Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Οι υπολοιπες τι κανετε πως ειστε???

Ρε κοριτσια να ρωτησω, εσας θελει ολο το σοι να ειναι εκει στη γεννα?? Ειστε οκ με αυτο ή εγω ειμαι υπερβολικη που πνιγομαι και μονο στη σκεψη οτι θα παω το πρωι να γεννησω με την ψυχολογια στα περιεργα της και θα ειναι εκει ολο το σοι!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κατερινακι μου εμεις δεν ειπαμε τπτ και πουθενα για το ενδεχομενο της τριτης στις 7!

Αυριο θα το πουμε που θα ειμαστε σιγουροι κιολας αλλα κατα τις 11!!

Θελω να παμε να τακτοποιηθω με την ησυχια μου!!

Δεν υπαρχει λογος να ειναι απο τοσο πρωι ολοι! Γιατι θα ειναι αν τους το πουμε!!!

Αλλα πιο αργα νομιζω ειναι πολυ....και αυτες οι 4 ωρες που θα ειμαι με το αντρακι μου μια χαρα ειναι!!

Βεβαια εσυ πας κατευθειαν καισαρικη.. Οποτε καλο θα ειναι να ξερουν ποτε μπαινεις!!

Δεν θελω να τους στερησω την στιγμη αλλα ουτε να με αγχωσουν κιολας!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Δεν το πιστευω ακομα οτι μεθαύριο θα εχω την μικρη μου! Και την συνηθισα να την νιωθω να κουνιετε μεσα μου!

Εμεις ευτυχος δν εχουμε πολυ σοι εδω στην αθηνα.. μονο η μητέρα μ ηρθε πανω κ δεν της ειπα ακομα τπτ για την γεννα την τριτη... μ ειπε ο αντρας μ θα της το πουμε μαζι την τριτη που θα πηγαινουνε στο μαιευτήριο γιατι θα το μαθει ολο το νησι αν της το πούμε απο τωρα! Οσοι ρωτανε ποτε γεναμε λεω δεν ξέρουμε αλλα κοντεβουμε!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Xαρμακι αυτο ακριβως ειναι το θεμα.... οτι λαχταρανε ολοι και ανυπομονουν και θελουν να ειναι εκει και εγω απο την αλλη ενω βλεπω την καλη διαθεση και δεν θελω να τους στερησω και την χαρα αυτη, λογω ψυχολογιας κλπ κλπ τους βλεπω σαν βαρος!!!

Σκεφτηκα να πω ψεμματα για την ωρα αλλα μετα λεω μηπως ειμαι υπερβολικη? μηπως ειναι ασχημο να ερθουν αργοτερα ενω για εκεινους ειναι αυτονοητο μεχρι τωρα οτι θα ειναι διπλα μου απο πριν μπω χειρουργειο??

Δεν μου εφταναν τα αλλα εβαλα και αυτα τωρα στο κεφαλι μου!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Αντωνακι μου!!!!

Ειναι φρονιμουλης ο Νικολακης;

Ναι παραπονο δεν εχω, ξυπνάμε ανά 3ωρο τη μερα και 4ωρο το βράδυ.

Εχουμε φτάσει να τρώμε μισή με μια ώρα απο τη μαμά και γύρω στα 20-30ml συμπλήρωμα.

Έπρεπε να έρθουμε σπίτι μας για να βρούμε τους ρυθμούς μας. Βολεύτηκα κα εγω πολυ στη πολυθρόνα που πήρα απο τα ΙΚΕΑ και βάλαμε στο παιδικό και θηλάζω χωρίς να πονάει η μέση μου.;)

Όσον αφορά το σόι στη γεννα εμένα είχαν ερθει μόνο γονείς και αδέρφια. Οι υπόλοιποι ήρθαν τη πρώτη μερα έγινε χαμός και τις επόμενες δεν είχα επισκεπτηριο παρα παλι μόνο γονείς και αδέρφια. :rolleyes:

Δεν νομίζω οτι ειδικά στους τοσο κοντινούς θα ελεγα μην έρθουν..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

angel μια χαρα σωστη σε βρισκω!! Και εμεις λεμε οτι μεχρι το Σαββατο θα γεννησω αλλα στους πολυ κοντινους (πχ γιαγια) το ειχα πει χωρις να σκεφτω οτι η γιαγια θα το πει στους θειους κλπ.....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ να εχω την ησυχία μου αυτές τις ώρες... αν το λεγαμε κ να μην μπορουν να ερθουν θα περνανε τηλεφωνα να μαθουν λεπτομέρειες κ να πει ο καυενας τις ιστοριες του! Για μενα δεν χρειάζεται να ξερουν τπτ κ ουτε θελω να ακουω ιστοριες και συμβουλες... θελω να ειμαι ηρεμη


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ειναι το θεμα μου!! Με τους γονεις μου και τα αδερφια μου δεν εχω θεμα αλλα οι πεθερες, γιαγιαδες, κουνιαδες ειναι το θεμα!! Ουτε εγω μπορω τις συμβουλες εκεινη την ωρα και γενικα θα ηθελα να το ζησω (το πριν και το αμεσως μετα) μονο με τα ατομα που αισθανομαι καλα...

Αλλα γινεται να ειναι διπλα μου η μανα μου και να μην ειναι εκει η πεθερα μου?

Να εχω την αγαπημενη μου γιαγια αλλα την αλλη που (μονο την καταστροφη φερνει) να μην ειναι εκει?

Ο αντρας μου λεει να κανουμε οπως εγω νιωθω ανετα αλλα κολαω...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια!!! Λίγες ώρες εμειναν μεχρι να αγκαλιασετε τα μωρακια σας!!!! τι ευτυχια!!! Κασσιοπακι με το καλό ευχομαι να γεμισει η κοιλιτσα!

Εμεις εχουμε τη τριτη το απογευμα γιατρο κ ανυπομονω να δω τι γινεται με τον μπεμπη γιατι εχω πονακια, σουβλιες απο κατω και η κοιλια εχει αισθητα κατεβει!

Οσο για το επισκεπτηριο Κατερινα, θα εισαι τοσο χαρουμενη αυτες τις μερες που δε θα σε απασχολει αν περασει μια στρατια κοσμος... αρκει να μη μπαινουν μεσα ολοι μαζι... Θα βαλεις τον αντρα σου πορτα κ θα μπαινει ενας ενας... ή το καλυτερο ειναι να βγεις εσυ εξω , χωρις το μωρο εννοειται να τους ευχαριστησεις κ τελειωσε.... εγω ετσι εκανα στο πρωτο. Ελπίζω στο δευτερο να μπορω να κανω το ιδιο....

Link to comment
Share on other sites

Μην κολλας πανω απο ολα ερχεται η δικια σου ψυχολογία. Βρειτε καπια δικαιολογία. . Ας πούμε οτι δν θέλετε πολυ κοσμο γτ θα εισαι ταλαιπωριμενη. Η μπειτε χωρις να τους το πειτε κ αργοτερα αν πουν τπτ πειτε οτι δεν το προγραματησατε κ μπηκες έκτακτα κ δεν προλαβατε να ενημερωσετε... απλα θα πεις σε αυτους που θες να μην πουν τπτ πουθενα να εισαι καλυμμένη.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α, καλα αυτο που λες για πεθερες κουνιαδες κτλ... εχει τη δυσκολια του... μεχρι μαθηματα θηλασμου μου εκαναν ενω δεν εχουν θηλασει ουτε μια μερα!!! να πεις στον αντρα σου να τις κραταει εξω οσο μπορει να απασχολουν το επισκεπτηριο. Μια χαρα θα ειναι με τις φιλες τους , τους συγγενεις τους και τον αντρα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται τη πρώτη μερα στο επισκεπτήριο η την ώρα της γεννάς γιατί με μπερδέψατε;

Όταν πας να γεννήσεις πας μόνη σου, για καισαρικη στο φυσιολογικό επιτρέπεται και ο σύζυγος.

Εγω ήμουν μόνη απο τις 7:30 μεχρι τις 3 παρα που με ανέβασαν σε δωμάτιο.

Αφού κανείς εξετάσεις για πριν δεν επιτρέπεται κανείς. Με έβγαλαν πεντε λεπτά να με δουν οι συγγενείς πριν το τοκετό κ άλλη μια για το μωρο με το που γεννήθηκε.

Η αλήθεια ειναι καλα που είχαν ερθει γιατί ο αντρουλης μου απο το άγχος του δεν θα μπορούσε μόνος του. Βέβαια εμείς δεν έχουμε μεγάλο σόι κ με τη πεθερά εχω άριστες σχέσεις.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

εννοω για τις στιγμες πριν μπω χειρουργειο και αμεσως μετα.... ειμαστε και μεγαλο σοι και εγω και ο αντρας μου!! Μια 15αρια ατομα.....:shock: γονεις - αδερφια δεν βαζω τους αλλους!!!

ε και δεν ειμαι και ατομο γενικα που μου αρεσει να μοιραζομαι τις στιγμες μου (δεν εχω ουτε facebook!!!!!!!) ναι ναι κι ομως !! Οποτε καταλαβαινετε ποσο πιο τρομερο μου φαινεται!!!

βασιζομαι σε αυτο που ειπε η Ρια... οτι θα ειμαι στον κοσμο μου απο τη χαρα μου!

Αλλα στο πισω μερος του μυαλου λεω λες να μου χαλασουν τη μερα?? να μπω χειρουργειο με νευρα?? να βγω απο το χειρουργειο και να μπουκαρουν στο δωματιο??? Να μου φερουν το μωρο και να πεσουν απο πανω του τοσα ατομα?? κι αν τους πουμε να βγουν εξω που θα πανε ολοι αυτοι?? Σαν ταινια με τον ταμτακο θα γινει η κλινικη!!!!:shock::shock::shock:

και κυκλοφορουν και 3 διαφορετικες ιωσεις με υψηλο πυρετο!! και εχουν και παιδακια οι μισοι απο αυτους!! Και οι καποιοι ειναι και ανευθυνοι και θα τα φερουν!!!

Ενταξει, την επαθα την ταραχη νομιζω θα γεννησω τωρα!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Katerina , το πρωι εννοειται θα πας με τον αντρα σου , οι δυο σας... σιγα μην ερθουν απο τις 7.30 το πρωι να κανουν τι????? Επισης οπως ειπε κ η Αντωνια θα μεινεις ωρες στην ανανηψη οποτε κατα το μεσημερακι που επιστρεφεις στο δωματιο θα εχουν φυγει γιατι επισκεπτηριο μεσημεριατικα δεν επιτρεπεται.... το απογευμα θα μαζευτουν για κανα 2ωρο και εννοειται τοτε θα αναλαβει ο αντρς σου να περιορισει τον αριθμο των ατομων που θα μπουν στο δωματιο... μη νομιζεις δε θα ενοχλησουν μονο εσενα αλλα κ τις γυναικες που θα ειστε μαζι στο δωματιο... οποτε τους λετε οτι ειστε ολες κουρασμενες κ κρατα μονο αυτους που θες κοντα σου... ασε που να ξερεις στο επισκεπτηριο μωρα δεν θα εχετε κοτα σας... κ οταν τα φερνουν τους διωχνουν ολους.... οποτε μη σκας!!!!

Link to comment
Share on other sites

βαλτε και κανα ντετολ στη βαλιτσα για τα χερακια για καλο και για κακο!!!! Εγω ελεγα να πλυνουν χερια πριν πιασουν το μωρο και καποιοι μου ελεγαν τα επλυνα σπιτι!!!!! Ψεκασμα με ντετολ και τελειωνουμε με τις κουβεντες τις πολλες χαχαχαχα ε δε θα σπασουμε κ τα νευρα μας γιατι μερικοι δεν εχουν μυαλο! Και συμβουλη φιλικη, μη κανετε τις καλες εις βαρος της υγειας των παιδιων, σκεπτομενες μην γινετε αγενης, εσεις θα τρεχετε μετα, οχι οι ασυνειδητοι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...