Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Αντωνία μου ..... Να το χαρείς τωρα που ειναι ακομα μαμ κακά κ νάνι ..... Αχ αυτες οι αγωνίας τις περνάνε οι μανούλες στο πρώτο τους παιδι που τους ειναι ολα τόσο άγνωστα ......

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε ;;;; Μην βιάζεστε ..... Ολα θ έρθουν στην ωρα τους ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα μανούλες και μπεμπακια!!

Πως είστε;;

Αντωνακι πέρασαν κιόλας 2 βδομάδες, εε;; Πήρατε και βάρος, μπράβο!!!! Έχεις ερωτευτεί τρελά μου φαίνεται, χιχι!!! Να μας φιλησεις τον κούκλο σου!!!

Ρια μου θυμόμουν που γεννησες με καισαρικη και ότι θηλασατε πολυ για αυτό σε ρώτησα. Εγώ προσπαθώ να ενημερωθω όσο μπορώ και τωρα, όπως λέω στον άντρα μου και με κοροϊδεύει, διαβάζω τα SOS. Εμείς έχουμε αναγκαστικά Rooming-in και λίγο σκέφτομαι τις πρώτες νύχτες, αλλά είμαι όσο αισιόδοξη μπορώ.

Χαρμακι σε σκεφτομαστεεεε!!!

Κατερινακι κι Αγγελάκι το ίδιο!!

Φιλια σε όλες!!!

Σε 3 βδομάδες θα τον εχω αγκαλίτσα!!!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

images?q=tbn:ANd9GcQ0HtEB8hifF3Ng-E5VHDLQEBzt21r3EZPhP7TCOV2ILO82jEUxrwΣτην νέες μανούλες!!!

Εμείς συνεχίζουμε ακάθεκτοι sex και πάλι sex:tongue: Σήμερα είμαι στην 19 ημέρα του κύκλου μου αλλά ξέρω εγώ και αν άργησε η ωορρηξία:rolleyes: Αγκαλίτσες και φιλάκια λοιπόν με τον αντρούλη μου για να είμαστε σίγουροι:cool:

φιλάκια κοριτσάκια μου!!!!!


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο ομορφο παρεακι!!!

Τι μου κανετε κοιλιτσες και μπεμπακια??

Αγγελακι μου να σου ζησει η μικρουλα σου!!!

Κατερινακι γλυκα φιλακια στα πατουσακια του πριγκιππα!!

Λοιπον εμεις ειμαστε μια χαρουλα.. Πλεον σπιτακι μας, αγκαλια και οι 3 και πολυ πολυ ερωτευμενοι!!!

Ο τοκετος ηταν μια απιστευτα υπεροχη εμπειρια αφου το κοριτσακι μου μας εκανε την χαρη με την βοηθεια του θεου και γεννησαμε φυσιολογικα!!

Η ιστορια ξεκιναει γυρω στις 9 που αρχισε να ρεει το φαρμακο για τις συσπασεις μεσα μου... μετα απο λιγο κανουμε την επισκλ οποτε ολα κυλανε τοσο ομορφα χωρις να ποναμε και η διαστολη αργα αλλα σταθερα αυξανεται!!

Το μεσημερακι και αφου ημασταν κοντα στο 4 και τις ελπιδες μου για φυσιολόγικο τις βλεπω να απομακρυνονται, γινεται η ευχαριστη εκπληξη και φτανουμε πολυ γρηγορα στο 8,5!!

Με πολυ υπομονη γιατι η μπεμπα ακομα ητανε ψηλα υα καταφερνουμε και πετυχενουμε το απολυτο 10!!

3 σπρωξιες και η μπεμπα ξαφνικα ειναι μεσα στην αγκαλια μου!!!

Ο μπαμπας μας διπλα μας.. δεν μας αφησε ουτε ενα λεπτο.. εκοψε τον ομφαλιο λωρο με δακρυας ευτυχιας να τρεχουν απο τα ματια του!!

Οτι και να γραψω οτι λογια και να χρησιμοποιησω ειναι πολυ λιγα για να περιγραψουν το μεγαλειο της γεννησης!!

Η μπεμπα μας ανεβασε λιγακι ικτερακο και χρειαστηκε να κανει σολαριουμ για ενα βραδυ.. Ηταν η πρωτη εξοδο της για να βρει αγορακια στο μαιευτηριο!! Οποτε κοιμηθηκαμε μακρια της!

Τωρα ειμαστε παρεα ολοι μαζι βλεπουμε τηλεοραση και απολαμβανουμε αγκαλιτσες και χαμογελακια!!!!

Να σημειωσω οτι μοιαζουμε λιγακι πιο πολυ της μανουλας... εχουμε ομως το υπεροχοπ βλεμμα και τα ματακια του μπαμπα!!

Με το θηλασμο τα παμε πολυ καλα αν και εχουμε ματωσει και απο τα δυο στηθη...

Πηγαμε λιγακι πισω λογω του ικτερου γιατι εφαγε ξενο το μωρο και εγω ακομα δεν εχω κατεβασει γαλα καλα καλα... βγαζω με το θηλαστρο οσο μπορω...Σε καμια βδομαδουλα πιστευω θα εχουμε βρει παλι ρυθμο!!!

Σας φιλω ολες γλυκα και περιμενουμε με την αμαζονα τα υπολοιπα μπεμπακια να ερθουν γερα και δυνατα στην παρεα μας!!!

Δεν χανομαι....

Αγκαλιες πολλες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρμούλι μας!!!!!

Τι καλά που σε βλέπω πρασινούλα!!!

Ήρθε το αμαζονάκι μας και είναι αγκαλίτσα με τη μαμά και το μπαμπά μωρέ!

Εχεις όλες μας τις ευχές, όλες μας! οικογενειακώς, χεχε!

Σου έχω πει ομορφούλικο πόσο έχουμε συγκινηθεί;

Είναι καλό κοριτσάκι το μανάρι μου, εμ αφού μοιάζει στη μανούλα του :)

Τι όμορφη η ιστορία σας!!! Τα περιγράφεις όλα Χαρμάκι μου τόσο εύκολα, μπράβο γλυκιά μου μας δίνεις πολύ κουράγιο!

Το στηθάκι της μανούλας πονάει; Τα καταφέρνει η φρεσκομανούλα μας;;

Τελικά νοίκιασες νοσοκομειακό θήλαστρο ή είχες προμηθευτεί;

Αχ σε πολυρωτάω και δε θέλω να σας κουράσω..

Φιλάκια και στις 2 σας!

ΜΜΜΜουτς!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο χάρμα για τα όμορφα νεα σ.... Τα είπες τόσο εύκολα και ρόδινα που μας έδωσες κουράγιο πραγματικά ..... Η Αντωνία άραγε εκενα επισκλυριδιο ;;;;

Ουφφφφ φτάσαμε τις 9μερες κ ωρες ωρες με πιάνει ενα ανχος εαν μπορω να αντέξω τους πόνους χωρις να με ακούσει ολο τ νοσοκομειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε?Εμεις μια χαρα κοντευουμε!!!!!Η ΠΗΤ μας ειναι 2 οκτωβριου!Η μαια μας μας ειπε οτι μαλλον πριν την Τεταρτη θα εχουμε γεννησει!!!Ο μικρος μου εχει εμπεδωθει!!!Περιμενουμε πως και πως!!!!!Εσεις ολα καλα?Απο υπνο τι κανετε?Εγω ξυπναω συχνα για τουαλετα!Εχω και πονους στη μεση,προσαγωγους κτλ αλλα αυτα ειναι καλα σημαδια!!!!Χαλαλι του!!!!


Αλκηστουλα 265Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μας κοριτσια! Ημαστε καλα κ προσπαθουμε να συνηθίσουμε την καινουρια μας ζωη! Ειχαμε ενα θεμα με τον θηλασμο αλλα τωρα ολα καλα! Αν κ περνουνε κ συμπληρωμα ξενο γαλα λογο βαρους. Πηγαμε κ για μετρηση ικτερου σημερα κ αυτο εδειξε φυσιολογικο!

Φιλενια ναι εκανα επισκληριδιο αν κ δεν ηθελα... ενιωσα οτι με πείεσανε να το κανω... οταν ν το κανανε αντεχα ακομα τους πονους αλλα στο τελις καταλαβα γτ θελανε τοσο πολυ να μ το κανουν... στη γεννα μου κανανε τομη στο περινεο... πιο πολυ πονεσε αυτο απο τους πονους της γεννας κ μαλλον ειχε περασει η δραση του επισκληριδιου κ ενιωθα τα ραματα... ακομα με πονανε κ δν μπορω να περπατησω κανονικα. Αλα η στιγμη που βγηκε το μωρο απο μεσα μου ειναι ανεπαναληπτη! Αξιζει την ταλαιπωρία!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνακι μου πες μου λιγο πως το πας με την μικτη διατροφη;

Δεν πάμε και πολυ καλα.. Τον βάζω στο στήθος αλλα προφανώς δεν χορταίνει αφού παντα τρώμε συμπλήρωμα..

Βγαζω με το θηλαστρο 2 φορές τη μερα και το τρωει γύρω στα 100 ml και κοιμαται άρα χορταίνει..

Εσείς έχετε θέμα;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλο σημαδι γιατι σημαινει οτι το μωρο κατεβαινει αρα πιεζει περισσοτερο!!!Να σας ζησουν τα μωρακια σας κοριτσακια ομορφα να ειναι γερα και τυχερα!!!!Αχ με το καλο και τα υπολοιπα μωρακια!!!!Απο οτι ειχατε στη βαλιτσα του μαιευτηριου τι σας φανηκε ιδιαιτερα χρησιμο;Φιλακια!


Αλκηστουλα 265Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...