Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Lila86 είπε:

      Μα δεν είναι εύκολο να κρατηθείς και να μη κάνεις τεστ 11η μέρα και ειδικά μια μέρα πριν τη χοριακη! Κι εγώ το ίδιο θα έκανα!!! Αυτό λέω και στον εαυτό μου οταν θα γίνει η εμβρυομεταφορα πως θα αντέξω τόσες μέρες!!! Βγήκε γραμμή αυτό έχει σημασία! Εύχομαι τα καλύτερα για τη χοριακη σου αύριο! 😉 Αναμένουμε νέα!!! Πρωί θα πας να την κάνεις; 

      Ναι πρωι 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλά στο κόσμο μου εγώ...(μπήκα και άρχισα για το πρήσιμο..)!!!

καλε γι αυτο ειμαστε εδω! για το πρηξιμο! ναι! λοιπον, κι εγω ειχα ιδια συμπτωματα και αρχισα να πινω πολυ νερο με χαμηλο νατριο... εκοψα το ψωμι (εχει αλατι) το αντικαταστησα με παξιμαδια ''μανα'' χωρις αλατι. Στο φαγητο πολυ λιγο βαζω... δε μπορω το τελειως αναλατο... ξεκουραζομαι καθε μεσημερι κανα δυωρακι αποφευγω την πολυ εκθεση στη ζεστη και τον ηλιο... εχω δει μεγαλη διαφορα. ουτε εγω εχω πιεση και οι εξετασεις μου (αιματος)ειναι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεκτή η συγγνώμη και απο τη πλευρα μου λυπαμαι που σε αναστατωσε η κουβεντα... το μονο που με απασχολουσε, οταν ρωτησα για το αν εχει περασει καμια την εμπειρια, ηταν να μοιραστω με καποια κοπελα που το εχει περασει τροπους για να αποφυγω την αποβολη. Τι φαρμακα πηρε μετα, τι προσεξε, ποσες μερες κτλ... δυστυχως το θεμα της βιοηθικης που ακομη και μεγαλοι ερευνητες δεν εχουν καταληξει σε συμπερασματα και γινονται παγκοσμιως κυκλοι μαθηματων σε μεταπτυχιακο επιπεδο ....επρεπε να το φαω στο κεφαλι.

τεσπα. ολα καλα.

Η νυφη μου ειχε κανει για να επιβεβαιωθει οτι το μωρο της ειχε ενα νεφρο οπως ειχε φανει στην β επιπεδου, δεν πηρε φαρμακα ηταν ομως ξαπλωμενη και σε πληρη ξεκουραση για μια εβδομαδα και μετα συνεχισε στο χαλαρο για αλλη μια! (οχι και εντελως εντελως χαλαρα βεβαια γιατι ειχε και την μπεμπα 2 ετων!) αλλά μια χαρα πηγαν ολα μετα ηταν και πολυ δραστηρια μπορω να πω!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ ίσως επειδή δεν είμαι του αλατιού δεν έχω ιδιαίτερα πρηξίματα.. Να φανταστείτε στο φαί βάζω για τον άντρα μου, εγώ το τρώω και ανάλατο και δεν καταλαβαίνω διαφορά και ψωμί κάνω στον αρτοπαρασκευαστη και πάλι δεν βάζω καθόλου αλάτι (εκεί ευτυχώς δεν το καταλαβαίνει και ο αντρας μου) :P

Kαμπύλη κάνατε στο μικροβιολογικό που κάνετε όλες τις εξετάσεις σας; Την άλλη εβδομάδα πρέπει να πάω μαζί με το μηνιαίο έλεγχο..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλε γι αυτο ειμαστε εδω! για το πρηξιμο! ναι! λοιπον, κι εγω ειχα ιδια συμπτωματα και αρχισα να πινω πολυ νερο με χαμηλο νατριο... εκοψα το ψωμι (εχει αλατι) το αντικαταστησα με παξιμαδια ''μανα'' χωρις αλατι. Στο φαγητο πολυ λιγο βαζω... δε μπορω το τελειως αναλατο... ξεκουραζομαι καθε μεσημερι κανα δυωρακι αποφευγω την πολυ εκθεση στη ζεστη και τον ηλιο... εχω δει μεγαλη διαφορα. ουτε εγω εχω πιεση και οι εξετασεις μου (αιματος)ειναι σουπερ.

Ρία δεν ξέρεις τι υπερπροσπάθεια κάνω από την αρχή της εγκυμοσύνης για να κόψω το αλάτι...δεν μπορω και εγω το ανάλατο. Θα δοκιμάσω τα παξιμάδια μιας και εχω αρχίσει να ελαττώνω το ψωμί. Η αλήθεια είναι ότι όταν βγω λίγο στον ήλιο γίνονται λες και είναι σπασμένα...!!!!! Καλό επίσης έχω δει όταν τα έχω για αρκετη ώρα ψηλά με μαξιλάρια.


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα γκερλς!!! Εδω ειμαι και εγω!!! Αναμονη εξω απο το γραφειο του ντοκ να δω την μικρουλα μας!!! Χαθηκα λιγακι γιατι βολταραμε, καναμε μπανακια εχθες ειχαμε και βαφτισια.. Γεματες μερες!!!

Χαιρομαι που η ειρηνη βασιλευει και παλι στον καφενε μας!! Ειμαστε τοσο ομορφο παρεακι που δεν υπαρχει λογος να στεναχωριομαστε!!!

Η καμπυλη μου λογικα ειναι καλη!!

0' λεπτα 80

60' λεπτα 138

120' λεπτα 80!!

Θα τη δει και σε λιγακι ο ντοκ και θα σας πω!!

Σας φιλω και τα λεμε σε λιγακι!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα τελικα μπηκα στο parents.gr και διαβασα λιγα πραγματα απο εμπειριες μητερων. Κατεληξα στο συμπερασμα που προκυπτει και απο την εμπειρια της νυφης σου , οτι χρειαζονται 2 εβδομαδες ηπια φυσικη δραστηριοτητα. Με παραξενεψε το γεγονος οτι ο γιατρος μου ειπε 3 μερες μονο ... γι αυτο ρωτησα.

Αντωνιααααα ψωμακι ζεστο και αναλατο απο τα χερακια σου? αχχχ τι μου κανεις τωρααα χαχαχα. Ναι την καμπυλη την εκανα στο κεντρο που κανω τις εξετασεις μου.

Νικολ , ναι και τα ποδια με μαξιλαρι ειναι σωτήριο. Λιγο οι ορμονες, λιγο το καλοκαιρακι θα εχουμε καποιες πρηξιματα δυστυχως. Εγω ειμαι στη προσπαθεια να κοψω τη ζαχαρη εντελως. Δυσκολο για εμενα πιο πολυ απο το αλατι.

Charmaaaaa το δευτερο τριμηνο ειναι το καλυτερο!!!! Καλα κανεις κ το χαιρεσαι με βολτες και κοινωνικες εκδηλωσεις!!! Με το καλο να δεις την κουκλιτσα σου! Περιμενουμε νεαααα

Link to comment
Share on other sites

Ρία γιατί δεν τον παίρνεις τηλ να τον ρωτήσεις;

Οχι ακριβώς από τα χεράκια μου από τον αρτοπαρασκευαστή :P Αλλά όλοι τρελαίνονται και έτσι το φτιάχνω συχνά. :)

Εχω παρατηρήσει ότι δεν έχει καμμία διαφορά είτε με αλάτι είτε χωρίς για να μην παραπονιέται ούτε ο άντρας μου που στο φαί ρίχνει έξτρα και στο πιάτο του.

Εμένα μου έγραψε καμπύλη 60' εσείς γιατί κάνατε 120'??


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

κατσε εσυ 2 εβδομαδες χαλαρη να εισαι καλυμενη.. προφανως ο γιατρος βλεπει μια γερη εγκυμοσυνη και σου ειπε 3 ημερες αλλα καλυτερα να κατσεις παραπανω να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Οσο για το αλατι.... σημερα πηγα στη γιατρο και μου το εκοψε τελειως για 1 βδομαδα! Αλλα τελειως λεμε!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρία γιατί δεν τον παίρνεις τηλ να τον ρωτήσεις;

Οχι ακριβώς από τα χεράκια μου από τον αρτοπαρασκευαστή :P Αλλά όλοι τρελαίνονται και έτσι το φτιάχνω συχνά. :)

Εχω παρατηρήσει ότι δεν έχει καμμία διαφορά είτε με αλάτι είτε χωρίς για να μην παραπονιέται ούτε ο άντρας μου που στο φαί ρίχνει έξτρα και στο πιάτο του.

Εμένα μου έγραψε καμπύλη 60' εσείς γιατί κάνατε 120'??

καλε τι να του πω ? γιατι μου ειπες 3 μερες κ οχι 2 εβδομαδες? :P

μηπως εγραψε καμπυλη με 60γρ γλυκοζη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου ολα καλα στον ντοκ!! Ειμαστε μια χαρουλα μεγαλωνουμε και ομορφαινουμε!! Φτασαμε το κιλο η μπεμπα και εγω στα +12!!!

Η καμπυλη μου ειναι πολυ καλη!! Ραντεβου σε 3

Εβδομαδες!!!

Φιλακια πολλα πολλα σε ολες!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο κυπρο! Πηγα για την καμπυλη των 60λεπτων σημερα. Θα εχω αποτελεσματα την τεταρτη! Εαν ειναι λιγο ψηλο επιπεδο τοτε θα πρεπει να κανω την τριωρη. Παιδια εβαλα συνολο 15κιλα. Δεν ξερω τι να κανω πια. Σημερα ειμαι με ενα τοστ ζαμπον τυρι, καρπουζι, ενα ποτηρι γαλα και πριν λιγο εφαγα ενα παξιμαδακι με ενα κομματι τυρι λαιτ! Η μαια μου ειπε να μην αναστατωνομαι για τα κιλα. Ειμαι ψηλη λεει και τα σηκωνω :/ επισης βρηκε το μωρο να ειναι εναμιση βδομαδα πιο μεγαλο απο την ηλικια του. Η γυναικολογος ειπε χαριτομενα "πως θα τον βγαλουμε απο δω μεσα?" μπαινω και εγω στο κλαπ των πρησμενων μαμαδων. Προσπαθω να ξεκουραζομαι οσο γινεται. Μην ξεχναμε οτι γινεται μεγαλη κατακρατηση υγρων και η ζεστη δεν βοηθα καθολου! Το σαββατο βιωσα κριση πανικου. Ειχαμε γαμο και καθισα στην εκκλησια μεσα, ενω οι περισσοτεροι στεκοντουσαν γυρω μου! Με εβγαλε σηκωτη ο ανδρας μου. Ολοι μετα με ρωτουσαν αν νιωθω καλυτερα! Χαμπαρι δεν πηρα οτι με ειδε κοσμος σ'αυτη την κατασταση. Η αληθεια φοβηθηκα για τον μικρο! Χχχ


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γιώτα! Καλά αποτελέσματα με την καμπύλη!!

Αφου δικαιολογησε ο γιατρος σου τα κιλα παει να πει οτι εισαι οκ! Παρολο που ειμαι και εγω ψηλή δεν μου δικαιολογησε τα 10 που πηρα!!

Πρήστηκα και εγώ και εχω κατακρατηση και με εβαλε για 1 βδομαδα να μην τρωω καθολου αλατι και υδατανθρακες γιατι η 28η εβδομαδα δεν ειναι καλο να με βρει ετσι...

Με την κριση πανικου τι να σου πω και εγω που την παθαινω ετσι κι αλλιως αν βρισκομαι με πολυ κοσμο η σε πολυ μικρο χωρο χωρις ανοιχτο παραθυρο! Για αυτο και το αποφευγω τρελα!!!

Ο μπεμπης σου μια χαρα μαλλον πηρε της μαμας το σκαρί !! Και εμεις βγαινουμε μεγαλύτεροι στις μετρησεις!! Σήμερα ήμασταν 1206 γραμμαρια!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στα +9 κιλα ..... Μου ειπε 1,5 κιλό το το μηνα πρεπει να παίρνω ..... Και το συγκλονιστικό ειναι οτι μπορω και βάζω ακόμα τα περισινα μου σορτσακια ..... Εγω δεν έχω ειδιετερες θεμα με το πρήξιμο (αλλα εγω εδω δεν εχω καταλάβει και καύσωνα) ......

Κορίτσια σαν το νερό φεύγει ο καιρος ..... Τωρα απο την αλλη εβδομάδα θα αρχίσουμε τα ψώνια μας σιγα σιγα ..... Πριν μπει ο Αύγουστος κ δεν μπορω να κουνιστες απο την κοιλαρα .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...