Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Κοιτα και εμενα ο γιατρος δινει περιθωριο συνηθως..απλα το αμνιακο ειναι ηδη στα κατωτερα φυσιολογικα..εχουμε μια περιτυλιξη λωρου στο λαιμουδακι....οποτε..πιστευει οτι ειναι καλυτερα να την βγαλει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια καλησπερααα!!!Να σας ζησουν τα μπεμπακια στις φρεσκες μανουλες!!!Να ειναι καλοτυχα και παντα χαμογελαστα!!!Κοριτσια μου οι υπολοιπες τι κανετε...οι μελλουσες μανουλες??Κοντευουμεεε??Εμενα η κοιλια μου εχει κατεβει πααααρα πολυ...ολοι μου το λενε(το ειπε κ η γιατρος)..τωρα εχω και λιγα πονακια στη μεση λετε να ειναι ενα μηνυμα για τοκετο??Εχω επισης πολλα υγρα(βλεννες),και πετρωμα στην κοιλια.....αλλα συσπασεις δεν εχω ιδεα αν κανω γιατι δεν καταλαβαινω κατι!!Λοιπον εσεις τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και εμενα ο γιατρος δινει περιθωριο συνηθως..απλα το αμνιακο ειναι ηδη στα κατωτερα φυσιολογικα..εχουμε μια περιτυλιξη λωρου στο λαιμουδακι....οποτε..πιστευει οτι ειναι καλυτερα να την βγαλει!

Όοο ναι με ολα αυτα καλύτερα να βγει ...... Αντε με το καλο ....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερααα!!!Να σας ζησουν τα μπεμπακια στις φρεσκες μανουλες!!!Να ειναι καλοτυχα και παντα χαμογελαστα!!!Κοριτσια μου οι υπολοιπες τι κανετε...οι μελλουσες μανουλες??Κοντευουμεεε??Εμενα η κοιλια μου εχει κατεβει πααααρα πολυ...ολοι μου το λενε(το ειπε κ η γιατρος)..τωρα εχω και λιγα πονακια στη μεση λετε να ειναι ενα μηνυμα για τοκετο??Εχω επισης πολλα υγρα(βλεννες),και πετρωμα στην κοιλια.....αλλα συσπασεις δεν εχω ιδεα αν κανω γιατι δεν καταλαβαινω κατι!!Λοιπον εσεις τι λετε???

Ισως ο καθε οργανισμός να ειναι διαφορετικός .....εγω παντως τα ειχα ολα αυτα απο την αρχη που μπήκα στο μηνα μου ...... Τωρα εχω ακομα 1μερα μεχρι την πητ και ακομα περιμενω να γεννησω ....... Σημερα θα παμε στ γιατρό για να μας τι θα γινει με την κοπελια μας που δεν θέλει να βγει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσια!! Τι κάνετε;

Εμείς εδώ παρέα με τους κολικούς, κλαίμε, αεριζομαστε, ησυχάσουμε κ παλι απο την αρχή..

Με το θηλασμό ας πούμε οτι τα παμε καλύτερα. Βέβαια δεν έχουμε κόψει το συμπλήρωμα αλλα το έχουμε περιορίσει στα 3 βραδυνα γεύματα..

Τα υπόλοιπα ειναι είτε απο το στήθος είτε αντλημένο..

Πόσο σας ζηλεύω όσες έχετε τοσο γαλα που κάνετε κ τράπεζα. Εμείς με το θηλαστρο βγάζουμε το πρωι γύρω στα 100 κ αν κάνω αλλη άντληση βγαζω το πολυ 60..

Λογικό να κλαίει το βραδυ γι αυτο κ δίνουμε έτοιμο.

Πείτε νεακια ποια ειναι η επόμενη στη σειρά;

Χαρμαααααα το πινακάκι φτιάξε!!:D:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εμείς πήγαμε στη γιατρό σήμερα αλλά δεν εμπεδωθηκε η μικρή ακόμη,είπε να ξεκινήσουμε τις ολοκληρωμενες επαφές και συνεχίζουμε περπάτημα!!!Όπως καταλαβαινετε θα φάμε εκτός απροόπτου όλη αυτή την εβδομάδα!!!Πόση αγωνία πια?Αν φάμε και όλο το μήνα θέλουμε άλλες 15 μέρες!!!Αχχχ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μας...

Όλες γιατρό είχαμε σήμερα;; Κι εμείς πήγαμε, τράχηλος κλειστός, ο μπεμπης είναι λίγο πάνω από 3 κιλά και όλο κουνιέται. Ραντεβού ξανά την Παρασκευή, γιατί την άλλη εβδομάδα θα λείπει ο γιατρός μας.

Αντριάκι κι εσύ είσαι πολύ κοντά εε;;;

Το ίδιο και η Φιλένια μας.

Έφη μου είναι καλό σημάδι αυτό με την κοιλίτσα που κατέβηκε. Νομίζω κι η δικιά μας κατέβηκε λίγο, αλλά έτσι όπως έχει γίνει που να ξέρεις.

Αντωνάκι τα φιλιά μας, μπράβο σου που το προσπαθείς και εύχομαι να είναι γρήγοροι και περαστικοί οι κολικοί σας!

Καλό απόγευμα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοντευω και εγω..... αλλα μαλλον παλι για προκληση θα παμε γιατι ο μπεμπης βολευτηκε. Πριν μια εβδομαδα στο ραντεβου μας ο υπερηχος τον εβγαλε 3791 αλλα εχει καποια αποκλιση +- . Την πεμπτη θα παω ξανα και θα ορισουμε μαλλον ημερομηνια για προκληση. Καληνυχτα


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Τι κάνετε? πως πάμεεεε? Με το καλό μανουλες της εβδομάδας και υπομονη μανουλες των επόμενων 2 εβδομαδων!!!! Πάει το καλοκαιρακι... εδω βρεχει φυσαει ...μπουμπουνιζει.... Χειμωνιάζει σιγα σιγα , και ειναι καιρός για πολλές αγκαλιτσες φιλακια στα μωρουδενια λαιμουδακια και στις κοιλιτσες και στα μπουτακιααααα... ανυπομονω να γεννησω κι εγω (δε μου φαινεται καθολου ε? χαχαχα). Σήμερα πάμε πάλι στο γιατρο.... 2 εβδομαδες και 3 μερες εμειναν για εμας...

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

antoniatr............ 11/09/14,στις 11:05, με κ.τ, 2600γρ......Ρέα

charma...............23/09/14, στις 17:40, με φ.τ, 3780γρ......Μητέρα Κρήτης

angel1990............23/09/14,στις 20:05, με φ.τ, 2400γρ........Μητέρα

katerinan..............25/09/14, με κ.τ, 3700γρ

Katerinal.............1/10/10, στις 12:40, με φ.τ 2900γρ.....Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......3/10/14, στις 12:25, με κ.τ, 3600γρ.....Μακάριο Νοσοκομείο

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

Sιrena.................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14

Lialiaki..................29/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!! Ετοιμη η λιστουλα μας!!!

Λειπουν καποια στοιχεια ας μας τα πουν οι μανουλες!!

τι μου κανετε κοιλιτσες και μπεμπακια;

Εντελακι μου λιγες μερες μεινανε!!! Περιμενουμε τον κολυμβητη!!!

Φιλενια μου περιμενουμε νεακια σου απο τον ντοκ!!!

Δεν θυμαμαι πολλα απο οσο γραψετε!!!

Με χαρα ομως περιμενω ολους τους φιλους της νεραιδουλας μου!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!! Πηγαμε σημερα στον παιδιατριο και ολα ειναι πολυ καλα!! Ξεπερασαμε και το βαρος γεννησης!! :)

Τρωμε ξενο γαλατακι και οσο βγαζω με το θηλαστρο που ειναι πολυ λιγο!

Μιλησα με συμβουλο θηλασμου και μου ειπε για το πρωτοκολλο επαναγαλακτισμου.. νομιζω ομως οτι θα πιεστω πολυ.. οποτε οσο βγαζω εγω θα το δινω...

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα!! Μας χαμογελα και μας κανει τις μερες μας τοσο μοναδικες!! Τοσο ευτυχισμενες!!

Με το καλο να δειτε και εσεις τα χαμογελακια σας

Σας φιλαμε μπεμπεδενια!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!! Ετοιμη η λιστουλα μας!!!

Λειπουν καποια στοιχεια ας μας τα πουν οι μανουλες!!

τι μου κανετε κοιλιτσες και μπεμπακια;

Εντελακι μου λιγες μερες μεινανε!!! Περιμενουμε τον κολυμβητη!!!

Φιλενια μου περιμενουμε νεακια σου απο τον ντοκ!!!

Δεν θυμαμαι πολλα απο οσο γραψετε!!!

Με χαρα ομως περιμενω ολους τους φιλους της νεραιδουλας μου!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!! Πηγαμε σημερα στον παιδιατριο και ολα ειναι πολυ καλα!! Ξεπερασαμε και το βαρος γεννησης!! :)

Τρωμε ξενο γαλατακι και οσο βγαζω με το θηλαστρο που ειναι πολυ λιγο!

Μιλησα με συμβουλο θηλασμου και μου ειπε για το πρωτοκολλο επαναγαλακτισμου.. νομιζω ομως οτι θα πιεστω πολυ.. οποτε οσο βγαζω εγω θα το δινω...

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα!! Μας χαμογελα και μας κανει τις μερες μας τοσο μοναδικες!! Τοσο ευτυχισμενες!!

Με το καλο να δειτε και εσεις τα χαμογελακια σας

Σας φιλαμε μπεμπεδενια!!!

Καλησπέρα νεράιδα κ νεραιδομαμα :D

Χάρμα μου ποιο θηλαστρο χρησιμοποιείς; Σου ειπε τιποτα η σύμβουλος για μαγιά Μπύρας;

Επισης ποιο γαλα δίνετε; Εμείς μιλήσαμε με δυο παιδιάτρους για γαλα κατα των κολικών κ δεν μας το σύστησαν..

Ακόμα ταλαιπωρείται το παιδί μου..:cry:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...