Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημερα!!!

Ρια ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες!!! Τσεκαρα οσα φαρμακα θα παρω και ειναι ολα συμβατα!! μαλιστα στο level 0!!!!

Νικολ μπραβο σας μια χαρα τα πατε και φυσικα δεν εχει δουλεια ο γιατρος απο τοσο νωρις να σε κοιταζε απο κατω!! Εγω αυτην την εξεταση τελικα την γλιτωσα τελειως!!

Χαρμακι πρεπει να εχεις περασει δυσκολα τι να λεμε τωρα αλλα τωρα αρχιζουν τα καλα και η απολυτη ευτυχια.....!!

Την εβδομαδα που μας μπαινει ερχονται τουλαχιστον 3 μωρακια!!!!!!:D

Ριακι φυσικα ο παιδιατρος πρεπει να ειναι πρωτα απόλα γιατρος για να ακολουθουμε με εμπιστοσυνη τις οδηγιες του για το καλο του μωρου αλλα προσωπικα επελεξα μια παιδιατρο που εκτος αυτες τις προδιαγραφες να με συμβουλευσει σωστα με το θηλασμο γιατι αν μου ελεγε αλλα ο παιδιατρος και αλλα ο καθενας που εχει θηλασει ή το ιντερνετ θα τρελαινομουν καταρχην και στο τελος θα εδειχνα εμπιστοσυνη στο γιατρο!

Δυστυχως λιγοι εχουν σωστες γνωσεις και σε αυτο, αλλα τους αφορα οσο κανεναν να αποκτησουν καθως αυτοι οριζουν την διατροφη του βρεφους ουσιαστικα και εξαιτιας τους εχουμε δει να διακοπτονται θηλασμοι!

Φαντασεσαι να μην ξερει η ιδια η παιδιατρος αν ειναι φυσιολογικα τα κακα του μωρου που θηλαζει πχ? Βεβαια και εγω στην πραξη θα δω αν με ικανοποιει σε ολα οσα θελω η παιδιατρος αν οχι εννοειται αλλαγη!!!

Α και να σας πω οτι αυτες τις μερες εσκασε η κοιλια μου:( Φρικαρα γιατι δεν ειχα ουτε μια ραγαδα... και σας το λεω για να μην επαναπαυτειτε βαζετε κρεμα μεχρι και την τελευταια μερα!!!!

Υπολοιπες κοιλιτσες τι κανετε!!! (για την ακριβεια τωρα πια κοιλουμπες!!!!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και από εμάς σε μανούλες και κοιλίτσες! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμείς λίγο κρυωμένες, ελαφρύς ξερόβηχας και ένα μπούκωμα που δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την ήδη βαριά μου αναπνοή!

Τι ωραία που έρχονται τα επόμενα μωράκια!!! Με το καλό να τα πάρουμε όλες αγκαλιά και ειδικά οι ταλαιπωρημένες μανούλες...Επιτέλους θα ζήσουμε όλες αυτόν τον μοναδικό έρωτα!!!

Εμείς τελευταία είμαστε πολύ κινητικές και ειδικά προχτές το βράδυ ένιωσα για πρώτη φορά πόνο...Η μικρή έσπρωχνε το διάφραγμα, έσπρωχνε χαμηλά και εσωτερικά και τα ψιλοχρειάστηκα η αλήθεια είναι...Δεν μπορώ καν να φανταστώ λοιπόν πως θα είναι οι πόνοι της γέννας!:shock:

Μια ερωτησούλα...Όσες βάλετε τα μωράκια σε πορτ μπεμπέ δίπλα σας, για πόσο καιρό θα τα βάλετε; Πάνω σε βάση είναι αυτό; Και το στρωματάκι είναι ένα αρκετά λεπτό σαν φίλτρο απορροφητήρα;;; Γιατί μας έχουν δώσει κι εμάς ένα τέτοιο και δεν ξέρω αν όντως κάνει καλό ή πρέπει να πάρω τουλάχιστον άλλο τέτοιο στρωματάκι. Αλλιώς εμείς λέμε να βάλουμε εξαρχής την κούνια δίπλα μας... Και η αλήθεια είναι πως το παιδικό δωμάτιο δεν θα έχει ουσιαστικά τίποτα ακόμα!

Περιμένουμε νέα σας! :D


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα tristeza ! Εμεις θα βαλουμε εξαρχης την κουνια στο δωματιο και το παιδικο δωματιο ουσιαστικα ειναι παιδικο στην θεωρια!! Αλλα ουτως η αλλως αφου για αρκετο καιρο το μωρο θα ειναι μαζι μας δεν βρηκαμε νοημα στο να υπαρχει ενα ακατοικητο παιδικο δωματιο!

Οταν μπουσουλαει και παιζει θα βαλουμε ενα ωραιο μεγαλο χαλι με πολλα παιχνιδια, θα βαλουμε και παιδικη παρασταση στον τοιχο και οταν ερθει η ωρα να κοιμηθει εκει θα παει και η κουνια!

Εαν βαλετε το πορτ μπεμπε για να κοιμαται θα χρειαστειτε μια βαση να το τοποθετησετε και ενα στρωματακι πιο χοντρο γιατι αυτο που εχει ειναι οντως λεπτο ισα ισα για να ξαπλωνει λιγη ωρα το μωρο...

Οι πονοι της γεννας μοιαζουν με της περιοδου συμφωνα με την νυφη μου κι οσες μου εχουν πει, αλλα πιο εντονοι φυσικα! Εγω καθε μηνα παντως στην περιοδο πηγαινα στο νοσοκομειο για ενεση απο τους πονους μερικες φορες και λιποθυμη οποτε δεν τους φοβηθηκα ποτε τους πονους της γεννας.. κριμα που δεν θα τους ζησω...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα tristeza ! Εμεις θα βαλουμε εξαρχης την κουνια στο δωματιο και το παιδικο δωματιο ουσιαστικα ειναι παιδικο στην θεωρια!! Αλλα ουτως η αλλως αφου για αρκετο καιρο το μωρο θα ειναι μαζι μας δεν βρηκαμε νοημα στο να υπαρχει ενα ακατοικητο παιδικο δωματιο!

Οταν μπουσουλαει και παιζει θα βαλουμε ενα ωραιο μεγαλο χαλι με πολλα παιχνιδια, θα βαλουμε και παιδικη παρασταση στον τοιχο και οταν ερθει η ωρα να κοιμηθει εκει θα παει και η κουνια!

Εαν βαλετε το πορτ μπεμπε για να κοιμαται θα χρειαστειτε μια βαση να το τοποθετησετε και ενα στρωματακι πιο χοντρο γιατι αυτο που εχει ειναι οντως λεπτο ισα ισα για να ξαπλωνει λιγη ωρα το μωρο...

Οι πονοι της γεννας μοιαζουν με της περιοδου συμφωνα με την νυφη μου κι οσες μου εχουν πει, αλλα πιο εντονοι φυσικα! Εγω καθε μηνα παντως στην περιοδο πηγαινα στο νοσοκομειο για ενεση απο τους πονους μερικες φορες και λιποθυμη οποτε δεν τους φοβηθηκα ποτε τους πονους της γεννας.. κριμα που δεν θα τους ζησω...

Aχ εγώ που σπάνια πόναγα στην περίοδο δύο περιπτώσεις βλέπω να συμβαίνουν... ή που δεν θα καταλάβω και πάλι τίποτα ή δεν θα ξέρω τι με χτύπησε!!! χαχαχαχα

Εσύ πάλι έζησες τόσο πόνο όλα αυτά τα χρόνια, οπότε σου αξίζει πιστεύω να είναι πιο "ανώδυνο" όλο αυτό...;)


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Πιάνομαι από την φράση της Κατερίνας!

περιμένουμε τουλάχιστον 3 μωράκια αυτή τη βδομάδα! Γιούπι!

Αγγελάκι, Χαρμάκι και Κατερίνα με το καλό!

Νικολάκι μια χαρά ο στρουμπουλάκος σου... Έχω κι εγώ περιέργεια να δω πόσο θα φτάσουμε την άλλη βδομάδα.

Τριστεζάκι κι εμένα τα ίδια κάνει ο κύριος... Αλλά του λέω να ξεπιάνεται και λίγο, δεν πειράζει.

Κατερινάκι μου τι εννοείς έσκασε η κοιλιά;;

Ούτως ή άλλως οι ραγάδες δημιουργούνται στο εσωτερικό του δέρματος, δεν μπορείς να κάνεις πολλά, δυστυχώς. Αλλά μια καλή ενυδάτωση πάντα βοηθά λιγάκι.

Το elactancia το εχω ήδη στα αγαπημένα στον ιντερνετ.

Ριάκι όντως στα άγχη μου με το θηλασμό και μόνο το ''δεν πειράζει'' που λέει η συγκεκριμένη παιδίατρος με βοηθά πολύ.

Αντωνάκι να μας φιλησεις τον έρωτά σου :)

Πάντως με την κοιλιά - και τα χορευτικά της - δε χωράω κάτω από το τραπέζι πια και θα θέλω κι εγώ σε λίγο σαλιάρα για να μη λερώνομαι. Ο κύριος αν τον ξεβολέψω αρχίζει να διαμρτύρεται κιόλας, οπότε το πιρούνι διανύει χιλιομετρικές αποστάσεις από το πιάτο ως το στόμα μου!

Καλό ΣΚ σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια Καλημέρα! Οσο συνηδιτοποιησω οτι σε 3 μερες θα ερθει στη ζωη το πολυτιμότερο δωρο που θα μπορουσε να μου κανει κανεις τοσο πιο αργα και βασανιστικά περνανε οι ωρες!

Έρχονται σιγα σιγα τα μωρακια μας κοριτσια! Κ ακομα δεν μπηκε ο Οκτώβριος!

Τριστεζα Εμας το πορτ μπεμπε εχει ενα μικρο στρωματακι αλλα κ παλι δν μ φαινεται βολικο για να κοιμάται πολυ καιρο μεσα... θα την βαλουμε μεχρι να μας φαιρουν την κουνια μας.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

χαχα εντελ γελασα με το θεμα του φαγητου!!! Ακριβως τα ιδια κι εγω!! η μπουκια ξεκιναει περιφανη περιφανη πανω στο πιρουνι και μεχρι να φτασει στο στομα μου εχει μεινει λιγοτερο απο τη μιση!!! Η υπολοιπη μαντεψε που ειναι!!!!

Το ξερω οτι αμα ειναι να κανεις ραγαδες θα κανεις αλλα επειδη εβαζα κρεμα και τα παρατησα θα με τρωει το "κι αν δεν σταματαγα την κρεμα??" ε και πανω που ειπα ουφ τη γλιτωσα τσουπ τελευταια βδομαδα!!

Υπαρχει τροπος να τις ελαττωσω αλλα πρεπει να εχω γεννησει, να εχει επουλωθει η πληγη και να εχω χρονο να ασχολουμαι!!! Αρα......:(

Tristeza εχεις ενα δικιο δεν το ειχα σκεφτει ετσι για τους πονους.... απλα επειδη μου ειναι πολυ οικειοι αισθανομαι οτι το 'χω πιο ευκολα φυσιολογικα ενω το χειρουργειο που ειναι η πρωτη φορα με τρομαζει!!

Ρια και Εβρι και οποια αλλη ξερει, η γιατρος χθες μου ειπε οτι δεν θα σταματησω σιδηρο και ασβεστιο για οσο θηλαζω... δεν το περιμενα να πω την αληθεια ισχυει??


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εντελάκι γέλασα κι εγώ με το θέμα του φαγητού...εγώ ακόμα φτάνω να πω την αλήθεια, αλλά τι να το κάνεις που δεν μπορώ να φάω και πολύ; Όσο για το ξεβόλεμα των μικρών μας, επίσης ισχύει... ήδη παίρνουμε τις στάσεις που βολεύουν αυτά, κι ας είναι ήδη τόσο περιορισμένες σε αριθμό!!!

Αγγελάκι είσαι τόοοοοσο πολύ κοντά στο όνειρο! Όμως σε λίγες μερούλες θα ξυπνήσεις και θα το έχεις στην αγκαλίτσα σου!

Λογικά πάντως κι εμείς στην κούνια θα τη βάλουμε εξαρχής, δε νομίζω να είναι για πολλούς ύπνους το πορτ μπεμπέ. Ωστόσο σε ένα σεμινάριο που πήγα, έλεγε η μαία πως το παιδί όταν ξυπνήσει το πρωί ή το απόγευμα το έχουμε μαζί μας στο σαλόνι ή κουζίνα για να μαθαίνει ότι είναι μέρα-απόγευμα κλπ και μόνο το βράδυ το πάμε στην κούνια του...Τώρα κατά πόσο είναι εφικτό αυτό δεν ξέρω!

Κατερίνα το έχω ξανακούσει για ραγάδες στην τελευταία εβδομάδα ανεξάρτητα από την ενυδάτωση, οπότε μη σκας! Όσο για το ασβέστιο και σίδηρο, νομίζω πως ναι ισχύει, τα παίρνουμε και κατά τη διάρκεια του θηλασμού ;)


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χάρμα μου χίλια συγγνώμη. Δεν ήξερα το ιστορικό σου. Άκυρη η παρέμβαση μου.

Δε χρειάζεται ο θηλασμός ούτε σίδηρο, ούτε ασβέστιο εκ των προτέρων εκτός αν στις αιματολογικες που θα κάνεις μετά τη γέννα φανεί κάποια ελλειψη


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου έχω μια απορία... αμα το μωρο μπει στη μοναδα θα μου την δωσουν να θηλασω? Θα δωσουν ξενο γάλα? Τι γινεται σε αυτη τη περίπτωση? Θελω πολύ να την θηλασω κ αγχονομαι μηπως με το να μπει στη μοναδα δεν τα καταφερω...


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για το ιασω που ξερω αν βγαζεις το γαλα με θηλαστρο το αποθηκευουν και δινουν το δικο σου...αυτο το ξερω σιγουρα...δεν ξερω αν και ποτε αφηνουν να το θηλασεις η ιδια..

Link to comment
Share on other sites

evri σε ευχαριστω για την πληροφορια!

Angel με το γαλα μην αγχωνεσαι ακομα κι αν δεν θηλασεις αμεσως η δεν δινουν το αντλημενο δικο σου κανε τραπεζα και φυλαξε το απο την πρωτη στιγμη!

Μια γνωστη μου πριν χρονια γεννησε στον 7ο και για 2 μηνες που το μωρο ηταν στη μοναδα εκανε τραπεζα και το πρωτογαλα! μαλιστα το μωρο ηταν Ηρακλειο και αυτη Χανια και και οσο ηταν κι αυτη στο Ηρακλειο το εστελνε στα Χανια μεσα στα ειδικα φελιζολ και της το εβαζαν καταψυξη!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι και εγώ!!!

Δεν θα μπορούσα να μην ευχηθώ στην Αντωνία μας για τον μπεμπάκο της!

Αντωνία μου να σου ζήσει!!!!!!! Να είναι γερός και τυχερός!!!!!!

Όπως επίσης και όλα τα κορίτσια που σιγά σιγά παίρνετε σειρά! Με το καλό!!!!!

Να ξέρετε πως σας σκέφτομαι και περιμένω και εγώ με αγωνία τα όμορφα νέα σας!

Εμείς πήραμε το ok του doc και ξεκινήσαμε τις ελεύθερες επαφές μιας και διανύω τις γόνιμες μου ημέρες! sex και πάλι sex λοιπόν :cool: !!!!!

Φιλάκια στις κοιλίτσες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κασσιοπακι!!!!!

Μεινε στο παρεακι μας γιατι πολυ γρηγορα το σπορακι θα ειναι στην κοιλιτσα!!!!

Θα περιμενουμε παντα νεακια σου!!

Φιλακια πολλα πολλα!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εβρι μου δεν πειραζει κοριτσακι μου!! Οτι εγινε εγινε, βγηκα μεσα απο τις περιοετειες μου πιο δυνατη αλλα και πολυ πιο δεμενη και αγαπημενη με το αντρακι μου!!

Σημασια εχει τωρα οτι την αλλη εβδομαδα θα την εχουμε αγκαλιτσα!!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...