Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Αυτο που ολοι οι ''καλοι'' χριστιανοι κρινουν κ ''μαστιγωνουν'' συνανθρωπους τους , με ξεπερνα... αυτο κατι σαν απειλη για Θεία δίκη μου ακουστηκε κ θα επρεπε να ντρεπεσαι που το ξεστομισες.

Edel σε ευχαριστω, τα λόγια σου με αγγιζουν , ακομη κ αν διαφωνεις με την αποψη μου. (αλλωστε δεν ανοιξα το θεμα εγω ουτε σας ρωτησα την αποψη σας ή τι θα κανατε στη θεση μου, αλλα η κατερινα η οποια δε ρωτησε τυχαια λογικα, ηθελε να κανει το μαθημα ηθικης μονο που ακουσε τη λεξη του ''διαβολου''αμνιοπαρακεντηση).

Καλη σας μέρα.

Ρια μου σε παρακαλώ καλή μου προσπάθησε να χαλαρώσεις και να ηρεμήσεις. Σε θέλει ήρεμη το μπεμπέ. Μην προδικάζουμε πράγματα που δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθούν. Οφείλουμε να είμαστε όλοι αισιόδοξοι, μη χάνουμε τις ελπίδες μας. Είναι εξέταση ρουτίνας η παρακέντηση, αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι μια παρεμβατική μέθοδος και θέλει προσοχή και ηρεμία από τη μανούλα και το περιβάλλον της. Δεν έχει νόημα αν διαφωνώ ή συμφωνώ, εσύ περνάς μια δύσκολη περίοδο, το μόνο που εγώ μπορώ να κάνω είναι να ελπίζω, να προσεύχομαι (αν θέλω και πιστεύω) και να σου αναπτερώνω το ηθικό, αν βέβαια μπορώ. Πες μας πότε περιμένεις αποτελέσματα;

Βικυ μου κι εγώ διαόλι είμαι, την προηγούμενη Κυριακή έπλυνα πατάκια και πάπλωμα, αλλά κατσαδιάστηκα γερά από όλους και μετά κλώσησα και κούρνιασα. Πόσω μάλλον εσύ που έχεις κι άλλο ζουζούνι να προσέχεις και να μεγαλώνεις τι δουλειές θα έχεις. Ηρωίδες όλες οι δευτερομανούλες. Και τριτό κλπ.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ολα μια χαρα δόξα το θεό! Απλά περιμενουνε να βγουν τα αποτελεσματα της καλλιέργειας.. αλλα δεν εχω δει κατι παράξενο απο τοτε ολα καλα! Αυτη τη στιγμη η μικρουλα βαζει πολλα γκολ!! Χαχα! Εγω βαζω εφαρμοστα μπλουζακια για να φαίνεται οτι εχω μωρο εκει μεσα κ οχι οτι παχυνα!

Μπράβο Αγγελάκι μας, χαίρομαι που είσαι καλά. Μακάρι τα αποτελέσματα να βγουν καλά και να δεις τι ανάσα θα πάρεις.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα να μην πω τιποτα για το θέμα αυτο (ουτε τι θα έκανα σε μια τέτια περίπτωση δεν θα πω), αλλά βρε κοριτσια μην χαλιεστε γιατι στεναχωριουντε κ τα μωρακια! ο καθενας εχει την άποψή του και σε όπια δυσκολία αντιδράει διαφορετικά... κατι που μπορεί να είναι το σωστό για μια κοπέλα για μένα μπορεί να είναι λάθος, ή και το αντίθετο... δεν ήμαστε εδώ να κρίνουμε κανέναν αλλα για να μιλάμε για τις εμπειρίες μας να χαιρόμαστε με τα καλά και να συμπαραστεκόμαστε στα άσχημα, να ακούσουμε και καμιά συμβουλή και ας μην την ακολουθήσουμε μετά... Το τι θα κάνει μια κοπέλα που έχει πρόβλημα θα το συζητήσει με τον άντρα της και θα αποφασίσουν οι ίδιοι! Απλα εύχομαι στην κοπέλα να είνα καλα τα αποτελέσματα της για να μην αναγκαστεί να μπει σε αυτο το δίλημμα... Αυτα!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρια μου σε παρακαλώ καλή μου προσπάθησε να χαλαρώσεις και να ηρεμήσεις. Σε θέλει ήρεμη το μπεμπέ. Μην προδικάζουμε πράγματα που δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθούν. Οφείλουμε να είμαστε όλοι αισιόδοξοι, μη χάνουμε τις ελπίδες μας. Είναι εξέταση ρουτίνας η παρακέντηση, αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι μια παρεμβατική μέθοδος και θέλει προσοχή και ηρεμία από τη μανούλα και το περιβάλλον της. Δεν έχει νόημα αν διαφωνώ ή συμφωνώ, εσύ περνάς μια δύσκολη περίοδο, το μόνο που εγώ μπορώ να κάνω είναι να ελπίζω, να προσεύχομαι (αν θέλω και πιστεύω) και να σου αναπτερώνω το ηθικό, αν βέβαια μπορώ. Πες μας πότε περιμένεις αποτελέσματα;

edel μου είμαι πολυ ηρεμη και συνειδητοποιημενη. Συζητηση κανουμε και μεσα απο αυτη ξεδιπλωνονται ψυχες και προσωπικοτητες . Ο τροπος που συμπεριφερομαστε στους συνανθρωπους μας (ειδικα αυτους που βρισκονται σε δυσμενεστερη απο εμας θέση) δειχνει ποιοι πραγματικα ειμαστε , οσο κι αν θελουμε να προβαλουμε, πισω απο την ανωνυμια ενως φορουμ, μια αλλη εικονα.

Αποτελεσματα περιμενω σημερα το πολυ αυριο... δυστυχως για εμενα μεσολαβησε σ/κ και παραταθηκε η αγωνια μου.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αγγελάκι μας, χαίρομαι που είσαι καλά. Μακάρι τα αποτελέσματα να βγουν καλά και να δεις τι ανάσα θα πάρεις.

Ευχαριστώ edel! πάντος είμαι ήρεμη γιατί ξέρω οτι δεν ειναι τιποτα σοβαρό, το πολύ πολύ μ ειπε ο γιατρός να είναι καμια ουρολοίμωξη, αν ειναι θα μου δώσει μια αντιβίωσει και θα περάσει.. μου ειπε πως δεν θα επηρεάσει το μωρό τώρα που κοντεύουμε πια στο τρίτο τρίμηνο.. οπότε ολα οκ!!! :D


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το τι θα κάνει μια κοπέλα που έχει πρόβλημα θα το συζητήσει με τον άντρα της και θα αποφασίσουν οι ίδιοι! Απλα εύχομαι στην κοπέλα να είνα καλα τα αποτελέσματα της για να μην αναγκαστεί να μπει σε αυτο το δίλημμα... Αυτα!

Αει γεια σου!!! Οχι τιποτε αλλο αλλα μου εγινε και συσταση να προσεχω τι λεω δημοσια και επηρεαζω κοσμο! Λες και η καθε κοπελα που αντιμετωπιζει τετοιο προβλημα θα ρωτησει τι να κανει ενα φορουμ!!!! Ουτε εγω ρωτησα!!!!

Σε ευχαριστω για τις ευχες! Μακαρι να περασει κι αυτη η αγωνια χωρις αλλα διλημματα!

Κι εγω σου ευχομαι ολα να πανε καλα με τις εξετασεις σου και ευχομαι να μην ειναι τιποτε. Αλλα κ αντιβιωση να χρειαστει να παρεις (υπαρχουν αρκετες συμβατες με την εγκυμοσυνη οπως θα ξερεις ηδη) , μονο οφελος θα εχεις. Οποτε ολα καλα! Ποσες αγωνιες εχουμε οι μανες! Ποσο τυχερες ταυτοχρονα ειμαστε που βιωνουμε τη μητροτητα.

Link to comment
Share on other sites

Αισιοδοξία θέλει να νιώθουν και τα μικρά μας ασφαλή και όλα θα πάνε καλά!

Όντος ήμαστε όλες πολύ τυχερές που βιώνουμε αυτο το αίσθημα... είναι το μεγαλύτερο δώρο! Που να τα κρατήσουμε και στην αγκαλιά μας!!!

Πολοι μου λένε οτι βιάστικα και έπρεπε να γλεντισω την ζωή μου πριν κανω παιδί αλλα τι να ζηλέψω απο τα ποτά και τους εξόδους; τα έχουμε κάνει ολα αυτά και τα περισσότερα τα έχω ξεχάσει... ενω το μωράκι μου θα το εχω για μια ζωη! ποιος ο λογος να περιμένω;


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρια μου σου εύχομαι καλά αποτελέσματα! Δεν ήθελα να σε θίξω απλά εκφράζω κι εγώ τη δική μου άποψη για το θέμα. Απο κει και πέρα ο καθένας είναι ελεύθερος να πράξει όπως θέλει. Κι εχεις δίκαιο και για τη Β επιπέδου, ο λόγος που την έκανα είναι για να ξέρω τι να περιμένω. Και μάλιστα το συζητήσαμε απο πριν με τον άντρα μου ότι αν τύχει ξανά να περιμένουμε παιδί δεν πρόκειται να μπούμε σε τέτοια διαδικασία. Απολογούμαι αν έθιξα οποιονδήποτε και μετανιώνω που μπήκα στη διαδικασία να εκφράσω κι εγώ τη δική μου άποψη.

Ας συζητήσουμε για τα μωράκια μας κι ας ζήσουμε αυτούς τους μήνες που έμειναν με ηρεμία και αισιοδοξία!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!

Τι κάνετε? Εμείς καλα...

Να σας ρωτήσω...έχει καμιά σας θέμα με πρήσιμο??? Τα πόδια μου έχουν γίνει σαν ελεφαντάκια...χιχιιχχιιιχι!!!! Ο αστράγαλός μου αγνοείται..... Ο γιατρός μου μου είπε να μετρήσω μια εβδομάδα την πίεση αλλά είμαστε μια χαρα...φυσιολογική!!! Βέβαια και πρό εγκυμοσύνης είχα θέμα με πρήσιμο αλλά τώρα....!!!!!

Χάρμααααααααααααααααα που είσαι????????


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημερα..

Γραφω για ενα λογο.. Ρια θελω να σου ζητησω συγνωμη για χθες... δεν επρεπε να πω την γνωμη μου... η συζητηση φανηκε προσωποκεντρικη ετσι οπως την διαβασα σημερα τουλαχιστον...

Ομως αληθεια δεν ηταν, στο μυαλο μου ειχα συγκεκριμενα προσωπα και καταστασεις και ταυτοχρονα κλωτσαγε και ο μπεμπης και ημουν σε παρα πολυ ευαισθητη στιγμη..

Ομως επρεπε να σκεφτω την κατασταση σου και οταν καταλαβα πια ποσο ασχημα επηρεαστικες εγινα χαλια..

Συγνωμη ειλικρινα..

Θελει πολυ διακριση το να ξερει κανεις ποτε πρεπει να πει τη γνωμη του..

Ο καθενας κανει οτι κρινει σωστο για την οικογενεια του και δεν υπαρχει σωστο και λαθος.. δεν θα μπορουσαμε αλλωστε να συμφωνουμε ολοι ετσι! Ειμαι σιγουρη οτι αν εβλεπα τα πραγματα απο τη δικη σου θεση θα τα εβλεπα το ιδιο με εσενα και εσυ το ιδιο αν τα εβλεπες με τον δικο μου τροπο σκεψης πιστευω..

Ελπιζω να το εχεις ξεχασει και να εχεις καλη ψυχολογια..

Ειμαι σιγουρη οτι το μωρακι σου θα ειναι μια χαρα!

Και οτι οσοι εχουμε πιστη δεν θα κανουμε αλλο τιποτα πια απο το να το ευχομαστε για σενα..


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυναίκες είμαστε και μάλιστα φουλ από ορμόνες, λογικό να παρεξηγηθούμε και κάθε μία βλέπει τα πράγματα από τη δική της σκοπιά.

Ας μιλάμε για τα παιδάκια μας και πόσο μας κλωτσανε και μην τσακωνόμαστε για τα πιστεύω του καθενός και για το αν θα καεί στο πυρ το εξώτερον!

Ολα καλά να μας πάνε και να κάνουμε όλες υγιή μωράκια!

Και για να κλείσω ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ!!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά στο κόσμο μου εγώ...(μπήκα και άρχισα για το πρήσιμο..)!!!

Τωρα είδα τις συνομιλίες σας Ρία και Κατερίνα. Κορίτσια διανύουμε την ομορφότερη περίοδο της ζωής μας..κρίμα να στεναχωριόμαστε...

Χαμόγελα και μόνο χαμόγελα θέλω από τις Οκτωβριανές μανούλες!!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα..

Γραφω για ενα λογο.. Ρια θελω να σου ζητησω συγνωμη για χθες....

Δεκτή η συγγνώμη και απο τη πλευρα μου λυπαμαι που σε αναστατωσε η κουβεντα... το μονο που με απασχολουσε, οταν ρωτησα για το αν εχει περασει καμια την εμπειρια, ηταν να μοιραστω με καποια κοπελα που το εχει περασει τροπους για να αποφυγω την αποβολη. Τι φαρμακα πηρε μετα, τι προσεξε, ποσες μερες κτλ... δυστυχως το θεμα της βιοηθικης που ακομη και μεγαλοι ερευνητες δεν εχουν καταληξει σε συμπερασματα και γινονται παγκοσμιως κυκλοι μαθηματων σε μεταπτυχιακο επιπεδο ....επρεπε να το φαω στο κεφαλι.

τεσπα. ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...