Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, JellyKelly είπε:

      Καλημέρα ZetaK, και μένα μου το πρότεινε η δική μου γυναικολόγος, έπειτα από 2 αποτυχημένες προσπάθειες. Μου είπε πως είναι μια μη επεμβατικη εξέταση και δείχνει τι μικρόβια υπάρχουν στο ενδομητριο καθώς κάποια αναλόγως και το ποσοστό τους μπορεί να δημιουργούν πρόβλημα στη μη εμφύτευση εμβρύων. 

      Καλησπέρα κορίτσια. Θέλω να ρωτήσω αν στα ιδιωτικά κέντρα μπορείς να πας κ μεσημεριανές ώρες ή απογευματινές για εξετάσεις και υπερήχους. Έκανα 2 αποτυχημένες προσπαθείες σε δημόσιο νοσοκομείο, αν κ είμαι ευχαριστημένη από τη γιατρό κ τον εμβρυολογο, η εργασία μου δεν μου επιτρέπει να πηγαίνω μόνο πρωινά που θέλει το τμήμα Εξωσωματικής. Και αναρωτιόμουν μήπως στα ιδιωτικά δεν υπάρχει περιορισμός ώρας. 

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Just now, ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Kαλησπέρα κοριτσια!!! Τι κανετε!!

Χαιρομαι που ανοιξατε το θεμα ρουχαλάκια γιατι θελω να σας ρωτησω για το νουμερο! Πηρα και εγω χθες απο mc τα πρωτα του ρουχαλάκια και ειχε τελειωσει το νουμερο newbaby που ειναι για νεογεννητα και πηρα το 0-3! Ολοι μου λενε οτι να παρω μονο 0-3 και οχι για νεογεννητα..

Εσεις τι λετε? Το 0-3 θα το βαλει το νεογεννητο? (θα παρω βεβαια και το μικροτερο νουμερο αλλα ελαχιστα) Στα ρουχαλακια της βαλιτσας μπορουμε να βαλουμε και 0-3 ?

Οσο για το ονομα δεν το εχουμε συζητησει ακομα με τον αντρα μου αν και μεσα μας πιστευω εχουμε αποφασισει το ιδιο...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κι εγω χάρηκα που διάβασα για ρουχαλάκια! Χε.

Κατερινάκι εγώ του πήρα 0-3 μόνο 3 φορμάκια - γαλάζια και λευκά. Έτσι για το καλό. Τα έχω στο κουτί τους ακόμη και τα κοιτώ και περιμένω αργότερα να τα πλύνω μαζί με τα σεντονάκια, κουβερτούλες κλπ. Θα μου στείλουν πολύ συγγενικά μου πρόσωπα και άλλα φορμάκια, θα δω και θα πράξω αναλόγως.

Ροζ φορμάκια φάρμασυ; Τέλεια! Για το μπεμπάκο δεν ξέρω μωρέ, στατιστικές είναι οι μετρήσεις, ας είναι καλά ο μικρός και τελειόμηνος, από κει και πέρα... θα βγει! Μα αρχές μα μέσα Οκτ θα βγει! Εδώ περιμένουν ως και 10 μέρες μετά την ΠΗΤ, αλλα ακόμη δεν έχω μιλήσει αν θα κάνω καισαρική ή όχι (μυωπία και άλλοι λόγοι) και έχω λίγο εκνευριστεί με την αδιαφορία τους.

Γιωτα μου εύχομαι η καμπύλη να σου βγει καλή μωρέ. Τόσα περνάμε, εσύ δουλέυεις και σε απαιτητική δουλειά, αν δεν απατώμαι, να κάνουμε και νηστεία, κρίμα! Αν προσέξεις λιγάάάκι αυτες τις μέρες, λες να βγουν καλύτερα τα αποτελέσματα;

Ονοματάκι εμείς έχουμε αποφασίσει από τέλη Απριλίου, χεχε. Είναι άσχετο με παππούδες και σπάνιο. Στενοχωρήθηκαν λίγο, αντέδρασαν λίγο, αλλά ό,τι αποφασίσαμε-αποφασίσαμε. Τωρα όλο χαρά το προφέρουμε όλοι μας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Edelακι καλα κανατε και θα δωσετε το ονομα που θελετε!! Ολοι αντιδρανε συνηθως αλλα πρεπει σιγα σιγα να αρχισουν να το θεωρουν φυσιολογικο το να παιρνουν τα παιδια διαφορα ονοματα!

Ευτυχως που εσας το δεχτηκαν και ολα καλα!

Γιωτα ευχομαι να ειναι καλυτερες οι επομενες εξετασεις! Οσο για το στρωμα δεν ξερω τι να σου πω.. δεν τα εμπιστευομαι και πολυ τα καθαριστηρια..

Pharmacy φανταζομαι θα τρελαθηκες με τα ροζ!!! Εγω το εχω παθει αυτο με τα σιελ!!! Φοβαμαι πως θα το παρακανω και δεν θα παρω αλλο χρωμα!!! Πως σου φανηκαν τα νουμερα του mothercare? εσυ εχεις και εμπειρια απο το πρωτο!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περα ως περαα!!!

Μολις επιστρεψαμε απο την βουτια μας!!! Μουλιασα παλι!!! χαχχαχαχαχα Ειχε λιγακι κυματακι αλλα ηταν καταπληκτικη η θαλασσα!!

Απο το μαδερ θα τα παρω και εγω αλλα περιμενω τις εκπτωσεις εδω!!! Θα παραγγειλω και καποια απο αγγλια!!! Ολο λεω να το κανω και ολο το καθυστερω!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περα ως περαα!!!

Μολις επιστρεψαμε απο την βουτια μας!!! Μουλιασα παλι!!! χαχχαχαχαχα Ειχε λιγακι κυματακι αλλα ηταν καταπληκτικη η θαλασσα!!

Απο το μαδερ θα τα παρω και εγω αλλα περιμενω τις εκπτωσεις εδω!!! Θα παραγγειλω και καποια απο αγγλια!!! Ολο λεω να το κανω και ολο το καθυστερω!!!

Ναι και εγω πηρα μια 5αδα και μετα μαζευτηκα γιατι θυμηθηκα τις εκπτωσεις!! Βεβαια δεν ξερω σε ποσα ειδη θα βαλουν εκπτωση... σιγουρα μονο καλοκαιρινα αλλα τα ζιπουνακια τουλαχιστον ειναι παντός καιρου!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα θέμα σήμερα δεν μου έρχονταν οι ενημερώσεις!! Τώρα σας διάβασα!!

Ρώτησα στο μαγαζί στις εκπτώσεις δίνουν δώρο το στρώμα :)

Στο site λέει και σε συρταριέρα κρεβατάκι άνω των 500 δώρο και ένα απλό ρηλάξ της chicco αν πάρουμε και αυτό καλό θα είναι!

Και εγώ ακόμα ρουχαλάκια δεν έχω πάρει πολλά όπως και λευκά είδη γιατί περιμένω εκπτώσεις. Τα newborn μου είπαν είναι για μικρά μωράκια δηλαδή μέχρι 3 κιλά.

Εγώ πήρα 0-3 και 3-6 αν μας μοιάσει με τον άντρα μου θα είναι μεγάλο μωρό. Και οι 2 γεννηθήκαμε 53 πόντους, εγώ 3450 και εκείνος 3500!!

Χαρμάκι δοκίμασα και το καρότσι σήμερα!! Το κάναμε με τη μικρή βόλτα στο σαλόνι!! Βάλαμε πορτ μπεμπε, καθισματάκι αυτοκινήτου, δυσκολευτήκαμε να τα βγάλουμε αλλά τελικά ήταν παιχνιδάκι!!

Τώρα μάθαμε το ανοίγουμε, το κλείνουμε και βάζουμε τα πάντα πάνω!! Το αγαπώ ήδη!!

Εμείς το όνομα το ξέρουμε ήδη, θα βγει ο αδερφούλης μας που χάθηκε αφού πιστεύω ότι το μωρό είναι το δώρο του μιας και ήξερε πόσο το ήθελα! Νίκο θα τον πούμε :)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις απο ρουχαλακια περνουμε 0-3 κ λιγο πιο μεγαλα.. θα μας φερουν κ πολλα δωρα απο εξωτερικο!

Για τα ονοματα αναγκαστικα θα παμε με την παραδοση του νησιού μας... κ θα παρει το ονομα της μητερας μου... εγω θα θελα να δωσω του μπαμπα μου που τον εχασα προσφατα αλλα θα γινει πολεμος αμα δεν παρει το ονομα της μητερας μου.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω μυωπία 6,5 και στα δυο ματια ...... Και μου είπαν οτι στον 8° Σε στέλνουν για το ραντεβου με τον οφθαλμίατρο ...... Και απο οτι θυμάμαι και απο την αδερφη μου οταν το έκανε της είχαν βάλει ενα κολιριο το οποίο την ετσουζε παρα πολυ .....

Εμεις κλείσαμε και το καρότσι σε καμια δεκαριά μερες θα το παραλάβουμε και η κουνια με το στρώμα θα έρθουν την αλλη εβδομάδα ......

Οσο για το ονομα .... Θα το βγάλουμε της πεθεράς μου (κλασικά) ..... Αλλα εχει και υπέροχο ονομα οποτε ειμαι πολυ ευχαριστημένη ...... ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω κινηση στον καφενε μας!!!

Φιλενια με γεια το καροτσι και η κουνια σας!!! Με το καλο να τα χαρει το μπεμπακι σας!!!

Ειντελ απο την στιγμη που ειναι απο την δικη σου πλευρα η επιλογη ονοματος γιατι να μην μπορεις οποιο απο τα δυο θελεις?

Εμεις μαλλον θα τησ δωσουμε διπλο ονομα!! Καλυπτουμε ετσι και τα δυο ονοματα των πεθερικων τα κανουμε ενα και θα την φωναζουμε οπως αρεσει σε εμας... Μαριεττα! Δεν εχουμε κανει βεβαια ανακοινωσεις!!! Θελουμε να ειμαστε 100% σιγουροι πρωτα και μετα!!! Δηλαδη μερα την γεννηση της μπεμπας με το καλο!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! @ευχαριστω πολυ για την ωραία υποδοχή ! Έκανα κ εγω σημερα εξετάσεις αίματος κ ουρά γιατί την άλλη εβδομάδα έχουμε γιατρο!! ! Εγώ την εχω κλείσει ειδη την κουνια όπως κ το καρότσι αλλα δεν τα εχω πάρει ακομα! Χτες πηγα κ με την μαμά μου κ ψωνίσαμε υφασματα γισ προικα κ τα υπόλοιπα λευκα ειδη που χρειάζεται για την μπεμπα γιατί θα τα ράψει η μαμά μου κ στην αγορά δεν τρελάθηκα με την ποιότητα ολα πολυεστέρας είναι . Εμείς για το όνομα δεν έχουμε θεμα γιατί κ η μαμά κ η πεθερα μου έχουν ίδιο όνομα! Οσο για ρούχα λεω απο Σεπτεμβρί εκτός απο κανα δύο που εχω πάρει ειδη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μανούλες! @ευχαριστω πολυ για την ωραία υποδοχή ! Έκανα κ εγω σημερα εξετάσεις αίματος κ ουρά γιατί την άλλη εβδομάδα έχουμε γιατρο!! ! Εγώ την εχω κλείσει ειδη την κουνια όπως κ το καρότσι αλλα δεν τα εχω πάρει ακομα! Χτες πηγα κ με την μαμά μου κ ψωνίσαμε υφασματα γισ προικα κ τα υπόλοιπα λευκα ειδη που χρειάζεται για την μπεμπα γιατί θα τα ράψει η μαμά μου κ στην αγορά δεν τρελάθηκα με την ποιότητα ολα πολυεστέρας είναι . Εμείς για το όνομα δεν έχουμε θεμα γιατί κ η μαμά κ η πεθερα μου έχουν ίδιο όνομα! Οσο για ρούχα λεω απο Σεπτεμβρί εκτός απο κανα δύο που εχω πάρει ειδη!!

Μπραβο Ρενατα!!! Με το καλο να βγουνε οι εξετασεις σου!!!

Ποιο καροτσι εκλεισες?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλένια έτσι ξέρω κι εγώ, πως πρέπει οπωσδήποτε να σε δει οφθαλμίατρος. Το φαρμακάκι που έδωσαν στην αδερφή σου το ξέρω, μου το είχαν ρίξει όταν έκανα την επέμβαση πριν κάμποσα χρόνια.

Αχ Χαρμάκι που μας έλιασες την κορμάρα σου στη θάλασσα...Σας ανεβοκατέβαζε το κυματάκι;;; Σας κάνω εικόνα με λευκό πάνινο καπελάκι στη θάλασσα και γελάω.

Εγώ ήθελα κάτι σεντονάκια από τα μάδερ που είχα δει, αλλά τελικά θα μας δώσουν πάλι. Τεσπα, κάποιες φορές δεν μπορείς να αρνηθείς όταν ο άλλος επιμένει.

Αντωνία μια χαρά με τα πραγματάκια που ρώτησες. Εγώ έχω το άγχος όταν έχω άδεια μην πρέπει να είμαι ξάπλα και ποιος θα τα κάνει.

Φιλάκια σε όλες.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις κορίτσια, ώσπου να γράψω κι όσο γράφω γεμίζει με απαντήσεις. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι έκανα και δουλίτσες, αλλά πότε προλάβατε;

Πολύ ωραίο και το Αλεξάνδρα και το Μαριέττα.

Ρενάτα με 'γεια τα ψώνια και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις. Τις περισσότερες με ινκλεσίνα σας βλέπω! Κρίμα που δε βρήκα εδω να το δω από κοντά!

Αγγελάκι αν το θες πολύ, προσπάθησέ το με το όνομα. Εγώ άκουσα πολλά είναι η αλήθεια, αλλά ήταν σημαντικό για τον άντρα μου και τελικά όλα καλά.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...