Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, JellyKelly είπε:

      Καλημέρα ZetaK, και μένα μου το πρότεινε η δική μου γυναικολόγος, έπειτα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες. Μου είπε πως είναι μια μη επεμβατικη εξέταση και δείχνει τι μικρόβια υπάρχουν στο ενδομητριο καθώς κάποια αναλόγως και το ποσοστό τους μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα στη μη εμφύτευση εμβρύων. 

      Καλησπέρα κορίτσια. Θέλω να ρωτήσω αν στα ιδιωτικά κέντρα μπορείς να πας κ μεσημεριανές ώρες ή απογευματινές για εξετάσεις και υπερήχους. Έκανα 2 αποτυχημένες προσπαθείες σε δημόσιο νοσοκομείο, αν κ είμαι ευχαριστημένη από τη γιατρό κ τον εμβρυολογο, η εργασία μου δεν μου επιτρέπει να πηγαίνω μόνο πρωινά που θέλει το τμήμα Εξωσωματικής. Και αναρωτιόμουν μήπως στα ιδιωτικά δεν υπάρχει περιορισμός ώρας. 

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Just now, ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Εντελακι μου καλα το φανταζεσαι!!!! Το πανινο ασπρο καπελακι υπαρχει!!! χχαχχαχααχ

Μας αρεσει που αρεσει το ονομα στον κολυμβητη!!!!

Εριξες ματια στα σεντονακια του ζαρα!!!??

Αν ειναι του γουστου σας αυτα που θα σας δωσουν μια χαρα!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Edelaki δυστυχώς οτι κ να πω δεν θα καταφερω τπτ γτ κ ο αντρας μ μου λεει να παμε με τα νερα της να μην δημιουργησουμε φασαρίες κ δεν αλλαζει γνωμη. Θα κανουμε κ αλλο παιδακι μου λέει. Εξάλλου ενα ονομα ειναι δεν μπορω να στεναχωριεμαι για αυτα τα πραγματα.. το παιδι μου το αγαπω όπως κ να το λεμε.. δεν θα γινω σαν την μητερα μου που απο τοτε που εμαθε το φύλο την επιασε ο πονος για το πως παει η εγκυμοσύνη μου πιο πριν δεν την ενδιέφερε καν.. κ ξαφνηκα αρχησανε κ οι αγαπες προς εμενα που ως παιδι αγαπη ειδα μονο απο τον μπαμπα μ η μετερα μ αδιαφορη!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και η αδερφη μου που γέννησε το Μάιο το inglesina zippy pro πήρε ..... Περιτο να σας πω οτι το παιδάκι της 7/7 γίνεται 2 μηνών και πλέον ιςα ίσα που χοραει στο καθησματακι του αυτοκινήτου.......

Το μωρο γεννήθηκε 3800 και τωρα με αποκλειστικό θηλασμο εχει φτάσει 6700 .....

(Και ας λενε αυτοι οτι ειναι για 0-9 κιλα νομίζω )

Link to comment
Share on other sites

Χαρμάκι μου ούτε να σε παρακολουθούσα με το καπέλο.. Ο κολυμβητης είναι θαυμαστής σας.. Και με τόσο αρχοντικό όνομα που έχετε κομπλάρει, αλλά θα κάνουμε πρόβα και θα βγάλει το καπελάκι του! Άσε που αν μοιάζει και στο χαρακτήρα στο μπαμπά του, σιγά μην κομπλάρει, απλά ακόμη τον κουμαντάρω εγώ που είμαι πιο ρομαντική.

Ζάρα θα κοιτάξω την επόμενη φορά που θα πάω αιματολόγο για τις εξετάσεις μου, σε 5 βδομάδες περίπου.

Αγγελάκι αυτό ακριβώς ήταν το επιχείρημά μου. Ότι κανείς δε θα το αγαπάει λιγότερο το παιδάκι μας αν το λένε Χ ή Υ. Αλλά ο καθένας ξέρει καλύτερα πως λειτουργεί και είμαι σίγουρη πως θα πάρεις τη σωστή απόφαση.

Φιλένια με προβλημάτισες τώρα. Τόσο μεγάλη απόκλιση στα κιλάκια;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

6700 2 μηνών;; Δεν έχω ξανακούσει τόσο πολύ!!

0-13 λένε τα Inglesina εμείς πήραμε το trilogy και μου φαίνεται πολύ μεγάλο. Το μωρό φιλικου μας ζευγαριού είναι 1 χρονού και κάτι και είναι 10,5 κιλά!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουαου ολο ωραια νεα βλεπω!!!

Καταρχην οτι ονοματα ειπατε μου αρεσουν παρα πολυ!!!!

Αντωνια [/b]3-6??? Πρεπει να παρουμε και αυτο δεν το σκεφτηκα καν!!! Εγω γεννηθηκα 4300 58 εκατοστα!!!:roll::roll: Και η γιατρος μου ειπε προς τα εκεο οδευουμε μαλλον!!!

Πολυ συγκινητικο που θα τον βγαλετε Νικο... και ειναι στα 5 αγαπημενα μου αντρικα ονοματα!!

Angel δεν ξερω τι ειναι πιο σημαντικο... η αποφυγη οικογενειακων εντασεων (αδικων βεβαια) ή η επιθυμια σας... ζυγιστε τα εσεις και αποφασιστε!!

Φιλενια με γεια!! (θα εχουμε και την ιδια κουνια!!:wink:) Να την χαρει με το καλο η Αλεξανδρα σου!!

Χαρμα ενταξει.... Μαριεττα ολα τα λεφτα!!!!!!!!!

Ρενατα με γεια τα πραγματα της μπεμπας σου!!!!

Εμεις περιμενουμε να τον δουμε κ να δουμε αν μας κολλαει το ονομα!! (ισως κουλο αλλα γιατι οχι!!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και η αδερφη μου που γέννησε το Μάιο το inglesina zippy pro πήρε ..... Περιτο να σας πω οτι το παιδάκι της 7/7 γίνεται 2 μηνών και πλέον ιςα ίσα που χοραει στο καθησματακι του αυτοκινήτου.......

Το μωρο γεννήθηκε 3800 και τωρα με αποκλειστικό θηλασμο εχει φτάσει 6700 .....

(Και ας λενε αυτοι οτι ειναι για 0-9 κιλα νομίζω )

Φιλενια μου εσυ ποιο εκλεισες?

Το καθισματακι της ιγκλεζινα ειναι το ιδιο νομιζω σε ολα τα σετ!!

Το δικο μας ειναι 0 εως 13!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουαου ολο ωραια νεα βλεπω!!!

Καταρχην οτι ονοματα ειπατε μου αρεσουν παρα πολυ!!!!

Αντωνια [/b]3-6??? Πρεπει να παρουμε και αυτο δεν το σκεφτηκα καν!!! Εγω γεννηθηκα 4300 58 εκατοστα!!!:roll::roll: Και η γιατρος μου ειπε προς τα εκεο οδευουμε μαλλον!!!

Πολυ συγκινητικο που θα τον βγαλετε Νικο... και ειναι στα 5 αγαπημενα μου αντρικα ονοματα!!

Angel δεν ξερω τι ειναι πιο σημαντικο... η αποφυγη οικογενειακων εντασεων (αδικων βεβαια) ή η επιθυμια σας... ζυγιστε τα εσεις και αποφασιστε!!

Φιλενια με γεια!! (θα εχουμε και την ιδια κουνια!!:wink:) Να την χαρει με το καλο η Αλεξανδρα σου!!

Χαρμα ενταξει.... Μαριεττα ολα τα λεφτα!!!!!!!!!

Ρενατα με γεια τα πραγματα της μπεμπας σου!!!!

Εμεις περιμενουμε να τον δουμε κ να δουμε αν μας κολλαει το ονομα!! (ισως κουλο αλλα γιατι οχι!!)

Ευχαριστουμε πολυ Κατερινα!!!:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλενια μου μια φιλη που ρωτησα τωρα το αλλαξε στους 10 μηνες το συγκεκριμενο καθισμα!!! Τι να πω!! Μακαρι να χωραει η μπεμπα τοσο γιατι τοτε θα ειναι τσαμπα αγορα!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερινα μου η ψυχολογια του παιδιού μου με νοιάζει περοσσοτερο απ ολα.. η αδερφη μ που τολμησε να δοσει ουδετερο ονομα ειχε τραβήξει πολα τοτε.. 10+ χρονια αργοτερα ακομα την καταριετε η μανα μας.. τα ανίψια μου από μικρα λενε η γιαγια δεν μας αγαπαει.. δεν το θελω αυτο για την ζουζουνα μου.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινα μου η ψυχολογια του παιδιού μου με νοιάζει περοσσοτερο απ ολα.. η αδερφη μ που τολμησε να δοσει ουδετερο ονομα ειχε τραβήξει πολα τοτε.. 10+ χρονια αργοτερα ακομα την καταριετε η μανα μας.. τα ανίψια μου από μικρα λενε η γιαγια δεν μας αγαπαει.. δεν το θελω αυτο για την ζουζουνα μου.

Αγγελακι μου μα τοση πολυ??? Τι ειναι αυτο το πραγμα!!! Καλα το κανεις και το δινεις για να μην εχεις θεμα αλλα απο τα λεγομενα σου καταλαβαινω οτι δεν αξιζει!!!

Τουλαχιστον σας αρεσει σαν ονομα?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι συνηθισμενο το όνομα Μαρία, αλλά σαν τη δικλη σου τη Μαρία δε θα έχεις καμιά! Μπράβο για τη λογική σου μικρούλι μας. Πρέπει να είσαι ο Βενιαμίν μας, κάνω λάθος;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...