Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Πριν λίγο γύρισα απο το Ιασώ. Όλα πήγαν καλα με τη μαμά λαπαροσκοπικά το έκανε ο γιατρός και περιμένουμε τη βιοψια τώρα. Αχ είμαι πολυ κουρασμένη. Εξοντωθηκα και πονάει η κοιλιά μου..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσακια μου ομορφα!! Τι μου κανετε κοιλιτσες?? Κοντευουμε στο τριτο τριμηνο!!! Τι ωραιαααα!!!!

Αντωνια μου περαστικα στην μανουλα!!! Σιδερενια!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!!! Χαθηκαμε γιατι βολταραμε συνεχεια και πλατσουριζαμε στη θαλασσα!! Την Πεμπτη λεω να παω για την καμπυλη!!! Ραντεβου με τον ντοκ εχουμε την επομενη εβδομαδα!!!

Σιγα σιγα πρεπει να αποφασισουμε και την κουνια μας και το μαγαζι που θα κανουμε τη λιστα!!!

Σας φιλω ολες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες.

Χαρμάκι καλά το κανεις και βολτάρεις καλή μου, ετσι λέω κι εγώ στον καλό μου, τώρα που μπορούμε, γιατί μετά... Δεν ξέρω πως θα είμαστε.

Εχεις και την καμπύλη τώρα εσύ, εε;; Άντε να μας πεις εμπειρίες. Έχει πλάκα που χαίρομαι που κοιτάω το τικεράκι μου και μετά το δικό σου είναι 4 βδομάδες μπροστά, χεχεχε!

Αλήθεια το μπάνιο στη θάλασσα σε τονώνει καθόλου;; Ζηλέυω, θέλω τόσο πολύ κι εγώ..

Ρία μου περιμένουμε τα νεάκια σου!

Πως είστε οι υπόλοιπες;;

Βγήκε η μανούλα Αντωνία μου;

Εμείς όλο τρέχουμε σε παιδικούς σταθμούς τελευταία. Οι περισσότεροι μας λένε ότι μπορείς να κάνεις αιτηση αφού γεννηθεί το παιδί, εε λογικό! Τι μας είπαν στη δουλειά να ψάχνουμε από τώρα απορώ. Μόνο σε έναν μπορέσαμε να κάνουμε αίτηση. Αφήστε και με έχει πιάσει ήδη άρνηση και δε θέλω να το στείλω το μικράκι μου τόσο μωρό (από 1 έτους κοιτάμε).

Στο μεταξύ πρέπει να αρχίσω να ψάχνω και σε ποιο νοσοκομείο της ευρύτερης περιοχής θα γεννήσω (ευτυχώς τα καλύπτει όλα η ασφάλεια, έχουμε και τα θετικά μας, να μην παραπονιέμαι). Κάποια είναι κοντά, αλλά δεν έχουν κλινική νεογνών και άλλα το αντίθετο.

Να έχετε μια όμορφη μέρα.

Τα φιλιά μου σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια! Εμείς καλά η μαμά βγήκε από το νοσοκομείο και όλα πήγαν καλά.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Εμείς αύριο έχουμε ραντεβού στο γιατρό μας να μας γράψει τις βιταμίνες μας και την καμπύλη για να πάω να την κάνω και αυτή. Μετά έχουμε να ετοιμάσουμε το δωμάτιο του μπέμπη βαψίματα και επιπλάκια και στολισμό και μετά θα πάμε διακοπούλες!! Αχ πως το περιμένω 2 χρόνια έχουμε να πάμε!! Να περάσει και ο καιρός να γεννηθεί το μωρό μας!! Εν τω μεταξύ γέννησε η θεία μου πήγα είδα το μωρό της και είναι μικροσκοπικό!! Μιλάμε τρομοκρατήθηκα!! Δυο μέρες τώρα στο ΙΑΣΩ είδα τόσα μωρά που αγωνιώ για το δικό μου!! Η υπομονή μου εξαντλείται.. χαχα


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια μου!! Τι μου κανετε κοιλιτσες??

Ζεστενεστε?? Τι καυσωνας ειναι αυτος σημερα.. !!! Αυριο νομιζω θα την βγαλω στη θαλασσα!!

Αντωνια μου σιδερενια η μαμμυ σου!!

Να σας ζησει και το μωρακι της θειας!!!!

Εντελακι μου μας αρεσει παρα πολυ να κολυμπαμε!!! Ειναι πολυ ωραια η αισθηση γιατι γυμναζεις ολο το σωμα σου χωρις να επιβαρυνεις αρθρωσεις!!! Χαλαρωνω πολυ, ξεκουραζομαι και ξεχνιεμαι μεσα στο νερο.. προχθες ημουν κανενα 20λεπτο μεσα!!!

Του χρονου θα κανουμε πολλες βουτιες!!!! :)

Δευτερομανουλες περιμενουμε τα φωτα σας για τη βαλιτσα του μαιευτηριου!!!

Σας φιλω ολες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει ένα ποστ και εξαφανίστηκε... Η αλήθεια είναι πως έφυγα και άρων άρων από τη δουλειά και μάλλον δεν πάτησα κάτι σωστα. Εν ολίγοις έγραφα περαστικά στην Αντωνία μας και να μην κουράζεται και τα φιλάκια μας στο Χαρμάκι.

Μια έκπληξη με περίμενε στο σπίτι. Ήρθαν τα πραγματάκια του μπεμπούλη μας. Τα φορμάκια και τα υπόλοιπα από Αγγλία. Τι συγκινητικό που είναι.. Είναι τόσο μικροσκοπικά και σκέφτομαι πως σε λίγο καιρό θα είναι μέσα ο μικρός μας...

Κοριτσάκια ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

Έχετε ρινορραγίες και κνησμούς; Η μυτούλα μου όλο ψιλοτρέχει και όσον αφορά τον κνησμό, ιδίως σήμερα, δεν ξέρω τι να κάνω.

Ο σίδηρος ή το μαγνήσιο σας πειράζει;

Καφέ πίνετε; (έχω την εντύπωση πως το χω παρακάνει).


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει ένα ποστ και εξαφανίστηκε... Η αλήθεια είναι πως έφυγα και άρων άρων από τη δουλειά και μάλλον δεν πάτησα κάτι σωστα. Εν ολίγοις έγραφα περαστικά στην Αντωνία μας και να μην κουράζεται και τα φιλάκια μας στο Χαρμάκι.

Μια έκπληξη με περίμενε στο σπίτι. Ήρθαν τα πραγματάκια του μπεμπούλη μας. Τα φορμάκια και τα υπόλοιπα από Αγγλία. Τι συγκινητικό που είναι.. Είναι τόσο μικροσκοπικά και σκέφτομαι πως σε λίγο καιρό θα είναι μέσα ο μικρός μας...

Κοριτσάκια ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

Έχετε ρινορραγίες και κνησμούς; Η μυτούλα μου όλο ψιλοτρέχει και όσον αφορά τον κνησμό, ιδίως σήμερα, δεν ξέρω τι να κάνω.

Ο σίδηρος ή το μαγνήσιο σας πειράζει;

Καφέ πίνετε; (έχω την εντύπωση πως το χω παρακάνει).

Eντελακι μου!! Ηρθαν τα πραγματακια σας!!! Μπραβοοο!! Τελειαααα!!!! Με το καλο κοριτσακι μου!!!!:D:D:D:D:D

Λοιπον και η δικια μου η μυτουλα ματωνει αλλα οχι σε σημειο να τρεχει... Ο σιδηρος και το μαγνησιο δεν με εχουν πειραξει καθολου!!

Οσον αφορα τα καφεδακια.. μονο ντεκαφεινε πινω... ευτυχως γιατι δεν μπορω χωρις τα εσπρεσσακια μου!!! αχααχαχαχαχ

Σε φιλω!!:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια συγγνωμη για την περιγραη που θα κανω αλλα σημερα ολη μερα ειχα πολες καουρες και το στομαχι μου ηταν χαλια.. δεν μπορουσα να φαω μεχρι που δεν αντεξα κ εκανα εμετο.. κυριος υγρά κ στο τελος αίμα... για τα υγρα δεν ανησυχώ αλλα το αίμα? Το εχει παθει καμιά? Παντος το μωρακι μου ειναι μθα χαρα γτ την νιωθω να κλοτσαει...


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια καλημέρα.

Άντζελ μου δεν ξέρω τι να σου πω. Ελπίζω να έχεις πάρει το γιατρό σου. Αντιλαμβάνομαι πως ανησύχησες, αλλά προσπάθησε να είσαι ηρεμούλα και να ακολουθήσεις οδηγίες γιατρού.

Τα πραγματάκια μας είναι πολύ ωραία (και ενώ είναι αγγλική εταιρεία τα φτιάχνουν στην Κίνα, τουλάχιστον τα φορμάκια που κοίταξα - το αναφέρω, γιατί παλιά είχαμε πιάσει μια συζήτηση επί του θέματος). Πάντως έχουν πολλή σκόνη κι όπως ήταν τα έβαλα πίσω στο κουτί να τα πλύνω αργότερα που θα έρθει και η ντουλαπίτσα.

Με τον καφέ με βάλατε σε σκέψεις. Εγώ πίνω απαραιτήτως ένα γαλλικό τη μέρα το πρωί και αν νυστάξω στο γραφείο, πίνω και ένα εσπρέσσο με καφεΐνη αρκετά χαμηλής περιεκτικότητας. Μάλλον το παρακάνω..

Κι όσον αφορά το μαγνήσιο και το σίδηρο... Νομίζω με πειράζουν και τα 2. Ευτυχώς σε ένα μήνα σταματάω και θα είμαι σπίτι μου στην ησυχία μου.

Την καλημέρα μου σε όλες.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Ζέστη πάρα πολύ σήμερα!!!!!

Άντζελ πήρες τον γιατρό σου τηλέφωνο???? Τι σου είπε? Όλα καλά? Πέρασε?

Εντελάκι μου εμένα δεν έχω αιμορραγία στη μύτη τα ούλα μου ορισμένες φορές τρέχουν λίγο αίμα και ειδικά όταν τα βουρτσίζω..

Από καφέ και εγώ μόνο ντεκαφ πίνω αλλά προσπαθώ να πίνω μέρα παρα μέρα από ένα καφεδάκι...Στην αρχή που έκοψα μαχαίρι το τσιγάρο δεν έπινα καφέ γτ δεν μπορούσα χωρίς τσιγάρο αλλά τώρα ένα παγωμένο φρέντο το πίνω..!!!!!

Μαγνήσιο εγώ δεν έχω ξεκινήσει ακόμη το ασβέστιο και ο σίδηρος δεν με έχουν πειράξει..

Φιλιά σε όλες τις φουσκωτες κοιλίτσες!!!!!!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! καναμε λοιπον κι εμεις τη β επιπεδου! Εχουμε μια ηπια διαταση πυελου στα νεφρακια μας αλλα ολα τα αλλα μια χαρα! Δεν ανησυχω γιατι το περασα κ με το πρωτο αγορακι μου, οποτε ξέρω τι θα ακολουθησει. Είμαστε 400γρ και κανουμε μακροβουτια ανετα ακομη!!! Σας φιλω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε!!!!

Με γειά τα πραγματάκια σε όσες ξεκίνησαν τις αγορές!!!

Angel και εγώ υποφέρω από καούρες όχι όμως σε τέτοιο σημείο!! Ευχομαι να έτυχε μια φορά!

Σχετικά με τον καφέ όταν είχα ρωτήσει τότε στην αρχή μου είπαν αν πίνω ελληνικό η γαλλικό μπορώ 1/μέρα. Αν πρόκειται για εσπρεσσο 1 μέρα παρά μέρα. Την μέρα που θα πιω καφέ να μην πιω τσάι. Απαγορευοταν να πιω οποιοδήποτε βότανο ούτε χαμομήλι! Αυτά θυμάμαι!

Σχετικά με το σίδηρο είχα στην αρχή θέματα δεν μπορουσα να παω τουαλέτα αλλά το μαγνησιο βοηθησε παρα πολυ και σταματησε το προβλημα! Παίρνω και ασβέστιο με βιταμίνη D και επίσης κανένα πρόβλημα!

Ρια συγχαρητηρια για την β! Έχουμε την ιδια διαγνωση.. οπότε θα με ενδιέφερε να μου πεις τι θα ακολουθήσει!

Φιλιά :P


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα, δεν ειναι τιποτα σοβαρο η ηπια μορφη της. Θα το παρακολουθησουμε υπερυχογραφικα μεχρι τη γεννηση, αν δεν αυξηθει το μονο που κανει κανεις ειναι παρακολουθηση με υπερηχο μετα τη γεννηση τακτικα και λογικα μεχρι τον πρωτο χρονο θα εξαφανιστει. Φυσικα ειμαστε υποψιασμενοι για παλινδρομηση ουρων και ουρολοιμωξεις αλλα συνηθως μια χαρα πανε... θετικη σκεψη και σκεψου οτι ειναι καλο που το ξερουμε κ θα αντιμετωπισουμε αμεσα οποιοδηποτε προβλημα (μακαρι να μη χρειαστει ποτε) . Τη πρωτη φορα αγχωθηκα και σε καταλαβαινω... ομως ειδα την εξελιξη του μεγαλου μου γιου κ πλεον δεν ανησυχω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...