Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημέρα μανούλες.

Πως είστε;;; Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε, αν κι η κοιλιά μας σήμερα είναι η μισή και φοβηθηκα λιγάκι, αλλά πριν λίγο ξύπνησε ο αγάς μου και φουρφούρισε.

Επίσης, πήγαμε να δούμε καρότσι, απογοητεύτηκα λίγο, δεν έχει καθόλου ποικιλία εδώ, π.χ. το ινγκλεσίνα δεν το είδα σε κανένα μαγαζί, αλλά είδα αυτό που μου άρεσε και μάλλον καταλήξαμε σε αυτό. Ευτυχώς πήγαμε τώρα, γιατί κουράστηκα αρκετά, αργότερα μπορεί να πάει κι ο καλός μου να το παραγγείλει. Αν και δε μεγάλωσε το στήθος, άλλαξε όμως και προμηθεύτηκα 2 σουτιενάκια εγκυμοσύνης-θηλασμού και ειλικρινά ανακουφίστηκα. Σας το προτείνω αν ενδιαφέρεστε.

Κατά τα άλλα ο καιρός μας είναι κανονικό θηλυκό, μέσα σε μια ώρα έχει βρέξει, έχει βγάλει ήλιο και έπειτα βρέχει με ήλιο και αυτό επαναλαμβάνεται μια βδομάδα τώρα.

Εσείς πως είστε;;;

Βολταράκια σε παραλίες ακούω και ζηλέυω.

Φιλιά σε όλες!!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανούλες.

Πως είστε;;; Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε, αν κι η κοιλιά μας σήμερα είναι η μισή και φοβηθηκα λιγάκι, αλλά πριν λίγο ξύπνησε ο αγάς μου και φουρφούρισε.

Επίσης, πήγαμε να δούμε καρότσι, απογοητεύτηκα λίγο, δεν έχει καθόλου ποικιλία εδώ, π.χ. το ινγκλεσίνα δεν το είδα σε κανένα μαγαζί, αλλά είδα αυτό που μου άρεσε και μάλλον καταλήξαμε σε αυτό. Ευτυχώς πήγαμε τώρα, γιατί κουράστηκα αρκετά, αργότερα μπορεί να πάει κι ο καλός μου να το παραγγείλει. Αν και δε μεγάλωσε το στήθος, άλλαξε όμως και προμηθεύτηκα 2 σουτιενάκια εγκυμοσύνης-θηλασμού και ειλικρινά ανακουφίστηκα. Σας το προτείνω αν ενδιαφέρεστε.

Κατά τα άλλα ο καιρός μας είναι κανονικό θηλυκό, μέσα σε μια ώρα έχει βρέξει, έχει βγάλει ήλιο και έπειτα βρέχει με ήλιο και αυτό επαναλαμβάνεται μια βδομάδα τώρα.

Εσείς πως είστε;;;

Βολταράκια σε παραλίες ακούω και ζηλέυω.

Φιλιά σε όλες!!!!

Εντελακι μου γλυκο!! Τι μου κανεις κοριτσι?? Αποφασισες το καροτσι?? Σουπερ!!! Εμεις απο την επομενη εβδομαδα θα ξεκινησουμε βολτες για κρεβατι!!! Να κανουμε με το καλο την Β επιπεδου και μετα θα βολταρουμε!! Θα ειμαι και σε αδειουλα τοτε οποτε σουπερ!!!

Εδβ η καιρος μας ειναι ηλιολουστη με καλοκαινες πλεον διαθεσεις!!! Την Κυριακη πηγαμε για μπανακι!! Ο μπαμπας μας και η Μεγαλη μας κορη (η μποξερινα) εκαναν την βουτια τους!! Εγω αρκεστηκε με βολτουλες στην αμμο!!! Φοβαμαι ακομα να μην κρυωσω!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου γλυκο!! Τι μου κανεις κοριτσι?? Αποφασισες το καροτσι?? Σουπερ!!! Εμεις απο την επομενη εβδομαδα θα ξεκινησουμε βολτες για κρεβατι!!! Να κανουμε με το καλο την Β επιπεδου και μετα θα βολταρουμε!! Θα ειμαι και σε αδειουλα τοτε οποτε σουπερ!!!

Εδβ η καιρος μας ειναι ηλιολουστη με καλοκαινες πλεον διαθεσεις!!! Την Κυριακη πηγαμε για μπανακι!! Ο μπαμπας μας και η Μεγαλη μας κορη (η μποξερινα) εκαναν την βουτια τους!! Εγω αρκεστηκε με βολτουλες στην αμμο!!! Φοβαμαι ακομα να μην κρυωσω!!!!

Γεια σου ζουζούνα.. Αργότερα να κάνεις μπάνια, έχω ακούσει βοηθούν πολύ στους πόνους της μέσης. Μου χε πει ο γιατρός, αν φοβάμαι για βρώμικη θάλασσα να βάλω ταμπονάκι την προηγούμενη φορά που ήμουν έγκυος. Τελικά δεν έκανα μπάνιο, γιατί στο νησί σου τέλη Μάη αποφάσισε η καιρός να κάνει τη θάλασσα φουρτουνιασμένη, αλλά ρώτα το δικό σου γιατρούλη αν βοηθάει.

Αλήθεια εσένα σου τυχε να χάσεις την κοιλίτσα καμιά φορά και να την ξαναβρείς αργότερα στη διάρκεια της μέρας;;; χιχιχι. Η μικρή μας τι κάνει;; Της στέλνει φιλάκια ο μπέμπης μας. Τώρα τρώμε κι ελπίζω να χαρεί και να αναταράξει τα νερά λίγο, γιατί με τρόμαξε ο μικρούλης.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ζουζούνα.. Αργότερα να κάνεις μπάνια, έχω ακούσει βοηθούν πολύ στους πόνους της μέσης. Μου χε πει ο γιατρός, αν φοβάμαι για βρώμικη θάλασσα να βάλω ταμπονάκι την προηγούμενη φορά που ήμουν έγκυος. Τελικά δεν έκανα μπάνιο, γιατί στο νησί σου τέλη Μάη αποφάσισε η καιρός να κάνει τη θάλασσα φουρτουνιασμένη, αλλά ρώτα το δικό σου γιατρούλη αν βοηθάει.

Αλήθεια εσένα σου τυχε να χάσεις την κοιλίτσα καμιά φορά και να την ξαναβρείς αργότερα στη διάρκεια της μέρας;;; χιχιχι. Η μικρή μας τι κάνει;; Της στέλνει φιλάκια ο μπέμπης μας. Τώρα τρώμε κι ελπίζω να χαρεί και να αναταράξει τα νερά λίγο, γιατί με τρόμαξε ο μικρούλης.

Στις 20 που θα δουμε τον ντοκ μετα την Β θα τον ρωτησω!!! Πρεπει να βαζουμε και αντηλιακο στην κοιλιτσα??

Μου εχει τυχει ναι αυτο με την κοιλιτσα!! Νομιζω πρεπει να αρχισουμε να την μετραμε!!! χαχαχα Η αμαζονα μας ειναι μια χαρα!!!! Την ειδαμε πριν απο μια εβδομαδα γιατι ειχα κατι πονακια που τελικα δεν ηταν κατι!! Βεβαια ξεκινησαμε μαγνησιο προληπτικα!!!! Δινει την παρουσια της αλλα δεν την καταλαβαινω παντα!! Μαλλον κανει μπαλετο μεσα στην φωλιτσα προς το παρον!!! Πρεπει να ξεκινησουμε μπρεικ ντανς νομιζω!!! χαχαχαχχααχα


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στις 20 που θα δουμε τον ντοκ μετα την Β θα τον ρωτησω!!! Πρεπει να βαζουμε και αντηλιακο στην κοιλιτσα??

Μου εχει τυχει ναι αυτο με την κοιλιτσα!! Νομιζω πρεπει να αρχισουμε να την μετραμε!!! χαχαχα Η αμαζονα μας ειναι μια χαρα!!!! Την ειδαμε πριν απο μια εβδομαδα γιατι ειχα κατι πονακια που τελικα δεν ηταν κατι!! Βεβαια ξεκινησαμε μαγνησιο προληπτικα!!!! Δινει την παρουσια της αλλα δεν την καταλαβαινω παντα!! Μαλλον κανει μπαλετο μεσα στην φωλιτσα προς το παρον!!! Πρεπει να ξεκινησουμε μπρεικ ντανς νομιζω!!! χαχαχαχχααχα

'Ασε εμείς έχουμε ραντεβού σε 3 βδομάδες και πως θα αντέξω. Αν αρχίσει τουλάχιστον να κλωτσάει θα είμαι πιο ήρεμη. Την Πέμπτη όμως έχουμε ραντεβού με αιματολόγο για να δούμε αν θα συνεχίσουμε τις ενέσεις. Όσο μεγαλώνει ο μικρός, τόσο δυσκολεύομαι να τις κάνω και πονάνε πιο πολύ τώρα. Ας όψεται, αρκεί να κουνιέται.

Πάντως αντιηλιακό καλό να βάζεις παντού. Είσαι και νότια εσύ, μην εμπιστεύεσαι τον ήλιο. Γίνε άσπρη από αντιηλιακή κρέμα και ξεκίνα τα μακροβούτια! Μαγνήσιο παίρνουμε κι εμείς προληπτικά πάντως.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

'Ασε εμείς έχουμε ραντεβού σε 3 βδομάδες και πως θα αντέξω. Αν αρχίσει τουλάχιστον να κλωτσάει θα είμαι πιο ήρεμη. Την Πέμπτη όμως έχουμε ραντεβού με αιματολόγο για να δούμε αν θα συνεχίσουμε τις ενέσεις. Όσο μεγαλώνει ο μικρός, τόσο δυσκολεύομαι να τις κάνω και πονάνε πιο πολύ τώρα. Ας όψεται, αρκεί να κουνιέται.

Πάντως αντιηλιακό καλό να βάζεις παντού. Είσαι και νότια εσύ, μην εμπιστεύεσαι τον ήλιο. Γίνε άσπρη από αντιηλιακή κρέμα και ξεκίνα τα μακροβούτια! Μαγνήσιο παίρνουμε κι εμείς προληπτικά πάντως.

Αυτο περιμενω και εγω!! Τις κλωτσιες για να ειμαι ηρεμη!!!! Ενεσουλες κανω και εγω ακομα.. ξεκινησαν προληπτικα και συνεχιζουμε... δεν πονανε απλα μεγαλωνει η κοιλιτσα και δεν μου παει ωραια να την τρυπαμεεε χαχαχαχ!!! Βεβαια τις συνεχιζουμε ωσπου να μας πει ο ντοκ το οκ!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Και σε μένα η κοιλιά μεγαλώνει και μικραίνει, φαντάζομαι με φουσκώνουν τα ασβέστια, μαγνήσια γιατί πάντα φουσκώνω το βράδυ που παίρνω αυτά τα 2. Σε ποιο καρότσι καταλήξατε edel?

Eνέσεις γιατί κάνετε; Εγώ την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού και αγχώνομαι..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αντωνία μου.

Ευτυχώς που σας ρώτησα δηλαδή και που τάραξε τα νεράκια του ο μικρούλης, γιατί αγχώθηκα πολύ με την κοιλίτσα. Το βράδυ είναι αλήθεια πως είμαι φουσκωτούλα και το πρωί όχι τόσο, αλλά σήμερα δεν είχα σχεδόν κοιλιά. Νομίζω πως ασβέστιο θα πρέπει να ξεκινήσω κι εγώ, δεν πίνω καθόλου γάλα, δε μου αρέσει από μωρό.

Καταλήξαμε στο perego book και μάλλον complete. Βέβαια δεν έχει το χρώμα που μου άρεσε, αλλά δεν πειράζει, θα δούμε.

Ενεσούλες κάνουμε γιατί έχουμε αυξημένη πιθανότητα θρόμβωσης στο αίμα και μπορεί να είναι πολύ επιζήμιο για το μωράκι μας. Οπότε κάνουμε αντιπηκτικές στην κοιλίτσα.

Πως τα πάτε εσείς με πυξ λαξ;;; Γιατί έχεις άγχος καλή μου;;; Για τη Β επιπέδου;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχω άγχος και είμαι και ανυπόμονη από τη φύση μου.. Θέλω να δω ότι όλα είναι καλά.. Επειδή δεν μας πάνε τα πράγματα όπως σε όλους έχω μέσα μου μία φοβία και θέλω να πάνε όλα καλά.. εμένα με κατακλωτσάει ειδικά το βράδυ σα να με μισεί με τέτοιο στυλ.. Είναι νυχτερινός τύπος όπως φαίνεται.. Μου μοιασε :P

To καρότσι γιατί δεν το κοιτάς από κανένα on line κατάστημα στο χρώμα που θες;

Εγώ παρόλο που πίνω γάλα ο γιατρός μου έδωσε ασβέστιο από όταν κλείσαμε το πρώτο τρίμηνο. Γιατί δεν σου έδωσε;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ..... Καλησπεραααααα ..... Εμεις πήγαμε σημερα στον γιατρό ....... Γίνομαι 19 βδομαδων την Τετάρτη και το μωρό μου ειναι 230gr .... Δεν ήμαστε ακόμα 100% σίγουροι για το φύλλο .... Αλλα ελπίζω στις 22 του μήνα που θα ξανα παμε να μας το σιγουρέψει ....

Εγω δεν εχω παει ακόμα να κοιτάξω ουτε καρότσια ουτε κρεβάτια ουτε ρούχα ουτε τίποτα απόλυτος ...... Μου φαίνεται παρα πολυ νωρίς ......

Περιτο να σας πω οτι η κοιλιά μου ειναι πλέον ολοφάνερη ..... Σταθερά ειμαι ακόμα +2 κιλά ..... Και σημερα που είδα το μωρό μου, μου φάνηκε ΤΕΡΑΣΤΙΟ σε σχεση με την προηγούμενη φορά ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρ ΟκτωβριαΝες μανουλες!έχω καιρό να μπω κ δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα! 17 Ιουνίου κλείσαμε τη Β_επιπέδου! Από κιλά +4 κ ακόμη πολύ λιγο τον νιώθω κ ανυπομονω! Αυτή η δεύτερη εγκυμοσύνη περνάει νερό!δεν είναι όπως η πρώτη!τρέχω τόσο πολύ με το μικρό που δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ! Ασβεστιι σε 3εβδομάδες μ είπε!παίρνω φιλικό,σίδηρο κ 2 μαγνησια!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Katerinal.............10/10/14

Κασσιόπη............. 11/10/14

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

dinige 23..............18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

edel84................ 26/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλες!! Τι μου κανετε σημερα??

Εβρι να μπαινεις πιο συχνα να μας λες νεακια!!!

Αντωνια και εγω κανω αντιπηκτικες προληπτικα απο την αρχη! ΑΠο τα αλλα σιδηρο, ασβεστιο και μαγνησιο πρωι βραδυ!!!

Εγω την μπεμπα την νιωθω αλλα πολυ απαλα ακομα..

Την αλλη Τριτη εχουμε την Β!!!

Αν και την ειδα πιο πολυ τον τελευταιο μηνα μου εχει λειψει πολυ!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...