Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλησπερα Μανουλες!! Τι μου κανετε κοριτσακια μου?? Οι κοιλιτσες?

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!! Κλωτσαμε τη μανουλα και αυτη βλεπει την κοιλιτσα και χαμογελα!!!

Σημερα αλλαζουμε μηνα!! Μπαινουμε στον

6ο!!! Τι ωραιαααα!!!!!

Περναει ο καιρος και μονο και μονο που σκεφτομαι οτι σε 4 μηνες θα την εχουμε αγκαλιτσα βουρκωνω!!!!

Λοιπον στο μαγαζι που πηγαμε για τις κουνιες προχθες μας ειπε η κοπελα οτι συνηθως στον 7ο μηνα διαλεγουμε τα πραγματακια για την λιστα γεννησης!! Εχω αρχισει και βλεπω διαφορα!! Στα μαδερ δεν προλαβα να παω!! Μαλλον αυριο ή το Σαββατο!!!

Ρουχαλακια τελικα θα παραγγειλω απο το μαδερ της αγγλιας!! Θα παει μια φιλη και θα μου τα φερει!!! Βεβαια εχω μια φιλη που μενει λονδινο που μπορει και αυτη να μου τα κανει πακετο!!! Παντως εχει μεγαλη διαφορα το μαδερ εκει με εδω!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπέρα κι απο εμένα! χαρμα δεν εχει σχέση το mothercare στην αγγλια εννοεις σε τιμές? Παντως έχει πλάκα, 6,5 χρονια αργότερα και τα σχέδια κ τα χρωματα σχεδον ολοιδια... εχω σε ολα τα αγοριστικα και πολυχρωμα φανελακια (πακέτο των 5) και φορμακια υπνου.... :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι απο εμένα! χαρμα δεν εχει σχέση το mothercare στην αγγλια εννοεις σε τιμές?

Γεια σου Ρια μου! ΝΑι σε τιμες! Τα βρισκω πιο οικονομικα!!! Ειμαι κατα 5-6 ευρω πιο φθηνα!!

Ακομα και ο αποστειρωτης (το πακετο) ειναι σε μιση τιμη (τομμι τιππι) απλα επειδη εχω απο μια φιλη δεν ξερω αν θα παραγγειλω αλλον....


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα τα ευχαριστηθεις παντως!!!!! Και τα μεγεθη μη τα φοβηθεις εχουν τελεια συσχετιση με την ηλικια!!!

Τελεια!!

Να σε ρωτησω Ρια μου για ενδοεπικοινωνια ποια προτεινεις?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ χαρμακι... δε το ξερω το θεμα ενδοεπικοινωνια.. εχει το ασυρματο τηλεφωνο μου... ενα Panasonic αλλα δε νομιζω να το χρησιμοποιησω... μενουμε σε μικρο σπιτι... ακουγονται τα παντα!!! :) xaxaxa

edit τωρα θυμηθηκαααα... ειχα αγορασει την ενδοεπικοινωνια της fisher price με προβολεα!!!! εκπληκτικο.... του αρεσε πολυ!!!! (τωρα που το σκεφτομαι που να ναι αραγε αυτο? χαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Αχ χαρμακι... δε το ξερω το θεμα ενδοεπικοινωνια.. εχει το ασυρματο τηλεφωνο μου... ενα Panasonic αλλα δε νομιζω να το χρησιμοποιησω... μενουμε σε μικρο σπιτι... ακουγονται τα παντα!!! :) xaxaxa

Τα παντα εε? Μια χαρα!!!!! Αφου εχει και το τηλεφωνακι σας σουπερ!!!

:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

νκκ μου, χαρα μου να βοηθησω οσο μπορω... δεν ειμαι δα κ συμβουλος θηλασμου.. αλλα στα απλα εχω εμπειρια... για να ειμαι ειλικρινης δεν ειχα κ πολλες δυσκολιες... αλλα κοριτσια εριξα πολυυυ διαβασμα πριν.... χαχαχα . Συγχαρητηρια για την επιμονη σου και που καταφερες οσα καταφερες για το παιδακι σου!!! Τωρα όσο αναφορά τον τριτο μηνα του παιδιου προφανως σου εκανε το μωρακι αλμα αναπτυξης.

Ria μου ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες. Ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρω.

ασε τις παρεμβολες απο γυρω γυρω , που ο καθενας λεει το δικο του!!! Ειναι συγκλονιστικο το πως εχουν αποψη ατομα που δεν εχουν καν θηλασει τα παιδια τους!!!

Αυτό ξαναπέστο! Αντί να μας βοηθούν, όλοι από γύρω προσπαθούν να σε κάνουν να στεναχωριέσαι ακόμη περισσότερο...

Καλησπερα Μανουλες!! Τι μου κανετε κοριτσακια μου?? Οι κοιλιτσες?

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!! Κλωτσαμε τη μανουλα και αυτη βλεπει την κοιλιτσα και χαμογελα!!!

Σημερα αλλαζουμε μηνα!! Μπαινουμε στον

6ο!!! Τι ωραιαααα!!!!!

Περναει ο καιρος και μονο και μονο που σκεφτομαι οτι σε 4 μηνες θα την εχουμε αγκαλιτσα βουρκωνω!!!!

Charma, προπορεύεσαι! Τι ωραία αίσθημα ε; Περνάει ο καιρός κορίτσιααααα!!!!


Μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Αντωνία μου για το σαιτ!!! Βρήκα ένα τζινακι της μακλαρεν που το έψαχνα! μονο που δεν έχουν ποδόσακο (ίσως βρω κάπου αλλού (?))

Το αγαπημένο μου της μακλαρεν είναι της cathkidston...Το έχω βρει μόνο στο αμερικάνικο σαιτ και λίγο δύσκολο να το παραγγείλω...Μου είπαν κάτι φίλοι πως θα πληρώσω αλλα τόσα για το τελωνείο και τα μεταφορικά.

Εγώ κοριτσια θα πάρω σίγουρα της μακλαρεν γιατί είναι πολύ ελαφρύ και ανοιγοκλείνει πανεύκολα διότι μένω σε μονοκατοικία και έχω σκάλες. Τα υπόλοιπα καρεκλάκι αυτοκινήτου κτλ θα τα πάρω χώρια.


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Μανουλες!! Τι μου κανετε κοριτσακια μου?? Οι κοιλιτσες?

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!! Κλωτσαμε τη μανουλα και αυτη βλεπει την κοιλιτσα και χαμογελα!!!

Σημερα αλλαζουμε μηνα!! Μπαινουμε στον

6ο!!! Τι ωραιαααα!!!!!

Περναει ο καιρος και μονο και μονο που σκεφτομαι οτι σε 4 μηνες θα την εχουμε αγκαλιτσα βουρκωνω!!!!

Λοιπον στο μαγαζι που πηγαμε για τις κουνιες προχθες μας ειπε η κοπελα οτι συνηθως στον 7ο μηνα διαλεγουμε τα πραγματακια για την λιστα γεννησης!! Εχω αρχισει και βλεπω διαφορα!! Στα μαδερ δεν προλαβα να παω!! Μαλλον αυριο ή το Σαββατο!!!

Ρουχαλακια τελικα θα παραγγειλω απο το μαδερ της αγγλιας!! Θα παει μια φιλη και θα μου τα φερει!!! Βεβαια εχω μια φιλη που μενει λονδινο που μπορει και αυτη να μου τα κανει πακετο!!! Παντως εχει μεγαλη διαφορα το μαδερ εκει με εδω!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!charma ΜΗΠΩΣ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ 7ο????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ Αντωνία μου για το σαιτ!!! Βρήκα ένα τζινακι της μακλαρεν που το έψαχνα! μονο που δεν έχουν ποδόσακο (ίσως βρω κάπου αλλού (?))

Το αγαπημένο μου της μακλαρεν είναι της cathkidston...Το έχω βρει μόνο στο αμερικάνικο σαιτ και λίγο δύσκολο να το παραγγείλω...Μου είπαν κάτι φίλοι πως θα πληρώσω αλλα τόσα για το τελωνείο και τα μεταφορικά.

Εγώ κοριτσια θα πάρω σίγουρα της μακλαρεν γιατί είναι πολύ ελαφρύ και ανοιγοκλείνει πανεύκολα διότι μένω σε μονοκατοικία και έχω σκάλες. Τα υπόλοιπα καρεκλάκι αυτοκινήτου κτλ θα τα πάρω χώρια.

Ρε συ και εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα για τα μακλαρεν αλλά θυμάσαι που τα κατηγόρησαν ότι πιανόταν το χέρι του μωρού και για ακρωτηριασμό ακόμα;

Το έχω στο μυαλό μου ότι έγινε παλιά αλλά δεν ξέρω τι έγινε μετά απο αυτό..:confused:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακι μου!!! Τι μου κανετε??

Κασσιοπακι αν το ειδες και σε βολευει το καροτσι μια χαρα!! Το θεμα ειναι τι βολευει την καθε μανουλα!!!

Κατερινακι μου στον 6ο!! Στον 7ο τον Ιουν, 8ο Ιουλ 9ο Αυγουστο!! Καλα δε τα λεω!!!

Παντως ο καιρος περναει πολυ γρηγορα!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρμάκι εμείς μαζί πάμε, να δούμε ποια θα κόψει την κορδέλα στον τερματισμό!! :P

:D:D:D:D

Σωστη!!! Σου εχει δωσει ο ντοκ ημερομηνια για καισαρικη!!

Εμενα μου ειπε οτι αν καταληξουμε τελικα για καισαρικη μια εβδομαδα πιο πριν!! Οποτε υπολογιζω το πολυ μεχρι 25!!

Θελει να δει το ντιβιντι της υστερο/λαπαροσκοπησης να εχει μια εικονα και μετα θα μου πει! (ειχα διαφραγμα στην μητρα και εγινε αφαιρεση)!

Παντως 4 μηνες μεινανε!! Σημερα η πεθερα μου μου αγορασε και ενα μπουρνουζακι!! Μα ειναι τοσο δααα!!!! Αχχχ και που να ειμαστε 1 εβδομαδα πριν!! Τι θα λεμε τοτε?? χαχχαχαχχαχα Ανυπομονω!!!:D:D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aν όλα είναι καλά μέχρι τότε μου είπε την 38η στις 26/9. Βέβαια έχω ένα ένστικτο ότι θα γεννήσω στις 21/9 πιο νωρίς που έχουμε επέτειο γνωριμίας. Το δώρο του Νίκου μας σε μένα. Πέρυσι μου είχε φέρει γλυκά στην επέτειο μας. Φέτος που δεν θα είναι εδώ να μου φέρει δώρο μήπως μου το στείλει τότε. Εγώ βέβαια το δέχομαι και καθυστερημένα :P


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...