Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Λοιπόν εγώ πήγα στο γιατρό και μου είπε στη μεθεπόμενη περίοδο να πάω για διέγερση με enolva και puregon 300. Μου είπε ότι ενώ έχω αποθέματα και οι ωοθήκες είναι δραστήριες (μου έκανε υπέρηχο και είδε 13 ωοθυλακια) για κάποιο λόγο δεν ανταποκρίνονται τόσο στα φάρμακα και ίσως την προηγ φορά που πήραμε 12 καλά ωάρια να μην ήταν τελικά και τόσο καλά. Την προηγ φορά το αποδώσανε στο κακό σπερμα τώρα μάλλον και στα ωάρια. Ας ελπίσουμε και από την επόμενη να προκύψει κανένα καλό εμβρυακι και να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. 
      ανεξήγητα φαινόμενα και εγώ και ο άντρας μου! 

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Σειρηνάκι μας με το καλό!

Εύχομαι η μικρούλα να κάνει το χατήρι της μανούλας και να έρθει στον κόσμο όσο πιο ανώδυνα γίνεται! Πληθαίνουν τα μωράκια μας!

Τριστεζάκι αυτό με το περπατημα έχει πολλή πλάκα. Το πρωί είμαι μια χαρά και μετά το απόγευμα αρχίζω κι εγώ να πάω κάπως. Λες και το κάνω επίτηδες στον άντρα μου είναι, τάχα πως υποφέρω, αφού με κοροϊδεύω. Πάντως δε νομίζω να έχει εμπεδωθεί ο μικρός. Έχω πίεση στην κύστη, κυρίως το βράδυ, αλλά δε νιώθω κατι ανάμεσα στα πόδια που λένε.

Νικολἀκι εγώ σε 9 μερούλες, εσύ σε 14 το πολύ!

Λέτε να γεννάει η Φιλένια μας;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Sirena με το καλό! Εύχομαι να γυρίσει η μικρούλα και να έχεις έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό!

Κι εγώ το ίδιο Έντελ...πολλή πίεση στην κύστη και αυτόν τον μυικό πόνο που νιώθω, αλλά ακόμα καμιά αίσθηση ανάμεσα στα πόδια! Οπότε, αναμένουμε!!!


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι απόψε το βράδυ θα γίνει προετοιμασία με κολπικά υπόθετα κλπ και αύριο το πρωί θα βάλουμε τον ορό...θα πάω και ότι ει ναι να γίνει θα γίνει!με τον ένα η με τον άλλο τρόπο χτες ήταν το τελευταίο βράδυ που κοιμήθηκα σπίτι μου χωρίς την μπέμπα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλο σειρινακι!!

Ήρθε η ωρα και για σένα να ερωτευτείς.. καθε φορά που γενναει κάποια απο το παρεάκι μας σκέφτομαι πως ένιωθα εγω την τελευταια μερα πριν μπω για να γεννήσω. Ηταν η ωραιότερη μερα της ζωής μου.. Θυμάμαι καθε δευτερόλεπτο με μια γλυκιά ανάμνηση..

Δεν φοβηθηκα τιποτα, ουτε την επισκληριδιο, ουτε την τομή ήθελα τοσο να τον δω..

Χαρμακι εγω εχω το μίνι της μεντελα αλλα σήμερα νοίκιασα νοσοκομειακό. Δυστυχώς αυτά λένε δεν κανουν ενεργοποίηση και εγω θελω να τον θηλασω. Με το ξένο έχουμε εκτός των κολικών κ αναγωγές απο χθες κ δεν ηρεμει. Τον βάζω στο στήθος κ ετσι κοιμαται..

Θελω να βγαζω τα 4 γεύματα τα βραδυνα να τα τρωει γιατί θα θηλάζει κανενα μισάωρο κ δεν θα χορτάσει. Να ξερω τι τρωει..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αντωνάκι μου για τα όμορφα λογάκια σου!

Μας δίνεις πολύ κουράγιο. Και είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις ως εκεί που θες κι εσύ!

Τριστέζα μυικό πόνο δεν έχω χαμηλά, μόνο κατι σουβλιές που είναι αγχωτικές, σα να ανοίγεις από κάτω είναι (αλλά δεν ανοίγεις, εγγυημένα, με κοίταξε ο γιατρός). Αλλά η συχνοουρία είναι ένα θέμα. Αφού ανυπομονώ για 3 πράγματα.

1. να σταματήσει η συχνοουρία

2. να κοιμηθώ μπρούμυτα!!!!!!

3. να φάω άπειρη μαρουλοσαλάτα χωρίς τύψεις και φόβο για τοξοπλάσμωση.

Νικολάκι μακάρι να έρθει όταν είσαι έτοιμη, αν κι ο μικρός σου αποφασίζει :)

Φιλάκια όμορφες, ο μικρός μάλλον θέλει να κάνουμε νανι, χε...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?

Εχουμε κανενα καινουριο μωρακι?

Εμεις εδω ξενυχταμε καθε βραδυ(μάλλον εχουμε κολικους) και δεν αφήνουμε την μανουλα να κοιμηθει καθολου.. αλλα δν παραπονιεμε αξιζει τον κοπο! Ειδικα τα ξημερωματα που την αναλαμβανει ο μπαμπας μας την περνει στο σαλονι για να κοιμηθω κ γω λιγο κ κοιμουντε αγκαλιτσα! Ειναι η πιο ομορφη εικονα να την βλεπω να κοιματε στο στηθος του μπαμπα!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες,νεογεννητα μπεμπουλινια κ κοιλιτσες φουσκωτες!!!Οπως βλεπετε πρωινη πρωινη κ παλι λογω συχνοουριας!!!Κοριτσια 13 μερες το πολυ μου μειναν μεχρι να ερθει το κοριτσακι μου,ελπιζω να μη χρειαστει να το φαω ολο το μηνα κ στις επομενες μερες να γεννησω!!!Σημερα το απογευματακι θα παμε κ για καρδιοτοκογραφο...δεν καταλαβαινω αν κανω συσπασεις(περα απο το εντονο πετρωμα της κοιλιας ωρες-ωρες),ελπιζω να κανω και μεχρι το σαββατοκυριακο να την εχω αγκαλιτσα!!!Δεν ξερω βρε κοριτσια τοσα που εχω διαβασει στο φορουμ με κοπελες που ειχαν και διαστολη κ δεν καταλαβαιναν οτι ειναι ετοιμες για γεννα..απορω αν θα το καταλαβω κ εγω???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Χαρμα και εγω της μεντελα ειχα το ιδιο αλλα νοικιασα και εργοστασιακο της μεντελα γιατι στην αρχη δεν βοηθαει το οικιακο. Παρε βοηθεια απο συμβουλο θηλασμου και οτι ειναι να γινει θα γινει. Τα μωρακια μας θα μεγαλωσουν μια χαρα ακομη και αν δεν θηλαζουν αποκλειστικα. Με εναν πονο στα κοριτσια που ειναι στο μαιευτηριο.. και εγω σε λιγο παω στον γιατρο και μαλλον θα προγραμματισουμε προκληση..


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι απο εμένα!!!

Εγω ήμουν λίγο στεναχωρημένη,καθώς προχθές στον υπέρηχο οι μετρήσεις μας έδειξαν τη μικρη μας λιγο πίσω στα κιλάκια της... Για την ακρίβεια 36+6 εβδομάδες,μόνο 2600 .Ανησυχω γιατι δείχνει να εχει πάρει μόνο 200 gr σε δυο εβδομαδες...

και ήθελα να ρωτήσω αν καμια σας εχει ανάλογη εμπειρία,όπως επίσης και τα κορίτσια που γέννησαν κατω απο 3 κιλα τα μπεμπάκια τους,πόσο τους τα έβγαζε ο τελευταίος υπέρηχος.

Κατά τα άλλα το καρδιοτοκογράφημα ήταν μια χαρά με μόνο μια σύσταση που ουτε καν κατάλαβα...η μπέμπα μεσα στην ενέργεια ( δόξα τον Θεό...) κι εγω μεσα στην αγωνία...

επίσης ο πλακούντας δείχνει να εχει αρχίσει να " γερνάει" και εκεί ίσως οφείλονται και η λιγοστή πρόσληψη κιλών...Αν προσθέσει κανεις και τη θρομβοφιλία συν το σάκχαρο...δεν θέλει και πολυ...

Ουφφφφφ ας ειναι γερό το μωράκι μου ....

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

antoniatr............ 11/09/14,στις 11:05, με κ.τ, 2600γρ......Ρέα

charma...............23/09/14, στις 17:40, με φ.τ, 3780γρ......Μητέρα Κρήτης

angel1990............23/09/14,στις 20:05, με φ.τ, 2400γρ........Μητέρα

katerinan..............25/09/14, με κ.τ, 3700γρ

Katerinal.............1/10/10, στις 12:40, με φ.τ 2900γρ.....Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......3/10/14, στις 12:25, με κ.τ, 3600γρ.....Μακάριο Νοσοκομείο

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

Sιrena.................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14

Lialiaki..................29/10/14

υπάρχει η δυνατότητα στο πινακάκι να προστεθεί και στις πόσες εβδομαδες έγινε ο τοκετός για να έχουμε πλήρη εικόνα;;;

εμένα για παράδειγμα που ήθελα να συγκρίνω τα κιλάκια της μικρής μου βαση των εβδομαδων κύησης ή τοκετού θα με βοηθούσε παρα πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες.

Σειρηνάκι και Φιλένια αναμένουμε νεάκια! Ελπίζω να μην ξέχασα καμία...

Πως είστε κοιλίτσες και μπεμπάκια.

Ο μικρούλης μας χθες μας τρόμαξε. Είχαμε πόνο στην κοιλίτσα, συσπάσεις έντονες, πόνο στη μέση, σουβλιές χαμηλά, πόνο στους προσαγωγούς και γενικά ενδείξεις. Αυτό συνεχίστηκε για 3 εικοσάλεπτα και μετά πήγα έκανα ζεστό μπανάκι, ένιωσα χαλαρή και εξαντλημένη και τελικά... κοιμηθήκαμε! Σήμερα είμαστε μια χαρά, αλλά η κοιλίτσα μας αισθητά πιο χαμηλά.

Για να δούμε, θα μας κάνει την έκπληξη;;

Φιλιά σε όλες!

Η σκέψη μας είναι στις επίτοκες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα!!!

Εγω ήμουν λίγο στεναχωρημένη,καθώς προχθές στον υπέρηχο οι μετρήσεις μας έδειξαν τη μικρη μας λιγο πίσω στα κιλάκια της... Για την ακρίβεια 36+6 εβδομάδες,μόνο 2600 .Ανησυχω γιατι δείχνει να εχει πάρει μόνο 200 gr σε δυο εβδομαδες...

και ήθελα να ρωτήσω αν καμια σας εχει ανάλογη εμπειρία,όπως επίσης και τα κορίτσια που γέννησαν κατω απο 3 κιλα τα μπεμπάκια τους,πόσο τους τα έβγαζε ο τελευταίος υπέρηχος.

Κατά τα άλλα το καρδιοτοκογράφημα ήταν μια χαρά με μόνο μια σύσταση που ουτε καν κατάλαβα...η μπέμπα μεσα στην ενέργεια ( δόξα τον Θεό...) κι εγω μεσα στην αγωνία...

επίσης ο πλακούντας δείχνει να εχει αρχίσει να " γερνάει" και εκεί ίσως οφείλονται και η λιγοστή πρόσληψη κιλών...Αν προσθέσει κανεις και τη θρομβοφιλία συν το σάκχαρο...δεν θέλει και πολυ...

Ουφφφφφ ας ειναι γερό το μωράκι μου ....

Λιακι εμεις περασανε κατι παρόμοιο... 36 εβδομαδες ο υπερηχος του γιατρου την εδειχνε σχεδον 2400, στην 37 εβδομαδα ηταν ακομα στα ιδια κιλα και προγραννατησαμε επαναληπτικο ντοπλερ την 37,3 οπου την εδειχνε 2170. Προγραμματησαμε και γεννησα με προκληση στη 37,6 και το μωρακι μ ζύγιζε 2400!!! Κ δεν μπηκαμε ουτε στη μοναδα τελικα!

Η αιτια που δν επερνε κιλα ηταν ο γερασμενος πλακουντας και δν τρεφοταν σωστα το μωρακι μου. Στην υγεια της παντος ηταν μια χαρα! Οποτε μην αγχώνεσαι ο γιατρος σου ξερει τι πρεπει να κανει για το καλο του μωρου σου. Αν δεν περνει κιλα μπορει να σ πει να το βγαλετε αλλα αν περνει μην ανησυχείς για τα κιλακια... το καθε μωρο αναπτύσσετε διαφορετικα.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα!!!

Εγω ήμουν λίγο στεναχωρημένη,καθώς προχθές στον υπέρηχο οι μετρήσεις μας έδειξαν τη μικρη μας λιγο πίσω στα κιλάκια της... Για την ακρίβεια 36+6 εβδομάδες,μόνο 2600 .Ανησυχω γιατι δείχνει να εχει πάρει μόνο 200 gr σε δυο εβδομαδες...

και ήθελα να ρωτήσω αν καμια σας εχει ανάλογη εμπειρία,όπως επίσης και τα κορίτσια που γέννησαν κατω απο 3 κιλα τα μπεμπάκια τους,πόσο τους τα έβγαζε ο τελευταίος υπέρηχος.

Κατά τα άλλα το καρδιοτοκογράφημα ήταν μια χαρά με μόνο μια σύσταση που ουτε καν κατάλαβα...η μπέμπα μεσα στην ενέργεια ( δόξα τον Θεό...) κι εγω μεσα στην αγωνία...

επίσης ο πλακούντας δείχνει να εχει αρχίσει να " γερνάει" και εκεί ίσως οφείλονται και η λιγοστή πρόσληψη κιλών...Αν προσθέσει κανεις και τη θρομβοφιλία συν το σάκχαρο...δεν θέλει και πολυ...

Ουφφφφφ ας ειναι γερό το μωράκι μου ....

Καλημέρα λιλιάκι!!! Κορίτσι μου γιατί αγχώνεσαι? Εμένα μου φαίνεται μια χαρά το βάρος της μικρής σου και μην ξεχνάς ότι εαν πας για φυσιολογικό έχεις αρκετες εβδομάδες ακόμη...ξέρεις πόσο θα πάρει η μπεμπούλα σου..!!! Εγώ έτσι λέω χωρίς να έχω ειδικές γνώσεις μν αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλα...μην αγχώνεσαι γιατί το καταλαβαίνουν αμέσως!!!!!!!!!

αααα και εγώ 36 εβδομάδες γύρω στα 2.800 ήταν ο μπέμπης.


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...