Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες!

Νικόλ καλή επιτυχία!!!!!

Φάρμασύ μου πολύ χάρηκα με τα νέα σου, άντε να φύγει το παλιοαιμάτωμα, φτάνει δεν το θέλουμε άλλο!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνουν;;; Εμείς μια χαρά, έχουμε ήλιο σημερα και ανεβασμένη διάθεση.

Φιλιά σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσάκια!! Μπράβο pharmacy για την καταπληκτική σου αυχενική!

Ολα καλά θα μας πάνε μέχρι το τέλος και θα γεννήσουμε υγιή μωράκια..

Βρε κορίτσια το έχει νιώσει καμμία; Εγώ νιώθω κάτι μπουνιές αλλά λέω μήπως είναι το έντερο μου :P


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το ενετερακι μας ειναι...μικρα δεν ειναι ακομη για ν τα νιωσουμε??????εγω ενω στον παναγιωτη ειχα κατω προσθιο πλακουντα ,τωρα εχω κατω οπισθιο που σημαινει οτι το μωρο ειναι μπροστα απο πλακουντα κ θα τρωμε πιο εντονες κλωτσιες....

β επιπεδου ακομα δεν εκλεισα..θα παω στον γιατρο μου μετα το πασχα 24 του μηνα ν ξαναδουμε το μωρο κ λογικα μεσα ιουνιου θ παμε γ την β επιπεδου...αν θυμαμαι καλα στις 22 βδοαμδες την κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Μανούλες!

Τι κάνετε? Εγώ μια χαρά! Μόλις φάγαμε ένα αχλαδάκι και βάλαμε το φαγητό στο φούρνο.

Την Τρίτη θα πάμε να δούμε την τοσοδούλα μας και ανυπομονώ τόσο πολύ!!!!!!!:D:D:D


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!

Πήγαμε εχθές για αυχενική...και περάσαμε τέλεια!!!!!! Το σποράκι μας είναι πολύ καλά!!!!

Στην αρχή ακίνητό μετά όλο τούμπες τούμπες τούμπες....ααααχχχαχαχαχαχαχχαχαχχ!!!!

Δεν μας είπε αν το σποράκι είναι άντρακλας ή κορίτσαρος...!!! Ααααχχχχ κορίτσια ανυπομονώ να το ξαναδώ.....


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολυ με τα όμορφα νεα σας ....... Εμεις έχουμε ξανα ραντεβου τέλος Απρίλη ..... Που θα σιγουρεψουμε και το φύλλο ........ Έλα και περνάει ο καιρος γρήγορα γρήγορα ..... Εγω 1/6 ντύνομαι νυφουλα .... Θα χωράω άραγε στ νυφικο μου ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολυ με τα όμορφα νεα σας ....... Εμεις έχουμε ξανα ραντεβου τέλος Απρίλη ..... Που θα σιγουρεψουμε και το φύλλο ........ Έλα και περνάει ο καιρος γρήγορα γρήγορα ..... Εγω 1/6 ντύνομαι νυφουλα .... Θα χωράω άραγε στ νυφικο μου ;;;;;

Φιλένια μου η ώρα η καλή κορίτσι μου!!!! Θα χωρέσεις και θα είσαι και μια κούκλα γιατί δεν θα είσαι μόνη σου......:tongue::tongue::tongue:

Θα έχεις στη κοιλίτσα σου ένα Οκτωβριανό πανέμορφο μωράκι...!!!!

Να ζήσετεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο κοριτσάκι για τα καλά νέα!!!

Και εγώ αν και μου είπαν αγόρι δεν λέω ακόμα ότι θα είναι γιατί ποτέ δεν ξέρεις..

Προχθές δεν άντεξα πήρα 2 φορμάκια αλλα unisex μην είναι κοριτσάκι και φοράει γαλάζια αμαρτία..

Πάντως μεγάλος ρατσισμός στα μπεμπέ.. Για τα κορίτσια είχε 3 διαδρόμους για τα αγοράκια μόνο 1 :(


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Εμείς έχουμε περιπέτιες!!! Την Τρίτη το βράδυ είχα αίμα λίγο στο εσωρουχο, πήρα τον γιατρό και μου είπε ακινησία για 2μέρες. Έκατσα όλη την Τετάρτη ακίνητη, αλλα το βράδυ χωρίς πόνο άρχισε να τρέχει ΠΟΛΥ αίμα! Δεν σταματούσε, λέρωσα μέχρι πυζάμες, σεντόνια, κουβέρτες, ενω φορούσα και σερβιέτα! Αφήστε τα κορίτσια τρελαθήκαμε! Όλη τη νύχτα δεν σταμάτησε να τρέχει πολύ αίμα... Ο γιατρός μου είπε πως ότι είναι να γίνει θα γίνει! Σήμερα εντομεταξύ είχα ραντεβού για Α test. Πήγαμε να κάνουμε υπέρηχο για να δούμε αν ζεί το μωράκι και ο γιατρός με το που ακόυμπησε τον υπέρηχο πάνω στην κοιλία μου ...το ζουζουνάκι έκανε τούμπες!!! Το μωρό μας είναι καλά αλλά έχω πολύ μεγάλη αποκόλληση πλακόυντα... Κάναμε και την αυχενική διαφάνεια και ήταν πάρα πολύ καλή! Τώρα είμαι σε ακινησία στο κρεβάτι για 15 μέρες και ελπίζουμε να σταματήσει η αιμοραγία και να αρχίσει να θρέφει η αποκόλληση. Ο γιατρός ήταν αισιοδόξος! Αχ κορίτσια μου, είμαι πολύ χαρούμενη που ζεί το μωράκι! Φιλάκια σε όλες και καλα αποτελέσματα στις αυχενικές!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι πιστευω οτι εχω την ατυχισ ν σε νιωθω απολυτα...πιστευω οτι τ μωρακια μας ειναι μςγαλοι μαχητες...καλως η κακως στην φαση που ειμαστε δεν μπορουμε ν κανουμε πολλα..μονο ο θεουλης...παντως νιωθω εντονα οτι θα τα καταφερουμε ολες ν φερουμε υγειη κ ζωηρα μωρακια τον οκτωβριο...ξεκουρασου κ ασε το νινακι ν κανει μακροβουτια....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Ελεν μου ξεκουράσου καλή μου τώρα. Ίσως σου φαίνεται βουνό, αλλά θα περάσουν οι μερούλες και μετά θα νιώθεις ακόμη πιο πολύ ανακουφισμένη. Το σημαντικό είναι πως το νινάκι είναι καλά και υγειές. Και η μανούλα παίρνει δύναμη από αυτό.

Συγχαρητήρια και σε σένα Νικόλ μου για τα αποτελέσματα.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Οι αναγούλες σας υποχώρησαν; Εμάς αισθητά, αν και εχθές που παραφάγαμε λιχουδιά παραλίγο να επιστρέψουν, δεν είναι για να ξεθαρεύουμε.

Εμείς την Τετάρτη έχουμε αυχενική και ανυπομονούμε.

Φιλάκια σε όλες, εύχομαι να μας πάνε όλα καλά.

Και να θυμόμαστε να ξεκουραζόμαστε το περισσότερο δυνατό!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε?Εγω μια χαρα δεν ειχα internet αρκετες μερες και ειχα και καποιες δουλειες γι'αυτο εχω τοσες μερες να μπω!!!!Απο συμπτωματα εχω ακομα θεματα με το στομαχι,δυσπεψια και ολα τα ωραια....Η κοιλιτσα εχει αρχισει να φαινεται....Εσας?Στο γιατρο θα ξαναπαω 24 Απριλιου,αχ ανυπομονω να δω το μωρο μου!!!!!!!!!!!!!!Ellen 2010 ευχομαι ολα να πανε τελεια,να ξεκουραζεσαι κι εγω θα σου στελνω πολλη θετικη ενεργεια...Χθες εφτιαξα υπεροχα πασχαλινα κουλουρακια,μυρισε ολο το σπιτι!!!!Θα γεννησω στο Ρεα οποτε βαλτε με στη λιστα!!!Πολλα φιλια...


Αλκηστουλα 265Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...