγε και μην σκεφτεσαι τα κιλα!τι θες να σου στειλω απο δω να χλαπακιασεις?τυρια?λαδι ή κανενα αρνακι να το σφαξετε το πασχα?:D:D:D:D


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

αλο ελεν!!!!

τι νεα θες παιδι μου απο εγκυμοσυνες??? οι αναγουλες και εμετοι καλα κρατουν (αν και πρεπει να παραδεχτω οτι απο 5 φορες τη μερα τωρα ξερναω μια ή δυο, κατι ειναι και αυτο!! εε??:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

Η κοιλια μου εχει αρχισει να φουσκωνει κιολας, εχω παρει ενα κιλο, και εχω και αναιμια...Τ Ε Λ Ε Ι Α!!!!!:?:-?:?:-?

Μιλαμε οτι ειναι μεγαλο πακετο να εισαι εγκυος με ενα παιδι 14 μηνων....πολυ κουραση...

Κρατα γερα φιλεναδα....Θα ξεκουραστεις σε λιγους μηνες που θα κρατας στην αγκαλια σου και τα δυο σου τα παιδακια!!!

Το Μελινακι ειναι καλα????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααααα

ή αλλιώς μουυυυυυυ μουυυυυυυυυ!!!

Ρε παιδια για πειτε οδηγειες πως δινουμε το αυγο γιατι λεω να το δοκιμασω κ ντρεπομαι να παρω τη γιατρο να την ρωτησω..

Σορυ Δεσποινα ειχες πει αλλά το ξέχασαααααα

Καλημερα.

Εμεις ξεκινησαμε την πρωτη εβδομαδα να της δινουμε μονο τον κροκο μελατο και μετα ολοκληρο το αυγο αλλα μελατο παντα!!!

Τωρα της βαζω και λιγο ψωμακι (ψυχα) σε ενα ποτηρακι της βαζω και το αυγουλακι μελατο οπως ειναι και μαλακωνει και το ψωμακι και το τρωει με ευχαριστηση....οχι οτι ειχε ποτε προβλημα!!!

Παντως εχω παρατηρησει οτι γιατρος με γιατρο τα λεει διαφορετικα!!!Μηπως ειναι καλυτερα να ρωτησεις τον/την παιδιατρο σας???:tongue:

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα σε βλεπω!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

να μην ζηλευω δηλαδη που δεν εχω εγω κοιλιτσα με μπεμπε?

αναιμια πως σου προεκυψε?ειχες απο παλια?

τρωγε και μην σκεφτεσαι τα κιλα!τι θες να σου στειλω απο δω να χλαπακιασεις?τυρια?λαδι ή κανενα αρνακι να το σφαξετε το πασχα?:D:D:D:D

Nα σου πω λιγο κρητικο λουκανικακι και κανα εφταζυμο τα ετρωγα χαλαρα!!! και ας καταληξουν στη λεκανη!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

αναιμια δεν ειχα!!! απο το πουθενα!! και ρε γμτ δεν τον μπορω καθολου το σιδηρο..εχω που εχω να παω να χ!$#@!$σω 3 μερες!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen: ηττααα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...