Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

      Και τι έδειξε η εξέταση την 1η φορά? Και ο δικός σου γιατρός σου είπε πως το μικροβιωμα μπορεί να επηρεάζει την εμφύτευση? Εμένα μου είπε πως το κόστος θα είναι 200€ αλλά δεν μου διευκρίνησε πως μπορεί να θέλει επανάληψη! 

       

      Εμένα παρ όλο που έχει απογευματινό ιατρείο στο νοσοκομείο θέλει μόνο πρωινά για να πηγαίνω στο τμήμα Εξωσωματικής. Είναι ένα θέμα το ωράριο καθώς δουλεύω μόνο πρωινά και δυστυχώς δεν μπορώ να λείπω συχνά! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΔΕ ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ?ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ?ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΑΚΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΛΕΞΕΙ 3,ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ (ΑΝΝΑ) ΤΟ ΜΕΣΑΙΟ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ (ΜΑΡΙΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ (ΕΛΕΝΗ) ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗ ΦΩΝΑΖΩ ΑΝΝΑ -ΜΑΡΙΛΕΝΑ.ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΡΙΑ, ΤΟ ΕΧΩ ΤΑΞΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ .ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΝΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΩ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΟΥΝ. ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ, ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ Η ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ, ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΑ 36! ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΡΑΓΑΔΩΝ:ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΙΠΟΤΕ (ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ, ΤΟ ΞΕΧΝΑΩ...) ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ.ΧΘΕΣ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΣ CARE DIRECT.ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ!ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΗ ΤΣΑΝΤΑ ΤΗΣ ΔΕΛΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ!ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΟΥΤΣΑΚΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΞΑΔΕΛΦΗ!Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΛΩΤΣΟΥΣΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ!ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ, ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΘΑ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΩ....

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!!! Δεν σας προλαβαινω πραγματικα !!!

Ρια ιδια μερα γεννεθλια με τη μαμα θα εχει!!!! Τελειο!!! Και το ιδιο ονομα με γιαγια παππου και μπαμπά!!!!! Ε ενταξει...... φανταζομαι τι θα γινεται σε γεννεθλια και γιορτες!!!!!

Pharmacy δηλαδη το 0-3 δεν καλυπτει τα μωρα που γεννιουνται 4+ κιλα για πολύ καιρο??? Θα τρελαθω!!! Και εμεις ειμσταν μεγαλα μωρα... αλλα και παλι βλεπω το 0-3 και λεω πολυ μεγαλο ειναι !!! Δεν μπορω να το διανοηθω οτι θα πρεπει να εχω και 3-6!!!

Αντωνια η frezyderm οχι μονο εχει parabens αλλα μερικα προιοντα παραεχουν θα ελεγα!!!! μερικα δεν εχουν οπως μια αντιηλιακη και μια κρεμα για τα ουλα και φανταζομαι κι αλλα.....

Κατερινα παρολο που ειναι 3 ονοματα ειναι ευηχο και συντομο!! Ωραια επιλογη! Στην care direct δεν ειχα παρει και τωρα το μετανοιωσα....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν τον ειχε καλυψει..γεννηθηκε 54 ποντους κ 4200 κ σε 40 μερες ηταν5600 και 64 ποντους οποτε τσιτα τα φορμακια.βεβαια μετα καλοκαίριασε γιατι γεννηθηκε κ 30 μαιου οποτε βγαλαμε μποτι εξω...τωρα ομως ολο φορμακθα θ φοραμε στα μικρα μας....

Τωρα γ την πρεβενστρια. .οπως καταλαβατε ειμαι φαρμακοποιος κ τ ξερω απο πρώτο χερι...εχει παραμπενς οπως ολα σχεδόν. .

Αλλα εχει κ αποτελεσμα.δυστυχως λυπαμαι που το λςω αλλα αν ειναι ν κανεις ραγαδες δεν σε σωζει τπτ..ολες οι κρεμες ειναι ψιλομουφα...οπως κ τα αδυνατιστικα...ειχα παρει τ παντα αλλα τπτ...ε οταν το εραψα κυριολεκτικα τσουπ τσουπ χανοταν τα κιλακια...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!! Κατερίνα πάρε τώρα θα στο στείλουν σε κανένα μήνα!

Εχει μέσα αρκετά προϊόντα και τα πιο ωραία 2 πιπίλες και 2 μπιμπερό!! Εγώ μπιμπερό δεν έχω πάρει ούτε ένα!! Λέω αν δεν καταφέρω να θηλάσω θα πάνε οι άλλοι να μου πάρουν εκείνη την ώρα..

Εμένα στο Motherbaby είχα πάρει 3 newborn και μου είπε η κυρία στο ταμείο ότι είναι για μικρά μωρά και αν ξέρω πόσο θα γεννηθεί γιατί θα πάνε χαμένα. Έτσι πήρα μόνο 1 για να το έχω για αρχή μιας και όλα τα μωρα χάνουν 200-300γρ. τις πρώτες μέρες της ζωής τους, θα γεννήσω και στις 38 οπότε δεν θα είναι και πληρες βάρους φαντάζομαι.

Στο Motherbaby για να καταλάβεις έχει 3 ευρώ τα φορμάκια newborn και 7 ευρώ τα 3-6.

Προφανώς δεν έχουν κατανάλωση.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό θα κανω τοτε... θα παρω μονο για την κλινικη το newborn... ξερεις το τηλ για να παρω? Γιατι στο google μου βγαζει διαφορετικα....

Pharmacy οπως τα λες ειναι για τις ραγαδες!! Απλα αν ειναι να κανεις εξαιτιας πολυ ξηρου δερματος τοτε το βοηθαει η ενυδατωση να ανοιξει.... Εγω ειχα παρει αποτομα 15 κιλα και ειδα οτι εβγαλα ραγαδες!! Επαθα πανικο μετα ειδα οτι ειναι κοκκινες ακομα πηρα το σφουγγαρι που γδερνει και προκαλει διεγερση του κυκλοφορικου πηρα και αμυγδαλελαιο εβαλα μεσα αιθεριο ελαιο κανελας και εκανα εντονες εντριβες σε σημειο που επαιρνε φωτια!!! Γινομουν κατακοκκινη αλλα..... εξαφανιζολ!!!

Εννοειται τωρα στην εγκυμοσυνη μην το κανει καμια δεν κανει ουτε αιθερια ελαια ουτε να διεγηρουμε το κυκλοφορικο μας σε ενα σημειο του σωματος!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημεραααααα ...., ήρθα σημερα για την καμπυλη ...... Εεεεε μην ήμαστε υπερβολικές ήταν μια γλυκιά λεμοναδα ...... Το ποιο βασανιστικό ειναι το δυορο που πρεπει να περιμενω .......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ναι αντε να περασει...!!!! Εαυ που πας καθημερινα στη θαλασσα αν κολυμπας θα σου κανει καλο στη μεση και θα διευκολυνει τη γεννα παρα πολυ!! Αλλα αν κολυμπας να σου πει ο γιατρος ποσο μην το παρακανεις!!!:wink:


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημεραααααα ...., ήρθα σημερα για την καμπυλη ...... Εεεεε μην ήμαστε υπερβολικές ήταν μια γλυκιά λεμοναδα ...... Το ποιο βασανιστικό ειναι το δυορο που πρεπει να περιμενω .......

Καλα αποτελεσματα!!! Ναι ηταν σαν να πινεις βιοχυμ χωρις να την εχεις αραιωσει σωστα!!!

Κανε υπομονη.... θα σου κανουμε εμεις παρεα!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλημεραααααα ...., ήρθα σημερα για την καμπυλη ...... Εεεεε μην ήμαστε υπερβολικές ήταν μια γλυκιά λεμοναδα ...... Το ποιο βασανιστικό ειναι το δυορο που πρεπει να περιμενω .......

Καλημέρα Φιλένια!! Με το καλο τα αποτελεσματα!! Το δικο μου ροφημα δεν είχε γευση αλλα το ηπια πολυ γρηγορα!

Ναι ναι αντε να περασει...!!!! Εαυ που πας καθημερινα στη θαλασσα αν κολυμπας θα σου κανει καλο στη μεση και θα διευκολυνει τη γεννα παρα πολυ!! Αλλα αν κολυμπας να σου πει ο γιατρος ποσο μην το παρακανεις!!!:wink:

Κολυμπαω πολυ προσεκτικα.. ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι οτι καλυτερο!!! Βεβαια μου ειπε να προσθεσω και ενα μισαωρακι περπατημα αργα το απογευματακι... Σιγα σιγα θα το καθιερωσω και αυτο!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβός σαν βιοχυμ ..... (Νόμιζα οτι την βιοχυμ την έχουμε μονο εμεις εδω).......

Και εγω θελω να αρχίσω περπάτημα ...... Προσπαθώ να πείσω τον άντρα μου να μου κανει παρεουλα..........

Link to comment
Share on other sites

Aχ λίγες μέρες έμειναν και θα κάνουμε και εμείς τα μπανάκια μας στην Κρήτη :P

Εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ πια καθόλου, όλο με κλωτσάει, ξυπνάω για κατούρημα και δεν με αφήνει να ξανακοιμηθώ..

Τυρρανιέμαι πολύ και έχω 2.5 μήνες ακόμα! Και μετά μου λένε ότι θα μου λείψει η κοιλιά!!

Kατερίνα εγώ σε αυτο πήρα caredirect 2109287600.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...