Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Ρια σε ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια είναι ότι δεν αγχώθηκα πολύ γιατι σε 2 φίλες μου εξαφανιστηκε μεχρι τη γεννηση και σε μια αλλη γνωστη μου το παρακολουθουν και ειναι στασιμο μεχρι τωρα (12 μηνες) σε αυτην ομως δεν ειχαν μιλησει για ηπια μορφή..

Και εμεις θα το ξαναδουμε στον 8ο πάλι και ευχομαι να εχει εξαφανιστει η τουλαχιστον να εχει μικρυνει!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλο απογευμα! Εγω καουρες ειχα απο την αρχη της εγκυμοσυνης .. Τωρα ομως λιγοστεψαν. Ισως γτ προσεχω περισοτερο τι τρωω. Συνηθως τα μεσημερακια φτιαχνω σαλατες. Και το βραδυ παλι κατι ελαφρυ. Εχω παρατηρησει οτι με νερο παγωμενο, η ξυλακι γρανιτα, η γρανιτες γενικα με βοηθουν να το ξεπερασω πολυ γρηγορα. Επισης η 7up ειναι θαυματουργη και η σοδα.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειρα τηλεφωνο γοατι ηταν αργα βραδυ κ δεν ηθελα να ενοχλήσω τετια ωρα.. παντος σήμερα ειμαι μια χαρα... μαλλον ηταν επειδή αυτες τις μερες δεν προσεχα την διατροφη μου... τωρα προσεχω κ αν ξαναγίνει θα παρω τηλ τον γιατρο μου


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρία μου μπράβο για την εξέταση, εφόσον το θεματάκι το ξαναείχατε και στον μεγάλο, πιστεύω κι εύχομαι όλα να σας πάνε καλά. Και στο Κατερινάκι βεβαίως βεβαίως.

Άντζελ μου πάρε το γιατρό σου καλή μου, δεν τον κουράζεις, κι αν τον κουράζεις (που το αποκλειω) να μη σε απασχολεί τόσο ώστε να διστάζεις. Η δική σου υγεία και του παιδιού σου προέχει (και η ψυχική και η σωματική) και φυσικά θες να μάθεις και να κινηθείς κι ανάλογα.

Γιώτα καλή ιδεα αυτή με το παγωτό, εγώ δεν έχω καούρες, αλλά έχει πολύ συχνά ο άντρας μου. Λέω να το υιοθετήσουμε και να τρώμε και οι 2, χεχεχε!

Το θέμα με τη διατροφή από που να το πιάσεις για την καθεμιά. Καθώς ο μικρός μεγαλώνει πιέζει το στομάχι και δεν μπορώ να φάω ποσότητες και είμαι μονίμως με βαρυ στομάχι. Επίσης, ο συνδυασμός σιδήρου και μαγνησίου με αποτρέπει από τα όσπρια που λατρεύω και τα λαχανικά. Ας κάνουμε υπομονή όμως, τα μικράκια μας μεγαλώνουν κι όλα θα περάσουν.

Νικόλ τα ούλα τα ξέχασα να τα αναφέρω, μάλλον επειδή τα έχω σίγουρα ματωμένα σε ένα από τα καθημερινά βουρτσίσματα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι πως, ειναι που ΠΡΕΠΕΙ να τρωμε καθημερινα παγωτο χαχα με τα ουλα μου ειχα και εχω θεμα. Οταν πηγα οδοντιατρο μου ειπε αμεσως οτι χρειαζομαι θεραπεια ουλιτιδας. Του λεω ειμαι εγκυος. Και ο φοβος απ το βλεμα του εφυγε. Μου εκανε ενα βαθυ καθαρισμο και μου συστησε καλη οδοντοκρεμα και στοματικο διαλυμα. Ειπε πως στην εγκυμοσυνη επιβαλετε να επισκεφτουμε τον οδοντιατρο τουλαχιστο μια φορα!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα με το παγωτό με τρομάξανε, επειδή έχει ωμό αυγό, φόβος σαλμονέλας..να μην τρώω κλπ. Το έχω κόψει αρκετά, αλλα κάποιες ελάχιστες φορές έχω φάει.

Αλλά ρε κορίτσια ακόμη και τα λαχανικά και τα φρούτα που τρώμε έχουν τόσα φυτοφάρμακα και εντομοκτόνα, ο αέρας είναι τόσο μολυσμένος - ας μην πιάσω άλλα - που ειλικρινά πιστεύω πως θέλει πολλή προσοχή, αλλά κάποια θέματα είναι υπερβολικά.

Στον οδοντίατρο Γιώτα λέω θα πάω από Φεβρουάριο.. Μάντεψε.. Ακόμη πηγαίνω!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μην τρως τα παγωτα που εχουν γαλα. Μονο τα σορπε! :-) ειναι και πιο διαιτιτικα!!! Κοπελες πιστευω οδοντιατρο πρεπει να παμε τουλαχιστο μια φορα στους 9 μηνες. Ειδα πολλες μητερες που κατεληξαν με χαλια δοντια γτ δεν πηγαν καθολου. Και εκει που ενας καθαρισμος θα κοστιζε πολυ λιγα χρηματα (κυπρο ειναι 50ευρο) και χρονο, κατεληξαν να θελουν 1- 2 χιλιαδες να φτιαξουν τα δοντια τους και σε πιο πολλες επισκεψεις!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και κάνει να μας κάνει την ένεση αναισθησίας? Εγώ αυτό φοβάμαι και δεν πάω γιατι έχω ένα πρόχειρο σφραγισμα που θελει αντικατάσταση και δεν πάω γι'αυτό το λόγο!

Πάντως όντως είναι πιο ευαίσθητα τωρα στην εγκυμοσύνη!

Επίσης είναι καλό εκτός από το ασβέστιο που παίρνουμε να καταναλώνουμε γιαούρτι και γάλα γιατι ο κύριος λόγος που δημιουργούνται προβλήματα στην διάρκεια της εγκυμοσύνης είναι ότι το μωρό παίρνει το ασβέστιο που χρειάζεται και η μαμα έχει έλλειψη αν δεν προσλαμβάνει αρκετό!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτο με την ενεση δεν το γνωριζω. Καλα, μπορει να σου κανει μονο τον καθαρισμο που δεν χρειαζετε κανενα φαρμακο. :-) δευτερα θα ειμαι 25 βδομαδων και εχω προγραματισμενη την καμπυλη γλυκοζης και το μηνιαιο check up. Ανυπομονω για το υπεριχογραφιμα!!! Θελω να γινει αυτο το 3d, 4d για να μπορεσω επιτελους να δω την φατσουλα του !!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

είναι τέλειο το 3d !!! Δεν στο εκανε στη β? Εμένα την β αυτός που την εκανε προτιμουσε να είμαι 23 εβδομαδων ακριβως και έτσι το μωρό είχε μεγαλώσει και προσωπάκι του φαινοταν κανονικα!! Τρελαθήκαμε τελείως!!! 4d δεν εκανα αλλά είναι ακόμα καλύτερο!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μου το εκαναν στην 16 βδομαδα, οταν πηγα για το φυλο. Αλλα ειχα γυρισμενη την πλατη και βλεπαμε μονο αυτην. Μου ειπαν πως στην β' θα μου κανουν παλι, αλλα τπτ :( την δευτερα που θα παω θα τους πω. Αλλα βρε παιδι μου στο δημοσιο δεν δινουν σημασια στες μανες. Βεβαιωνοντε οτι τα μωρα ειναι οκ και σου λενε τελειωσαμε!!! Αφου να φανταστεις το φυλο μου το εξακριβωσε η ιδιωτικη γυναικολογος μου. Στο δημοσιο σου λενε καλα να ειναι το παιδι και τα αλλα ολα ειναι χαζομαρες! Μα οι μανουλες θελουν λιγες απ' τις χαζομαρες, δεν ειναι ετσι??!!! :-)


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Οκτωμπερ μαμμις!!! Τι μου κανετε??

Διαβασα μια πεταχτα τα νεακια σας!!!

Ρια μου μπραβο για την Β!!! Νομιζω οτι την εχουμε κανει ολες τωρα εε?? Ξεκιναμε τωρα τις καμπυλες!!! :)

Εντελακι στον οδοντιατρο και εγω απο τον Φεβρουαριο λεω οτι παω... εεε πηγαινω ακομα... ο γιατρος παντως μου εδωσε το οκ για καθαρισμο..

Την αλλη εβδομαδα θα δουμε και εμεις την μικρουλα μας!!! Θα πω του ντοκ να μας βαλει λιγακι 3ντι!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα με ταρακούνησες λίγο με τον οδοντίατρο. Πρέπει άμεσα να το κανονίσω.

Εμάς δυστυχώς δε μας έκαναν καθόλου 3d και ο μπεμπάκος μας θα είναι έκπληξη...

Με το καλό να δεις το μικράκι σου να σου χαμογελά καλή μου. Στην περίπτωση της συνυφάδασ μου που είχε κάνει πάντως 3d, το μωράκι ήταν ίδιο μόλις γεννήθηκε. Βλέπαμε και σε ποιον έμοιαζε ήδη από τη Β επιπέδου.

Εμείς μόλις παραγγείλαμε ρινγκ σλινγκ και mei tai!

Η κοπέλα όντως είναι πολυ εξυπηρετική. Σε 2 εβδομάδες θα τα έχω και θα σας πω τη γνώμη μου!

Ελπίζω και εύχομα να τα βολευτούμε κι ο μπέμπης μας να κάνει στο μάρσιπο τόση χαρά όση η μαμά του.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκαναν στην 16 βδομαδα, οταν πηγα για το φυλο. Αλλα ειχα γυρισμενη την πλατη και βλεπαμε μονο αυτην. Μου ειπαν πως στην β' θα μου κανουν παλι, αλλα τπτ :( την δευτερα που θα παω θα τους πω. Αλλα βρε παιδι μου στο δημοσιο δεν δινουν σημασια στες μανες. Βεβαιωνοντε οτι τα μωρα ειναι οκ και σου λενε τελειωσαμε!!! Αφου να φανταστεις το φυλο μου το εξακριβωσε η ιδιωτικη γυναικολογος μου. Στο δημοσιο σου λενε καλα να ειναι το παιδι και τα αλλα ολα ειναι χαζομαρες! Μα οι μανουλες θελουν λιγες απ' τις χαζομαρες, δεν ειναι ετσι??!!! :-)

Εννοείται μην περιμένεις πολλά από το δημόσιο!!! Πολύ σπάνιο να βρεις στο δημόσιο γιατρό που να σου συμπεριφερθεί σαν να ήταν ιδιωτικός! Επίσης σιγά σιγά χειροτερεύει κι οεξοπλισμός και γενικότερα χάλια τα νευρα τους χάλια!!! Για να λέμε και τα καλά το μόνο που υπερτερεί το δημόσιο νοσοκομείο από μια κλινική είναι ότι ειναι ασφαλέστερο μπορούν να αντιμετωπίσουν τα πάντα σε αντιθεση με την κλινική που αντιμετωπίζει μόνο προβλεπόμενες και εντός ελέγχου καταστάσεις!

Αλλά αν ο γιατρός μας ειναι ιδιωτικός τι να κάνουμε!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες και σε ολα τα μικρα! Κατερινα μου εχεις απολυτο δικαιο για το δημοσιο. Γι'αυτο και επελεξα να γεννησω εκει. Στην ιδιωτικο παω για μερικες εξετασεις που δεν κανει το δημοσιο. Και μετα τις 28 βδομαδες στο δημοσιο θα μετραν μονο την κοιλια, δεν θα κανουν αλλους υπερηχους. Η ιδιωτικη μου ειπε να πηγαινω τοτε πιο συχνα να βλεπουμε και να ακουμε το μωρακι. Αχ edel λεγε μου τετοια για το 3d!!! Μα ομως τι ειναι αυτα που παραγγειλες?


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...