Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
      ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

      Στην πρώτη διέγερση που πήγα με altermon και είχα ΑΜΗ 9,8,ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε καθόλου καλά και στο τέλος είχα μόνο δύο ωαρια.Οταν κάναμε πιο ήπια διέγερση με meriofert και Femara,βγάλαμε δέκα ωάρια.Μου είπε ο γιατρός πως στην περίπτωση μου δεν έχει νόημα να κάνουμε φουλ διέγερση και έτσι τώρα,κάναμε πάλι το ίδιο και βλέπουμε 4ωαρια(βέβαια τώρα η ΑΜΗ μου έπεσε πολύ 2,4).Την Πέμπτη πάμε για ωοληψια και ελπίζω να πάρουμε και τα 4. Τον είχα ρωτήσει για την enolva και είπε πως δεν πιστεύει ότι θα μας δώσει καλά αποτελέσματα,δεν το χρησιμοποιει αυτό το πρωτόκολλο.Βεβαια εσένα μπορεί να σου ταιριάξει αυτη η μέθοδος και να πάρετε πολλά και ποιοτικα ωάρια ❤️ Εγώ ελπίζω να κάνουμε έστω ένα εμβρυακι και να το βάλουμε μαζί με το άλλο που έχουμε στην κατάψυξη και να μην χρειαστεί να ξανακάνω διέγερση,έχω πρηστεί πολύ και δεν την παλεύω καθόλου 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε!!!!!!!!!!!!!!!

Βρηκα λιγο χρονο και διαβασα στα γρηγορα τα ομορφα νεα σας!!

Ειχαμε αρκετα γεννητουρια :D :D :D Να σας ζησουν τα Οκτωβριανά μωρακια!!!!!!!!

Εμεις ειμαστε καλα, ησυχο μωρακι γενικως αλλα δυστυχως ξεκινησαν οι κολικοι... ηλπιζα πως δεν θα εχει κολικους αφου θηλαζει αποκλειστικα αλλα κακως ηλπιζα!!! Ευχομαι να μην κρατησουν πολυ....

Σκεφτομαι να προτεινω στην παιδιατρο να του δωσω κανενα χαμομηλακι μπας και τον βοηθησει ή κανενα μιγμα βοτανων της κιντερτε που καπου διαβασα οτι το δινουν για κολικους...

Αν εχει καμια αμαλογη εμπειρια με τιποτα απο αυτα ας μου πει αν βοηθησαν τελικα!

Αυτα τα νεα μας, προσπαθω να τον ξυπνησω για μπανακι απο τις 8 αλλα εχει πεσει σε βαθυ υπνο παω για νεα προσπαθεια τωρα γιατι παραπηγε αργα!

Φιλια πολλα σε ολες!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κορίτσια σας γράφω στα γρήγορα πως εγω τελικά γέννησα με φυσιολογικό τοκετό χθες πρωί πρωι!!!

2700 η μικρη μου και 50 πόντους!!!

είναι μια γλύκα!!!

θα σας γράψω λεπτομέρειες όταν μπορέσω...φιλάκια σε όλες και με το καλο και στα υπόλοιπα κορίτσια...

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει το μωρακι σου λιακι!

Lialiaki να σου ζήσει!!! Γερή κ καλότυχη! Κατερίνα μου δε βοηθούν τα τσαγακια δυστυχώς. Χαϊδεύε την κοιλίτσα,, κράτα τα ποδαράκια μαζεμένα κοντά στην κοιλίτσα. Εμένα ησυχάζε με τον ήχο από το πιστολάκι. Καλημέρα σε όλες


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα. Λιακι να σου ζησει γερο και καλοτυχο να ειναι. Ποιες περιμενουμε σημερα?


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Λιαάάκιιιι!

Να σου ζήσει η κούκλα σου, η ψηλή, η μοντέλα!

Πάντα γερή να είναι, ευτυχισμένη και να σας γεμίζει χαρά!

Μπράβο σας καλή μου, τραβήξατε πολλά... και τώρα το θαύμα σας νιαουρίζει στην αγκαλίτσα σας!

Σειρηνάκι περαστικούλια με τον ίκτερο. Θέλει και το δικό σου το μοντέλο σολάριουμ για να έρθει σπιτάκι σας! Μπράβο σας και για το γαλατακι!!!

Κατερινάκι περαστικά σας με τους κολικους. Από τώρα μωρέ αρχίζουν τα νινάκια να πονάνε;;;:(

Αντωνάκι πως πάει ο μικρός;; Εσείς είστε κιόλας 1 μηνός!!! :)

Χαρμονεράιδες σας στένουμε φιλάκια, μας λείψατε!

Ριάκι τι έκανες με τα σλινγκ; Εγω πάω και τα χαζεύω αλλά προς το παρόν η κοιλίτσα μου με εμποδίζει να κάνω πρόβα, χεχε! Ο μικρός τι λέει; Εμένα ασύχαστος είναι, τα βράδια κυρίως και όταν πεινάει η μαμά της υπενθυμίζει να φάει. Επίσης, χάσαμε 1 κιλό και διάβασα πως είναι σημάδι επερχόμενου τοκετού. Τραχηλική βλέννα δεν είδα ακόμη πάντως, μόνο αυξημένες πολύ εκκρίσεις.

4 μερούλες ακόμη! Ακόμη δεν το πιστεύω.

Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλες μας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λιαάάκιιιι!

Να σου ζήσει η κούκλα σου, η ψηλή, η μοντέλα!

Πάντα γερή να είναι, ευτυχισμένη και να σας γεμίζει χαρά!

Μπράβο σας καλή μου, τραβήξατε πολλά... και τώρα το θαύμα σας νιαουρίζει στην αγκαλίτσα σας!

Σειρηνάκι περαστικούλια με τον ίκτερο. Θέλει και το δικό σου το μοντέλο σολάριουμ για να έρθει σπιτάκι σας! Μπράβο σας και για το γαλατακι!!!

Κατερινάκι περαστικά σας με τους κολικους. Από τώρα μωρέ αρχίζουν τα νινάκια να πονάνε;;;:(

Αντωνάκι πως πάει ο μικρός;; Εσείς είστε κιόλας 1 μηνός!!! :)

Χαρμονεράιδες σας στένουμε φιλάκια, μας λείψατε!

Ριάκι τι έκανες με τα σλινγκ; Εγω πάω και τα χαζεύω αλλά προς το παρόν η κοιλίτσα μου με εμποδίζει να κάνω πρόβα, χεχε! Ο μικρός τι λέει; Εμένα ασύχαστος είναι, τα βράδια κυρίως και όταν πεινάει η μαμά της υπενθυμίζει να φάει. Επίσης, χάσαμε 1 κιλό και διάβασα πως είναι σημάδι επερχόμενου τοκετού. Τραχηλική βλέννα δεν είδα ακόμη πάντως, μόνο αυξημένες πολύ εκκρίσεις.

4 μερούλες ακόμη! Ακόμη δεν το πιστεύω.

Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλες μας!

Κοντεύουν οι μέρες edel μου,άντε θα έχεις σε λίγες μέρες και εσύ το αγγελούδι σου αγκαλίτσα!Με το καλό!

Τελικά λέτε να μείνω εγώ τελευταια??


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοντεύουν οι μέρες edel μου,άντε θα έχεις σε λίγες μέρες και εσύ το αγγελούδι σου αγκαλίτσα!Με το καλό!

Τελικά λέτε να μείνω εγώ τελευταια??

Evri μου εσύ δεν είσαι που αγχωνόσουν με τις συσπασούλες;; Είδες τελικά το μπουμπούκι σου;; Τα καταφέρατε τέλεια! Άλλωστε να χαίρεσαι που το μικράκι θα βγει όποτε εκείνο αποφασίσει, άρα θα κανει το καλύτερο για τον ευατό του το μανάρι μου. Αλλά σε καταλαβαίνω, η γαλαρία είναι περίεργη, χεχε. Ήμουν γαλαρία σχεδόν όλο τον καιρό και έλεγα, μπεμπούλη μου τελευταίος θα είσαι.. Αλλά τελικά την Παρασκευή θα νιαουρίζει αγκαλίτσα μου και κυρίως αγκαλίτσα του μπαμπα, που τον έχω προειδοποιήσει πως θα είμαι επίσης ένα γκιρνιάρικο, ταλαίπωρο, παραπονεμένο, παράλογο (λόγω ορμονών) πολύ πολύ χαρούμενο πλασματάκι, χιχιχιχιχι! Κι ο τρελός μας ο μπαμπάς, γελάει που του το λέω!!:confused::confused::confused:


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Edelaki!!! Κι εμένα ο δικός μου πολυ ανησυχος ειναι και μου κανει τρομερη εντυπωση γιατι σε ολη την εγκυμοσυνη ηταν πολυ ησυχος σχεδον αθορυβος ...και τωρα που μεγαλωσε βαραει συνεχεια!!!!! Κι εγω edel αν μυρισω κανενα φαγητο ή πειναω ...βαραει!!! χιχιχιχι..

Με το sling δεν εκανα κατι ακομη... θα δουμε... προς το παρον λεω να φτιαξω βαλιτσα σημερα, να ετοιμασω το πορτ μπεμπε κ τη τσαντα του μωρου.... γιατι πολυ χαλαρη ειμαι κ ποτε δε ξερεις!!!!!!! Σε 4 μερες ε? πωπω κι εγω σε μια εβδομαδα!!!!! δε το πιστευω ακομη!!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ βρε Ριάκι... και νόμιζα εγώ πως άργησα να κανω τη βαλίτσα, χιχι! (Κάπου 34-35η βδομάδα την έκανα, αλλά είχα βάλει τα μισά). Χεχε!

Εμένα δε με ανησυχεί που ανακατεύεται ο μικρός, αλλά συνήθως συνοδεύεται από σουβλιές χαμηλά, κάτι που δε μας αρέσει καθόλου. Και στον ύπνο, επειδή κοιμάμαι στο πλάι, με το που θα γυρίσω πλευρό, με πιάνει πόνος και σύσπαση που διαρκεί πάνω από ένα λεπτό σίγουρα. Και μετά τρομάζει ο κακομοίρης και με τιμωρεί που τον ταλαιπώρησα. Αλλά τον αγνοώ και κοιμάμαι, για να χω δυνάμεις :)

Άλλωστε,δεν έμεινε σχεδόν τίποτα, μετράω αντίστροφα. Όπως κι εσύ!!!!!! :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φρεσκομανουλες,μπεμπουλινια και σε μας τις φουσκωτουλες στη γαλαρια.Λιακιιι να σου ζησει το μπεμπουλινι σου,γερο κ καλοτυχο να ειναι στη ζωη του!!!..εμας ο τραχηλος ειναι ψηλα ακομη...βλεπω να τρωμε ολο το μηνα!!Παντως εχω πολλες λευκες βλεννες,ενω ημουν πιο δυσκοιλια λογω του σιδηρου που παιρνουμε ολες τωρα παω συνεχεια πιο ευκολα τουλετα..δεν ξερω τι να πω ευχομαι να ειναι σημαδια τοκετου....χθες η ψυχολογια μου ηταν χαλια...εκλαιγα...προφανως οι ορμονες μου χτυπησαν κοκκινο...ισως ειμαι στο τελος κ εχω κουραστει πραγματικα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φρεσκομανουλες,μπεμπουλινια και σε μας τις φουσκωτουλες στη γαλαρια.Λιακιιι να σου ζησει το μπεμπουλινι σου,γερο κ καλοτυχο να ειναι στη ζωη του!!!..εμας ο τραχηλος ειναι ψηλα ακομη...βλεπω να τρωμε ολο το μηνα!!Παντως εχω πολλες λευκες βλεννες,ενω ημουν πιο δυσκοιλια λογω του σιδηρου που παιρνουμε ολες τωρα παω συνεχεια πιο ευκολα τουλετα..δεν ξερω τι να πω ευχομαι να ειναι σημαδια τοκετου....χθες η ψυχολογια μου ηταν χαλια...εκλαιγα...προφανως οι ορμονες μου χτυπησαν κοκκινο...ισως ειμαι στο τελος κ εχω κουραστει πραγματικα!!

Kαλημέρα efib! Αυτό που λες με τη δυσκοιλιότητα το παρατήρησα κι εγώ! Τις τελευταίες μέρες η επίσκεψη στην τουαλέτα είναι καθημερινή (ενώ πιο πριν είχα θέμα) και μάλιστα σήμερα είχα και διάρροια! Χθες πάλι, είδα βλέννες λίγο γκρι. Να είναι το βύσμα που λένε άραγε...; Λες μωρέ να είναι σημάδια ότι πλησιάζουμε κι εμείς; Πάντως και εμένα η ψυχολογία είναι λίγο πεσμένη...ενώ δεν έκλαψα 9 μήνες με έχει πιάσει τώρα στο τέλος η μελαγχολία...:(


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πω γεμισαμε μωρακια τι καλα....ν σας ζησουν κοριτσια μου..μια νεα ζωη ξεκινα..

Εντελακι μου φαινεται θ μ περασεις.θ γεννησεις στην πητ μ κ εγω ακομα θ φουσκωνω..

Την παρασκευη στην πητ θ παμε γ καρδιοτοκογραφο κ αν ολα καλα θ μου δωσει παράταση μια βδομαδα κ μετα αν δεν παλι προκληση.κ μετα σου λενε τα δευτερα βγαινουν πιο γρηγορα...

Φιλακια σε ολα τ νινακι α εντος κ εκτος...

Αντρια αν θυμαμαι καλα γεννατε αυριο...μ το καλο κοπελα μου..καλη λευτερια ν έχεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...