Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Φιλενια δεν μπορώ ουτε να κατσω!

Κοριτσια το μωρακι μου εχει να κανει κακουλια απο την ημερα που βγηκαμε απο το μαιυτηριο την Παρασκευή δλδ, ο παιδιατρος μ εχει πει να μην ανησυχω κ μ εδωσε περιθώριο οτι θα κανει μεχρι την Δευτέρα αλλα τπτ ακόμα, την βλεπω να ζορίζεται σαν να τα κανει αλλα η πανα ειναι καθαρή. Σε εσας μανούλες κανουν τοσες μερες να κανουν κακουλια?


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εχω διαβάσει οτι τα παιδάκια που πίνουν και ξένο γαλα ειναι πολυ συχνό το φαινόμενο να έχουν ενα μικρο θεμα με τα κακά τους .... Και δεν ειναι ανησυχητικό .......

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχω έντονους πόνους στην μεση και στην λεκάνη ..... Η κοιλια μου πετρώνει σχεδόν ολη μερα ...... Και οι προσαγογοι μου πονάνε λες και έτρεξα σε μαραθώνιο ...... Και τουαλέτα τωρα το βραδυ εκεί που πήγενα μονο γύρο στις 1:00 τωρα ανα δυο ωρες την επισκέπτομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Να σας ζησουν τα νεα μωρακια! Εμενα την προηγουμενη τεταρτη με κρατησανε γτ το νστ δεν βγηκε καλο. Ουτε το δευτερο! Μετα με καναν εισαγωγη και μονιτορ καθε 2-3 ωρες. Τελικα παω αυριο για προκληση και ειμαι κατενθουσιασμενη :-). Μονο με την ιδεα οτι θα τον δω επιτελους σε τοσο λιγο γελαω μονη μου χεχε! Ο γυναικολογος μου με βρησκει πολυ χαλαρη! Μακαρι να μεινω ετσι και κατα την διαρκεια του τοκετου κ πονων! Γτ κακα τα ψεματα ειναι ενα θεμα που με απασχολει. Θα προσοαθησω να σας κρατησω ενημερες!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Να σας ζησουν τα νεα μωρακια! Εμενα την προηγουμενη τεταρτη με κρατησανε γτ το νστ δεν βγηκε καλο. Ουτε το δευτερο! Μετα με καναν εισαγωγη και μονιτορ καθε 2-3 ωρες. Τελικα παω αυριο για προκληση και ειμαι κατενθουσιασμενη :-). Μονο με την ιδεα οτι θα τον δω επιτελους σε τοσο λιγο γελαω μονη μου χεχε! Ο γυναικολογος μου με βρησκει πολυ χαλαρη! Μακαρι να μεινω ετσι και κατα την διαρκεια του τοκετου κ πονων! Γτ κακα τα ψεματα ειναι ενα θεμα που με απασχολει. Θα προσοαθησω να σας κρατησω ενημερες!!!

Συνχαριτιρια ..... Πρόκληση κ επισκλυριδιο ;;;; (Ψάχνω καποια π δεν εχει κανει μα μου πει ποσο πονάει) ...... Οταν λες οτι δεν βγήκε καλο το νστ δηλαδή παρατηρησαν αριθμιες στην καρδούλα του ή κατι άλλο ;;;;; Μπράβο σου που δεν ανχονεσαι (στα μαθηματα ανώδυνου τοκετου που εκανα μας ειπαν οτι εαν εμεις ανχονομαστε μια φορά το μωρο ανχονεται δέκα) δεν υπάρχει λόγος ..... οτι ειναι να γινει θα γινει .... Απο εσένα χρειαζεται μονο θετική ενέργεια και δύναμη ..... Και σιγουρα θα πανε ολα καλα ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλένια σε καταλαβαίνω.. εγώ επισκέπτομαι το μπάνιο ανά μισάωρο τις τελευταίες 3 μέρες.. και η μικρή είναι τόσο χαμηλά που όταν κουνιέται με πονάει λες και με μαχαιρώνει και νομίζω ότι θα βγει από κάτω μόνη της... και πόνους περιόδου έχω αλλά όχι περιοδικούς...το μεσημέρι έχω ραντεβού με το γιατρό,,, να δούμε τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

η κουμπάρα μου έκανε πρόκληση χωρίς επισκληρίδιο... πονούσε πολύ αλλά επειδή ο πόνος σε αφήνει και ηρεμείς αντεχόταν...τώρα τι να πω νομίζω ότι είναι καθαρά θέμα οργανισμού και αντοχής στον πόνο..προς θεού ολόκληρο παιδί θα βγάλουμε δεν νομίζω ότι δεν θα πονέσουμε κιόλας..

Link to comment
Share on other sites

Φιλενια εξαρτατε απο το πως αντεχεις εσυ τον πονο... εγω οταν περιμενανε να με πιασουν οι πονοι κ το μηχανημα εδειχνε τα πονακια με ρωτουσανε πονας? Λεω εγω οχι κ τους φαινοτανε παραξενο θα επρεπε να πονουσα κ εγω απλα ενιωθα σφηξηματακια. Οταν πια ειπα ποναω αλλα αντεχετε ο πονος μ κανανε τον επισκληριδιο ενω τους ελεγα ηθελα να περιμενω κ αλλο... αλλα μετα απο μιση ωρα η κ λιγο παραπανω που εγεινε το επισκληριδιο γεννησα... οποτε ειναι στον ανθρωπο.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Αγγελάκι μας καλή προσαρμογή να έχετε στο σπίτι και να μας φιλήσεις τη μπεμπούλα σου!

Γιώτα μου σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια αύριο. Θα κρατάς το μπουμπούκι σου αγκαλίτσα σύντομα καλή μου! :) Καλή δύναμη να έχεις και τη θετική μας ενέργεια!

Φιλένια και Ελενάκι μας μάλλον σας βλέπω για τις επόμενες.

Πόνο στους προσαγωγούς είχα κι εγώ χθες για λίγο χρονικό διάστημα. Επίσης, κάνω πολλές συσπάσεις , σύμφωνα με το nst και κάποιες φορές έχω ενοχλητικές σουβλιες χαμηλά.

Φιλάκια σε όλες!

Κάτι μου λέει που αύριο θα έχουμε πολλαπλά χαρμόσυνα νέα!

Καλό βράδυ κοριτσάκια μου!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλενια μου προκληση, χωρις επισκληριδιο. Τωρα αν δεν ..και δεν αντεχω τους πονους, φανταζομαι, θα εχω μερικες επιλογες παυσι-πονου! Θετικη σκεψη: ολες οι γυναικες φτιαχτηκαν για αυτη την διαδικασια. Παιδια χτες το βραδυ εκανα 45λεπτα μπανιο. Ενιωσα σαν να εχω,ξανα, το πρωτο μου ερωτικο ραντεβουδακι! Αντε για πρωινουλι και τελευταια πραματακια στην τσαντα! Φιλια κοριτσια σε σας κ στα μωρακια σας (εννοειται και στις κοιλουμπες)!!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟΥΣ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥΣ .ΕΜΕΙΣ ΧΘΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ,ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΑ ΛΟΓΩ ΠΡΗΞΙΜΑΤΟΣ (ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΛΕΥΚΩΜΑ), ΟΠΟΤΕ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ.ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΜΑΝΟΥΛΑ, Ο ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΧΟΥΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΕ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΠΟΝΟΥΣ ...ΗΜΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΙΑ ΧΡΟΝΟΥ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Γιώτα μου με το καλό σήμερα καλή μου! Εμ και βέβαια έχεις το πρώτο ραντεβού με το μικράκι σου! Καλή δύναμη και κουράγιο, είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε τέλεια :)

Κατεριναλ είστε κι εσέις πολύ κοντά πια! Άντε καλή μου μετράς αντιστροφα τις ωρες τωρα πια...

Τι κάνουν οι υπόλοιπες;;;

Έχουμε πολλές εμπεδώσεις, πονάκια κλπ κοριτσάκια μας;;

Αρχίζει και γίνεται κουραστικός ο ένατος μήνας, όλοι το λένε βέβαια. Αλλά δε με πειράζει καθόλου. Σε 17 μέρες - το αργότερο - θα έχουμε το γιόκα μας αγκαλίτσα. Έχουμε τράχηλο στα 2 εκατοστά, αλλά κλειστό και πολλές συσπάσεις. Άντε να δούμε..

Την καλημέρα μου σε όλες!

Φιλιά σε κοιλίτσες και φυσικά μπεμπάκια!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Όμορφη μέρα κι απο εμένα!!!

Συγχαρητήρια σ΄ολα τα κορίτσια που κρατάνε κιόλας τα μικρά τους αγκαλίτσα.Γερά και ευτυχισμένα να είναι τα μωράκια σας!!!

Εγώ όπως φαίνεται και στη λίστα,θα είμαι απο τις τελευταίες που θα πάρω αγκαλίτσα το κοριτσάκι μου .Πήγα με μια χαρα και σιγουριά στο νοσοκομείο που θα γεννήςω για να κανονίσω ραντεβού για καισαρική...,αλλά ολοι εκεί με έπεισαν πως εφόσον δεν συντρέχει λόγος,καλύτερα να παμε με φυσιολογικό βάση ΠΗΤ....υπομονή λοιπον...

Μ΄εχει πιάσει βέβαια αγωνία...ποτε θα ερθει η ώρα,πως θα καταλάβω να σταματήσω τις αντιπικτηκες,πως θα καταλάβω οτι γεννάω,θα πονάω;;; κλπ κλπ κλπ ενα σωρό ερωτηματικά στο κεφαλι μου κι εγω κοντεύω να σκάσω...

ωστόσο απο συσπάσεις ...τίποτα πια...εδω και δυο εβδομαδες περίπου που ξεκίνησα με μαγνήσιο...

Οι υπόλοιπες πέρνετε ακόμη μαγνήσιο;;;

πάντως η μπέμπα δόξα τον Θεό δείχνει καλά και είναι και μες την ενεργητικότητα ( μη το ματιάσω ) το ζουζούνι μου...Ρίχνει κάτι τεντώματα....άλλο πράγμα!!! μας έχει τρελάνει!!! "πετάει" το πατουσάκια της στην αριστερή πλευρά της κοιλίτσας κι εγω δεν χάνω χρόνο να το χαϊδεύω και να της μιλάω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...