Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Μακριά από το καθηγητή στα Ιωάννινα!!!!!!! 

      Σου έχω στείλει πμ!

      Πίστεψε με, με το χέρι στη καρδιά.. ένας κύκλος πάνω ένας κύκλος κάτω, δεν είναι τίποτα απολύτως!! Στόχος είναι μόνο ένας!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκι στην αγκαλιά σας!

      Κανένας δεν θα σας κάνει βιοψία με το καλημέρα σας.. θα πρέπει να ακολουθήσει θεραπεία που έχουν το λιγότερο 3 μήνη διάρκεια στη καλύτερη.. αν βιάζεσαι τόσο πολύ παίρνεις και το όποιο ρίσκο.. 

      Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου.. εμείς ξεκινήσαμε το 2018.. πρώτη φορά διέγερση εγώ έκανα το 2022.. ξέρω πως είναι να νοιώθεις με όλες αυτές τις αναβολές και τις ακυρώσεις... Αν βιάζεσαι για τον όποιο λόγο, επιλέξτε δότη και θα κάνετε σίγουρα άμεσα το παιδάκι σας.. δεν είναι καθόλου εύκολες οι περιπτώσεις κρυψορχιας... 

      Α! Και μη περιμένεις να σας κατευθύνουν ιδιαίτερα με το σπέρμα και με θεραπείες.. οι περισσότεροι δεν ασχολούνται κάν και αυτό αν γνωρίζουν να ασχοληθούν.. εγώ έπρεπε να γίνω "γιατρός" για να βρούμε λύσεις..

      Anyway, εγώ μόνο γνώμη με όσες γνώσεις αποκόμισα και εμπειρία παραθέτω.. εσείς θα επιλέξετε για εσάς ότι είναι καλύτερο! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσια! Τι κάνετε? Εμείς κλείσαμε για αυχενική 10/04 θα είμαστε 12w & 5d , ελπίζουμε να φαίνεται και το φύλο! Είχαμε πάει την προηγούμενη εβδομάδα και το είδαμε και έπαθα σοκ! Είχε χεράκια, ποδαράκια, δαχτυλάκια, τα τέντωνε! Οι αναγούλες σαν να μου φαίνεται οτι υποχωρούν λιγάκι, είμαστε +1,5 κιλό και η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φαίνεται λίγο. Κορίτσια εμένα η κοιλία μεγαλώνει το βράδυ... το πρωί ξυπνάω και είναι πλάκα η κοιλιά και το απόγευμα δεν ξέρω τι γίνεται και πρίζεται πολύ? Ίσως απ την κούραση της ημέρας τι να πω:?!!! Εσείς το παθαίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα! Καλο μηνα να εχουμε! Μπραβο για τα καλα νεα απο τις αυχενικες. Και εμεις χθες ειχαμε αυχενικη και η μετρηση πηγε παρα πολυ καλα. Σημερα θα βγουν και τα αποτελεσματα απο τις αιματολογικες και μακαρι να ειναι ολα καλα. Μαλλον εχουμε αγορακι, ο γιος μου παρακαλουσε τον θεουλη να εχει αδερφο, και ειχα μια μικρη αποκολληση γι'αυτο και ειχα τα καφε. Προσοχη και ηρεμια. Αυτα απο εμας. Φιλακια


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

....Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

elenaki18..............2/10/14

charma................6/10/14......Μητέρα Κρήτης

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Κασσιόπη............. 6/10/14

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

edel84................ 26/10/14

evri.....................29/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ria........................2/11/14.....Μητέρα


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια! Τι μου κανετε? Οι κοιλιτσες??

Εμεις μολις φαγαμε ενα κρουασαν!!! χαχαχα :)

ΚΑλο μηνα σε ολες μας!! Περνανε οι μερες!! Με το καλο να κλεισουμε ολες το πρωτο τριμηνο με σουπερ αποτελεσματα στις αυχενικες!!!

Σας φιλω!!

antoniatr τέλειες οι φωτογραφίες!!!

Φεια καλως όρισες!!!

charma πέρασαν οι μέρες, είχες δίκιο :)

Φιλιά σε όλα τα κοριτσάκια, εύχομαι να μου είστε όλες καλά.

evri έχω και εγώ ακόμα (!) αναγούλες...ζαλαάδες...ναυτία γενικότερα.

Με ανακουφίζει πολύ το μήλο, το αγγουράκι που ήταν ιδέα της charma και δυστυχώς και τα γλυκά...σοκολάτες, παγωτά κτλ:confused:

Good night!

:D:D:D:D:D:D

Κασσιοπη θαυματουργο το αγγουρακι εε!!!! Εχει γινει πλεον απαραιτητο καθε βραδυ!!!!

Καλησπέρα κοριτσια! Τι κάνετε? Εμείς κλείσαμε για αυχενική 10/04 θα είμαστε 12w & 5d , ελπίζουμε να φαίνεται και το φύλο! Είχαμε πάει την προηγούμενη εβδομάδα και το είδαμε και έπαθα σοκ! Είχε χεράκια, ποδαράκια, δαχτυλάκια, τα τέντωνε! Οι αναγούλες σαν να μου φαίνεται οτι υποχωρούν λιγάκι, είμαστε +1,5 κιλό και η κοιλίτσα έχει αρχίσει να φαίνεται λίγο. Κορίτσια εμένα η κοιλία μεγαλώνει το βράδυ... το πρωί ξυπνάω και είναι πλάκα η κοιλιά και το απόγευμα δεν ξέρω τι γίνεται και πρίζεται πολύ? Ίσως απ την κούραση της ημέρας τι να πω:?!!! Εσείς το παθαίνεται αυτό?

Ελλεν με το καλο η αυχενικη!!! Περιμενουμε τα νεακια σου!!

Καλημερα! Καλο μηνα να εχουμε! Μπραβο για τα καλα νεα απο τις αυχενικες. Και εμεις χθες ειχαμε αυχενικη και η μετρηση πηγε παρα πολυ καλα. Σημερα θα βγουν και τα αποτελεσματα απο τις αιματολογικες και μακαρι να ειναι ολα καλα. Μαλλον εχουμε αγορακι, ο γιος μου παρακαλουσε τον θεουλη να εχει αδερφο, και ειχα μια μικρη αποκολληση γι'αυτο και ειχα τα καφε. Προσοχη και ηρεμια. Αυτα απο εμας. Φιλακια

Αντρια μου με το καλο ο μικρος αδερφος!!! Ξεκουραση τωρα εε?? Φιλακια!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια! Σήμερα έκανα και εγώ αυχενική διαφάνεια και τεστ papp-A με πολύ καλά αποτελέσματα!!!:D Είμαι πολύ χαρούμενη κα πολύ συγκινημένη. Τα είδαμε όλα χεράκια ποδαράκια, κάναμε τούμπες ξύσαμε κεφαλάκι και δεν σταματούσαμε αφού ο γιατρός μας είπε να πάμε μια βόλτα και να ξαναγυρίσουμε γιατί δεν έπαιρνε τη θέση που ήθελε :lol:. Τελικά μετά από μία βολτίτσα είχε ξαπλώσει η κυρία...Μας είπε μαλλον κοριτσάκι!

antoniatr μαλλον δουλεύει η εφάρμογούλα. :cool::cool::cool:

Τώρα σε 2 εβδομάδες πάλι στον γιατρό μου.

charma έχουμε αλλαγή στη λιστούλα, 11/10 μας έδωσε ΠΗΤ., μία μέρα μετά τα γενέθλια μου αχχ συγκινήθηκα σνιφφφ...

Φιλιά σε όλες και πολύ καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες.


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

....Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

elenaki18..............2/10/14

charma................6/10/14......Μητέρα Κρήτης

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Κασσιόπη............. 6/10/14

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14.....Έλενα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

edel84................ 26/10/14

evri.....................29/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ria........................2/11/14.....Μητέρα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια! Σήμερα έκανα και εγώ αυχενική διαφάνεια και τεστ papp-A με πολύ καλά αποτελέσματα!!!:D Είμαι πολύ χαρούμενη κα πολύ συγκινημένη. Τα είδαμε όλα χεράκια ποδαράκια, κάναμε τούμπες ξύσαμε κεφαλάκι και δεν σταματούσαμε αφού ο γιατρός μας είπε να πάμε μια βόλτα και να ξαναγυρίσουμε γιατί δεν έπαιρνε τη θέση που ήθελε :lol:. Τελικά μετά από μία βολτίτσα είχε ξαπλώσει η κυρία...Μας είπε μαλλον κοριτσάκι!

antoniatr μαλλον δουλεύει η εφάρμογούλα. :cool::cool::cool:

Τώρα σε 2 εβδομάδες πάλι στον γιατρό μου.

charma έχουμε αλλαγή στη λιστούλα, 11/10 μας έδωσε ΠΗΤ., μία μέρα μετά τα γενέθλια μου αχχ συγκινήθηκα σνιφφφ...

Φιλιά σε όλες και πολύ καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες.

Πολύ ωραία τα νέα σου!με το καλό λοιπόν η κορούλα κ όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

elenaki18..............2/10/14

charma................6/10/14......Μητέρα Κρήτης

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14

antoniatr............ 10/10/14......Ρέα

Κασσιόπη............. 11/10/14

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

edel84................ 26/10/14

evri.....................29/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ria........................2/11/14.....Μητέρα


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!! Τι μου κανετε κοριτσακια?? Οι κοιλιτσες? Καλο μηνα ειπα εχθες?? Δεν θυμαμαι!! Καλο Μηνα λοιπον!!!!

Γειά σας κοριτσάκια! Σήμερα έκανα και εγώ αυχενική διαφάνεια και τεστ papp-A με πολύ καλά αποτελέσματα!!!:D Είμαι πολύ χαρούμενη κα πολύ συγκινημένη. Τα είδαμε όλα χεράκια ποδαράκια, κάναμε τούμπες ξύσαμε κεφαλάκι και δεν σταματούσαμε αφού ο γιατρός μας είπε να πάμε μια βόλτα και να ξαναγυρίσουμε γιατί δεν έπαιρνε τη θέση που ήθελε :lol:. Τελικά μετά από μία βολτίτσα είχε ξαπλώσει η κυρία...Μας είπε μαλλον κοριτσάκι!

antoniatr μαλλον δουλεύει η εφάρμογούλα. :cool::cool::cool:

Τώρα σε 2 εβδομάδες πάλι στον γιατρό μου.

charma έχουμε αλλαγή στη λιστούλα, 11/10 μας έδωσε ΠΗΤ., μία μέρα μετά τα γενέθλια μου αχχ συγκινήθηκα σνιφφφ...

Φιλιά σε όλες και πολύ καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες.

Κασσιοπη μου ολα τελεια!!! Μπραβο κοριτσακι μου!! Με το καλο η κοριτσαρα σας!!!! Φανταστικη η αυχενικη εε?? Πανεμορφα ζουζουνακια!!!!

Ατακτουλα η μικρη εε!!! Αχου μωρε!!

Φιλακια πολλα πολλα!!! Και παλι μπραβο!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο κοριτσάκι μου!! Σε μένα, σε σένα και στην charma έπεσε μεσα μέχρι στιγμής..

Να δούμε και στα άλλα κορίτσια.. Εμένα χθες μου έστειλε και τα αποτελέσματα των αιματολογικών και είναι και αυτά το ίδιο καλά.. :D

Eν τω μεταξύ αυτό που λένε για τους σφυγμους σε εμένα δεν έπεσε μέσα 162 είχε το παιδάκι μου..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mπραβο κοριτσάκι μου!! Σε μένα, σε σένα και στην charma έπεσε μεσα μέχρι στιγμής..

Να δούμε και στα άλλα κορίτσια.. Εμένα χθες μου έστειλε και τα αποτελέσματα των αιματολογικών και είναι και αυτά το ίδιο καλά.. :D

Eν τω μεταξύ αυτό που λένε για τους σφυγμους σε εμένα δεν έπεσε μέσα 162 είχε το παιδάκι μου..

Καλημερα Αντωνια!!! Πολυ καλο και το παππ-α εε;; Μπραβοο κοριτσακι μου!!!!

Και σε μενα δεν ισχυουν οι παλμοι!! 156 ειχε η μικρουλα μου!!!:D:D:D

Κασσιοπη εσεις?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ημασταν 61 χιλιοστά αλλά ρε κορίτσια δεν θυμάμαι τα γραμμάρια μας :P

Εσείς;

Αντωνια μου εμεις ημασταν 7,06 εκ αλλα ειμαστε και 1 εβδομαδα πιο μεγαλες!! Μου αλλαξε και την πητ! 29/09!! Αν παμε και για καισαρικη μια εβδομαδα νωριτερα!!! γραμμαρια δεν μου ειπε!!:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!!! Γεμίζει η σελίδα με χαρούμενα νέα και υπέροχες κοιλίτσες!!!! Μπράβο στα κορίτσια που έκαναν την αυχενική και πήγαν όλα τέλεια!!! Εγώ σε μία εβδομάδα...εύχομαι να βάλει ο Θεούλης το χεράκι του και να πάνε και σε εεμένα όλα καλά!!!! αααααααΑντωνία μπορείς να μου πεις και εμένα τι θα είναι μήνας σύλληψης Ιανουάριος και ηλικία 28!!! Πέσμου ότι θα είναι αγόρι...πιστεύω έντονα ότι θα είναι αγοράκι...


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια μου εμεις ημασταν 7,06 εκ αλλα ειμαστε και 1 εβδομαδα πιο μεγαλες!! Μου αλλαξε και την πητ! 29/09!! Αν παμε και για καισαρικη μια εβδομαδα νωριτερα!!! γραμμαρια δεν μου ειπε!!:D

Kαι εμείς θα πάμε καισαρική σίγουρα και είμαστε τέλος Σεπτέμβρη :)

Λες να γεννάμε παρέα;;:rolleyes:

Καλημέρα μανούλες!!!!! Γεμίζει η σελίδα με χαρούμενα νέα και υπέροχες κοιλίτσες!!!! Μπράβο στα κορίτσια που έκαναν την αυχενική και πήγαν όλα τέλεια!!! Εγώ σε μία εβδομάδα...εύχομαι να βάλει ο Θεούλης το χεράκι του και να πάνε και σε εεμένα όλα καλά!!!! αααααααΑντωνία μπορείς να μου πεις και εμένα τι θα είναι μήνας σύλληψης Ιανουάριος και ηλικία 28!!! Πέσμου ότι θα είναι αγόρι...πιστεύω έντονα ότι θα είναι αγοράκι...

Νικόλ μου γερό να είναι κατα αρχάς και μάλλον αγοράκι :tongue: Έτσι λέει τουλάχιστον η εφαρμογή. Και εγώ από την αρχή το ένιωθα αγόρι αλλά για άλλους λόγους και εγώ και ο άντρας μου κορίτσι θέλαμε πάντα αλλά τώρα έρχεται το αγόρι στην πιο κατάλληλη στιγμή και είμαι πολύ χαρούμενη γι αυτό ;)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...