Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
      ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

      Στην πρώτη διέγερση που πήγα με altermon και είχα ΑΜΗ 9,8,ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε καθόλου καλά και στο τέλος είχα μόνο δύο ωαρια.Οταν κάναμε πιο ήπια διέγερση με meriofert και Femara,βγάλαμε δέκα ωάρια.Μου είπε ο γιατρός πως στην περίπτωση μου δεν έχει νόημα να κάνουμε φουλ διέγερση και έτσι τώρα,κάναμε πάλι το ίδιο και βλέπουμε 4ωαρια(βέβαια τώρα η ΑΜΗ μου έπεσε πολύ 2,4).Την Πέμπτη πάμε για ωοληψια και ελπίζω να πάρουμε και τα 4. Τον είχα ρωτήσει για την enolva και είπε πως δεν πιστεύει ότι θα μας δώσει καλά αποτελέσματα,δεν το χρησιμοποιει αυτό το πρωτόκολλο.Βεβαια εσένα μπορεί να σου ταιριάξει αυτη η μέθοδος και να πάρετε πολλά και ποιοτικα ωάρια ❤️ Εγώ ελπίζω να κάνουμε έστω ένα εμβρυακι και να το βάλουμε μαζί με το άλλο που έχουμε στην κατάψυξη και να μην χρειαστεί να ξανακάνω διέγερση,έχω πρηστεί πολύ και δεν την παλεύω καθόλου 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

καλημερα κορίτσια!!!

Παρασκευή σήμερα...οι μερες περνάνε και η αγωνία κορυφώνεται...

Αντωνία μου μπορει και να το εχεις αναφέρει παλαιότερα ,αλλα εγω θα σε ρωτήσω αν δεν γίνομαι κουραστική ... ποιο ηταν το πρόβλημα και γέννησες πιο νωρίς;

Δεν μπαίνω καθημερινά και δεν γνωρίζω τις ιστορίες σας...

Είχες κι εσυ θέμα με πλακούντα ή πρόωρες συσπάσεις;;;

Δεν γίνεσαι κουραστική, δεν είχα ουτε θέμα με πλακούντα ουτε συσπασεις, απλα κόντυνε ο τράχηλος, πήγα με πόνους για καρδιοτοκογραφο και είδαμε το τράχηλο που ηταν 1 εκατοστό!!

Θα γεννούσα ετσι κ αλλιώς στις 38 αλλα ο κύριος απο την αρχή βιαζόταν. Αν διαβάσεις απο την αρχή ένιωθα οτι θα γεννήσω νωρίτερα και ολοι με καθησύχαζαν.. Το ένστικτο μου όμως βγήκε αληθινό..:rolleyes:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα σε όλες!!! Με το καλό στα μωρακια που περιμενουμε σήμερα αυριο.... και σιγα σιγα ερχεται και ο δικος μου μπεμπουλης!! Ο γιατρος μας είπε την Παρασκευη που μας ερχεται να κανουμε κορτιζονη για τα πνευμονακια μας κ απο Δευτερα Τρίτη να μπούμε για καισαρικη.... οποτε πιο νωρις κι εμεις!!!

Να ρωτησω βρε κοριτσια, αγόρασε καμια μανουλα sling? ειμαι αναμεσα σε ring sling και mei tai.... ξερετε καθολου τι ειναι πιο πρακτικό? χρησιμοποιει καμια απο τις μωρομανες μας κατι απο τα δυο??? δώστε μου τα φωτα σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθουν όλα τα μπεμπάκια!!!

Ria μου αν επιτρέπεται γιατι κι εσυ πιο νωρίς;

Τελικά το αποφασίσατε να με αφήσετε μοναχούλα μου για τέλος του μήνα;;;

Antoniatr σου έχω κι άλλη ερωτησούλα...κι ελπίζω να μη με περάσετε για χαζή...

Πως αντιληφθήκατε τον κοντό τράχηλο; σου έκανε κολπικό υπέρηχο;

Το ένστικτο της μάνας...αχχχχχχ εμένα γιατί δεν μου λέει τίποτα αυτό το ένστικτο;;; χαχαχαχαχαχα

Edel σου έχω κι εσένα ερωτησούλα...με το Elternzeit τι ακριβως έκανες;;; υπάρχει κάποιο σχετικό Antrag; Στο Stadt που ρώτησα,μου είπαν πως δεν υπαρχει κάποιο σχετικό Antrag και πως είναι κάτι που πρέπει να ρυθμίσω με τον με τον εργοδότη μου...Ωστόσο δε μου φάνηκε και τόσο ενημερωμένη η συγκεκριμένη υπάλληλος...Από την άλλη δε μου φάνηκαν να γνωρίζουν ουτε απο τη δουλειά μου πολλά πολλά...

Αν γνωρίζεις κάτι σχετικό,δώσε μου σε παρακαλώ μια πιο συγκεκριμένη απάντηση...

Εχεις αρκετές συσπασούλες διάβασα εεεε;;; αντε πλησιάζει ο καιρός και για εσένα...!!!

κι όπως έγραψα και πιο πάνω,με βλέπω τελευταία και καταιδρωμένη....!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθουν όλα τα μπεμπάκια!!!

Ria μου αν επιτρέπεται γιατι κι εσυ πιο νωρίς;

Τελικά το αποφασίσατε να με αφήσετε μοναχούλα μου για τέλος του μήνα;;;

Antoniatr σου έχω κι άλλη ερωτησούλα...κι ελπίζω να μη με περάσετε για χαζή...

Πως αντιληφθήκατε τον κοντό τράχηλο; σου έκανε κολπικό υπέρηχο;

Το ένστικτο της μάνας...αχχχχχχ εμένα γιατί δεν μου λέει τίποτα αυτό το ένστικτο;;; χαχαχαχαχαχα

Edel σου έχω κι εσένα ερωτησούλα...με το Elternzeit τι ακριβως έκανες;;; υπάρχει κάποιο σχετικό Antrag; Στο Stadt που ρώτησα,μου είπαν πως δεν υπαρχει κάποιο σχετικό Antrag και πως είναι κάτι που πρέπει να ρυθμίσω με τον με τον εργοδότη μου...Ωστόσο δε μου φάνηκε και τόσο ενημερωμένη η συγκεκριμένη υπάλληλος...Από την άλλη δε μου φάνηκαν να γνωρίζουν ουτε απο τη δουλειά μου πολλά πολλά...

Αν γνωρίζεις κάτι σχετικό,δώσε μου σε παρακαλώ μια πιο συγκεκριμένη απάντηση...

Εχεις αρκετές συσπασούλες διάβασα εεεε;;; αντε πλησιάζει ο καιρός και για εσένα...!!!

κι όπως έγραψα και πιο πάνω,με βλέπω τελευταία και καταιδρωμένη....!!!

Ναι με κολπικό υπερηχο πως αλλιώς; :tongue:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σειρηνακι και Ελενακι να σας ζησουν τα αγγελουδια σας. Γεμιζουμε μωρακια σγην παρεα μας τελεια. Ρια εγω εχω μει ται και ειναι πολυ βολικο. Για ρινγκ σλινγκ επρεπε να μου δειξει καποιος και γι αυτο δεν το προτιμησα. Εμεις την τριτη το βραδυ κανονισαμε για προκηση γιατι ο μικρος μεγαλωσε πολυ ο γιατρος υπολογιζει στα 4 κιλα και πανω και δεν γινεται να περιμενουμε αλλο εκτος απροοπτου βεβαια. Καληνυχτα


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites

Άντρια μου με το καλό κι εσύ! Θα μας περνάτε 3 μερούλες :) Τι καλά!!!

Αντωνάκι πως πάει ο μπεμπούλης;;; Είστε λίγο καλύτερα;

Ριάκι ήμουν στην ίδια φάση με σένα, δεν ήξερα ποιο να διαλέξω, ούτε ποιο θα βολέψει, οπότε παρήγγειλα και τα 2. Φτιάξαμε και μαζί σχεδιάκι για το Μαι τάι. Σε κανένα μηνάκι θα σου πω ποιο βόλεψε, χε. Πάντως η κοπέλα ήταν πολύ εξυπηρετική. Φαντάζομαι, όταν λες Τρίτη (21 ήθελα κι εγώ για το γιοκαρίνο μου, αλλά δε μας βόλεψαν τα ραντεβού), η μεγάλη μέρα είναι σε 10 μέρες περίπου.. Αα μπαίνουμε στο χορό σιγά σιγά όλες :)

Λιάκι πως πάτε; Επειδή τη γλώσσα δεν τη μιλάω και φαρσί, πήρε μια συνάδελφος στο Jugendsamt και μου έστειλαν χαρτιά στο σπίτι. Τα συμπληρώσαμε με τη βοήθεια μιας άλλης συναδέλφου και τα έχουμε έτοιμα. Λείπει η ημερομηνία γέννησης του μπεμπούλη και τα καταθέτουμε.

Καλό βράδυ σε όλες.

Δεν έχω ιδέα ποιες είναι για το ΣΚ,

εύχομαι σε όλες τα καλύτερα πάντως!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Andria , σε ευχαριστω για τη πληροφορια... η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι μη κανω τπτ λαθος στο ring sling και μου πεσει το μωρο....

Edelaki μου περασε κι εμενα απο το μυαλο να παρω κ τα δυο χαχαχα το ενα με τρομαζει το δεσιμο στο αλλο δε μαρεσει που κρεμονται τα ποδια του παιδιου.... φφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Ναι με κολπικό υπερηχο πως αλλιώς; :tongue:

σωστά χαχαχαχαχα!!!!.....απλά αναρωτιέμαι πως και έτυχε και μπήκατε στη διαδικασία του κολπικού υπερήχου και σε ποια περίοδο της εγκυμοσύνης ....

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθουν όλα τα μπεμπάκια!!!

Ria μου αν επιτρέπεται γιατι κι εσυ πιο νωρίς;

Τελικά το αποφασίσατε να με αφήσετε μοναχούλα μου για τέλος του μήνα;;;

Antoniatr σου έχω κι άλλη ερωτησούλα...κι ελπίζω να μη με περάσετε για χαζή...

Πως αντιληφθήκατε τον κοντό τράχηλο; σου έκανε κολπικό υπέρηχο;

Το ένστικτο της μάνας...αχχχχχχ εμένα γιατί δεν μου λέει τίποτα αυτό το ένστικτο;;; χαχαχαχαχαχα

Edel σου έχω κι εσένα ερωτησούλα...με το Elternzeit τι ακριβως έκανες;;; υπάρχει κάποιο σχετικό Antrag; Στο Stadt που ρώτησα,μου είπαν πως δεν υπαρχει κάποιο σχετικό Antrag και πως είναι κάτι που πρέπει να ρυθμίσω με τον με τον εργοδότη μου...Ωστόσο δε μου φάνηκε και τόσο ενημερωμένη η συγκεκριμένη υπάλληλος...Από την άλλη δε μου φάνηκαν να γνωρίζουν ουτε απο τη δουλειά μου πολλά πολλά...

Αν γνωρίζεις κάτι σχετικό,δώσε μου σε παρακαλώ μια πιο συγκεκριμένη απάντηση...

Εχεις αρκετές συσπασούλες διάβασα εεεε;;; αντε πλησιάζει ο καιρός και για εσένα...!!!

κι όπως έγραψα και πιο πάνω,με βλέπω τελευταία και καταιδρωμένη....!!!

Από τις καταιδρωμένες και εγώ!!!!! Ο μπέμπης ψηλά και ο τράχηλος κλειστός...Καλημεραααααααααααααααααα!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλημεραααα....τι κανετε;;;Μη σκατε η γαλαρια κ εγω μαζι σας θα ειμαι απ' οτι το κοβω...η κοιλια μου ειναι τεεερμα χαμηλα,την Δευτερα που την ειχαμε δει δεν ειχε εμπεδωθει και απο συσπασεις ψιλα πραγματα,δηλαδη τιποτα για τοκετο,αρα βλεπω να τρωμε οοοολο το μηνα.....παρειτσα θα ειμαστε βρε!!!!Να σας ρωτησω κατι εσεις που εχετε γεννησει ή εσεις που εχετε ακουσει κατι απο αλλες...το περπατημα οκ βοηθαει για πιο γρηγορο κ ευκολο τοκετο...το σεξ ομως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λέιντις!

Λέτε να είχαμε κανένα καινούριο μωράκι μωρέ;;

Ριάκι το τάι οφείλει να είναι πολύ εύκολο στο δέσιμο (τουλάχιστον το παρακολούθησα πολύ και μου φάνηκε ευκολάκι) και στο ρινγκ δεν κρέμονται τα ποδαράκια, ίσα ίσα υποστηρίζονται πολύ καλά. Και στα 2. ΟΜΩΣ... δεν έχω ιδέα, σε αντίθεση με σένα, πως είναι να βάζεις στον ώμο νεογέννητο και να το τοποθετέις και στο σλινγκ μετά - εδώ θα γελάσουμε ή θα επιστρατεύσουμε όλη την οικογένεια να κρατάει το μωρό, χιχι. Πάντως, αν παρακολουθησεις σωστά τα βίντεο και με όλες τις λεπτομέρειες, τα αναφέρει όλα, βήμα προς βήμα. Αλλά όπως έχω ξαναπεί, η θεωρία με την πράξη απέχουν πολύ!

Νικολάκι και Έφι πως είστε; Κάπου διάβασα πως, ενώ δεν είναι γνωστό τι προκαλεί τον τοκετό, εικάζουν πως οφείλεται και στη δυσφορία του μωρού, λόγω έλλειψης χώρου, οπότε και εκκρίνει ορμόνες για να γνωρίσει τους γονείς του. Αν ισχύει, τα μωρούλια σας δε θέλουν να σας αποχωριστούν ακόμη! Οπότε χαδάκια στις κοιλίτσες και αναμονή!

Εμείς είμαστε καλά, με τις σουβλιές μας και τις συσπάσεις μας. Δεν είναι επώδυνες, μόνο που σταματάει να κουνιέται το ανακατωσουράκι και μουδιάζει η κοιλιά. Εεε με το που σταματάει η σύσπαση με κλωτσάει ο φοβητσιάρης, λες και με τιμωρεί που τον τρόμαξα!

Τα φιλιά μου σε όλες,

να έχουμε ένα όμορφο ΣΚ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμάς!!!

Σειρηνάκι και Ελενάκι να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Να έχουν μια υπέροχη, ευτυχισμένη ζωή κι εσείς άξιες μανούλες να τα καμαρώνετε!!!

Με το καλό στις υπόλοιπες!!!

Άντρια, Έντελ και Ρία είστε οι επόμενες νομίζω;;; Ριάκι μας την έκανες την ντρίπλα και μας βγήκες μπροστά! Καλάαααα...:tongue: Τελικά για ποια Τρίτη μιλάμε; Στις 14 ή στις 21?!

Εμείς πάντως παραμένουμε γαλαρία και χαίρομαι που είστε 2-3 ακόμα! Χθες πήγαμε γιατρό, καμιά εμπέδωση και τράχηλος πολύ πίσω ακόμα...έχουμε μέλλον! Η μικρή είναι κάπου στα 3100 και δεν ξέρω τι σκοπούς έχει! Το περπάτημα πάντως και το σεξ (αν μπορείτε δηλαδη πφφφ) βοηθάνε!

Επίσης χθες κάναμε μια κουβέντα με τον γιατρό...του εξέφρασα την επιθυμία μου να μην κοπεί αμέσως ο ομφάλιος λώρος (αν όλα είναι καλά εννοείται) και αφού κοπεί, να μείνει το παιδί πάνω μου και να γίνουν εκεί όλες οι απαραίτητες μετρήσεις και διαδικασίες, χωρίς να το απομακρύνουν από πάνω μου. Έπρεπε να δείτε πως γούρλωσε το μάτι ο γιατρός! Σου λέει με μουρλή μπλέξαμε...και τον είχα για πιο ενημερωμένο και προχώ!

Τεσπά, με τα πολλά μάλλον πείστηκε, αλλά θα δείξει εκείνη την ώρα κατά πόσο είναι τελικά εφικτό αυτό!:D


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν ξερω αν αυτο έφταιγε που επιταχύνθηκε ο δικός μου τοκετός αλλα την προηγούμενη μερα είχαμε επαφή αφού έμπαινα στον ένατο και μας το επέτρεπε ο γιατρος :oops:

Εμείς σήμερα κλείσαμε μήνα!! Εύχομαι το μωρακι μου να ειναι παντα υγιές και ο Άγγελος μας εκεί ψηλά να τον προσέχει σε καθε του βήμα :)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε;εμεις ακομα στην κλινικη..κανονικα ειναι να βγουμε αυριο αλλα η μικρη ανεβασε ικτερο και κανει σολαριουμ να γινει εξωτικη καλονη..μου την φερνουν καθε φορα που πρεπει να φαει για ενα μισαωρο και την ξαναπερνουνε...κατα τα αλλα ολα καλα...και με το θηλασμο προς το παρων πολυ καλα εχω αρκετο γαλα και η μικρη επιασε αμεσως στηθος και συνεργαζομαστε αψογα προς το παρων..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...