Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Τελικά το 1 που γονιμοποιήθηκε έφτασε 3ης μέρας και είναι άριστο και το κρυοσυντηρησαμε για να δούμε τι θα κάνουμε παρακάτω! 🎉

      Τέλεια νέα♥️ Θα ξανακάνεις ωοληψια η θα προχωρήσεις σε εμβρυομεταφορά?Ελπίζω και εμείς την Τετάρτη που θα πάμε για ωοληψια να πάνε όλα καλά και να προχωρήσει έστω ένα έμβρυο και να γίνει βλαστοκυστη πέντε ημερών 

      πρίν από 11 λεπτά , JellyKelly είπε:

      Το κόστος πλην τα φάρμακα πόσο πάει στα ιδιωτικά? Έχω το χαρτί της επιτροπής!

      Γύρω στα 2500-3000, τουλάχιστον στην κλινική που είναι εγώ 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!!! Χτες το βραδυ ο μπαπακας μας είδε την κοιλιτσα μας επιτελους που κουνιοταν και ενθουσιαστικε!!! Κοιτουσαμε κ για καροτσακια... το καροτσι που μας αρεσει κ στους δυο ειναι τριροδο με μεγαλες ροδες οτι πρέπει για τους δρομους μας εδω που μένω... και μετατρεπετε κ σε προτ μπεμπε! τι γνωμη εχετε για τα chipolino? Διαβασα οτι ειναι απο Βουλγαρία, ειναι αραγε καλα;


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα angel! Με το καλό να πάρετε το καρότσι σας!

Δεν εχω άποψη για το συγκεκριμένο που λες ήθελα να σε ρωτήσω τι έγινε με την εξεταση ουρων ολα καλα? Βγάλατε άκρη με τις σταγονίτσες?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα angel! Με το καλό να πάρετε το καρότσι σας!

Δεν εχω άποψη για το συγκεκριμένο που λες ήθελα να σε ρωτήσω τι έγινε με την εξεταση ουρων ολα καλα? Βγάλατε άκρη με τις σταγονίτσες?

Πηγα στη μικροβιολογο σήμερα κ μ ειπε οτι υπαρχει ενα μικροβιο, απλα ειπαμε να ξανακανουμε καλλιεργεια γτ ειχα σκουπιστει με πετσετα πριν παρω το δείγμα κ δεν ειχα πληθει με σαπουνι.. κ θα ξανακάνουμε παλι να σιγουρευτουμε για το ειδος του μικροβιου μην περνω αδικα αντιβιωση... κ επιδη πινω κ πολυ νερο μπορει να εχει γιατρευτει απο μονο του... οποτε λιγες μερες ακομα αναμονή....


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συσπάσεις έχω και εγώ σήμερα.. Νιώθω σαν να σκανε βομβίτσες χαμηλά. Αυτό σύσπαση δεν είναι; Όχι που το δικό μου το παιδί θα ήταν ήρεμο :P

Λέτε να φταίει που δεν πήρα χθες το μαγνήσιο; Είχαμε πάει πανηγύρι με την κουνιαδούλα μου και αργήσαμε να γυρίσουμε και το ξέχασα.. :rolleyes:

Ρία μου πολύ χάρηκα με τα αποτελέσματα!! Όλα καλά θα είναι!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να εχετε υποψιν πάντως οτι λίγο πριν την αλλαγή τριμήνου ειναι λογικο να βγει ο οργανισμος απο την ρουτινα του και να αρχισουν οι ενοχλησεις... τραβηγματα, τσιμπηματα, πονακια... προετοιμαζεται το σωμα σιγα σιγα!!!

Αντωνία αν δεν ειναι συσπασεις θα ειναι που αλλαζεις τριμηνο σιγα σιγα!!:D

angel μακαρι να εχει φυγει το μικροβιο μονο του! Και εγω αυριο θα κανω και ουρων και το μεγαλο πακετο εξετασεων ..


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελάκι καλά το κάνεις με το νερό... Εμένα μου είπε να προσπαθώ για 3 λίτρα τη μέρα, βοηθάει και στο αμνιακό υγρό και στην απομάκρυνση μικροβίων από τα ούρα (συχνότερη ούρηση, άρα όχι κατακράτηση για μεγάλο διάστημα των μικροβίων). Δεν μπορώ πάντα, αλλά το προσπαθώ αρκετά.

Αντωνία μου δεν ήταν σαν βοβμίτσα εμένα. Το κατάλαβα σα να συστέλλεται η μήτρα. Τι να πω;; Διάβασα πως συσπάσεις κανουμε από την 8η βδομάδα, προπαρασκευαστικές, αλλά δνε τις καταλαβαίνουμε. Θα σας πω νέα το βράδυ.

Κατερίνα εμείς έχουμε ένα μήνα ακόμη για αλλαγή τριμήνου... Μπορεί να μην είναι αυτό...

Πάντως πολλή νύστα κοριτσάκια. Έκοψα και τον καφέ το 2ο και υποφέρω...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 μπουκαλακια μισου λιτρο οταν αδειασει το ενα το γεμιζω κ το βαζω στο ψυγειο κ πιανω ενα αλλο! Ειδικα τωρα με την ζεστη ειναι πιο ευκολο να πινεις πολυ νερο... κ αμα έχεις συνέχεια το μπουκαλάκι μαζι σου πινεις αυθόρμητα!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

edel ναι όντως εχετε λιγάκι ακόμα!! Εμεις αυριο μπαινουμε στον 7ο...!! Βασικα συμφωνα με την ΤΕΡ η ΠΗΤ μου ειναι 29/9.. οποτε βαση αυτο μπηκαμε προχθες.. στην αυχενικη μας το εκανε 2/10... αλλα απο τοτε οποτε μας μετραει ειμαστε 5 μερες μεγαλυτεροι... :roll::roll: Τι να πω!! Μονο ο μπεμπης ξερει την αληθεια!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως που αλλάζω; Αχ κορίτσια νιώθω χαμηλά σα να είναι το μωρό. Έχω ψιλοχ@@στει πάνω μου!!

Μιλάμε με χτυπάει ανα 5 λεπτο!!

Εσυ που αλλάζεις πιθανοτατα ειναι απο αυτο! Τι εννοεις χαμηλα? Το μωρο μπορει να σε κλωτσαει και προς τα κατω αυτο εννοεις?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εσυ που αλλάζεις πιθανοτατα ειναι απο αυτο! Τι εννοεις χαμηλα? Το μωρο μπορει να σε κλωτσαει και προς τα κατω αυτο εννοεις?

Εννοώ πολύ χαμηλά που δεν τον είχα ξανανιώσει εκει. Στο σημείο που πονούσα όταν αδιαθετούσα :roll:

Ασε που δεν το νιώθω το ίδιο με κλωτσιές του.. Λέτε να αρχίζω να τρελαίνομαι;:rolleyes:

Πήρα τον άντρα μου και μου λέει ηρέμησε πριν 6 μέρες το είδαμε και όλα ήταν μια χαρα. Δεν έχω ξαναμείνει και έγγυος να ξέρω τι με περιμένει και όλα είναι πρωτόγνωρα..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνια αδικα ανησυχεις ειμαι σιγουρη!! Οσο μεγαλωνει τοσο σε πιο πολλα σημεια θα το ακους! Εμενα με κλωτσαει παντου και χαμηλα (και δεν μου ειναι ευχαριστο λιγο με ενοχλει..) αλλα αλλαζω θεση και σταματαει συνηθως! Παρε απλα τηλεφωνο το γιατρο και πες το να δεις που θα σου πει οτι λογικο! Ειδικα στη βδομαδα που εισαι εχει μεγαλωσει αρκετα και θα κλωτσαει παντου!

Εχω ακουσει αλλες να μου λενε οτι νομιζουν πως θα βγει απο κατω ετσι οπως κλωτσαει !!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πολύ χαμηλά που δεν τον είχα ξανανιώσει εκει. Στο σημείο που πονούσα όταν αδιαθετούσα :roll:

Ασε που δεν το νιώθω το ίδιο με κλωτσιές του.. Λέτε να αρχίζω να τρελαίνομαι;:rolleyes:

Πήρα τον άντρα μου και μου λέει ηρέμησε πριν 6 μέρες το είδαμε και όλα ήταν μια χαρα. Δεν έχω ξαναμείνει και έγγυος να ξέρω τι με περιμένει και όλα είναι πρωτόγνωρα..

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ,ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΡΥΘΜΙΚΑ.ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΧΟΡΕΥΕΙ,ΕΧΕΙ ΛΟΞΥΓΚΑ, ΟΤΙ ΝΙΩΘΩ ΤΟΥΣ ΠΑΛΜΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΤΗΣ,ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΧΘΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ(ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΤΩ) ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΠΙΕΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΑΛΜΟ, ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΚΛΩΤΣΙΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΣΤΑΣΗ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ Η ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΛΙΓΟ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΗΝ ΧΑΙΔΕΨΩ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΩ,ΑΛΛΑΖΕΙ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...