Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Κοριτσια βρηκα επιτελους λιγη ωρα να σας γραψω. Απο την τριτη που γιναμε εισαγωγη, χθες μολις καταφερα να φερω στον κοσμο το αγγελουδι μου. Δυστυχως με καισαρικη. Οι γιατροι προσπαθησαν να με βοηθησουν με οσα μεσα διεθεταν να γεννησω φυσικα, αλλα ο τραχηλος, η μητρα, το μωρο, το σωμα μου αρνητο να υπακουσει. Ετσι χτες η ωρα 12:25 γεννηθηκε το μωρακι μου, που μπορεσα να παρω αγγαλια μετα απο 2-3 ωρες. 3,6κιλακια και στο υψος γεμιζει τα 0-3 ζυμπουνακια του. Η αναρρωση της καισαρικης φαινετε να ειναι ευκολη, με τους καταλληλους ανθρωπους να σε βοηθουν. Ηδη σημερα το πρωι περπατησα, εβγαλαν τον καθετηρα κ τωρα πριν λιγο εβγαλαν τις γαζες και καθαρισαν την πληγη!! Σε λιγο θα μου φερουν τον μπεμπη παλι, αφου ξεκουραστηκα κ εγω κ'αυτος! Φιλια σε ολες και σε ολα τα μωρακια! Καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν συντομα χχχχ


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοιλιτσες και μπεμπακια!!

Ανθουσα μου να χαιρεσαι το αγορακι σου!!! Καλη ανατροφη!!!

Φιλενια μου θα ποσταρω πιο μετα το πινακακι μας!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!!

Ειμαστε καλα κοριτσακια και συνεργαζομαστε πολυ καλα!

Με το θηλασμο δεν τα παμε καθολου καλα γιατι δεν εχει κατεβει ακομα το γαλα και εχω πολυ λιγο.. η μικρη καθετε 2-3 λεπτα και νευριαζει που δεν τρωει και το αφηνει.. και με τις ψευδοθηλες ειναι ενα θεμα αυτο...

Τρωμε ξενο γαλατακι και οσο βγαλει η μανουλα με το θηλαστρο!! Σημερα περυχαμε τα 30 μλ!! Ξενο της δινω το φριζολακ.. ξεκινισαμε το σανιλακ αλλα ειπα να ακολουθησω αυτο που ετρωγε στο μαιευτηριο την μερα που την κρατησαν για φωτοθεραπεια..

Μιλησα με συμβουλο θηλασμου και θα πρεπει να κανω πρωτοκολλο επαναγαλακτισμου για να αυξησω την παραγωγη με νοσοκομειακο θηλστρο και 10 αντλησεις την μερα... συν οτι το μωρο θα πρεπει να ειναι καθε 2 ωρες στο στηθος..

το σκεφτομαι ακομα.. ειναι και το θεμα οτι δεν μπορει να πιασει γυμνο το στηθος!

Λοιπον ξυπναει για μπανακι... θα σας γραψω και πιο μετα!!!

Σας φιλαμε!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aνθουσα να σου ζησει ο μπεμπης!!!!!! :D

Χαρμακι αντιμετωπιζεις οντως δυσκολια κοπελα μου... κανε οπως νιωθεις αν αισθανεσαι οτι εχεις την αντοχη να κανεις οτι σου ειπαν καλως!! Ειναι αρχη και δυσκολευομαστε ολοι σε κατι πιστευω με τον καιρο ολα θα φτιαξουν! Τις 3 πρωτες μερες την εβαζες στο στηθος συχνα? Αναρωτιεμαι αν τελικα αυτο ειναι το μυστικο ή ειναι θέμα τυχης...

Και εμεις μολις καναμε το μπανακι μας και κοιμηθηκαμε... Αφησα το ζεστο νερο να τρεχει στο κεφαλακι του ετσι που τον κρατουσα ανασκελα και δεν φανταζεστε τι εκφρασεις ευχαριστησης και χαλαρωσης εκανε!!! Μετα κανουμε και ενα συντομο μασαζακι , αργοτερα θα κανουμε κανονικο,και ετοιμο το σπα του πριγκιπα!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ανθουσα να σου ζησει το μωρακι σου!

Εμεις ηρθαμε σπιτι μας επιτελους... το ταξίδι με το πλοιο ηταν σκετη ταλαιπωρία για την μικρουλα μου ολο εκλεγε. Βρηκα και ενα σπιτι αχουρι και δεν σημαζεύετε.

Κατερινα πως τα καταφερνεις με το μπανακι του? Εμεις ζοριζομαστε πολυ... κλαιει παρα πολυ κ σπαράζει η καρδια μου. Κ οταν της αλλάζουμε την πανα κλαιει κ φοβαμαι πως δεν θα συνηθίσει.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανθουσα να σου ζησει το μωρακι σου!

Εμεις ηρθαμε σπιτι μας επιτελους... το ταξίδι με το πλοιο ηταν σκετη ταλαιπωρία για την μικρουλα μου ολο εκλεγε. Βρηκα και ενα σπιτι αχουρι και δεν σημαζεύετε.

Κατερινα πως τα καταφερνεις με το μπανακι του? Εμεις ζοριζομαστε πολυ... κλαιει παρα πολυ κ σπαράζει η καρδια μου. Κ οταν της αλλάζουμε την πανα κλαιει κ φοβαμαι πως δεν θα συνηθίσει.

Αντε επιτελους επιστρεψατε!!! Θα ηρεμισει τωρα και η μικρη!

Με το μπανιο κανω πρωτα κεφαλακι και μετα σωμα, τον φασκιωνω κ τον βαζω κατω απο τη μασχαλη και με το αλλο χερι κανω τα μαλλακια... μετα τον γδυνω τελειως κ τον βαζω μπρουμιτα στον πηχη μου κ κανω σωμα! Μερικες φορες κλαιει και εμενα! Σημερα επεσε και ο οφαλος αλλα ξεχασα να ρωτησω την παιδιατρο ποτε να μπει στο μπανακι...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ.ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΜΗΝΙΑΤΙΚΟ ΜΩΡΑΚΙ.Η ΜΠΕΜΠΑ ΓΕΝΗΘΗΚΕ 2900 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 12:40 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΧΘΕΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΑΣΩ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΝ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΔΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.ΜΑΤΩΣΕ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΗ ΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΠΕΤΡΩΣΕ Ο ΣΤΗΘΟΣ.ΝΟΙΚΙΑΣΑ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΒΓΑΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΥΜΚΗΡΩΜΑ ΝΟΒΑΛΑΚ.ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΗ.ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΘΕ 4 ΩΡΕΣ ΤΡΩΕΙ.Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΤΡΑΛΑΘΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις κάναμε έναν τελευταίο έλεγχο στις βαλίτσες μας .... Βάλαμε και τα τελευταια πράγματα μεσα ......

39w 4d σημερα ..... Όπου να ναι ειναι η ωρα μας ...... Θα παμε αυριο να μας δει ο γιατρός ........

Το μονο που εύχομαι ειναι να μην περάσω τις 40 εβδομάδες και να με βάλει με πρόκληση (γτ εγω δεν κανω επισκληρίδειο) .... Σημερα το απόγευμα είπαμε με τον αντρα μου να κανουμε έναν μεγαλοοοο περίπατο μπάς και κανει την εμφάνιση της η πιτσιρικα ......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας!να ζησουν τα καινουργια μωρακια...εμεις πηγαμε για καρδιοτοκογραφο την Παρασκευη..ουτε μια συσπαση...την Τριτη θα παμε για υπερηχο και αν δεν ερθει οικειοθελως ως την Τεταρτη την Πεμπτη θα μπουμε για προκληση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες!

Κατερινα και Γιώτα μου να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Πάντα γερά και ευτυχισμένα να είναι!

Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας όμορφες;;;

Τα μωράκια στις κοιλίτσες;;;

Εμείς καλά, άλλες 12 μερούλες για να συναντήσουμε το γιο μας... Άρχισα να κάνω καθαριότητες, μαζί με το αντράκι μου (τι περνάνε κι αυτά μαζί μας). Θέλω να είναι όλα καθαρά κι οργανωμένα πριν έρθει το μπεμπάκι μας.

Φιλιά σε ολες,

μια όμορφη Κυριακή να έχετε.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας!να ζησουν τα καινουργια μωρακια...εμεις πηγαμε για καρδιοτοκογραφο την Παρασκευη..ουτε μια συσπαση...την Τριτη θα παμε για υπερηχο και αν δεν ερθει οικειοθελως ως την Τεταρτη την Πεμπτη θα μπουμε για προκληση..

Να ρωτήσω κατι ;;;;; Ο γιατρός σ ειπε για την πρόκληση ;;;;; Για ποιο λόγο κάποιοι γιατροί αφήνουν περιθώριο ακομα και πέντε μερες και κάποιοι άλλοι ουτε 24ωρες;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει η μπεμπα Κατερινα!!! Αυτες οι θηλες πονεμενη ιστορια!!!!! Εγω βαζω συνεχεια λανολινη και παλι ποναω....

Φιλενια αντε με το καλο να εισαι η επομενη με ενα τοκετο οπως τον θες!! Οσο για την επισκληριδιο γιατι να μην τα καταφερεις? Αλλωστε πλεον, εχω την εντυπωση οτι ο πονος ειναι αναποφευκτος με οποιο τροπο κι αν γεννησουμε!!

Εντελακι 12 μερες μονο!!! Περασε ο καιρος!! Αντε να μαθουμε και τα δικα σας χουγια!!!!:D

Φιλακια και στις υπολοιπες!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Κατερίνα να σου ζήσει!!!! Καλότυχο και ευτυχισμένο!!!!

Φιλένια ούτε και εγώ δεν θέλω να κάνω επισκληρίδιο..θα τα καταφέρουμε λες?

Γιατι να μην αντέξουμε ;;;;; Εμεις οι γυναίκες ήμαστε φτιαγμένες για να αντέχουμε αυτούς τους πόνους ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...