Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Μάλλον θα κάνω άλλη μια..θα το συζητήσω αύριο με τον γιατρό..

      πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!♥️♥️

      Τα υπόλοιπα που έχεις στην κατάψυξη είναι τρίτης ημέρας η πέμπτης? Εμείς έχουμε ένα πέμπτης,για κάποιο λόγο ο γιατρός μου είπε πως πρώτα περιμένουμε να γίνουν βλαστοκυστες και μετά τα βάζουμε κατάψυξη και πάμε για εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία και σε σένα,με το καλό🥰

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!

Επιστρέψαμε από γιατρό κι εμείς!

Ο μπεμπίνος μας μεγαλώνει και μας βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερους (δηλαδή ΠΗΤ 20/10), αλλά δεν ξέρω κατά πόσο να το εμπιστευτώ τώρα αυτό. Γραμμάρια δε μας είπε, αλλά ο μικρός επεξεργάζεται τη μούρη του και κάνει φατσούλες. Ο τραχηλάκος μας είναι καλά, σταθερός, δόξα τω Θεώ! Σε 20 μέρες περίπου έχουμε καλλιέργεια ούρων (σας φαίνεται ίσως κουλό, αλλά θα είναι η πρώτη μας!! και έχουμε χαρά) και καμπύλη σακχάρου. Μου είπε θα μου πάρει περίπου 2 ώρες, άρα αποκλείω την τρίωρη. Ααα και δε θα είναι με σοκολάτα φυσικά, αλλά με γλυκόζη, κρίμα! Τέλος ο σίδηρός μας είναι στα Τάρταρα και συνεχίζουμε να τον παίρνουμε κι ας μας πειράζει!

Και φυσικά ο μπέμπης μας μοιάζει στον μπαμπά του!

Ριάκι μου θα έλεγα κι εγώ να ρωτήσεις το γιατρό για το στρώμα. Ίσως σου πει κάτι που δεν το έχουμε σκεφτεί!

Με 'γεια τα καροτσάκια και πάλι σε όσες παραδόθηκαν!

Καλό βράδυ σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κατερινα αυτο ακριβως ειναι το θεμα μου!!! οτι η λογικη ερχεται αντιμετωπη με το συναισθημα! ζυγος βλεπεις!!!! χαχαχα

Αντωνια, ασε ποτε δε ξερεις!!! αναλογα το παιδι και φυσικα αναλογα τις προθεσεις της μαμας.... 6 ολοκληρους μηνες κοιμηθηκε το παιδακι μου!!!! μετα στο κρεβατι μας!!! λογω της δουλειας του μπαμπα κοιμομασταν τα δυο μας σε διπλο κρεβατι... οποτε τσαμπα ο κοκοφοινικας κ το λατεξ!!!!

Edel, καλα αποτελεσματα να εχεις στις εξετασεις σου!!!! Δεν ειναι υπεροχο που επεξεργαζονται το προσωπακι τους? μαγικο... ο δικος μου (ιδιος εγω!!!) πιανει τα χειλακια του και θαρρω σε λιγο το δαχτυλο θα μπει στο στομα!!! χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια όταν λέτε αχρησιμοποίητο τι εννοείται; Μέχρι ποτε κοιμιζατε τα μωρά στη κουνια; Μήπως κοιτάμε τα καλύτερα κ δεν χρησιμοποιούνται τελικά;

Αντωνιαεχω πει και αλλες φορες οτι σε καποια πραγματα ειμαστε υπερβολικες οταν ειμαστε πρωτομανουλες.εγω το γιο μου τον ειχα σε καλαθουνσ-λικνο μεχρι περιπου 4-5 μηνων.υστερσ τον εβαλα στην κουνια εως 16μηνων και υστερα εκανε καταληψη στο κρεβατο μας με ρι και πριν ενα μηνα.εν το μεταξυ περιπου 2.5 χρονων πηρα κανονιμο μονο κρεβατι..αρα αν βγαλεις τις διακοπες καλοκαιρκου πασχα και λατι ιωδουλες ενδιαμεσα που αναγκαστικα ηταν στο δικο μας κρεβατι τοτε κοιμηθηκε περιπου 10 μηνες δτην κουνια του.και μπορω να πω οτι το στρωμα ηταν ειδικη πσραγγελια ανατομικο υποαλλεργικο κοκογοινηκα και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις.θεωρητικα αν δεν εχει πσρει υγρασια αυγο θα βαλω και δτη μπεμπα.στα καταστηματα λενε διαφορα για να μας επιρεασουν να παρουμε το πιο ακριβο.την πατησα πολλες φορες.εχω πραγματα αψρησιμοποιητα εντελως.δε νομιζω να υπαρχει γιατρος ππυ απο υγιες παιδι θα πει πετσξε τα και παρε αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα αυτο ακριβως ειναι το θεμα μου!!! οτι η λογικη ερχεται αντιμετωπη με το συναισθημα! ζυγος βλεπεις!!!! χαχαχα

Mα σε κατάλαβα γιατι και εγω το παθαίνω συχνα!!!;)

edel ειδες που παραπονιοσουν οτι εισαι τελευταια!!! Αρχισες τις προσπεράσεις κι ολας!!!!:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Edel στην αρχη της εγκυμοσυνης νομιζω κατα την 9η εβδομαδα αν θυμαμαι καλα καθοριζεται υπερηχογραφικα η ΠΗΤ. Αλλωστε αυτη εχει να κανει καθαρα με την ημερομηνια τελευταιας περιοδου... εκτος αν ξερεις την ημερομηνια συλληψης. Τα υπολοιπα τι να σου πω... οτι λεει ο γιατρος .

http://www.ultrasoundcare.com.au/services/pregnancy-ultrasound-5-17-weeks-dating-and-viability.html

''Με βαση την τελευταια περιοδο της γυναικας οριζεται μια ΠΗΤ 40 εβδ μετα. Με βαση τον υπερηχο οριζεται μια αλλη ΠΗΤ. ΟΤΑΝ η ΠΗΤ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΕΧΕΙ > 5 ΗΜΕΡΕς ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΤ ΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ ΤΟΤΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ. Οταν απεχει < 5 ημερες τοτε υπολογιζεται με βαση την περιοδο. Δυστυχως πρεπει να υπαρχει μια cut off point , οπως και σε καθετι στην ιατρικη - και καποιες γυναικες θα εχουν 4 ημερες και καποιες 6 διαφορα. Ο κανονας ομως ειναι ο παραπανω.

Επιπλεον: οταν μιλαμε για υπερηχο προσδιοριμου ηλικιας κυησης δεν εννοουμε καθε υπερηχο που γινεται στον ιατρο. Εννοουμε τον υπερηχο των 9-10 εβδομαδων (αναλογα με το ποτε θα παει η γυναικα στον ιατρο ) και επιβεβαιωνει ενδομητρια κυηση με ικαρδιακη λειτουργεια. Στο εξωτερικο ο υπερηχος αυτος λεγεται DATING SCAN .

O υπερηχος που γινεται στις 12 εβδομαδες λεγεται NT scan (nuchal scan). O υπερηχος που γινεται στις 20 εβδομαδες λεγεται ANOMALY SCAN . Και ΟΛΟΙ ΟΙ υπολοιποι υπερηχοι μετα τις 26 εβδομαδες λεγονται GROWTH SCANS. Ta growth scans ΔΕΝ ελεγχουν πλεον την ηλικια της κυησης- αλλα την αναπτυξη του εμβρυου. Η ηλικια της κυησης ΟΡΙΖΕΤΑΙ στο DATING SCAN και δεν αλλαζει ΠΟΤΕ! Τα growth scans ελεγχουν το ποσο μεγαλο ή μικρο ειναι ενα εμβρυο στην δεδομενη και μη αμφισβητισημη εβδομαδα κυησης. Το ANOMALY SCAN των 20 εβδομαδων (αυτο που λεμε Β επιπεδου στην Ελλαδα) δεν ελεγχει ουτε την ηλικια της κυησης ουτε την αλαπτυξη του εμβρυου - αλλα μονο την σωστη αναπτυξη ολων των οργανων του σωματος.'' Dr Papanikolaou- Γυναικολογος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ξερω ποια θα πάρω αλλά έλεγα να τα κλείσω στις εκπτωσεις:rolleyes:

Δεν κάνουν εκπτώσεις σε αυτα τα ειδη ...... Μονο εαν κάποια εταιρεία κανει προσφορές ....... Ειχα ρωτήσει και εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Πως είστε σήμερα;

Ρία ευχαριστώ για τον σύνδεσμο, ομολογώ πως δεν το ήξερα, ούτε ο γιατρός μου είπε κάτι, απλά το είδα γραμμένο στο βιβλιαράκι εγκυμοσύνης και αυθαίρετα έκανα την αφαίρεση. Να πω την αλήθεια μου αρέσει η ημέρα της ΠΗΤ μου, χεχε. Οπότε ούτε τικεράκι αλλάζω.

Ο μικρός χθες άρχισε να με γαργαλάει στο πλευρό, δεν έχω ιδέα πως το έκανε και δε με άφηνε να κοιμηθώ, μέχρι που γύρισα πλευρό και σταμάτησε. Πάντως όλη μέρα κουνιέται, αναρωτιέμαι, δεν κοιμούνται καθόλου τα έμβρυα;;

Το κουλό που μου είπαν χθες είναι πριν την καμπύλη σακχάρου αν θέλω να φάω μικρό πρωινό !!!! αν και κανονικά δεν πρέπει! Απάντησα πως θα πάω νηστική! Αλλιώς πως θα πάρουν τη μέτρηση νηστείας;;; Δε θα πάθω και τίποτα! Τόση γλυκόζη θα πάρω, φουλ στην ενέργεια!

Για την κούνια που λες Αντωνία, αν ρωτήσεις στο κατάστημα λες να μη σου πουν αν θα κάνουν εκπτώσεις ή προσφορές; Ενδέχεται, γιατί σκοπος είναι το κέρδος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Θα έλεγα, ρώτα και βλέπεις.

Την καλημέρα μου σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!! Τι μου κανετε ομορφες κοιλιτσες?

Γεια σας κοριτσάκια!

Επιστρέψαμε από γιατρό κι εμείς!

Ο μπεμπίνος μας μεγαλώνει και μας βγάζει μια βδομάδα μεγαλύτερους (δηλαδή ΠΗΤ 20/10), αλλά δεν ξέρω κατά πόσο να το εμπιστευτώ τώρα αυτό. Γραμμάρια δε μας είπε, αλλά ο μικρός επεξεργάζεται τη μούρη του και κάνει φατσούλες. Ο τραχηλάκος μας είναι καλά, σταθερός, δόξα τω Θεώ! Σε 20 μέρες περίπου έχουμε καλλιέργεια ούρων (σας φαίνεται ίσως κουλό, αλλά θα είναι η πρώτη μας!! και έχουμε χαρά) και καμπύλη σακχάρου. Μου είπε θα μου πάρει περίπου 2 ώρες, άρα αποκλείω την τρίωρη. Ααα και δε θα είναι με σοκολάτα φυσικά, αλλά με γλυκόζη, κρίμα! Τέλος ο σίδηρός μας είναι στα Τάρταρα και συνεχίζουμε να τον παίρνουμε κι ας μας πειράζει!

Και φυσικά ο μπέμπης μας μοιάζει στον μπαμπά του!

Ριάκι μου θα έλεγα κι εγώ να ρωτήσεις το γιατρό για το στρώμα. Ίσως σου πει κάτι που δεν το έχουμε σκεφτεί!

Με 'γεια τα καροτσάκια και πάλι σε όσες παραδόθηκαν!

Καλό βράδυ σε όλες!

Εντελακι μου τι ωραια τα νεακια του ομορφου κολυμβητη!!!! Μπραβο κοριτσακι μου!!! Αρχισε απο τωρα τα καμωματα?? Τι γλυκος!!!! Ειναι και φωτοτυπια του πατερα??? Διπλος ερωτας λοιπον!!!! χαχαχχααχχα

Καλλιεργεια ουρων εκανα και εγω πρωτη φορα την προηγουμενη εβδομαδα.. γενικη ουρων μου εγραφε καθε μηνα!

Κριμα που δεν θα πας με τα αγαπημενα σοκολατακια για την καμπυλη!!! (Φανταζομαι σκηνικο με ενα πακετακι φερερο στα χερια να σκαμε μυτη για την καμπυλη!! χαχχαχα) Πιστεψε με οτι αν το εχεις βαλει καλα στο μυαλο σου οτι πρεπει να το κανεις τοτε θα σου φανει ευκολο!!! Εννοειται μετα απο τη γερη δοση γλυκοζης εχεις το καλυτερο παρεακια του κοσμου οποτε η ωρα περνα ευχαριστα!! Κρατα και ενα ιπαντ ή κινητο και εμεις θα ειμαστε εδω για παρεακι!!!!

Φιλακια πολλα πολλα στην κοιλιτσα!!!!:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χαρμάκι!

Βρε λες να μου κάνουν γενική ούρων κι εγώ να νομίζω πως θα μου κάνουν καλλιέργεια;;; Ειλικρινά, δεν ξέρω, θα ρωτήσω την άλλη φορά. Πάντως είναι η πρώτη φορα που ζήτησαν πρωινα και δε θα τα κοιτάξουν με δείκτες επιτόπου! Οπότε κάτι είναι.

Ο μικρός έχει πολύ πλάκα ρε συ! Όλο κρύβει τη μούρη του και πιάνει τη μύτη του, κάνει κάτι χαζά. Πάντα στην ίδια θέση σταθερός. Το κεφάλι δεξιά τα ποδια αριστερά. Χθες είχα τον υπέρηχο και τον κρατούσα και ήταν προφίλ, κοιτάω τον άντρα μου και παθαίνω σοκ. Περιττό να σου πω πως ο μπαμπάς μας, όσο και αν δε το ομολογεί, έχει καταχαρεί που του μοιάζει ο γιος!

Χαρμάκι εγώ θα ήθελα να κάνω καμπύλη με μιλφέιγ!

Μου έχει κολλήσει μέρες τώρα. Θα έτρωγα 2/3 καλά κομμάτια, περιποιημένα και μετα θα ήμουν μια χαρά. Πέρα από την πλάκα ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μη μου κόψει ψωμί και μακαρόνια, τι θα τρωω;

Η ωραία μου δεσποινίς τι κάνει;;

Δε θα την πας για μπανάκι σήμερα;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Χαρμάκι!

Βρε λες να μου κάνουν γενική ούρων κι εγώ να νομίζω πως θα μου κάνουν καλλιέργεια;;; Ειλικρινά, δεν ξέρω, θα ρωτήσω την άλλη φορά. Πάντως είναι η πρώτη φορα που ζήτησαν πρωινα και δε θα τα κοιτάξουν με δείκτες επιτόπου! Οπότε κάτι είναι.

Ο μικρός έχει πολύ πλάκα ρε συ! Όλο κρύβει τη μούρη του και πιάνει τη μύτη του, κάνει κάτι χαζά. Πάντα στην ίδια θέση σταθερός. Το κεφάλι δεξιά τα ποδια αριστερά. Χθες είχα τον υπέρηχο και τον κρατούσα και ήταν προφίλ, κοιτάω τον άντρα μου και παθαίνω σοκ. Περιττό να σου πω πως ο μπαμπάς μας, όσο και αν δε το ομολογεί, έχει καταχαρεί που του μοιάζει ο γιος!

Χαρμάκι εγώ θα ήθελα να κάνω καμπύλη με μιλφέιγ!

Μου έχει κολλήσει μέρες τώρα. Θα έτρωγα 2/3 καλά κομμάτια, περιποιημένα και μετα θα ήμουν μια χαρά. Πέρα από την πλάκα ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μη μου κόψει ψωμί και μακαρόνια, τι θα τρωω;

Η ωραία μου δεσποινίς τι κάνει;;

Δε θα την πας για μπανάκι σήμερα;

αν σου ζητησαν πρωινα μαλλον πως θα ειναι καλλιεργεια!! Στην γενικη νομιζω δεν παιζει και πολυ ρολο η ωρα!!

Ο κολυμβητης μας κρυβει τα μουτρακια αλλα τα χαρακτηριστικα του μπαμπα τα δειχνει εε??? Ειναι σα να σου λεει " τσα μαμα δες σε ποιον μοιαζω" και μετα να κρυβεται παλι!! Τελειοοοο!!!

Η δικια μας προχθες επινε τα ποτακια της!!!! Ανοιγοκλεινε το στομα της και ειχε πολυ πολυ πλακα!!!! Τελευταια φορα που την ειδαμε σε 3ντι ηταν στην β επιπεδου!!! Στο επομενο ραντεβου θα το ζητησω απο τον ντοκ να το βαλει λιγακι!!! χαχχααχαχ

Με μιλφειγ εε?? μμμμ δεν παιρνεις ακομα 2-3 να ερθω να σου κανω παρεαααα!;; χαχααα Νομιζω οτι ειναι πολυ καλυτερη η ιδεα σου!!!

Μπανακι σημερα εχει απογευματινο!!! Η μερα ειναι τελεια!!!!:D:D:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

αν σου ζητησαν πρωινα μαλλον πως θα ειναι καλλιεργεια!! Στην γενικη νομιζω δεν παιζει και πολυ ρολο η ωρα!!

Ο κολυμβητης μας κρυβει τα μουτρακια αλλα τα χαρακτηριστικα του μπαμπα τα δειχνει εε??? Ειναι σα να σου λεει " τσα μαμα δες σε ποιον μοιαζω" και μετα να κρυβεται παλι!! Τελειοοοο!!!

Η δικια μας προχθες επινε τα ποτακια της!!!! Ανοιγοκλεινε το στομα της και ειχε πολυ πολυ πλακα!!!! Τελευταια φορα που την ειδαμε σε 3ντι ηταν στην β επιπεδου!!! Στο επομενο ραντεβου θα το ζητησω απο τον ντοκ να το βαλει λιγακι!!! χαχχααχαχ

Με μιλφειγ εε?? μμμμ δεν παιρνεις ακομα 2-3 να ερθω να σου κανω παρεαααα!;; χαχααα Νομιζω οτι ειναι πολυ καλυτερη η ιδεα σου!!!

Μπανακι σημερα εχει απογευματινο!!! Η μερα ειναι τελεια!!!!:D:D:D:D:D

Ναι παίζει κρυφτό και τζα το μικιό μου!

Η δικιά σου βεβαια με το κοκτέηλ αμνιακού δεν παίζεται. Είναι και ολόκληρη κυρία πια! Την πας και στις παραλίες, του χρόνου θα παρασύρει τον κολυμβητή σε beach party μου φαίνεται, χεχε! Εμάς δε μας μέτρησε σε γρ δυστυχως, αλλά σίγουρα μεγαλώσαμε, τον νιώθω και φαίνεται κιόλας. Θα τον ρωτήσω την άλλη φορα, θα είμαστε 25ε+5η με τις κανονικές εβδομάδες.

Εμάς 3ντι δε μας βάζει πολύ... Αλλά αν μοιάζει στον κανονικό υπέρηχο στο μπαμπά, σε 3ντι πως θα είναι;;;

Εγώ θα πάρω ένα ταψί μιλφέιγ, εσύ για μπάνιο θα με πας;;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι παίζει κρυφτό και τζα το μικιό μου!

Η δικιά σου βεβαια με το κοκτέηλ αμνιακού δεν παίζεται. Είναι και ολόκληρη κυρία πια! Την πας και στις παραλίες, του χρόνου θα παρασύρει τον κολυμβητή σε beach party μου φαίνεται, χεχε! Εμάς δε μας μέτρησε σε γρ δυστυχως, αλλά σίγουρα μεγαλώσαμε, τον νιώθω και φαίνεται κιόλας. Θα τον ρωτήσω την άλλη φορα, θα είμαστε 25ε+5η με τις κανονικές εβδομάδες.

Εμάς 3ντι δε μας βάζει πολύ... Αλλά αν μοιάζει στον κανονικό υπέρηχο στο μπαμπά, σε 3ντι πως θα είναι;;;

Εγώ θα πάρω ένα ταψί μιλφέιγ, εσύ για μπάνιο θα με πας;;;

Ξαπλώστρες κρατημενες, ετοιμες για χαλαρωση και τα καφεδακια εχουν παρει θεση στο κεντρικο τραπεζακι!!!!! Εννοειται!!!! :)

Σε 3ντι απλα θα επιβεβαιωθει η φιλικη συμμετοχη σου!!! χαχαχααχαχαχα

Εγω εχω την εντυπωση οτι μοιαζει σε μενα... το πηγουνακι ειναι δικο μου νομιζω!!! :D:D:D:D:D

Που θα παει!!! 3 μηνες μεινανε και τσουπ θα δω την φατσουλα της... :) :) :)


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπανια ακουω, κουνιες, χαρουμενες μανουλες!!! Ετσι!!! Σημερα πηρα τα αποτελεσματα της μινη γλυκοζης! Ηταν λιγο ψηλα. Σε δυο βδομαδες παω για την τριωρη...πικρα! Ετσι για να το ξεχασω ευχαριστα ψωνισα τα πρωτα φορμακια, καλτσες, εσωρουχακια, γαντακια του μωρου μου! Θελω να τα βλεπω και να τα πιανω συνεχεια! Χαζεψα ε? Λιγο :-) χεχε θελω να δω και εγω τον μικρο σε 3ντι. Ο ανδρας μου θελει να του δωσουμε το ονομα του πατερα του. Και εγω του απαντω 'αν μοιαζει σε μενα, δωστου οτι ονομα θες' χαχα η αληθεια δεν εχω οραμα για ονομα αγοριου! Εσεις πως τα πατε μ'αυτο το ζητημα? Θεωρω οτι ειναι η πιο σημαντικη αποφαση απο ολες. Τωρα που λετε για τα στρωματα παιδια. Μου δωσανε και εμενα ενα στρωμα, το οποιο ειναι σε πολυ καλη κατασταση και θεωρητε απο τα ακριβα.Αλλα το εχω στην αποθηκη, χωρις ιδιαιτερη προφυλαξη. Αν το δωσω σε καθαριστηριο να γινει εναντικα και μια αποστειρωση, θα ειναι οκ?


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλες μου.....ρενατα καλως μας ηρθες....μεγαλωνει το παρεακι....κι εγω σημερα πηρα μια 3αδα φορμακια απο μοδερκαρε..ροζζζζζζζζζζζζζ με ποντικακια ..ελιωσα η γυναικα..πηγαμε κ σε ντοκ σημερα.δοξα τον θεουλη ολα καλα...η ζουζουνα μας ειναι ακομη ισχιακη βεβαια αλλα εχουμε καιρο ν γυρισουμε μας ειεπε...κ γιναμε κ 742 γρ..κοτζαμ κοπελαρες..τελος του μηνα θ κανω καμπυλη κ αεχες αυγουστου θ τα ξαναπουμε μαζι του..

εντελκι κι εμενα ο γιοκαρινος εβγενε μεγαλυτερος μια βδομαδα αλλα τελικα δεν αλλαξαμε την πητ μας κ φυσικα αν δεν βγαζαμε με προκληση στις 41 βδομαδες ακομα στην κοιλια θ τον ειχα...οποτε δεν παιζει η αναπτθξη ρολο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...