Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσια χθες είχαμε δύσκολη νύχτα ο μικρός ειχε εκνευρισμό..

Χεστηκε κ 3 φορές τον εκανα πρώτη φορά μπάνιο μονη μου και μου έφυγε η φοβία πως θα τον πιάσω και δεν θα μου πέσει.. :P

Το μόνο μας πρόβλημα ειναι με το θηλασμο γιατί δεν εχω γαλα μαλλον, με το θηλαστρο βγάζω 30 ml και απο τα δυο στήθη. Το παλεύω αλλα δεν βλέπω αποτέλεσμα..

Αυτά τα νεακια μας. Η επόμενη να ερθει γιατί κουραστηκαμε χωρίς παρέα.. :)

Γεια σου Αντωνακι μου!! Βαζε τον μπεμπη συνεχεια στο στηθος και θα αυξηθει η παραγωγη!!! Ειναι θεμα προσφορας-ζητησης!!! Θα τα καταφερετε!!

Εχω διαβασει οτι καλυτερα να μην βαζουμε θηλαστρο τις πρωτες 40 αλλα το μωρο συνεχεια!!!

Μπραβο σας με το μπανακι!!

Υπομονη και θα ερθει το επομενο μπεμπακι!!!

Για να δουμε ποια θα ειναι!!!

Εμεις εχουμε γιατρο παλι αυριο.. ειμαστε με διαστολη 1 και βλεπουμε!!!

Γιατι δεν εμεινες ευχαριστημενη απο το ρεα?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια και μπεμπάκια!

Αντωνάκι μια χαρά με το μπανάκι του μικρού!

Μια χαρά θα τα πάτε και με το γαλατάκι. Προσπάθησε όσο μπορείς να τον βάζεις να θηλάζει και μην παρασύρεσαι από το θήλαστρο μανουλίτσα μας! Να μου πεις τι σου λέμε κι εμείς τώρα οι έμπειρες;;;

Κουράγιο δίνουμε σε όλες μας!

Φιλάκι στον κωλοτουμπίτσα σου!

Χαρμάκι, Αγγελάκι περιμένουμε νεάκια από ντοκ!

Φιλένια συνέχισε χαλαρα κοριτσάκι! :)

Ριάκι άρχισες μήπως να ξεκουράζεσαι καθόλου;;

Φιλάκια σε όλες :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια θα συμφωνησω με τα κοριτσια... ειναι θεμα προσφοράς κ ζητησης... παντος καλυτερα να απευθυνθεις σε κάποιον ειδικο για τον θηλασμο να σε καθοδηγήσει καλυτερα... ολες ημαστε φτιαγμενες για να θηλασουμε, απλα μερικες γυναικες χρειάζονται πιο πολυ βοήθεια. Προσπαθησε κ θα τα καταφερεις! Αν παλι κ με βοηθεια δν τα καταφερεις μην στεναχωριεσαι, το αντρακι σου θα σε αγαπαει όπως κ να χει!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντωνια φανταζομαι πως θα ειναι δυσκολα με το θηλασμο.. εχω ακουσει πολλες ιστοριες και σε ολες το ξεκινημα ηταν πολυ δυσκολο... Μετα ομως πηγαν πολυ καλα.. Το θεμα ειναι να μην σε παρει απο κατω και να το δεις καπως χαλαρα...

Αφου λογω βαρους το μωρακι πρεπει να πινει και ξενο αυτο τουλαχιστον δες το σαν μια ευκαιρια να του δινεις χωρις αγχος οτι εχεις! Που σιγουρα ειναι πιο πολυ γιατι το θηλαστρο τραβαει οτι εχει το στηθος ενω το μωρο με τις θηλαστικες κινησεις τραβαει απο την παραγωγη... (σου λεω τωρα οτι ξερω απο τις φιλες μου κ οτι εχω διαβασει...)

Παντως μια φιλη μ απογοητευτηκε πολυ και την 13η μερα σταματησε το θηλασμο και το μετανιωσε μετα αλλα ειχε ηδη παρει χαπια.. οποτε δωσε χρονο και εσυ και βλεπεις!

Μην λες παντως "πρεπει να θηλασω" γιατι θα πιεστεις! Δες το χαλαρα κ με υπομονη!

Ουφ πολλα ειπα παλι! Να δω οταν εγω ζοριζομαι αν θα τα θυμαμαι αυτα που σου λεω!!!!!:P


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα και με τις θηλές, ειναι είσεχουσες και δεν μπορεί να τραβήξει..

Δεν νομίζω να τα καταφέρω να θηλασω δυστυχώς..

Προσαθησε οσο μπορεις καλο μου!! Δοκιμασε και ψευδοθηλες!!

Αν δεν τα καταφερετε δεν πειραζει!!!

Σημασια εχει η προσπαθεια!!!

Δεν χρειαζεται να στεναχωριεσαι για αυτο!!!

Εισαι η καλη του μανουλα οπως και να εχει!!!

Καλυτερα να εισαι ηρεμη και να δωσεις μπουκαλι παρα να εχεις αγχος και στεναχωρια!!!

Φιλησε πατουσακια!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

charmaki , ο μεγαλος ενθουσιασμενος με το σχολειο.... θα φανει στη συνεχεια βεβαια που θα αυξηθουν οι απαιτησεις απο τη δασκαλα μας! Εντελακι δεν ξεκουραστηκα καθολου!!! Παρολο που εχω κ βοηθεια στις οικιακες εργασίες εγω λιωμα ειμαιιιι... Σημερα εφτιαξα ντουλαπες!

Αντωνία μου γλυκεια υπομονη, ξερω οτι ανησυχεις πολυ λογω βαρους του μικρου κ θες να ξερεις ποσο ακριβως γαλα πινει... εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια ....το θηλαστρο το οικιακο δεν βγαζει οσο γαλα ρουφαει το μωρο! Καμια σχεση δεν εχει... τουλαχιστον αν νοικιαζες ενα νοσοκομειακο θηλαστρο... επισης κανε ερωτημα στην Αγλαια να σε κατατοπισει καλυτερα , γιατι αλλο να μιλαμε για ενα μωρο 3200 και αλλο 2200... σε φιλω!

καλο μεσημερι κοιλιτσες!!!!

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

antoniatr............ 11/09/14,στις 11:05, με κ.τ, 2600γρ......Ρέα

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14........Μητέρα

Sιrena.................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14

Lialiaki..................29/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

charmaki , ο μεγαλος ενθουσιασμενος με το σχολειο.... θα φανει στη συνεχεια βεβαια που θα αυξηθουν οι απαιτησεις απο τη δασκαλα μας! Εντελακι δεν ξεκουραστηκα καθολου!!! Παρολο που εχω κ βοηθεια στις οικιακες εργασίες εγω λιωμα ειμαιιιι... Σημερα εφτιαξα ντουλαπες!

Αντωνία μου γλυκεια υπομονη, ξερω οτι ανησυχεις πολυ λογω βαρους του μικρου κ θες να ξερεις ποσο ακριβως γαλα πινει... εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια ....το θηλαστρο το οικιακο δεν βγαζει οσο γαλα ρουφαει το μωρο! Καμια σχεση δεν εχει... τουλαχιστον αν νοικιαζες ενα νοσοκομειακο θηλαστρο... επισης κανε ερωτημα στην Αγλαια να σε κατατοπισει καλυτερα , γιατι αλλο να μιλαμε για ενα μωρο 3200 και αλλο 2200... σε φιλω!

καλο μεσημερι κοιλιτσες!!!!

Μπραβο Ριακι!! Ολα θα πανε καλα!!! Μαθε τον να διαβαζει μονος του απο τωρα και εσυ να τον βοηθας μονο οταν εχει αποριες!!!

Θα τα πατε σουπερ ειμαι σιγουρη!!

Καλο μεσημερι κοριτσι!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε κάθε γεύμα τον βάζω στο στήθος όσο φάει δεν ξερω όμως ποσότητα και δεν μπορώ να πω οτι θηλαζω αποκλειστικά. Βγάζω και με το θηλαστρο για να τρωει και απο μένα ποσότητα και πάμε ετσι. Να παει τουλάχιστον 3 κιλά και μετα κοιτάμε να κάνουμε αποκλειστικό. Ήθελα τόσο πολυ να θηλασω και μαλλον μου βγήκε μπούμερανγκ.

Πάντως ειναι δύσκολο το εγχείρημα ειδικα για μένα, 3 μερες το στήθος ειχε γίνει πέτρα και απο χθες ειμαι καλα. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ απο το πέτρωμα..

Θα δείτε κ μόνες σας όταν γεννήσετε με το καλο οτι δεν ειναι ολα σαν αυτά που διαβάζουμε..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε γεύμα τον βάζω στο στήθος όσο φάει δεν ξερω όμως ποσότητα και δεν μπορώ να πω οτι θηλαζω αποκλειστικά. Βγάζω και με το θηλαστρο για να τρωει και απο μένα ποσότητα και πάμε ετσι. Να παει τουλάχιστον 3 κιλά και μετα κοιτάμε να κάνουμε αποκλειστικό. Ήθελα τόσο πολυ να θηλασω και μαλλον μου βγήκε μπούμερανγκ.

Πάντως ειναι δύσκολο το εγχείρημα ειδικα για μένα, 3 μερες το στήθος ειχε γίνει πέτρα και απο χθες ειμαι καλα. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ απο το πέτρωμα..

Θα δείτε κ μόνες σας όταν γεννήσετε με το καλο οτι δεν ειναι ολα σαν αυτά που διαβάζουμε..

Καλα αυτο εννοειται!! Η θεωρία απο την πραξη απεχουν αρκετα!!!

Εσυ να κανεις αυτο που νιωθεις για να εισαι πρωτα εσυ καλα!!

Τα υπολοιπα θα ερυουν απο μονα τους!!!

Εβαλες κομπρεσσες στο στηθος?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα δείτε κ μόνες σας όταν γεννήσετε με το καλο οτι δεν ειναι ολα σαν αυτά που διαβάζουμε..

Πωπω Αντωνια και εγω αυτο ακριβως φοβαμαι..... οτι αποκλειεται να ειναι οπως τα διαβαζουμε....

Για μενα παντως σε πρωτη φαση θα ηταν καθυσηχαστικο που πινει ξενο απο την αποψη οτι δεν θα αγχωνομουν τοσο αν του φτανει το δικο μου... γιατι δεν θελω με τιποτα να αγχωθω η να δω τον θηλασμο σαν αγκαρια η κατι που πρεπει συνεχεια να δουλεψω πανω σ'αυτο... γιατι ξερω οτι αν φτασω εκει δεν θα ειμαι καλα αρα ολα θα παρουν την κατιουσα...

Εσενα τι σε αγχωνει? Εννοω οτι αφου πινει ξενο και πινει οσο πινει και απο σενα γιατι εχεις απογοητευτει? Επειδη θα 'θελες αποκλειστικο ή γενικα η διαδικασια ειναι καπως?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσιααα!!!Τι κανετε;;;Αντωνια μου τι ωραια που εχεις το νινακι σου αγκαλιτσα..μπραβο σου που δεν τα παρατας ευκολα με τον θηλασμο!!!Κοριτσια πειτε μου τι χρειαζετε η βαλιτσα της κλινικης;;Για το μωρο δεν θελουν τιποτα ιδιαιτερο μονο ενα φορμακι οταν θα βγουμε!!Εχω να παω καιρο στην κλινικη κ δεν ρωτησα να πω την αληθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσιααα!!!Τι κανετε;;;Αντωνια μου τι ωραια που εχεις το νινακι σου αγκαλιτσα..μπραβο σου που δεν τα παρατας ευκολα με τον θηλασμο!!!Κοριτσια πειτε μου τι χρειαζετε η βαλιτσα της κλινικης;;Για το μωρο δεν θελουν τιποτα ιδιαιτερο μονο ενα φορμακι οταν θα βγουμε!!Εχω να παω καιρο στην κλινικη κ δεν ρωτησα να πω την αληθεια!!

Γεια σου κοριτσι!!!

Λοιπον εγω στη βαλιτσα εβαλα:

2 νυχτικα

2 ζευγαρια πυτζαμες

5-6 εσωρουχα

εσωρουχα μιας χρησης

2 σουτιεν θηλασμου

2 φορμακια εξοδου του μωρου

2 ζιπουνακια

αφρολουτρο-σαμπουαν

οδοντοβουρτσα-οδοντοπαστα

καλλυντικα

επιθεματα στηθους

κρεμα λανολινης

μαντηλακια για το προσωπο

μωρομαντηλα

5 λαβετες για τις γουλιες

1 πανα αγκαλιας

φωτογραφικη μηχανη και φορτιστη

νομιζω αυτα... δεν θυμαμαι κατι αλλο τωρα.. αν ειναι θα στο γραψω σε λιγακι..

Εμεις γενναμε ομως σε ιδιωτικο.. στο δημοσιο θελεις πολυ περισσοτερα...


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...