Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
      ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

      Στην πρώτη διέγερση που πήγα με altermon και είχα ΑΜΗ 9,8,ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε καθόλου καλά και στο τέλος είχα μόνο δύο ωαρια.Οταν κάναμε πιο ήπια διέγερση με meriofert και Femara,βγάλαμε δέκα ωάρια.Μου είπε ο γιατρός πως στην περίπτωση μου δεν έχει νόημα να κάνουμε φουλ διέγερση και έτσι τώρα,κάναμε πάλι το ίδιο και βλέπουμε 4ωαρια(βέβαια τώρα η ΑΜΗ μου έπεσε πολύ 2,4).Την Πέμπτη πάμε για ωοληψια και ελπίζω να πάρουμε και τα 4. Τον είχα ρωτήσει για την enolva και είπε πως δεν πιστεύει ότι θα μας δώσει καλά αποτελέσματα,δεν το χρησιμοποιει αυτό το πρωτόκολλο.Βεβαια εσένα μπορεί να σου ταιριάξει αυτη η μέθοδος και να πάρετε πολλά και ποιοτικα ωάρια ❤️ Εγώ ελπίζω να κάνουμε έστω ένα εμβρυακι και να το βάλουμε μαζί με το άλλο που έχουμε στην κατάψυξη και να μην χρειαστεί να ξανακάνω διέγερση,έχω πρηστεί πολύ και δεν την παλεύω καθόλου 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Kαλημέρα efib! Αυτό που λες με τη δυσκοιλιότητα το παρατήρησα κι εγώ! Τις τελευταίες μέρες η επίσκεψη στην τουαλέτα είναι καθημερινή (ενώ πιο πριν είχα θέμα) και μάλιστα σήμερα είχα και διάρροια! Χθες πάλι, είδα βλέννες λίγο γκρι. Να είναι το βύσμα που λένε άραγε...; Λες μωρέ να είναι σημάδια ότι πλησιάζουμε κι εμείς; Πάντως και εμένα η ψυχολογία είναι λίγο πεσμένη...ενώ δεν έκλαψα 9 μήνες με έχει πιάσει τώρα στο τέλος η μελαγχολία...:(

Αχ tristeza μου κ εγω σημερα ειχα διαρροια!!!Πριν γυρισαμε απο τη γιατρο μας η μικρη δεν εμπεδωθηκε ακομη...περπατημα κ σεξ μου ειπε...μπορει να φαμε ολο το μηνα εκτος αν μου σπασει τα νερα ή να δω αιμα!!!Ευχομαι κ στις δυο μας να μην χειαστουμε προκληση κ ολα αυτα που νιωθουμε να ειναι σημαδια τοκετου... <3 :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια γεια σας... σημερα το βραδυ μπαινουμε στην κλινικη για να ξεκινησουμε την διαδικασια της προκλησης. οποτε αυριο θα εχω τον μπεμπη μου αγκαλιτσα. τα εχω περασει και με τον πρωτο μου οποτε ξερω καλα την διαδικασια, απλως αυτην την φορα θα κανω πιο γρηγορα την επισκληριδιο. φιλακια σε ολα τα νινακια σας, με το καλο και οι υπολοιπες που μεινανε και θα σας γραψω νεοτερα οταν μπορεσω. φιλακια φιλακια


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Αντριάκι μας γλυκό με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!

Τι καλά, αύριο θα είστε αγκαλίτσα!!! Η σκέψη μας θα είναι μαζί σου!

Θα περιμένουμε νεάκια μόλις μπορέσετε!

Φιλιά σε όλες και με το καλόόόό...

Ο Οκτώβρης μας έφτασε στη μέση :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αντρια μου με το καλο το μωρακι σου!!!Αχ βρε κοριτσια ειμαι πολυ προβληματισμενη...δεν νιωθω τιποτα...ουτε αιμα,ουτε σπασιμο νερων,ουτε πονους!!Θελω τοοοσο να γεννησω και βλεπω να πηγαινω για προκληση!!!Πειτε μου τι να κανω για να βοηθησω να προκαλεσω τον τοκετο??SOSSSS...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρααααααααααααα!!!!

39 και 1 σήμερα!!!!! Άααααααντε να δούμε πότε θα αποφασίσει ο στούμπουλος να βγεί..!!!! Ούτε πόνος ούτε κάτι το ιδιαίτερο.....

Τι κάνετε κοιλίτσες και μανούλες? Τα μωράκια της παρέας πως τα πάνε???

Βρε κορίτσια έχουμε κανα νέο από τη Φιλένια???


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας όμορφες.

Αντριάκι με ένα πόνο εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

Έφη μου και Νικόλ υπομονούλα, μάλλον δεν ζορίζονται τα μικράκια σας και νιώθουν ασφάλεια μαζί σας.

Εγώ σήμερα είδα το λεγόμενο ''τραχηλικό πώμα''.

Δε γίνεται να μην το καταλαβεις, είχα όλη την εβδομάδα αυξημένες εκκρίσεις κι αναρωτιόμουν, αλλά σήμερα είμαι βέβαιη. Ελπίζω να μη μας κάνει την έκπληξη ο μικρούλης και να περιμένει ως την Παρασκευή, αν και είμαστε έτοιμοι, ό,τι αποφασίσει ο πασάς μου.

Φιλάκια πολλά πολλά.

Την καλημέρα μας σε όλες.

ΥΓ. κάτι μου λέει πως η Φιλένια μας είναι μανουλα πια :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας όμορφες.

Αντριάκι με ένα πόνο εύχομαι με όλη μου την καρδιά!

Έφη μου και Νικόλ υπομονούλα, μάλλον δεν ζορίζονται τα μικράκια σας και νιώθουν ασφάλεια μαζί σας.

Εγώ σήμερα είδα το λεγόμενο ''τραχηλικό πώμα''.

Δε γίνεται να μην το καταλαβεις, είχα όλη την εβδομάδα αυξημένες εκκρίσεις κι αναρωτιόμουν, αλλά σήμερα είμαι βέβαιη. Ελπίζω να μη μας κάνει την έκπληξη ο μικρούλης και να περιμένει ως την Παρασκευή, αν και είμαστε έτοιμοι, ό,τι αποφασίσει ο πασάς μου.

Φιλάκια πολλά πολλά.

Την καλημέρα μας σε όλες.

ΥΓ. κάτι μου λέει πως η Φιλένια μας είναι μανουλα πια :)

Εντελάκι μου γλυκό με το καλό κορίτσι μου!!!! Τι ωραία!!! Έχετε προγραμματισμένη καισαρική για Παρασκευή?


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελάκι μου γλυκό με το καλό κορίτσι μου!!!! Τι ωραία!!! Έχετε προγραμματισμένη καισαρική για Παρασκευή?

Ναι καλή μου... Σε 2 μερούλες :)

Θα δεις και εσύ σύντομα θα έχεις εκπληξουλα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

endelaki μου εφτασε η ωρα...αχ τι τελεια..με το καλο ο μπουμπουκος σου...

πια κοριτσια παραπονιουνται?????39+5 εγω...κ η βουδιστρια τπτ.....γλυτζουρια μυραζω στην κοιλια μου....2ο παιδι σου λενε μετα βγαιονει πιο ευκολα κ γρηγορα..μπουρδες.....

αυριο εχω καρδιοτοκογραφο κ κολπικη εξεταση....πητ εχω τη παρασκευη αν δεν βγει μονη της περιμενουμε μια βδοαμδα κ προκληση 24 του μηνα...τελευταια παλι θ γεννησω....

κοριτσια τροποι γ ν βγουμε δεν μπορω ν φανταστω αλλους..σεξ οσο κ αν μπορειτε περπατημα οσο αντεχετε κ καμια δεηση στον θεουλη!!!!!!!!

μακιααααααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσιαααα επιτέλους σπιτι μας ... Γεννήσαμε 8/10 φτ και το παιδάκι μου βγήκε 3460 ...... Στις 2:30 το μεσημέρι .... Χωρις επισκλυριδιο και δεν πόνεσα καθόλου ......μου έκανε ίκτερος μονο και απο το σαββατο μου την πήραν και μου την έβαλαν στην λάμπα και σημερα μονο ήρθαμε σπιτι μας

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει το μωρακι σου φιλενια!

Κοριτσια, εμενα σημερα η μικρη μου εκανε πρασινα κακουλια απο μουσταρδι που εκανε τοσο καιρο.. ξερει καμια αν ειναι φυσιολογικο?


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες, κοιλίτσες και μπεμπάκια!!!

Φιλένια μου να σου ζήσει το μωράκι σου, να είναι πάντα γερό και ευτυχισμένο!!!

Άντρια και εσύ θα το έχεις αγκαλίτσα τώρα φαντάζομαι...να σας ζήσει και καλούς σαραντισμούς να έχετε!

Pharmacy περιμένουμε νέα να δούμε αν θα είσαι η επόμενη!!!:)

Αλλιώς τα ηνία θα πάρει...ταραραραραααα...το Εντελάκι!

Με το καλό κοριτσάκι μου, να πάνε όλα τέλεια, να έχεις έναν υπέροχο τοκετό και με το καλό να κρατήσεις τον κολυμβητή σου αγκαλίτσα!

Εμείς χθες περάσαμε μια περίεργη μέρα...το πρωί είχαμε κάποια ροζ υγρά και γενικά όλη την ημέρα ήταν αυξημένα. Το βράδυ όμως μας ξαναθυμήθηκαν τα ροζ και αυτό μας άγχωσε αρκετά. Ο γιατρός όμως ήταν καθησυχαστικός και μιας και δεν είχα και καθόλου πόνους ηρέμησα. Τώρα, θα δείξει! Είναι έτοιμη για έξοδο η μικρούλα μας; :rolleyes:

Φιλιά σε όλες!


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια..

Φιλένια μου γενναία να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, πάντα γερό, δυνατό και ευτυχισμένο να είναι!

Αντριάκι σε σκεφτόμαστε, μάλλον θα έχεις 2 παιδάκια πια...

Τριστεζάκι εμένα το πρωί μου τρέξανε εκκρίσεις μπόλικες και μετά τίποτα. Η αλήθεια είναι πως νόμισα πως έσπασαν τα νερά, αλλά δεν αγχώθηκα μιας και θα πήγαινα για τον προεγχειρητικό έλεγχο. Τελικά δεν ξαναέτρεξε κάτι, μου είπαν μπορεί να συμβεί αλλά δεν έβλεπαν ίχνη αμνιακού υγρού.

Οπότε αύριο το μεσημέρι θα μπούμε χειρουργείο..

Σας φιλώ όλες και σας ευχαριστώ για τις ευχές και για όλες τις όμορφες στιγμές μας.

Θα επανέλθουμε με το κολυμβητή ... στην ξηρά...

Εύχομαι να έχουμε πολλά χαρμόσυνα όταν τα ξαναπούμε!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Edel!!! Κοριτσάκι μου , η σκεψη μου είναι μαζί σου!!!! Ευχομαι ολα να πανε τελεια και συντομα να εχουμε τα υπεροχα νεα σου με τον μικρο πριγκιπα στην αγκαλια σου!!! Να του δωσεις αυριο πολλα πολλα φιλια!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...