Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

      Χωρίς να το έχω περάσει ακόμη αλλά από αυτά που έχω διαβάσει από τα κορίτσια σίγουρα είναι από τα φάρμακα οι πόνοι περιόδου. Κατσε απόλαυσε το τώρα που πήρες άδεια να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

σε πρωτότοκη γυναίκα το έμβρυο μπορεί να εμπεδωθεί ακόμη και 2 εβδομάδες πριν την γέννα...η και την τελευταία στιγμή....μονό αυτά ξέρουν πότε θα κάνουν εμφάνιση..χιχιχι! να είσαι λίγο πιο φρόνιμο κορίτσι αν φοβάσαι μέχρι τις 37 εβδομάδες....εμένα η δικιά μου έχει στρογγυλοκαθίσει και δεν κουνάει ρούπι... έχω πεθάνει αν κάνω δουλείες και περπάτημα και τίποτα η κυρία..ενώ είναι χαμηλά δεν θέλει αν εμπεδωθεί...έχω απελπίστει άλλα με τον ένα η με τον άλλον τρόπο θα την πάρει ο γιατρούλης δεν είναι στο χέρι της...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοιλιτσες και μπεμπακια!!

Τι μου κανετε;;

Αγγελακι μου να σας ζησει η μπουμπου!! Καλη ανατροφη!!

Κατερινακι μου με το καλο το ερθει το αντρακι σας!! Λογικα θα το κρατας αγκαλιτσα!!

Λοιπον η ιστορια απο το πισι οταν παμε σπιτι γιατι το κινητο δε βολευει!!

Σας φιλω ολες!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

σε πρωτότοκη γυναίκα το έμβρυο μπορεί να εμπεδωθεί ακόμη και 2 εβδομάδες πριν την γέννα...η και την τελευταία στιγμή....μονό αυτά ξέρουν πότε θα κάνουν εμφάνιση..χιχιχι! να είσαι λίγο πιο φρόνιμο κορίτσι αν φοβάσαι μέχρι τις 37 εβδομάδες....εμένα η δικιά μου έχει στρογγυλοκαθίσει και δεν κουνάει ρούπι... έχω πεθάνει αν κάνω δουλείες και περπάτημα και τίποτα η κυρία..ενώ είναι χαμηλά δεν θέλει αν εμπεδωθεί...έχω απελπίστει άλλα με τον ένα η με τον άλλον τρόπο θα την πάρει ο γιατρούλης δεν είναι στο χέρι της...

Εσυ ποσο εβδομαδων εισαι τωρα κ δε λεει να βγει το μπουμπουκακι σου???Λεω μεχρι κ την 37 γιατι λενε οτι θεωρειτε προωρακι(ετσι εχω διαβασει τουλαχιστον)!!!Καλε φρονιμο ειμαι το καημενο απο χθες ξεκινησαμε περπατημα πρωι-βραδυ...και μας ειπε οτι απο βδομαδα θα παω να μου παρει κολπικο υγρο για εξεταση,θα κλεισω για καρδιοτοκογραφο και θα μας πει ποτε να ξεκινησουμε επαφες!Εσεις κανατε καρδιοτοκογραφημα κ σε ποια εβδομαδα;;

Link to comment
Share on other sites

38 και 1 είμαι ακόμα αλλά τελευταία στιγμή όσο και να περπατήσεις,,,,προετοιμάζουμε το έδαφος,,,έμενα ο γιατρός είναι πολύ σχολαστικός καρδιοτοκογράφο με βάζει από τις 32 εβδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

και δεν το κάνει για να βγάλει χρήματα όπως πιστεύουν οι πιο πολλοί που τους το λέω..δεν παίρνει χρήματα για τις επισκέψεις.. απλά ένα πόσο στο τέλος συνολικό..το οποίο δεν είναι και τόσο τεράστιο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χάρμα απολαμβάνεις την κουκλάρα σου ε;;; άντε να πάρουμε σειρά και εμείς!περιμένουμε να πατέ σπιτάκι με το καλό να μας πείτε τις λεπτομέρειες... να της δόσεις πολλά πολλά φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μας!

Εφάκι μάλλον εμπεδώθηκε το μικράκι σου!!!!

Φαντάζομαι θα ναι ζόρι να νιώθεις το κεφαλάκι εκεί μέσα, εε;; Εδώ στην κύστη το έχει ο μικρούλης μου και δεν το λες ευχάριστο! Άντε κοντεύετε κι εσείς!

Σειρηνάκι θύμισέ μου, έχεις προγραμματίσει την καισαρική ή θα πας όποτε αποφασίσει το μικράκι σου!

Κι εμάς μας βάζει για καρδιοτοκογράφο κάθε 2 εβδομάδες από την 30η εβδομάδα.

Χαρμούλι φιλάκια στη μπεμπούλα σου.

Όταν σε διαβάζω χαίρομια, σε νοιώθω πιο κοντά μας!

Κατερινακι μας να μας φιλήσεις το μανάρι σου :)

Αγγελάκι μας το ίδιο!

Εμείς κλείσαμε ραντεβού!

Σιγά μη μας ρωτούσαν κιόλας, χεχε!

Κλείσαμε για τις 17 Οκτ!

Σε 3 εβδομάδες θα κρατάμε το μπέμπη μας.. Απίστευτο!

Σας φιλώ μανούλες και μπεμπάκια!

Καλό βράδυ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μας!

Εφάκι μάλλον εμπεδώθηκε το μικράκι σου!!!!

Φαντάζομαι θα ναι ζόρι να νιώθεις το κεφαλάκι εκεί μέσα, εε;; Εδώ στην κύστη το έχει ο μικρούλης μου και δεν το λες ευχάριστο! Άντε κοντεύετε κι εσείς!

Σειρηνάκι θύμισέ μου, έχεις προγραμματίσει την καισαρική ή θα πας όποτε αποφασίσει το μικράκι σου!

Κι εμάς μας βάζει για καρδιοτοκογράφο κάθε 2 εβδομάδες από την 30η εβδομάδα.

Χαρμούλι φιλάκια στη μπεμπούλα σου.

Όταν σε διαβάζω χαίρομια, σε νοιώθω πιο κοντά μας!

Κατερινακι μας να μας φιλήσεις το μανάρι σου :)

Αγγελάκι μας το ίδιο!

Εμείς κλείσαμε ραντεβού!

Σιγά μη μας ρωτούσαν κιόλας, χεχε!

Κλείσαμε για τις 17 Οκτ!

Σε 3 εβδομάδες θα κρατάμε το μπέμπη μας.. Απίστευτο!

Σας φιλώ μανούλες και μπεμπάκια!

Καλό βράδυ!

Edelaki μου μακαρι να εμπεδωθηκε κ να γεννησω γρηγορα...να μη χρειαστει να φαω ολο το μηνα γιατι μετα σου κανουν προκληση κ λενε οτι ποναει πιο πολυ!!!Οσο για το πως νιωθω εκει κατω...ασεεε...να φανταστεις οτι περπαταω(ελαφρως :D ) σαν πιγκουινος,κ ειμαι διαρκως στην τουαλετα...αφου εχω δεθει πλεον μαζι της...χαχαχαχα!!!ΑΧΧΧΧ κλεισατε ημερομηνια για γεννα...τελειααα σε λιγο καιρο θα τον κρατας στην αγκαλιτσα τον μικρο σου αντρουλη!!! <3 <3 <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας όμορφες...

Ακόμη κανένα νέο από το Κατερινάκι, εε;;

Σειρηνάκι πολύ χάρηκα που θα πας για φυσιολογικό κι ό,τι προκύψει. Εμένα το μαράζι μου είναι που δεν μπορώ και πρέπει να πάω με καισαρική. Αλλά ας είναι καλά τα μικράκια και τα άλλα θα τα λύσουμε :)

Ριακι ημερολογιακά σήμερα μπήκαμε στο μήνα μας! Αλλά κανονικά την Κυριακή θα είμαστε ακριβώς 36 εβδομάδων.

Ζυγός θα βγει το μανάρι μου, ναι. Για την ημερομηνία δε μας ρώτησαν καν. Στις 17 μπορούσαν, τέλος! Αλλα είναι σε 3 εβδομάδες κι ο μπεμπούλης θα είναι 38+5.

Να σε ρωτήσω κάτι για τις πρώτες μέρες. Με το θηλασμό τι απαίτησες και τα κατάφερες στο μαιευτήριο; Μετά την καισαρική συνήθως μπουκώνουν τα μωράκια με γάλα μέχρι να συνέλθουμε και σιγά μη θέλουν να φάνε μετά από μας.

Εφη μου μακάρι να μην πας με τεχνητους, αλλά όπως είδες το Χαρμάκι μας, με επισκληρίδιο και διαστολή 10 ήταν μια χαρούλα. Λίγο που μιλήσαμε είπε πως ο πόνος ήταν διαχειρίσιμος.

Φιλάκια σε όλες,

αντε να δούμε ποια θα πάρει τη σκυτάλη!

Καλη σας μέρα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Angel να σου ζήσει το μωράκι σου!! Γερο και τυχερό!

Καλημέρα σε όλες κορίτσια.

35 και 2 σήμερα. Μακάρι να φτάσω 36 έστω. Χθες έκανα το πρώτο προγραμματισμενο non stress και υπέρηχο. Όλα καλά 2700 ο μπέμπης μας. Για να δούμε. Edel υπομονή τρεις εβδομάδες ακόμη. Φιλάκια σε όλες


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Edelaki, μια χαρα θα ειναι μπεμπουλης σου τελειομηνος και λεβεντης!!! Κοιτα εγω την ημερα που γεννησα, όπως εχω ξαναπεί με καισαρικη, γεννησα στις 10.20 και με πηγαν στο δωματιο κατα τις 16.00 οποτε σιγουρα του εδωσαν ξενο ή ζαχαρονερο οπως συνηθίζουν. Μετα απο αυτο ομως ζητησα να μου το φερνουν οποτε κλαιει. Οχι δηλαδη καθε 4 ωρες που συνηθιζαν να τα φερνουν στις μαμαδες, αλλα περιπου στις 2,5 ωρες που πεινουσε το μαναρακι μου και εκλαιγε. Μερα νυχτα αυτο! Σε αυτο το τοκετο αν ολα πανε καλα θα ζητησω στην αρχη αποκλειστικο θηλασμο (αυτο που περιεγραψα παραπανω δηλαδη ) αλλα τη τριτη και τεταρτη μερα λεω για rooming in . Λογω καισαρικης το πρωτο 24ωρο δεν νομιζω να εχω αντοχες για rooming in . Ανάλογα βεβαια πως θα είμαι και τι κλιμα θα επικρατει στο τρικλινο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σας! Τι κάνετε ευτυχισμένες μανούλες και μπεμπάκια;;;

Μετά από μια γεμάτη μωρουδίλα βδομάδα, αναμένουμε τις νέες αφίξεις! Ποια θα είναι η τυχερή, να δούμε;;)

Εντελάκι τι καλά που ξέρεις πότε θα έρθει ο κούκλος σου! Και ζυγάκι, όπως είπε και η Ρία, ακόμα καλύτερα χαχα! Με το καλό λοιπόν! Φεύγεις από τη γαλαρία, εκτός απροόπτου πάντα!

Εμείς σήμερα πήγαμε στο γιατρό. Η μικρή μας είναι 2670 αλλά ακόμα δεν έχει ξεκινήσει η εμπέδωση, παρά κάποιους ελαφρείς πόνους που νιώθω στο περπάτημα τις τελευταίες μέρες...Τη Δευτέρα μπαίνουμε στο μήνα μας και...αναμένουμε! Σήμερα πάλι σκεφτική ήταν με το χέρι στο στόμα...δεν καταφέραμε να τη δούμε και πολύ. Ελπίζω να σκέφτεται να κάτσει λίγο ακόμα εκεί μέσα! Ραντεβού σε 2 βδομάδες πάλι. Εγώ εντωμεταξύ, καρδιοτοκογράφο ακόμα τίποτα...είναι φυσιολογικό αυτό άραγε;:?:

Πολλά φιλιά σε όλες!


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Ετοιμάζεστε βλέπω όλες για τη μεγάλη μερα!

Εμείς απο την αλλη μεγαλώνουμε και φτάσαμε και τα κιλά της γεννάς και βαδίζουμε για το 3 κιλό :D

Σήμερα είχαμε τσιμπλιτσες στο ενα ματάκι μας και η μαμά τρελάθηκε απο αγωνία γιατί δεν άνοιγε καν.

Κατα τα αλλα παμε καλα μαμ, κακά και νάνι.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...