Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλα εκανες Χαρμα γιατι χρειαζονται και τα 2! συν το βιβλιαριο ασθενειας μας και ταυτοτητες και των 2....

και εγω οτι εβαλε η Χαρμα εβαλα συν 1 ρομπα, μερικα φανελάκια τιραντακι, σερβιετες λοχειας και υγειας, λιμες!!! νομιζω ειναι ειναι sos αυτο γιατι τα χερια μας πρεπει να ειναι πολυ απαλα χωρις παρανυχιδες και τραχια νυχια! πετσετες μπανιου 2 και 2 προσωπου, εβαλα και 3 τετραγωνες μικρες δεν ξερω ακομα γιατι...

σαγιοναρες για το μπανιο, παντοφλες, 1 αλλαξια ρουχα του αντρα μου, τον φακελο με τις εξετασεις μου και ενα φακελο με τις εξετασεις α,β και γ επιπεδου του μωρου..(μου ειπαν οτι μπορει να τα θελει η παιδιατρος)

Αυτα θυμαμαι οτι αλλο θυμηθω θα σου πω!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι είσαι Θεά!

Γέλασα αρκετά με την αλλαξιά του άντρα σου! Χιχιχιχιχιχχι! Καλό!

Έπεται η λίμα που δεν τη σκέφτηκα, το ομολογώ!

Εγώ η τρελή μαζί με όλα αυτά (εκτός από την αλλαξιά του άντρα μου και τις λαβέτες, ευχαριστώ Χαρμακι για την υπενθύμιση!!!) έβαλα καλυμμα τουαλέτας μιας χρήσης, κλινεξ μαντηλακια για τη λεκάνη και μαντηλακια-απολυμαντικά χεριών για τους επισκέπτες.

Επίσης, αμυγδαλέλαιο για μασάζ στο στήθος αν πετρώσει! και 4 πετσετάκια κουζίνας (πλυμενα με παιδικό σαπούνι δυακις) για κομπρέσες στο στήθος αν χρειαστεί, και φυσικά σακούλα για άπλυτα!

Ρε σεις κορίτσια λέτε να χρειάζονται τα εσώρουχα μιας χρήσης;;; Το σκέφτηκα αλλα δεν πήρα..


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε απο το γιατρο πριν λιγο. Απο συσοασεις παμε καλα λιγες μικρούλες μονο αλλα δεν μας νοιάζει πλέον αυτο... ειδαμε οτι το μωρο δεν περνει το βαρος που θα επρεπε, ειδικά αυτη τη βδομαδα δεν πειρε σχεδον καθολου κ ειναι πολυ μικρουλα για 37 εβδομαδων... την παρασκευη θα παμε για επαναληπτικο ντοπλερ να δουμε αν υπαρχει κάποιο πρόβλημα. Αν δουνε οτι ζορίζεται θα πρεπει να την βγαλουμε με προκληση νωριτερα


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελάκι μου, να σκέφτεσαι θετικά καλό μου, μηχανήματα είναι κι αυτά, μπορεί να κάνουν λάθος, πιο πολύ προσεγγιστικά είναι. Μακάρι την Παρασκευή να έχετε καλά αποτελέσματα. Δευτέρα δεν έρχεται κι ο μπαμπάς σας;; Εε μετά ποιος σας πιάνει γλυκιά μου, εε;

Φιλάκι στη ζουζούνα σου!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εντελακι δεν ανησυχώ μεχρι να δείξει κατι ανησυχητικό το ντοπλερ... εξαλου εχουμε ιστορικο στην οικογενεια με μικρα μωρακια (εγω πχ γεννηθηκα 2200 κ ημουν υγειεστατη) κ ο αντρας μ κ αυτος μικρουλης οποτε λογικο να παρει απο τη μαμα κ το μπαμπα! Αρκει απλα να ειναι ενα μικρο μωρο κ να μην υπαρχει κάποιο πιο σοβαρο θεμα. Θα περιμένω το ντοπλερ μεχρι τοτε απλα θα σκευτομαι οτι ειναι κληρονομικο!

Ναι δευτερα έρχεται! Επιτέλους μας ελειψε πολυ!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελακι στανταρ ειναι απλα εξαιτιας της κληρονομικοτητας! Και φυσικα ειναι υγιεστατα τα μικρα μωρα λενε μαλιστα οτι εχουν καλυτερη αναπτυξη... οσο για τη συγκριση με την προηγουμενη φορα δεν μου λεει κατι καθως ενα χιλιοστο να ξεφυγει το χερι του γιατρου εκει που σταματαει η μετρηση βγαινει αλλο αποτελεσμα! Ετυχε στην ιδια εβδομαδα να κανω 2 υπερηχους και μου εβγαλαν τοτε το μωρο ο ενας 1600γρ και ο αλλος 2050γρ! Ε φυσικα ο ενας δεν ισχυε!!

Και στην Αντωνια ειχε 400γρ αποκληση! Αρα μην τα πολυλαμβανουμε υποψιν καλυτερα!

Οπως ειπες οτι δειξει το ντοπλερ!

Εντελακι ωραια ιδεα το καλυμα τουαλετας! Δεν ξερω βαβαια αν βρω αλλα εχω βαλει στην βαλιτσα απολυμαντικα μαντηλακια και μαλλον αυτα θα χρησιμοποιω παντου!

Οσο για την αλλαξια... ναι ασε πρεπει να σκεφτω και αυτο καθως το σπιτι δεν ειναι διπλα και αν ιδρωσει η λερωθει τρελαινεται!!!

Πολυ ωραια ιδεα αυτη με τις κομπρεσες - να τι θα κανω με τα τετραγωνα πετσετακια που ειπα οτι δεν ξερω γιατι τα εβαλα:idea: !

Σακουλες για απλυτα πηρα και πηρα και ξεχωριστα για τα απλυτα του μωρου!

Εσωρουχα μιας χρησης λογικα οσες γεννησουμε με καισαρικη δεν θα χρειαστουμε αλλα εγω νιωθω ασφαλης να ξερω οτι οταν πηγαινοερχομαι στους διαδρομους της κλινικης δεν θα περασει τιποτα!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι κατερινακι τ παμπερς σε καισαρικη??? Εμενα μου φαινεται πρακτικο...πες μου πριν παω ν παρω..

Αντωνια μου δεν γινεσαι καλυτερη μαμα αν θηλασεις τ μωρο.θ κανεις οτι μπορεις αλλα αν δεν τα καταφερεις οκ...δεν εγινε τπττ..εσυ κοιτα ψυχολογικα ν εισαι καλα

Τα δικα μας...η μπουμπου εφτασ το 3κιλο...αλλα ακομα εγκαρσια...εχει ακομα λεει ο ντοκ αλλα εγω δεν το πιστευω..βολευτηκε εκει ειναι κ μεγαλουτσικη οποτε αραξε...αν δεν γυρισει στις 39 βδομαδες θ μιλησουμε γ ραντεβου καισαρική ς...αν σε περίπτωση σπασουν νερα η ξεκινησουν πονοι πρεπει σφαιρα ν παω κλινικη γ ν μην εχουμε επιπλοκές μ μωρο...οποτε κι εγω βουδας..δεν κουνιεμαι μεχρι ν περασει καιροςςςς..κι αν γυρισει κανω παρτυ..αν οχι θ κανω κτ μετα απο φτ....χαλαλι τηςςς

Link to comment
Share on other sites

Φαρμασυ μου ειπαν οτι οταν γεννας με καισαρικη εχεις λιγοτερο αιμα μετα και γι'αυτο προτεινουν τα εσωρ. μιας χρησης σε οσες γεννανε φυσιολογικα πιο πολυ.. αλλα και μενα μια χαρα πρακτικοτατο μου φαινεται σε καθε περιπτωση! Αλλωστε ακομα και στην περιοδο λερωνομαστε καμια φορα φαντασου με τη λοχεια!!

Εγκαρσια βολευτηκε η μπουμπου σου ε! Δεν πειραζει τοσο στριμωχτα που ειναι ας κατσουν οπου βολευονται!!

Εγω δεν μπορω να κοιμηθω πια... πνιγομαι.. μολις ξαπλωσω μου κοβεται η αναπνοη και νομιζω οτι πνιγομαι... κοιμαμαι πλεον σχεδον καθιστη... ειναι μαρτυριο πλεον δεν θελω να βραδιασει...

Αφου σκεφτομαι οτι εχω μια βδομαδα ακομα και μου φαινονται βουνο 7 τετοια βραδυα ακομα....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερινακι μια απο τα ιδια!! Απλα εγω εχω συνηθως καουρες!!

Και εκει που τα καταφερνω να κοιμηθβ ξυπναω για wc!!

Λιγο εμεινε καλο μου! Yπομονη!!

Κατερινακι να σε ρωτησω.. Τελικα θα κανετε δωρεα τα βλαστοκυτταρα;

Προσπαθω εχει μια εβδομαδα να τους παρω τηλ και δεν πιανω γραμμη!

Φαρμαση βολευτηκα το κοριτσακι σου!! Εχετε χρονο και θε γυρισει!! Θα σου κανει το χατηρι!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Ο ύπνος είναι ένα θέμα κοριτσάκια. Εμένα μου φαίνεται δύσκολο με τόσα μαξιλάρια να ξαπλώσω. Εκεί ζορίζομαι. Αν ξαπλώσω μετά κάνω μανουβρίτσες και κοιμάμαι. Αλλά αν ο μπέμπης πάρει κανένα κιλό ακόμη ώσπου να βγει και πάει η κοιλιά μας απέναντυ... δε θέλω να το σκέφτομαι!

Φαρμακάκι στις δευτερότοκες γυρνάνε τα παιδάκια λέει πιο εύκολα, ξέρει η μήτρα τι να κάνει, είναι πιο ευρύχωρη πια. Είναι η μπουμπού σου κυρία, βολεύτηκε η μικρούλας μας, της αρέσει. Αλλά μπορεί και να τουμπάρει να χαρεί η μαμά!

Χαρμούλα έχουμε ντοκ σήμερα;; Άντε καλά μαντάτα να μας πεις.. Τι κάνει η μικρή;; Τώρα που μεγάλωσε κουνιέται ή είναι πιο ηρεμούλα;

Κατερίνα εσύ που θα πας με καισαρική κι όσες πάτε γενικά... Εκτός από τα μιας χρήσης εσώρουχα, τι άλλα πήρατε; Εγώ προμηθεύτηκα κάποια σφιχτούλικα ελαστικά, αλλά μεγάλο νούμερο (L ενώ στα κανονικά φοράω S) αλλά πιάνουν πολύ ψηλά, ειδικά για τις πρώτες μέρες. Η τομή οφείλει να είναι χαμηλά. Τι να πω, έχω προβληματιστεί και με αυτό το θέμα. Δεν ξέρω και πόσο θα πέσει η κοιλιά μετά.

Τα φιλιά μου σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλίτσες!!! Τι κάνετε?

Εμείς ετοιμάζουμε την βαλίτσα μας...και έχουμε πολλά να βάλουμε μιας και θα γεννήσουμε σε Δημόσιο...

Πως πάτε εσείς που είστε στο μήνα σας? Εγω την επόμενη Τρίτη μπαίνω και μου φαίνεται τόοοοοσο παράξενο...Από άγχος δεν έχω καθόλου το μόνο που με νοιάζει είναι να ετοιμάσω τη βαλίτσα μου γιατί μου λείπουν ακόμη κάτι πραγματάκια...

Εσείς για πείτε νεάκια...


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!! Τι κανετε σημερα!!!

Νικολ μολις ετοιμασεις τη βαλιτσα θα σου φυγει τ αγχος!!!

Χαρμακι ναι θα τα δωσουμε δωρεα ασε ειδα και επαθα να πιασω γραμμη τελικα τα καταφερα πανω που ειχα αρχισει να απογοητευομαι!! Ηταν Παρασκευη και Δευτερα ηρθε το δεμα σπιτι... εχει μεσα οτι χρειαζεται για τη συλλογη του πλακουντα, εχει φυαλακια για συλλογη δικου μας αιματος και εχει και χαρτια που πρεπει να διαβασουμε και να υπογραψουμε οπου συμφωνουμε....

Γενικα ειναι πααρα πολυ αυστηροι, δυσκολα περνανε απο εγκριση τα βλαστοκυτταρα εκει το 51% απορριπτεται, και πρεπει να υπογραψω και γι'αυτο οτι συμφωνω δηλαδη με την καταστροφη τους ή να γινουν μελετες πανω σε αυτα..

Επισης μετα απο 6 μηνες επικοινωνουν με την παιδιατρο για να ειναι σιγουροι οτι το παιδι ειναι καλα.. πριν αυτο δεν τα χρησιμοποιουν... Γενικα πολυ αυστηρα (βεβαια αυτο ειναι καλο!)

Εντελακι εκτος τα μιας χρησης πηρα αυτα τα μεγαλα που φτανουν ψηλα και πηρα και αυτα που ειναι χωρις ραφες (τα οποια χρησιμοποιω γενικα) της ιντιμισιμι και θα δω τι θα με βολεψει!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Τι μου κανετε κοριτσακια μου σημερα!!;;

Εδω εχει δροσισει λιγακι!! Μας εριξε και μια βροχουλα και ο καιρος μας αρχιζει να μυριζει ελαφρα φθινοπωρινος!!!

Εντελακι μου σημερα εχουμε ντοκ!!! Για να δουμε αν κατεβηκε και αλλο η αμαζονα μου!!

Φανταζομαι οτι θα εχουμε παλι κολπικη εξεταση... αχχ..

Η μικρη μου κλωτσαει και κουνιεται αλλα οχι οπως πριν.. περισσοτερο την νιωθω οταν τεντωνεται και οταν αλλαζει πλευρο!!

Τι κανει ο κολυμβητης μας?

Κατερινακι καταφερα και μιλησα μαζι τους πριν απο λιγο!! Μου εδωσαν το τηλεφωνο του παραρτηματος στο Ηρακλειο! 1:30 θα επικοινωνησω μαζι τους!

Νικολακι μου με το καλο να μπειτε στον μηνα σας!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...