Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Κατερίνα να σου ζήσει ο γιος .....

Φουσκωμένες κοιλίτσες υπομονή ..... Ο καιρος περνάει γρηγορα μην ανχονεστΑι ......

Εμεις τωρα ...... 39 εβδομαδων σημερα ,..... Το nst μας πολυ ποιο ήπιο απο της προηγούμενης εβδομαδας ..... Εγω νιώθω συσπασεις πολυυυυυ έντονες και πολυ έντονο πόνο στην πλάτη και μεση ..... ΜετΑ απο καποια ωρα ολα αυτα ηρεμούν και επανέρχομαι στα φυσιολογικά μου .....

Θα ξανα παω την δευτερα ..... Τετάρτη εχω τελευταια ημερομινια ...... Παντως κατι μου λεει πως θα παμε σε παράταση .......

Το μωρο μου δεν εχει εμπεδωθεί και αυτο ειναι το μονο που κανει τις ελπίδες για φτ να φεύγουν (για να δούμε την δευτερα τι θα μας πει) .......

Εγω +15 κιλα και το μωρο μου 3600 ....

Επίσης εγω απο την αρχη έπαιρνα μονο ασβέστιο και σιδιρο ...... Αλλα και αυτα τα έκοψα γτ μου δημιουργούσαν έντονες καουρες ......

Φιλιααααα πολλά και χαιδεψεται τις κοιλίτσες τωρα που τις εχετε ..... [εμενα θα μου λείψει]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια...καλο μηνα Οκτωβριομανουλες!!!Να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησαν,ευχομαι να ειναι ευτυχισμενα κ καλοτυχα στη καινουργια τους ζωη!!Αντε κ στα δικα μας οι υπολοιπες!!Τα νεα δεν νομιζω να σας τα ειπα...λοιπον βαδιζω πλεον την 2η εβδομαδα του μηνα μου,πηγαμε στη γιατρο μας τη Δευτερα μας πηρε κολπικο υγρο για εξεταση,καναμε καρδιοτοκογραφημα..συσπασεις δεν κανω,η μικρη δεν εμπεδωθηκε κ ο πλακουντας δεν ωριμασε ακομη!!Αρα απο Δευτερα παλι θα δουμε αν εμπεδωθηκε...κ ειχα τοσες ελπιδες γιατι η κοιλια μου εχει κατεβει παρα πολυ χαμηλα!!!Εχω ξεκινησει εντατικο περπατημα πρωι-βραδυ και απο χθες ξεκινησαμε ολοκληρωμενες επαφες(οπως μας ειπε κ η γιατρος)...ελπιζω να βοηθησει γιατι απο ορεξη μηδεν!!!Βρε κοριτσια ειμαι η μονη που δεν ξερω αν εχω κανει συσπασεις,πως ειναι;;Θα το καταλαβω;;

Μην ανχονεσε σιγουρα θα τις καταλάβεις ...... Η κοιλια σου πετρώνει και το νιώθεις πολυ έντονα ...... Και βέβαια οταν ειναι οι συσπασεις τοκετου εχουμε πετρομα και πόνο ...... Οποτε μην ανχονεσαι ...... Η φύση εχει προνοήσει για ολααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλο μήνα να έχουμε κορίτσια!!!!! Επιτέλους μπήκε ο Οκτώβρης! Ο μήνας μας κορίτσια!!!! Όλες μέχρι το τέλος του, θα έχουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!!! Συγχαρητήρια σε όσες κρατάνε ηδη τα μωρουδακια τους αγκαλίτσα με το καλό οι υπόλοιπες!!!!

Τα νέα μας. Πήγαμε εχθές στον γιατρο (πηγαινουμε πλεον κάθε εβδομάδα) ο μπέμπης μας μια χαρα υπερκινητικός, ανέπνεε μέσα στο νεράκι και εχει κάνει μαξιλαράκι τον πλακούντα. Το βάρος του γυρω στα 2550γρ ....δεν πήρε πολυ αυτη την εβδομάδα αλλα θα το αξιολογήσουμε την επόμενη Τρίτη , γιατί ετσι κι αλλιως μια αποκλιση υπάρχει πάντα στους υπερηχους οποτε δεν ανησυχούμε.

Φιλάκια σε εγκυουλες και λεχωίδες και φυσικά σε κοιλίτσες κ πατουσακια!!!!! Καλημέρααααα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..... καλο μηνα.... ηρθε ο μηνας μας κοριτσια.... τα μωρακια του οκτωβρη ερχονται....


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μήνα και από εμάς!!!! Καλώς μας ήρθε ο καλύτερος μήνας!!!!

Εύχομαι να ζήσουν και να είναι καλότυχα τα καινούργια μωράκια που γεννήθηκαν και με το καλό στα υπόλοιπα!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα ομορφες Μανουλες!!!

Ηρθε ο μηνας που ολα τα μπεμπακια μας θα φτασουν στις αγκαλιτσες!!!

Κατερινακι μου να σου ζησει ο μπομπιρας!!! Γερος και καλοτυχος!!!

Ανθουσα-Γιωτα μου να σας ζησει το αγορακι σας!! Περιμενουμε τα νεακια σας!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!!

Τρωμε καλα, κοιμομαστε και ειμαστε πολυ φρονιμα κοριτσακια!!!

Αναλογως κοιμαστε και το βραδυ!!!

ΜΕ τον θηλασμο δεν τα παμε πολυ καλα γιατι δεν εχω ροη...το προσπαθω πολυ αν και η μικρη εκνευριζεται καθε φορα που την βαζω στο στηθος και δεν εχει γαλατακι αμεσως!!

Κανω οτι μπορω για να αυξησω την παραγωγη!! Αχ εχετε καμια ιδεα για πειτε την!!

Με το θηλαστρο με το ζορι εχθες εβγαλα 25 μλ και απο τους 2 μαστους και εκανα παρτυ!!!

Κατα τα αλλα τα ραματακια τραβανε αρκετα!!!

Απο κιλακια εχουμε χασει τα μισα!! ειμαστε μειον 10!!

ακομα 11 μας εμειναν.. αν και θελω να χασω 15!!

Σας διαβασω απλα δεν προλαβαινω να σας γραφω συνεχεια...

Σας φιλω ολες γλυκα και σας σκεφτομαι!!

Η απολυτη ευτυχια ειναι πολυ κοντα σε ολες... να το απολαυσετε στο επακρο!!!

Γλυκα φιλια απο την νεραιδουλα μου!!!

υγ: Κολυμβητη... τσακω ενα φιλακι...


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρμακι μια απο τα ιδια και εμείς..

Δοκίμασα χαπια μαγιάς Μπύρας και βγαζω 100 μλ το λιγότερο το πρωι και γύρω στα 50 στις υπόλοιπες αντλήσεις.. Και εμένα εκνευρίζεται και κλαίει όταν τον βάζω στο στήθος αν πεινάει πολυ. Αν ειναι στις αρχές απο το κλάμα κάθεται κ τρωει.

Δεν ξερω αν βοήθησαν τα χαπια η που τον βάζω συχνά.

Το βραδυ βέβαια τρώμε συμπλήρωμα δεν αντέχω να τον βάζω και μια ωρα στήθος και μισή να φαει.

Χθες είχαμε ενα απο τα χειρότερα βραδιά μας δεν κοιμόταν και έκλαιγε συνέχεια. Ειχε φαει στήθος μισή ωρα, 150 μλ συμπλήρωμα και ηταν αλλαγμένος, μαλλον οι κολικοι μας χτυπάνε την πόρτα..

Δεν αντέχω να τον ακούω να κλαίει μου σπαράζει η καρδιά.

Φτάσαμε κ 2800 που πιστεύω ειναι καλο.

Μου λείπει ύπνος ρε σεις!!!

Κατερινακι δεν σου ευχήθηκα αν θυμάμαι καλα.. Αν σου ευχήθηκα σου ξανά εύχομαι να σου ζήσει ο μπόμπιρας !!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες και μανούλες το μπι!!!!

Θα ακολουθήσω κι εγώ το κλίμα της ομαδούλας μας, της Οκτωβριανής μας ομαδούλας!

Οκτώβρης, ο μήνας που ανθίζουν τα κυκλάμινα και τα χρυσάνθεμα.. Ο μήνας που εμφανίζονται τα πρωτοβρόχια. Ένας μήνας που πάντα που δημιουργούσε την αίσθηση πως κάτι καινούριο ξεκινά και φέτος μας έρχεται γεμάτος υποσχέσεις.

Τα πρωτοβρόχια είναι για μένα από τις πιο όμορφες, τις πιο ποιητικές λέξεις. Δεν έχουν ένταση, αλλά αναστατώνουν τη ζωή σου με κάποιο τρόπο σχεδόν μαγικό.. Αφήνουν την ομορφότερη μυρωδιά. Είναι ανακουφιστικά και .. δροσερά. Είναι γεμάτα νοσταλγία και μόνο όμορφες εικόνες.

Σε 16 μέρες περιμένω το δικό μας ʽπρωτοβρόχι΄ λοιπόν, το καλύτερο δώρο μας. Έχουμε ανοίξει την αγκαλιά μας και περιμένουμε να το στηρίξουμε στο καινούριο του ταξίδι.

Μανούλες όμορφες..

Χαίρομαι που σας διαβάζω.

Αντωνάκι εύχομαι να μην έχετε κολικούς καλή μου και να ξεκουραστείς. Πήρε βάρος παντως ο μικρούλης σου, μπράβο σας!

Χαρμάκι μας γλυκό στην αρχή η άντληση, από όσο διάβασα, δεν είναι αποτελεσματική, θέλει καμια βδομαδούλα να στρώσει. Στο λέω για να μην απογοητεύεσαι, αλλά είμαι σίγουρη πως κάνεις ό,τι μπορείς για τη νεράιδα! (το φιλί το τσακώσαμε και κλασσικά κρύβουμε τη μούρη με τα χεράκια μας και γελάμε πονηρά, χεχε).

Κατερινάκι, Αγγελάκι τα φιλιά μας!

Γιώτα περιμένουμε νέα για αν σε γεμίσουμε ευχούλες!!

Μανούλες το μπι μας εύχομαι κουράγιο και δύναμη. Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε. Τικ τακ, τικ τακ....

ΥΓ. Χαρμάκι επειδή η λίστα ήταν δική σου την αφήνω πάλι σε σένα... Προσπάθησα να σε αναπληρώσω λιγουλάκι, αλλά το δίκαιον, σωστόν και ηθικόν είναι να την αναλάβεις εσύ! Μάκια κι από μας, έτσι θα σας αφήναμε;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας κι απο μας!!

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!! Να ευχηθω και στις υπολοιπες μανουλες να σας ζησουν τα μωρακια και στις προσεχως μανουλες με το καλο να δεχθουν οτι πολυτιμοτερο!!!

Εμεις ειμαστε σε γενικες ησυχο μωρο, κλαιει μονο οταν πειναει η θελει αλλαγμα και κοιμαται πολλες ωρες...

Θηλαζω αποκλειστικα, αλλα εφτασα να το επιτυχω με πολυ επιμονη, υπομονη, αγανακτηση και την βοηθεια της παιδιατρου μου..

Τις 3 πρωτες μερες το μωρο δεν βγηκε σχεδον καθολου από το στηθος! Το στηθος με το ζορι εβγαζε κατι διαφανες σταγονες, το πρωτογαλα που το μωρο απογοητευοταν με την ποσοτητα και τον κοπο για αυτο ετρωγε στο τελος παντα συμπληρωμα 25-40 μλ..

Τον επερνα τα βραδυα στο δωματιο για να επιτυχω πολλους θηλασμους.. Οι θηλες με πονους φοβερους, ομως τωρα 2 μερες περασαν!!

Απο την τεταρτη μερα εδινα 1-2 φορες συμπληρωμα και στηθος οποτε ηθελε για οσο ηθελε... με κλαμα και νευρα απο μεριας του γιατι απογοητευοταν τα πρωτα 15 - 20 λεπτα!

Χθες και σημερα θηλαζουμε εντελως αποκλειστικα με παραπονα στην αρχη αλλα μετα οκ!

Θελει πολυ υπομονη και επιμονη! Θα σας γραψω κι αλλα νεα οταν μπορεσω γιατι αρχιζει να ξυπναει παλι!

Φιλακια!!!!!!!!!!!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλο μηνα κ απο μας! Να σας ζησουν τα καινουρια μωρακια κ με το καλο να ερθουν κ τα υπόλοιπα! Εμεις τα παμε πολυ καλα! Στην αρχη ηχαμε προβλημα κ μεις με τον θηλασμο αλλα τωρα ολα πανε καλα! Κοψανε κ το συμπλήρωμα κ θηλαζουμε αποκλειστικά! Ευτυχώς εχει κατεβει το γαλα μου κ εχω άφθονο, αφου πολες φορες σταζει απο το στηθος! Καναμε κ κακουλια επιτελους με την βοήθεια του παιδιατρου. Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι την ημερα κοιματε συνεχεια κ πρεπει να την ξυπναω να φαει κ ξανακοιματε... ενω το βράδυ με ξυπναει εκεινη κ μετα δεν κοιματε με τπτ!!!

Οσες προσπαθειτε να θηλασετε κ εχετε δυσκολιες να βεβαιωθείτε οτι το πιανει σωστα το στηθος κ καπια στογμη θα κατεβει.. ακόμα μα κ το λιγο διαφανες που βγαζεται στην αρχη βοηθαει κ μην τα παρατήσετε. . Αφου εβγαλα εγω γαλα μπορει να βγάλει οποιαδηποτε!!!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα και από μένα. Να ζήσει το νέο μωράκι. Με το καλό τα υπόλοιπα μωρακια, ήρθε ο μήνας τους.

Κορίτσια μου για το θηλασμό πολλά υγρά και σούπες. Πίνεται νερό και όσο θηλάζετε. Επίσης οι αντλήσεις με το θήλαστρο μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός δε βοηθούν. Βάζετε συνέχεια τα μωρακια σας στο στήθος και έτσι θα αυξηθεί η παραγωγή. Η σωστή στάση επίσης είναι το παν.. Καλημέρα σας και πολλά φιλιά. Έχω και εγώ γιατρό σήμερα. Για να δούμε.


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Και ω ναι έχουμε κολικούς μιλήσαμε με δυο γιατρούς και οι δυο μας ειπαν δεν μπορούμε να κάνουμε τιποτα.. Τυραννιέται το παιδάκι μου.. :(

Όσον αφορά το θηλαστρο και τις αντλήσεις εμένα με το ζόρι κάθεται πεντε λεπτά στο στήθος ειναι μικρος και δυσκολεύεται να φαει δεν μπορώ να μην το χρησιμοποιήσω για να αποσυμφορηθω λίγο..

Τουλάχιστον του δίνω 4 γεύματα τη μερα δικό μου γαλα απο το να ηταν ολο ξένο..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω διαβάσει αυτο που λενε για το θυλαστρο πριν τις 40 μερες ..... Αλλα η αδερφη μου που δεν το χρεισιμοποιουσε τις πρώτες μερες έπαθε μαστίτιδα (ευτυχως το πρόλαβε στα πρωτα στάδια) και την έβγαλε με πυρετό τρεις μερες .....,,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Τι κάνουν τα μπεμπάκια σας;;

Αντωνία μου από τώρα κολικούς έχει το μανάρι σου;;

Κρίμα το καημενούλι.. Αν του κάνεις μασάζ τελικά βοηθάει;;

Χαρμάκι μας τι λέει η νεράιδα;

Φιλάκια πολλά πολλά να της δώσεις κι απο τους 2 μας.

Αγγελάκι, Κατερινάκι πως είστε;;

Τα μπουμπουκάκια;;;Γεμίσαμε μωράκια μωρέ.. Περιμένουμε νέα κι από τη Γιώτα.

Τα εμβρυάκια μας τι λένε;; Ταλαιπωρούν τις μανούλες;;

Εμείς είμαστε καλά, αντέχουμε, χεχε. Ο μικρούλης κουνιέται, το ίδιο με πριν θα έλεγα, απλά είναι πιο έντονες οι κινήσεις σίγουρα. Δεν μπορώ να πω πως δεν είμαι σβέλτη ή νιώθω βαριά, αλλά αν με πιάσουν οι σουβλιές χαμηλά, μόνο με απόλυτη ξάπλα περνάνε. Χθες το παντελόνι αποφάσισε ξαφνικά να μη μου κάνει στην κοιλιά!!! Αλλά ούτε κι η μπλούζα πολύ καλά! Από πυζάμες δε.. κυκλοφορώ με του άντρα μου, πολύ γέλιο.

Φιλάκια σε όλες και στα μπεμπάκια σας,

να περνάτε όμορφα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...