Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημερα κορίτσια σήμερα ειμαι χαρούμενη είχα απελπιστει ειναι η 11 μέρα της εμβρυομεταφορας αύριο θα κάνω την χοριακη μου και κακωε καλώς εκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε η δεύτερη γραμμή αχνη αλλα αυτο ειναι καλό πιστευω;

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημερα μανουλες του μπι!!! Τι μου κανετε;;

Εμεις χορευουμε στην κοιλιτσα! Μολις ηπιαμε τη γλυκοζη!! Δεν ζοριστηκα καθολου!! Ελπιζω μονο να μην ζαλιστω με τοση γλυκα!!! Χαχχα σε μια ωριτσα η επομενη ληψη αιματος!

Αχ μπειτε να μου κανετε παρεακι!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια;;;

Πως είστε σήμερα;

Χαρμάκι σήμερα πας για την εξέταση του σακχάρου;; Καλή επιτυχία!!!!

Γιώτα μου δεν το πίστευα ούτε εγώ με το 3d, ελεγε η μανούλα του παιδιού ''μου μοιάζει'' και την κορόιδευα. Όταν μου έδειξε τον υπέρηχο ήταν πασιφανές, ίδιο η μαμά του! Κι ακόμη ίδιο είναι, χε!

Τα μαι ται και ρινγκ σλινγκ είναι μάρσιποι. Αν ενδιαφέρεσαι ψάξε να δεις πληκτρολογώντας ''αστεράκι σλινγκ'' και babywearing.gr . Δε θυμάμαι ποιο κοριτσάκι του καφενλε μας είχε μάι τάι για το πρώτο της παιδάκι.. Εγώ το είχα δει στο φόρουμ, όχι στο καφέ, προν 2 χρόνια κι έκτοτε κόλλησα.

Σήμερα κάνουμε το πρώτο μας μικροσκοπικό βηματάκι στον 6ο μήνα, βάσει ΠΗΤ κι όχι εβδομάδων.

Πολλά φιλιά σε όλες!

Να περνάτε όμορφα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες του μπι!!! Τι μου κανετε;;

Εμεις χορευουμε στην κοιλιτσα! Μολις ηπιαμε τη γλυκοζη!! Δεν ζοριστηκα καθολου!! Ελπιζω μονο να μην ζαλιστω με τοση γλυκα!!! Χαχχα σε μια ωριτσα η επομενη ληψη αιματος!

Αχ μπειτε να μου κανετε παρεακι!!!

Καλημέρα Χαρμάκι! Γεια σου χορεύτρια μας, πως είσαι;;;; Κάνεις πιρουέτες;;;;

Χαρμάκι μας για πες μας πως είναι αυτό το ... ρόφημα γλυκόζης; Ελπίζω να φέρνει σε γλυκό του κουταλιού, γιατί μας αρεσει!!! χεχε!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφε κολυμβητη!! Λοιπον η γλυκοζη θα σου αρεσει πολυ γιατι θα κανεις μεγαλα μακροβουτια!! Βεβαι στην μανουλα οχι και τοσο αλλα θα κανει το κουραγιο και θα το πιει το ποτηρακι!!!

Λοιπον ειναι πολυ γλυκια.. Πετιμεζι... Πηρα ανασα και μικρες μικρες γουλιες τσουπππνπηγε κατω!! Την ηπια μεσα σε 3-4 λεπτα!! Δεν πρεπει να ξεπερασεις τα 10!!!

Βεβαια καλυτερα θα ηταν να ετρωγα ενα ταψακι κανταιφακια!!! Χαχχαχα


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μου κυρία! Δεσποινίς! Τα σέβη μου!

(Τον σκέφτομαι το μπόμπιρα μισό κιλό να βγάζει το καπελάκι του και χαζογελάω η τρελή).

Γιατί να μην φάμε καταϊφάκια;;; Έλα ντε!

Η μανούλα του κολυμβητη θα κάνει υπομονή μωρέ, αλλά τη σκέφτομαι παρα πολύ την εξέταση αυτή, γιατί δεν είμαι πολύ γλυκατζού και σε όσα (λίγα) είδη γλυκών τα καταφέρνω (όπως καταϊφάκια), τα θέλω με μέτρο.

Όμως μπεμπούλη έχουμε ακόμη χρόνο εμεις, περίπου ένα μήνα... χιχιχιχιχι!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελεια εικονα μου ηρθε στο μυαλο με το καπελο!!!! Ειστε πολυ γλυκο παιδι κυριε μου!!! :)

Ουτε εγω ειμαι του γλυκου.. Αλλα ειπα στον εαυτο μου πρεπει και τσιαρσσς!!!

Το πιο δυσκολο νομιζω ειναι η αναμονη!! Δεν πρεπει νε κινησε καθολου!!

Βεβαια εχω την πιο τελεια παρεουλα!!! Βλεπω την κοιλιτσα να κουνιεται σε ρυθμους ροκ εντ ρολ και ξεχνιεμαι!!! :)

Εχετε καιρο εσεις.. Στην 26η μου ειπε να γινει ο ντοκ!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια! Χθες πήγαμε γιατρό ο μικρος μας είναι 714γρ. :D

Γράψαμε και την καμπύλη και θα πλαμε να την κάνουμε σε κανα 2 βδομάδες. Ελπίζω να αντέξω. Μου έγραψε μόνο των 60' και μου είπε δεν θα έχω θέμα του λέω μακάρι γιατί δεν ζω χωρίς γλυκό και μακαρόνι :P

Ανανεώσαμε το ραντεβού μας σε 15 μέρες πάλι.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Χαρμακι καλα αποτελεσματα!! Δυσκολη μερα διαλεξες με καυσωνα!!!

Ο δικος μου ο μπεμπης παρολο που κινειται και κανει τα δικα του πολυ συχνα, στην διαρκεια της εξετασης δεν κουνησε καθολου!!!! Μολις γυρισα σπιτι και ειπα ουφ παει κι αυτο αρχισε!!! Τι να πω δεν ξερω!

Λογικα θα τελειωνεις τωρα οπου ναναι! Προσεξε οταν φυγεις μην οδηγησεις αμεσως φαε κατι και μετα!

Αντωνια μια χαρα ο μπεμππακος σου!!!Και εγω εχω ραντεβου την Δευτερα να τον δω πάλι!!! Ξερετε μηπως τωρα ποσα γραμ. παιρνουν την μέρα? Εχω περιεργεια!

edel καλως ηρθες στον 6ο!!!! (εχω λιγες μερες ακομα και εγω για να μπω στον 7ο!!!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Άντε κοριτσάκια μου καλά αποτελέσματα να έχετε με τις εξετάσεις.

Έχω την εντύπωση πως τελειώσαμε και με τις Β επιπέδου, έτσι δεν είναι;;; Έχει μείνει καμία;

Αχ οι τελευταίοι είμαστε, όλες θα γεννήσετε και θα μείνουμε μόνοι με τον κύριο με το καπέλο, χε!

Έχω ένα προαίσθημα πως θα γεννήσω με καισαρική ρε κορίτσια (λόγω μυωπίας, αν και εδώ δεν τους νοιάζει καθόλου αυτό, δε σχολιάζω!) αλλά έχω πει στον εαυτό μου πως από τον 6ο θα ξεκινήσω ασκησούλες για το περίνεο και μασαζάκι για προετοιμασία, άντε να δούμε, θα το θυμάμαι καθημερινά;;;

Επίσης παρήγγειλα το βιβλίο της Πατσούρου τελικά να ενημερωθώ περί θηλασμού (μπορεί και να σας το είπα ήδη, έχω μνημη χρυσόψαρου πια).

Διαβάζω τις μανούλες Ιουνίου καμιά φορά, είναι ένα θεματάκι ο θηλασμός μεχρι τις 40 μέρες, άντε να δούμε πως θα τα πάμε.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες και μπεμπάκια σας χαιρετώ! Βλέπω έχουμε τελειωσει όλες με τη Β'Επιπεδου και ξεκινήσαμε τα τεστ γλυκόζης. Εμένα δεν μου είπε τίποτα η γιατρός μου για το τεστ αυτό μέχρι στιγμής. Στο πρώτο μωρό πάντως δεν μου το είχε κάνει. Ξέρετε αν το κάνουν από κάποια ηλικία και μετά;

Για τη ρινορραγία, να σας πω ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη ήταν το μόνο σύμπτωμα που είχα μπορώ να πω. Μιλάμε για πολύ αίμα και συχνά. Κάθε λίγο και λιγάκι άνοιγε ο ποταμός και έτρεχε πολύ αίμα από τη μύτη. Με το που γέννησα κόπηκε αμέσως!

Όσο για τον καφέ η γιατρός μου είπε ότι καλύτερα να πίνω χωρίς καφεϊνη, οποταν πίνω κανένα φραπεδάκι άμα το πεθυμήσω, ενώ για τα τσάγια μου είπε ότι δεν βλάπτουν τα βότανα, αλλά να μην πίνω μαύρο ή πράσινο τσάι.

Για τα παγωτα, να σας πω ότι δεν μετρούνται όσα καταβρόχθισα μέχρι σήμερα! Και δεν εννοώ τις γρανίτες αλλά τις σοκολάτες, τις βανίλιες και τέτοια!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια λιώνω!!!!!!!!! Εχουμε 37 βαθμους !!!!!!!!!!!!!!!!

edel καλά εκανες και πηρες βιβλιο για το θηλασμο απότι κατάλαβα η μισή δουλεια ειναι η σωστη ενημερωση και προετοιμασια και η αλλη μιση το σωστο ξεκινημα !!

Μην σκεφτεσαι για καισαρικη και τετοια και αγχωνεσαι εσυ στο μυαλο σου θα εχεις το φυσιολογικο φυσικα και τοτε οτι πιστευει καλυτερα ο γιατρος σου οπως σε ολες μας!

νκκ284 για την ηλικια σε σχεση με την καμπυλη δεν ξερω εγω ειμαι 27 και πιστευω αν υπηρχε οριο δεν θα ειχα ξεπερασει απο τωρα το οριο... ρωτησε τον γιατρο σου να μαθεις το λογο.. εμενα το ζαχαρο στις μηνιαιες ειναι πολυ καλο και ουτε ιστορικο στην οικογενεια υπαρχει αλλα την εχουν δεδομενη την εξεταση αυτη... εχω ξανακουσει παντως οτι δεν την εχουν κανει αλλα δενυποψιαζομαι το λογο...

Οσο για τα παγωτα........... ασε δεν κοβονται με τιποτα!!!!!:tongue: Γρανιτες δεν τρωω δεν μου αρεσουν αλλα δεν ειναι αθωες κι αυτες εχουν μόνο ζαχαρη!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα ηλικίας στην καμπύλη. Μπορεί να εμφανίσει σάκχαρο κύησης και μία κοπέλα 20 και μία κοπέλα 35. Έχει θέμα με το ιστορικό και μπορεί να μην έχεις σακχαρο στις μηνιαίες και η καμπύλη να βγει υψηλή. Είναι πως ο οργανισμός μεταβολίζει τις τροφές που περιέχουν σάκχαρα. Ο γιατρός μου χθες μου είπε δεν νομίζει να έχω θέμα αλλά είναι στις απαραίτητες εξετάσεις που πρέπει να κάνει η έγγυος.

Όσο για τη ζέστη καίγομαι!!!! Ημουν έξω όλη μέρα να κάνω δήλωση και πήγα και από τη μαμά και γύρισα πριν λίγο και έκανα ήδη ένα ντουζ και πεθαίνω!!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω τι κανω εγω για να αντεξω τη ζεστη επειδή όσες φορες κι αν μπω στο μπανιο μολις βγω ξαναυποφερω:

Παίρνω πετσετακια μικρα τετραγωνα (αν δεν εχετε παρτε τα πιο μικρα που εχετε) γεμιζω τον νιπτηρα με νερο και λιγο αφρολουτρο (λιγο οχι σαπουναδες)

τα στυβω πολυ καλα τα κανω ρολακια και τα βαζω μεσα σε κλειστη σακουλα στο ψυγειο.

Σκουπιζετε με αυτα προσωπο - σωμα και δεν φανταζεστε τι αισθηση ειναι!!!! Καντε το και θα με θυμηθείτε!!!:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα πηγα εκτάκτως στον γιατρο.. ειδα αιμα να βγαίνει απο τα ουρα μερικες σταγονιτσες.. με εξετασανε κ ολα καλα.. απλα μου ειπε προληπτικά να κατσω στο κρεβατι 2-3 μερες και μου εγραψε utrogestan. .. μ ειπε πως ειναι για τυχόν μικρη αποκοληση. Το εχει παρει καμια?


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...