Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Ριακι σκαω γιατι στην κλινικη που γενναω μολις τελειωσει το χειρουργειο θα με πανε στο δωματιο αμεσως, δεν μενω καθολου στην ανανηψη.. στο δωματιο θα ειμαι μονη μου (εδω στα Χανια σχεδον ολα τα δωματια στις κλινικες ειναι μονοκλινα) οποτε δεν εχω τη δικαιολογια αυτη....

Το μωρο τουλαχιστον ναι μου ειπαν οτι τους βγαζουν εξω αλλα ξερετε τωρα θα θελουν να το δουν απο κοντα στανταρ και ειμαι σιγουρη οτι θα το προσπαθησουν!!

Το πρωι θελω να ειμαστε εγω και ο αντρας μου αλλα επειδη εγινε η μ@λ@@@ και εμαθαν μερα θα χτυπανε τα τηλεφωνα απο το ξημερωμα και επειδη το φοβουνται οτι δεν θα πω αληθινη ωρα φοβαμαι μην μαζευτουν .... και ολα αυτα η πεθερα και η μια γιαγια μου.... αλλα δεν οδηγανε και για να ερθουν φερνουν και τους θειους και κουνιαδους για οδηγους!!!

Πρεπει να φρικαρατε λογικα......

και οι γονεις μου που ειναι και οι μονοι που θελω ειναι τοσο διακριτικοι που ειναι ικανοι να ερθουν τελευταιοι!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλα ντετολ εννοειται!!!!!!!!!!!!! και οτι καποιοι ειναι ανευθυνοι κι αυτο εννοειται!!! Και κρυωμενοι πανε και λενε εχω αλλεργια!! Μου τα ειπε και η παιδιατρος που τα βλεπει συνεχεια!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινα οπως λεει κ η ρια πανω απ ολα η υγεια των παιδιων μας! Αν παρεξηγηθουν μερικοι, ξύδι! Βαλε την μητερα σου η τον αντρα σου να τους κρατησουν μακρια! Ειδικά αυτους που εχουν κ παιδια κ οσοι κυκλοφορουν με συνάχι περιοριστε τους! Εστω κ με την αλήθεια... απαγορεύεται αυστηρα να εκτεθεις εσυ κ το μωρο σου σε μικροβια... τελος. Αν δεν το σέβονται αυτο δεν αξιζουν καλοσύνη.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, μαλιστα !!!! Γεννας σε οικογενειακο κλιμα λοιπον!!!! Γυρνας αμεσως στο μονοκλινο δωματιο!!!! Ο γιατρος σου δε ξεγενναει αλλου ε? (αστειευομαι!) Δε ξερω πως ειναι σε αυτες τις περιπτωσεις... Ελπίζω να ειναι διακριτικοι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει να γινουμε κακοι αν χρειαστει.... απλα σκεφτομουν μηπως ειμαι υπερβολικη....

Ομως ειδικα αυτην την εποχη που ξεκινησαν οι ιωσεις πρεπει να τους εχουμε σε καραντινα!! Μακαρι καποια πραγματα να ηταν αυτονοητα για ολους!!

Και το εθιξα σημερα το θεμα γιατι με το που ξυπνησα ξεκινησαν τα τηλεφωνα με ερωτησεις του τυπου "την Τεταρτη εεε δεν αλλαξε τιποτα!!" "Τι ωρα θα πας??" "Θα σας παρω εγω και την προηγουμενη να συννενοηθουμε!!!!"

Ουρλιαζα σπιτι κανα 2ωρο αλλα φυσικα γι'αυτους δεν εχει αλλαξει τιποτα!!!

Ουτε που τα ειχα σκεφτει μεχρι χθες αυτα! Ευτυχως ο αντρας μου ειναι πολυ υποστηρικτικος και συμφωνει απολυτα οποτε καπως θα τους βαλει σε μια σειρα!

Παντως την πραγματικη ωρα του τοκετου θα την ξερουν μονο αυτοι που θα αποφασισουμε εμεις και οι υπολοιποι ξυδι!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι μπραβο! Τωρα γινομαστε μαμαδες! Πρεπει να Σκευτομαστε το καλο των παιδιων μας και μονο! Μην απαντας στα τηλέφωνα αν ειναι να σε αγχονουν!

Σήμερα πηγα για καρδιοτοκογραφο παλι κ εξεταση τραχήλου στο μαιευτήριο κ ακουσα ενα φρεσκο μωρακι να κλαιει! Κ σκευτομουν οτι την τριτη τετια ωρα θα ακουω κ το δικο μ μωρακι να κλαιει! Δεν ξέρω τι νιωθω! Αγχος, φοβο, χαρα? Ολα μαζι!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

πωπω angel ολα τα νιωθεις!!! πιστευω οτι δεν εχουμε συνειδητοποιησει τιποτα μπροστα σ'αυτο που θα νιωσουμε οταν τα δουμε!! Οπως λεει και η Αντωνια καθε μερα πιο εντονα!!

Πως ηταν η εξεταση σου?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι!!! Την εξεταση τραχηλου δεν πρόκειται να την συνηθίσω ποτε.. Το nst ηταν καλο με μερικες μεγάλες συσπασεις... εν το μεταξύ μου λέγανε πονας ε? Λεω εγω οχι κατι σφυξιματακια νιωθω μονο κ δν το πίστευαν!!! Αλλα αληθεια δεν ποναω!!! Λετε να μην ποναω ουτε στη γενα? Ξεχασα να τους ρωτησω μηπως κ δν κανω επισκληριδιο αν ειναι κ δν νιωθω πονους!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

αγελακι δεν ξερω να σου πω η μεγαλυτερη συσπαση που ειχα στο νστ ηταν μεχρι 30 και δεν καταλαβα τιποτα... γυρω στο 50 τη λαμβανουν υποψιν για συσπαση και απότι ξερω στο 100 γεννας!

Μηπως ειδες ποσο εγραψε εκεινη την ωρα? Φανταζομαι αν ειναι αρκετα πανω απο 50 θα ειναι επωδυνο.. αν ηταν εσενα ετσι και δεν πονεσες τοτε ναι παιζει να την παλεψεις πιο ευκολα!!! Χαχχα λες!!

Νυχτωσε κ ολας!! Παει και αυτη η μερα!! Σιγα σιγα τελειωνει αυτος ο ελευθερος χρονος!!! Λιγες μερες το πολυ 2 να φλυαρω ακομα και μετα να δω αν προλαβω να μπω να σας γραψω εστω τα νεα!!!

Χορτασα τοσο ελευθερο χρονο τωρα 9 μηνες που ανυπομονω να τρεχω και να μην φτανω!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Οι μεγαλύτερες που κανω ειναι στα 80 κ σημερα ειδα που πηγε κ 94! Απλα ενιωθα πολυ αβολα εκεινη τη στιγμη αλλα οχι πονο! Και αστειευοταν ο γιατρος με την μαια οτι δε καταλαβαινω τπτ εγω! Τι να πω μακαρι να ναι τοσο ευκολο!!!

Οντος περασε κ αυτη η μερα! Αυριο έρχεται ο αντρουλης μου θα παμε κ καμια βολτιτσα τελευταία ως ζευγαρι χωρις παιδιά! Κ μετα Ερχεται η μεγάλη μερα!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


94 !!!! Oυαου!! επρεπε να ρωτησεις τι σημαινει που δεν καταλαβες τιποτα σχεδον!!!! Λες????

Αντε επιτελους να εισαι με τον αντρα σου!! Κοιταξτε να απολαυσετε την μερα σας αυριο σαν ζευγαρι γιατι δεν ξερεις ποτε θα καταφερετε να ξαναμεινετε μονοι!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε ο γιατρος πριν γεννησω θα κανουμε άλλο ενα nst οποτε θα ρωτησω τοτε! Παντος κ πονους περιοδου ποτε μ δεν ενιωσα... έβλεπα παντα τις αλλες κοπελες που υποφεραν αλλά εγω παντα επρεπε να μετραω τις μερες να ξερω ποτε θα μ ερθει για να ειμαι προετιμασμενη κ να μην λερωθω!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα για αυτο απλα δεν φανταζεσαι ποσο μα ποσο τυχερη εισαι!!!!!!!!!!!!!

Υπαρχει καμια που να πονουσε πολυ στην περιοδο και να γεννησε με καισαρικη? Θελω να μαθω αν οντως φευγουν οι πονοι μην ελπιζω αδικα!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Να μαστε κι εμείς με τις ανησυχίες και τις φοβίες μας.

Χθες το βράδυ είχαμε πολλές πολλές συσπάσεις, μάλλον ανώδυνες, αν και ένιωθα μια πιεσούλα, σαν πόνο περιόδου. Θα δούμε πως θα πάει και σήμερα κι ίσως πάμε γιατρό, θα δείξει. Ο μικρούλης βέβαια, όποτε μπορεί ψιλοκλωτσάει, δεν έχω παράπονο.

Στα δικά σας.

Είστε έτοιμες κοριτσάκια;

Χαρμάκι μας έρχεται!!!! :) :) Πόση χαρά έχουμε να ξερες!

Αγγελάκι τι γεννάιο κοριτσάκι που είσαι μικρό μας! Έρχεται κι ο μπαμπάς σας σήμερα, ποιος σας πιάνει!

Κατερινάκι εσύ μετράς αντίστροφα. 2 και σήμερα!

Φιλάκια στις κοιλίτσες όλες και στα μωράκια (Αντωνάκι έρχεται παρεούλα για τον έρωτά σου).

Όποια μπορεί κι έχει εμπειρία ας μου πει πόσες συσπασούλες κάνει..


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημεραααααα....ειμαι ευτυχισμενη βαση ΠΗΤ(22/10/14) μπηκα στο μηνα μου!!!!Τι ωραιαααα ελπιζω να μην μας φαει ολο το μηνα η μπουμπου!!!Με το καλο στα κοριτσια που περιμενουν απο μερα σε μερα τα μπεμπακια τους....θελω κ εγωωω <3 <3 <3 !!!!Edelaki μου εισαι καλυτερα;;πως ειναι οι συσπασεις;;πως τις καταλαβαινεις...γιατι εγω ή δεν κανω ή δεν τις καταλαβαινω.. <3 <3 <3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...