Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Εγω νιώθω την κοιλιά μου να πετρωνει κάποιες φορές όταν είμαι όρθια, πολύ. Νιώθω κάτι πονακια χαμηλά στην κύστη όταν κινείται και κάποιες φορές πόνο στη μέση. Προχτές το βράδυ έμεινα αυπνη γιατί κουνιόταν ασταμάτητα ο μικρός. Πάρα πολύ όμως για 2 ώρες συνέχεια. Εμένα ο μικρός δεν κοιμήθηκε σε κούνια μέχρι 6 μηνών. Μου είχαν δανείσει ένα λίκνο και εκεί την έβγαλε. Με κανονικό στρώμα βέβαια. Νομίζω ότι σε πιο μικρό χώρο νιώθουν μεγαλύτερη ασφάλεια


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Έβρι τα ιδια είχα κι εγω απο τον Ιούλιο που ήμασταν στη Κρήτη..

Πρόσεχε κορίτσι μην πάθεις οτι και εγω..

Εμείς εδώ προσπαθουμε να προσαρμοστούμε δύσκολο αλλα αξίζει με το που βλέπω το προσωπάκι του, όταν κάνει γκριματσες.. Ειναι τόσο όμορφος και μας το λένε ολοι μας το ειπε και η παιδιατρος σήμερα :)

Ειμαι κουκουβάγια ναι το ομολογώ.. :P


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

evri οτι περιγραφεις μου ακουγεται φυσιολογικο και οικειο... τιποτα το παραξενο! Η κοιλια που πετρωνει μπορει να ειναι απο συσπασεις αν κραταει δευτερολεπτα εως λεπτο και μετα χαλαρωνει, δες το με το γιατρο κι αν ειναι συσπασεις τις αντιμετωπιζετε αναλογως.. δεν θα ανησυχουσα στη θεση σου...

Επισης επειδη εχεις αγχος και παρακολουθεις με φοβο οτι σου συμβαινει αισθανεσαι πιο εντονα καποια πραγματα! Οσο περιεργο και να σου ακουγεται παιζει τον βασικοτερο ρολο το μυαλο!

Μια φορα σκουπιστικα ειδα αιμα πανικοβληθηκα με επιασαν κατευθειαν πονοι περιοδου και μολις ειδα με τον καθρεπτη οτι το αιμα ειναι απο αλλου οχι απο τον κολπο σταματησαν οι πονοι!! Για να δεις τι κανει το αγχος!!

Το κοκαλο σε ποναει εξαιτιας του μωρου.. φυσιολογικοτατο!!

Αντωνια μου αλιμονο και ποια δεν ειναι κουκουβαγια!! Αλλα αφου σας το λενε ολοι θα ειναι αντικειμενικα ομορφο νινακι!!

Τι νεα απο τον θηλασμο γινεται πιο ευκολο η ακομα?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου... οι μερες φτανουν και ολο και περισσοτερο αγχος εχουμε. Εγω φοβαμαι περισσοτερο τωρα απο την 1η φορα. Εχω συσπασεις συνηθως το μεσημερι και ειναι απο την κουραση. Μια βδομαδα ακομη τουλαχιστον να μεινει ο μικρος στην κοιλιτσα μου.. σας διαβαζω κσο μπορω απο το κινητο. Ευχομαι με εναν πονο σε ολες μας και ολα να πανε καλα.


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω γέννησα στις 35 και 6 και ολα αυτά με αποτέλεσμα ο μπεμπης να μπει στην ΜΕΝΝ για παρακολούθηση.. Εκει έδωσαν ξένο γαλα και εγω πέτρωσα και δεν μπορούσα να θηλασω.

Πάμε καλύτερα, του δίνω 40 λεπτά απο το ένα στήθος όπως μου ειπε η παιδιατρος.

Και συμπλήρωμα απαραίτητα γιατί είμαστε μόλις 2270 μετα το χάσιμο..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μου , μεχρι να ανακτησει το βαρος γεννησης ειναι λαθος τα 40' στο ενα στηθος ανα γευμα.... το λεει κ η Πατσουρου στα σεμιναρια της.... επισης το πετρωμα που επαθες το παθαινουν ολες οι γυναικες... απλα περναει... με πονο μεν αλλα περναει... Andria μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!!!! τον φαγαμε τον γαιδαρο... εχω μια φιλη που γεννησε πριν 7 χρονια στις 32 εβδομαδες και ολα πηγαν τελεια!!!! Εμεις ειμαστε μεγαλα παιδια πλεον!!! :)

στο 8' λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια για πες μας να μαθαινουμε κι εμεις γιατι συγκεκριμενα 40 λεπτα απο το ενα στηθος? Και απο το αλλο ποσο?

Νομιζα οτι μεχρι να γεμισει καλα με γαλα το στηθος πρεπει να κανουμε συχνες εναλλαγες και στα 2 στηθη.. εσενα τι σου εχει πει?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα!!!Εχω μια απορια....η μικρουλα μου ειναι υπερβολικα υπερκινητικη αυτες τις μερες...θα 'πρεπε;Δεν λενε οτι συνηθως τωρα ειναι πιο "ησυχα" γιατι δεν εχουν χωρο...αφηστε που τωρα το βραδυ ενιωσα κατι εντονα σαν "σπρωξιματα" να το πω,"χτυπηματα" να το πω,απο κατω!!!Τι ειναι βρε κοριτσια...αγχωθηκααα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Εφιμπ μην ανησυχείς αφου κουνιέται ειναι μια χαρα! Κ εμενα ειναι πολυ υπερκινητικη! Εξαλου τωρα τα μωρακια μας είναι χαμηλα λογικο να νιώθεις κ τα χτυπήματα πιο χαμηλα.. αν σου πω τις προαλες που ενιωθα τα χτυπήματα του λοξιγκα της θα γελας!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Εφιμπ μην ανησυχείς αφου κουνιέται ειναι μια χαρα! Κ εμενα ειναι πολυ υπερκινητικη! Εξαλου τωρα τα μωρακια μας είναι χαμηλα λογικο να νιώθεις κ τα χτυπήματα πιο χαμηλα.. αν σου πω τις προαλες που ενιωθα τα χτυπήματα του λοξιγκα της θα γελας!

Angel μου καλημερα.....ωραια ησυχασα λιγακι...!!!Οσο για τον λοξυγγα εγω τον καταλαβαινω εδω κ τουλαχιστον 2 μηνες....ειδικα τωρα τελευταια εχει παρα πολλες φορες την μερα...ρωτησα την γιατρο γιατι εχεις τοσες πολλες φορες κ μου ειπε οτι αυτο ειναι καλο προετοιμαζει τα πνευμονια της...!!!Αχχχ να με δω πως θα καταλαβω οτι γενναω..

Link to comment
Share on other sites

Angel μου καλημερα.....ωραια ησυχασα λιγακι...!!!Οσο για τον λοξυγγα εγω τον καταλαβαινω εδω κ τουλαχιστον 2 μηνες....ειδικα τωρα τελευταια εχει παρα πολλες φορες την μερα...ρωτησα την γιατρο γιατι εχεις τοσες πολλες φορες κ μου ειπε οτι αυτο ειναι καλο προετοιμαζει τα πνευμονια της...!!!Αχχχ να με δω πως θα καταλαβω οτι γενναω..

Κ εγω φοβαμαι πως δεν θα το καταλαβω οτι γενναω αλλα ολοι μου λενε οτι θα καταλαβω συγουρα! Αδικα αγχονομαστε μου φαίνεται! Υπαρχει γυναικα που να μην το καταλαβε? Εγω παντως δεν εχω ακουσει κατι τετιο.. οποτε μην αγχώνεσαι για τπτ γιατι το εισπρατει κ το μωρακι σου! Οσο ακολουθουμε τις οδηγιες του γιατρου ολα θα πανε καλα! Για αυτο τους πληρωνουμε αλλωστε.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααα!!!!

Κορίτσια τι κάνετε?

Έφη καλό να κουνιέται και εμένα εχθές κόντεψε να με μελανιάσει (που λέει ο λόγος) στη δεξιά πλευρα, γιατί ο στρουμπουλάκος δεν πρέπει να έχει αλλάξει θέση και τα ποδαράκια του να φτάνουν στα δεξια πλευρά μου...

Κορίτσια να σας ρωτήσω από αφρόλουτρο και αποσμητικό (δικό σας) τι πείρατε? Εγω δεν θα πάρω αυτά που χρησιμοποιώ συνήθως και ψάχνω κάποια που δεν έχουν άρωμα για να μην μπερδεύεται με τις μυρωδιές το μωρό...


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!

Τι μου κανετε;;

Λοιπον πηγαμε εχθες ντοκ!! Η μπεμπα ακομα ειναι ψηλα! Κολπικα δεν με ειδε!!

Ειμαστε περιπου 3600-3700 με αποκλιση 100-200γρ!

Την δευτερα θα μας δει παλι και αν εχουμε καμια εξελιξη μαλλον λεμε για Τριτη να μπουμε για προκληση! Θα περιμενουμε 5-6 ωρες και αν δεν θα παμε για καιςαρικη!!!

Για να δουμε!!

Εχω λιγακι αγχωθει να σας πω την αληθεια.. Αλλα καλυτερα να πει λιγακι προγραμματισμενα!!

Δευτερα θα ξερουμε σιγουρα!!

Μπορει βεβαια εως τοτε να ξεκινησει και ο τοκετος απο μονος του!

Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι την επομενη εβδομαδα θα δουμε τη φατσουλα της!!!

Κατερινακι τα νεακια σου!!!

Πηγα και πηρε τον ασκο συλλογης... Οντως πολλες υπογραφες..

Σας φιλω ολες!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...