Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι κάνετε κορίτσια;

Κατερινάκι εγώ είμαι του γλυκού, 4 κουταλιές στον καφέ. Αυτό φοβάμαι μη βγει ψηλή η καμπύλη και μου τα κόψουν γιατί μπορώ και να πεθάνω :P

Εγώ εκτός από το καρότσι που πήρα προσφορά τα άλλα στις εκπτώσεις!

Άντρια είσαι σίγουρη ότι θα αντέξεις να δουλεύεις μέχρι τότε; Εγώ σταμάτησα πριν 2 βδομάδες και μόνο με δουλειές σπιτιού και μαγείρεμα νιώθω εξαντλημένη. Απορώ με αυτές που δουλεύουν μέχρι τον 8ο.:?


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα αντεξω...αλλα και τι να κανω. Πληρωνομαι μρε την ληξη της συμβασης και αν φυγω νωριτερα δεν παιρνω λεφτα. Καναμε επεκταση στο μαγαζι και πηρα 2 ακομη κοριτσια για βοηθεια και το κυριοτερο ο μικρος εδω και 2 εβδομαδες δεν θελει να πηγαινει στον παιδικο και τον εχω μαζι μου. Θα περασουν υπομονη..

Παιρνω πλεον μια κυρια να μου καθαριζει το σπιτι, ερχεται οταν ετοιμαζομαι να φυγω το πρωι και το βραδυ βρισκω ενα σπιτι πεντακαθαρο, κανονιζω να ερχεται μερα που λειπει και ο συζυγος. Εσεις εχετε πονακια χαμηλα?


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!

antoniatr το σιρόπι γλυκόζης θα το καταευχαριστηθεις τότε!!!! ευχομαι να μην πρέπει να τα στερηθεις μετα! μπορει επειδη εισαι του γλυκου να εχει προσαρμοστει αναλογως και ο οργανισμος σου και να μεταβολιζει τελεια τη γλυκοζη!!:D

andria καταλαβαίνω οτι ειναι πιεστικα τα πραγματα αλλα η εγκυμοσυνη μας δειχνει μεχρι που μπορουμε να φτασουμε... εννοω οτι αφου και ο γιατρος στο λεει αλλα κυριως το σωμα σου πρεπει να θυσιασεις κατι..... και φυσικα οχι την υγεια σου και του μωρου σου! δες ποσο μπορεις να λειπεις απο το μαγαζι για να ξαπλωνεις ακμα και 30 λεπτα! κι αν ειναι ακομα και αυτα επιζημια για τη δουλεια ας ειναι τι να κανουμε!!!

εγω σημερα νιωθω κατω αριστερα κατι σαν σουβλια να το πω που ερχεται και φευγει μαλλον σαν να εχω μελανια και μια την παταω μια την αφηνω!! ειχα πανω απο μηνα να το νιωσω που τοτε η γιατρος μου ειχε πει οτι μεγαλωνει η μητρα και τα δεξια αριστερα ειναι φυσιολογικα!

Εσένα με τι μοιαζουν τα πονακια?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το σακχαρό μου πάντως είναι στο 80 και στις δύο τελευταίες αιματολογικές ενώ ξεκινησα εγκυμοσύνη με 90. Δεν ξέρω τι ρόλο παίζει αυτό βέβαια στη καμπύλη.

Μακάρι μη μου κόψουν γλυκά και μακαρόνια!!! :?


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξερω απο νουμερα καθολου !! εγω οταν κανω τις εξετασεις ζηταω να τις στειλουν κατευθειαν στη γιατρο μου και μιλαω κατευθειαν μαζι της! Για τα μακαρονια παντως..... μπορει να σου πει.... γιατι εμενα ενω βγηκε πολυ καλη η καμπυλη με ξανασυμβουλευσε να μην καταναλωνω πολυ ρυζι και μακαρονια!!! Οποτε να εισαι προετοιμασμενη!!!!

Παγωτο παιρνω ενα φοβερο ξυλακι 0% και ειναι τελειο!!! Βεβαια δεν ξερω αν ειναι καλο να τρωμε 0% δεν εχω ακουσει κατι....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω δουλευω ακομη. Οι συνθηκες της δεν ειναι τοσο ευχαριστες αφου ειμαι σε μια κουζινα 3χ3 χωρις κλιματισμο! Πηρα και εγω μια κοπελα να με βοηθα στην καντινα τουλαχιστο με το πηγαινε ελα. Αλλα ειληκρινα κοριτσια ειμαι ετοιμη να κατσω στο σπιτι. Το μονο που με ανακουφιζει ειναι το δροσερο νερο. Ητε βρισκομαι ολοκληρη μεσα ητε μονο τα ποδια μου! Παντως ειπα να αντεξω ακομα μεχρι τελος ιουλιου και μετα τερμα! Πονακια νιωθω και εγω που και που αλλα ειναι απο το βαρος την μητρας.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

ria μου καλή επιτυχία με τη β' επιπέδου, περιμένουμε τα ευχάριστα!

Με τις δουλειές μην το παρακάνετε, ζητάτε και καμιά βοήθεια, πρέπει να ξεκουραζόμαστε και λίγο. Ευτυχώς εγώ στο σπίτι έχω βοήθεια από τον άντρα μου, ο Θεός να τον έχει καλά, δεν έχω παράπονο. Βέβαια κάνω κι εγώ κάμποσες δουλειές, αλλά άμα τελείωσουν οι μπαταρίες μου, τα παρατάω και ξαπλώνω και αναλαμβάνει ο σύζυγος. Ειδικά αυτή τη βδομάδα ένιωθα πολυ εξαντλημένη και αδύναμη, μέτρησα την πίεσή μου 2-3 φορές και ήταν φυσιολογική, αλλά υποψιάζομαι ότι είναι λόγω του ότι δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ και δεν ξεκουράζομαι. Υπομονή και θα περάσει, λίγοι μήνες ακόμη έμειναν ... για να αρχίσουν άλλα!!!!! :)


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Πως είστε;;;

Ρία μου πολύ καλή επιτυχία να έχεις! Περιμένουμε νεάκια!!! :)

Γιώτα μου χαίρομαι που σε ξαναβλέπω στον καφενέ μας και που όλα είναι καλά! Μπράβο!

Άντρια κοριτσάκι μου ειλικρινά απορώ πως τα βγάζεις πέρα. Εύγε για το κουράγιο σου και τη δύναμή σου! Να προσέχεις όμως καλή μου, ναι;

Νικόλ μου είσαι τυχερούλα με την αναρρωτική, αλλα εκμεταλλεύσου το και κάνε με την ησυχία σου τις αγορές σου και τα σχέδιά σου! Τι λέει το μπεμπάκι;

Αντωνία μου πως είστε;;; Η μανούλα σήμερα κάνει την επεμβασούλα; Καλή επιτυχία και περαστικά σας, με το καλό να βγει και να της πάνε όλα καλά! Όσον αφορα τα ζυμαρικά, πατάτες, ρύζι, πως θα ζήσουμε αν μας τα κόψουν;;;

Κατερίνα κι εγώ πονάω δεξιά από την Παρασκευή, ιδίως όταν σκύβω σα σουβλιά είναι. Το Σάββατο ηρέμησα κάπως, αλλά χθες παραξεθάρρεψα και έκανα κάτι δουλίτσες και σήμερα πονάω πάλι. Ειλικρινά ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό, είμαι πολύ κοντά στο να πάω στο γιατρό να μου γράψει άδεια για τη βδομάδα.

Βίκυ πως τα πάτε εσείς;; Η μικρή σου τι λέει; Ευτυχώς και εμένα ο άντρας μου με βοηθάει πολύ, αλλά υπάρχουν κάποια πράγματα που οι άντρες δεν τα σκέφτονται καν, κακά τα ψέμματα. Γενικά προσπαθώ να μη με νοιάζει για το σπιτι πολύ, αλλά δεν τα καταφέρνω είναι η αλήθεια, δυστυχώς. Κάθε μέρα όλο κάτι θα κάνω.

Ευτυχώς η δουλειά μου δεν είναι απαιτητική, με την έννοια ότι εγώ καθορίζω τον όγκο δουλειάς, σύμφωνα με τις δυνατότητές μου. Επίσης, καθώς έμαθα για την εγκυμοσύνη στην αρχή του χρόνου, έχω κρατήσει πολλή άδεια και σε συνδυασμό με τις 6 εβδομάδες προ τοκετού που δικαιούμαι (αρχές Σεπ.), τέλος Ιουλίου σταματάω κι από εδώ.

Χαρμάκι μας σας στέλνουμε τα φιλιά μας και περιμένουμε τα νέα σας.

Καλη εβδομάδα εύχομαι σε όλες, να περνάτε όμορφα και όσο μπορείτε ξεκούραστα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια!!! Τί κάνετε!!

Ρία καλή επιτυχία να έχεις με την β!!! Περιμένουμε εντυπώσεις!!!

Αντωνία να πάνε όλα καλά με τη μαμά ευχομαι!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?! Πάνω κάτω βλέπω σε όλες μας ότι οι αντοχές αρχίζουν να πέφτουν!!

Εγώ μια εβδομαδα τωρα υποφερω απο καουρες!!!!! Αλλά καθε μερα και χειροτερα και συχνοτερα και εντονοτερα!!! Το γαλα με βοηθαει καπως αλλά και πάλι δεν υποφερεται.... ειχα το πρωτο τριμηνο καουρες μετα πάλι ελαχιστα στον 5ο αν θυμαμαι καλα αλλα αυτο τωρα δεν παλευεται!!!!

Την αλλη βδομαδα θα παω στη γιατρο και θα της το πω.... θα μπαινω στον 7ο τοτε!!! πως περναει ο καιρος.....

Εχει καποια απο σας θεμα με καουρες??? και ξερετε κανενα τροπο να ανακουφιστώ??? :?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Εμείς είμαστε καλά έχει αρχίσει ο στρουμπουλάκος και κλωτσάει...συναρπαστική αίσθηση...Κλώτσησε και το μπαμπάκα...χιχχιιχιχιχ!!!!

Κορίτσια κάθομαι από αρχές Μαρτίου..αλλά το πόσο γρήγορα έχει περάσει ο καιρός...δεν μπορείτε να φανταστείτε!! Αισθάνομαι λες και δεν δουλέυω λίγες μέρες...

Από ετοιμασίες του μωρού έχω κλείσει κούνια - σιφινιέρα πάντα είδη προικός και τέλη του μήνα θα αρχίσουμε να φτιάχνουμε το δωμάτιό του...!!!!

Σκέφτομαι μήπως βάψω το δωμάτιο...το χρώμα του τώρα είναι κίτρινο...λέτε να το κρατήσω???


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νικόλ μου πλάκα έχουν που στροβιλίζονται εκεί μέσα..

Καμιά φορά λέω ο χώρος σου ανήκει, χεχε!! Σε κάποιες περιπτώσεις όμως, ο μικρούλης κάνει ακροβατικά και με ψιλοπονάει.

Η αλήθεια είναι πως αναφορικά με τις ετοιμασίες, όλα οι μανούλες τα προσέχουν - στις περισσότερες περιπτώσεις (στη δική μας π.χ. έχω λευκή επιταγή στις αποφάσεις για παραγγελίες - μόνο το οικονομικό θέμα συζητάμε και ό,τι έχει να κάνει με άποψη ασφάλειας (π.χ. καθισματάκι αυτοκινήτου) το ανέλαβε ο μπαμπάς μας). Είναι κουραστικό, αλλά με γεμίζει. Οπότε λογικό να μην αντιλαμβάνεσαι πως κυλάει ο χρόνος. Εγώ αναρωτιέμαι πότε φτάσαμε στην 22η εβδομάδα;;

Για το χρωματάκι να κάνεις ό,τι σε γεμίζει εσένα. Να το βλέπεις και να χαίρεσαι. Όποιον και να ρωτήσεις μια διαφορετική άποψη θα σου πει... Επομένως ψηζίζουμε την άποψή σου! χεχεχε!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Νικόλ μια γνωστή μου στο αγοράκι της το δωμάτιο το έκανε κιτρινο με γαλάζιο και είναι πάρα πολύ ωραίο! Εσένα επειδή είναι ήδη κίτρινο μπορείς να βάλεις μια γαλάζια-μπλε μπορντουρα και αντίστοιχη κουρτίνα και θα είναι τελειο!! Όμως αυτό ειναι μια ιδεα και όπως πολυ σωστά ειπε η edel σκεψου τι θα θελατε και καντε το!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...