Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
      ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

      Στην πρώτη διέγερση που πήγα με altermon και είχα ΑΜΗ 9,8,ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε καθόλου καλά και στο τέλος είχα μόνο δύο ωαρια.Οταν κάναμε πιο ήπια διέγερση με meriofert και Femara,βγάλαμε δέκα ωάρια.Μου είπε ο γιατρός πως στην περίπτωση μου δεν έχει νόημα να κάνουμε φουλ διέγερση και έτσι τώρα,κάναμε πάλι το ίδιο και βλέπουμε 4ωαρια(βέβαια τώρα η ΑΜΗ μου έπεσε πολύ 2,4).Την Πέμπτη πάμε για ωοληψια και ελπίζω να πάρουμε και τα 4. Τον είχα ρωτήσει για την enolva και είπε πως δεν πιστεύει ότι θα μας δώσει καλά αποτελέσματα,δεν το χρησιμοποιει αυτό το πρωτόκολλο.Βεβαια εσένα μπορεί να σου ταιριάξει αυτη η μέθοδος και να πάρετε πολλά και ποιοτικα ωάρια ❤️ Εγώ ελπίζω να κάνουμε έστω ένα εμβρυακι και να το βάλουμε μαζί με το άλλο που έχουμε στην κατάψυξη και να μην χρειαστεί να ξανακάνω διέγερση,έχω πρηστεί πολύ και δεν την παλεύω καθόλου 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Λοιπον..γεννησαμε στις 13:00 μια μπουμπου 3500 κιλα με φ.τ...μετα απο εναν πολυ δυσκολο τοκετο..περαν των πονων που εκαναν πολυ γρηγορα διαστολη και ηταν αφορητοι..ευτυχως υπαρχει η επισκληριδιος...η μπεμπα εριξε σφυγμους προς το τελος και οπως ηταν και ανασκελα την εβγαλε με παρα παρα πολυ ζορι ο γιατρος με βεντουζα..δοξα το θεο ολα πηγαν καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λοιπον..γεννησαμε στις 13:00 μια μπουμπου 3500 κιλα με φ.τ...μετα απο εναν πολυ δυσκολο τοκετο..περαν των πονων που εκαναν πολυ γρηγορα διαστολη και ηταν αφορητοι..ευτυχως υπαρχει η επισκληριδιος...η μπεμπα εριξε σφυγμους προς το τελος και οπως ηταν και ανασκελα την εβγαλε με παρα παρα πολυ ζορι ο γιατρος με βεντουζα..δοξα το θεο ολα πηγαν καλα

Να σου ζήσει!!!! Γύρισε τελικά???? Μπράβο μπράβο μπράβο!!!!! Εύχομαι τα καλύτερα!!!! Καλό σαραντισμό να έχετε!!!!:):)


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λιακι εμεις περασανε κατι παρόμοιο... 36 εβδομαδες ο υπερηχος του γιατρου την εδειχνε σχεδον 2400, στην 37 εβδομαδα ηταν ακομα στα ιδια κιλα και προγραννατησαμε επαναληπτικο ντοπλερ την 37,3 οπου την εδειχνε 2170. Προγραμματησαμε και γεννησα με προκληση στη 37,6 και το μωρακι μ ζύγιζε 2400!!! Κ δεν μπηκαμε ουτε στη μοναδα τελικα!

Η αιτια που δν επερνε κιλα ηταν ο γερασμενος πλακουντας και δν τρεφοταν σωστα το μωρακι μου. Στην υγεια της παντος ηταν μια χαρα! Οποτε μην αγχώνεσαι ο γιατρος σου ξερει τι πρεπει να κανει για το καλο του μωρου σου. Αν δεν περνει κιλα μπορει να σ πει να το βγαλετε αλλα αν περνει μην ανησυχείς για τα κιλακια... το καθε μωρο αναπτύσσετε διαφορετικα.

αχχχχ Angel σε ευχαριστώ τόσο πολυ για την απάντηση σου...

Σου εύχομαι το καλύτερο για εσένα και το μωράκι σου!!!

Κι εμένα μου μίλησε για γερασμένο πλακούντα...άρα ίσως εχω κι εγω το ίδιο θεματάκι...για να δούμε...ελπίζω και σε εμένα να πανε όλα καλα...

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

antoniatr............ 11/09/14,στις 11:05, με κ.τ, 2600γρ......Ρέα

charma...............23/09/14, στις 17:40, με φ.τ, 3780γρ......Μητέρα Κρήτης

angel1990............23/09/14,στις 20:05, με φ.τ, 2400γρ........Μητέρα

katerinan..............25/09/14, με κ.τ, 3700γρ

Katerinal.............1/10/10, στις 12:40, με φ.τ 2900γρ.....Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......3/10/14, στις 12:25, με κ.τ, 3600γρ.....Μακάριο Νοσοκομείο

Sιrena.................9/10/14, στις 13:00, με φ.τ, 3500γρ........Ιασώ Λάρισας

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14

Lialiaki..................29/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σειρηνακι μου να σας ζησει η μπουμπου!! Γερη και καλοτυχη!!! Καλη ανατροφη κοριτσακι μου!!!

Τι ωραιααα!!!

Με το καλο να ερθουν ολα τα μπεμπακια της παρεας!!!

Λιακι μου εγω γεννησα στις 39και1!

Μην ανησυχεις για το βαρος!! Ειστε μια χαρουλα!! Αν παρετε και ολο το μηνα θα ειστε πανω απο 3!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα λιλιάκι!!! Κορίτσι μου γιατί αγχώνεσαι? Εμένα μου φαίνεται μια χαρά το βάρος της μικρής σου και μην ξεχνάς ότι εαν πας για φυσιολογικό έχεις αρκετες εβδομάδες ακόμη...ξέρεις πόσο θα πάρει η μπεμπούλα σου..!!! Εγώ έτσι λέω χωρίς να έχω ειδικές γνώσεις μν αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλα...μην αγχώνεσαι γιατί το καταλαβαίνουν αμέσως!!!!!!!!!

αααα και εγώ 36 εβδομάδες γύρω στα 2.800 ήταν ο μπέμπης.

Νικολ μου σ΄ευχαριστώ κι εσένα για την απάντηση...

Ξερω πως τα μπεμπάκια μας αισθάνονται καθε μας φόβο ,στεναχώρια κι αγωνία...,όμως δυστηχως δεν μπορώ να το αποβάλλω...

Είμαι απο τη φύση μου αγχώδης άνθρωπος,πέρασα και πολλά μεχρι να καταφέρω να εχω του μικρη μου στη κοιλίτσα μου...( σχεδόν 10 χρόνια προσπαθειών...) κι όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ να είμαι αλλιώς.

:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σειρηνακι μου να σας ζησει η μπουμπου!! Γερη και καλοτυχη!!! Καλη ανατροφη κοριτσακι μου!!!

Τι ωραιααα!!!

Με το καλο να ερθουν ολα τα μπεμπακια της παρεας!!!

Λιακι μου εγω γεννησα στις 39και1!

Μην ανησυχεις για το βαρος!! Ειστε μια χαρουλα!! Αν παρετε και ολο το μηνα θα ειστε πανω απο 3!!!

καλημερα Charmaki !!! πως τα πας με τη μικρή σου;;;

Εσύ μια χαρά τη γέννησες τη μικρούλα σου...τσουπωτή τσουπωτή.!!! φτου φτου φτου!!!

Εγω το θέμα είναι θα καταφέρω να παρω όλο τον μήνα; γιατι αν τείθεται θέμα γερασμένου πλακούντα όπως συνέφερε και η Angel,τότε θα πρεπει να επισπεύσουμε τον τοκετό αν κι εφόσον η μικρη συνεχίζει να μην τρέφεται σωστά...

Αλλα δεν ξέρω ...δεν είδα τον γιατρό μου να ανησυχεί ιδιαίτερα...θα δείξει η επόμενη συναντηση σε μια βδομαδούλα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..γεννησαμε στις 13:00 μια μπουμπου 3500 κιλα με φ.τ...μετα απο εναν πολυ δυσκολο τοκετο..περαν των πονων που εκαναν πολυ γρηγορα διαστολη και ηταν αφορητοι..ευτυχως υπαρχει η επισκληριδιος...η μπεμπα εριξε σφυγμους προς το τελος και οπως ηταν και ανασκελα την εβγαλε με παρα παρα πολυ ζορι ο γιατρος με βεντουζα..δοξα το θεο ολα πηγαν καλα

Να σας ζήσει κοπέλα μου η μικρούλα σας!!! καλότυχη ,γερή κι ευτυχισμένη να είναι στη ζωή της !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Πώς είστε ? Φτάσαμε και εμείς αισίως στην 37 η εβδομάδα. Σήμερα κάναμε non stress και υπέρηχο. Όλα καλά. Συσπάσεις δεν φάνηκαν. Παρ'ολα αυτά χθες είχα πάλι κάτι πονακια το βράδυ. Αν και δεύτερο μανούλα δεν θα καταλάβω τη διαφορά από τις συσπάσεις μου φαίνεται...

Εύχομαι όλες να είστε καλά με τα μωρακια σας και σε μας τις υπόλοιπες υπομονή!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια!!

Σειρινα να σου ζήσει το μωρακι σου!! Να ειναι παντα υγιές!!

Λιλιακι εγω γέννησα 35+6 και ο μπεμπης γεννήθηκε 2500 ενώ την προηγούμενη μερα ο υπέρηχος τον έδειχνε 2800 κατι. Παντα υπαρχει απόκλιση..

Εμείς κατα τα αλλα περνάμε τις χειρότερες μερες μας, χθες μεχρι τις 5 κ μισή έκλαιγε, κατουριόταν, έτρωγε κ παλι κλάμα. Ειμαι εξουθενωμένη!!

Δυο γιατροί που συμβουλευτηκαμε μας ειπαν τιποτα κανενα φάρμακο, μόνο αγκαλιά..

Σήμερα ήρθε κ το νοσοκομειακό θηλαστρο που νοίκιασα γιατί με το μίνι δεν εκανα δουλειά.. Και ω ναι ειναι σχεδόν αθόρυβο.. Κ απο ποσότητα βγάζει διπλή!!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!!

Σειρινα να σου ζήσει το μωρακι σου!! Να ειναι παντα υγιές!!

Λιλιακι εγω γέννησα 35+6 και ο μπεμπης γεννήθηκε 2500 ενώ την προηγούμενη μερα ο υπέρηχος τον έδειχνε 2800 κατι. Παντα υπαρχει απόκλιση..

Εμείς κατα τα αλλα περνάμε τις χειρότερες μερες μας, χθες μεχρι τις 5 κ μισή έκλαιγε, κατουριόταν, έτρωγε κ παλι κλάμα. Ειμαι εξουθενωμένη!!

Δυο γιατροί που συμβουλευτηκαμε μας ειπαν τιποτα κανενα φάρμακο, μόνο αγκαλιά..

Σήμερα ήρθε κ το νοσοκομειακό θηλαστρο που νοίκιασα γιατί με το μίνι δεν εκανα δουλειά.. Και ω ναι ειναι σχεδόν αθόρυβο.. Κ απο ποσότητα βγάζει διπλή!!!

καλημερα κορίτσια!!!

Παρασκευή σήμερα...οι μερες περνάνε και η αγωνία κορυφώνεται...

Αντωνία μου μπορει και να το εχεις αναφέρει παλαιότερα ,αλλα εγω θα σε ρωτήσω αν δεν γίνομαι κουραστική ... ποιο ηταν το πρόβλημα και γέννησες πιο νωρίς;

Δεν μπαίνω καθημερινά και δεν γνωρίζω τις ιστορίες σας...

Είχες κι εσυ θέμα με πλακούντα ή πρόωρες συσπάσεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μας!!

Σειρηνάκι να σου ζήσει η κούκλα σου! Πάντα γερή να είναι, δυνατή και πολύ χαμογελαστή! Εύχομαι να ξεκουραστήκατε μαμά και κόρη και να κάνετε πολλές αγκαλιές.

Λιάκι, πέρασες πολλά καλή μου, μόνο σκέψου πως είσαι πολύ κοντά να αγκαλιάσεις τη μικρούλα σου και να παίρνεις δύναμη. Κι εγώ έχω πολλές πολλές συσπάσεις. Ο μπέμπης μας δεν έχει πάρει και πολύ βάρος τελευταία μέσα σε ένα μήνα ούτε μισό κιλό, αλλά δεν έδειξε να ανησυχεί ο γιατρός. Άλλωστε από την εμπειρία της Αντωνίας και έπειτα πείστηκα πως όλα είναι ενδεικτικά, αλλά σίγουρα απαραίτητα, είναι ένας μπούσουλας.

Εμείς μόλις γυρίσαμε από καρδιοτοκογράφο. Όλα καλά.

Σε μια βδομάδα θα τον έχω αγκαλίτσα.

Είναι τόσο συγκινητικό .....

Φιλιά σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου τι κανετε;Χαθηκα λιγο γιατι γεννησαμε!!!!Την προηγουμενη Παρασκευη 3/10/2014 στις 15:47 εφερα στον κοσμο τον πριγκηπα μου(την ιδια μερα εχει γενεθλεια και ο μικρος μου αδερφος οποτε καταλαβαινετε διπλες οι χαρες)!!!!!Τελικα γεννησα στο Μητερα και οχι στο Ρεα.Ηταν η πιο συγκλονιστικη εμπειρια της ζωης μου!!!Δεν φτανουν οι λεξεις να σας το περιγραψω!!!!Πηγαμε στις 5 το πρωι,θα μου εβαζαν τεχνητους πονους αλλα μετα απο 4 ωρες περπατημα γεννησα φυσιολογικα!!!!Να'ναι καλα η μαια μου και ο γιατρος μου που με σεβαστηκαν!!!Στο Μητερα ολα ηταν απιστευτα....Ο αντρας μου ηταν μαζι μου απο την αρχη μεχρι το τελος κι αυτο μας εδεσε 1000φορες ακομα.Ειμαι απιστευτα συγκινημενη,ολη η οικογενεια ειναι διπλα μας.Εχουν τρελαθει....Με το καλο τα υπολοιπα μωρακια!!!!!Οποιο κοριτσι θελει μπορει να με ρωτησει τα παντα!Φιλακια πολλα!


Αλκηστουλα 265Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει Ελενάκι μου ο μικρός σου!

Πάντα να είναι ευτυχισμένος στη ζωή του και γερός!

Καλό σαραντισμό να εχετε καλό μου και καλή ανατροφή!

Φιλιά στο μικράκι σου και στη μανούλα του :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...