Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Stelloufti είπε:

      Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ, σας διαβάζω και μαθαίνω από τις εμπειρίες σας και σας ευχαριστώ πολύ για αυτό.

      Είμαι 41 χρονών και έχουμε κάνει δύο σπερματεγχύσεις και δύο εξωσωματικές. Από την πρώτη ωοληψία πήραμε 11 ωάρια, από τα οποία δεν προέκυψε κανένα έμβρυο (!) Από την δεύτερη ωοληψία, με την ίδια γιατρό αλλά με άλλο σχήμα αυτή τη φορά, πήραμε 6 ωάρια και 2 βλαστοκύστες, οι οποίες εμφυτεύτηκαν μαζί χωρίς δυστυχώς να μείνω έγκυος. Εμένα εν τω μεταξύ κατά τη διάρκεια της δεύτερης προσπάθειας (ανάμεσα στην 2η ωοληψία και την εμβρυομεταφορά) μου εμφανίστηκε πολύποδας, ο οποίος κατά τη βιοψία έδειξε υπερπλασία (κατάσταση που αν δεν θεραπευτεί μπορεί να οδηγήσει σε κακοήθεια). Πήρα κάποιους μήνες utrogestan και, αφού θεραπεύτηκα, προχωρήσαμε στην εμβρυοματεφορά χωρίς αποτέλεσμα όπως είπα παραπάνω. Ένα χρόνο μετά την εμβρυομεταφορά, τσουπ πάρε και μερικά ιναδενώματα στο στήθος να έχεις (μικρά ευτυχώς, αλλά μέχρι να γίνει η μαγνητική και να δούμε ότι δεν είναι καρκίνος, τα χρειάστηκα). Δεν λέω απαραίτητα ότι αυτά τα προβλήματα υγείας προήλθαν από τις εξωσωματικές αλλά δεν μπορώ και να μην είμαι καχύποπτη. Οπότε λίγο αυτά τα προβλήματα υγείας, λίγο πλέον και η ηλικία σκέφτομαι σοβαρά την δωρεά ωαρίων, επειδή δεν θέλω να ξαναπάρω τα φάρμακα της εξωσωματικής. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

      - Έχετε να προτείνετε κάποιον/α γιατρό και κέντρο εξωσωματικής στη Θεσσαλονίκη για δωρεά ωαρίων;

      - Στη δωρεά ωαρίων χορηγούνται ορμόνες ή άλλα τέτοια φάρμακα; Θα ήθελα ιδανικά να μην πάρω τίποτα εξαιτίας των προβλημάτων υγείας που ανέφερα παραπάνω.

      Σας ευχαριστώ πολύ!

      Για τα φάρμακα  θα σου πω μόνο.. παίρνουμε ότι και σε οποιαδήποτε εμβρυομεταφορα..cyclacur  πριν και μετα..και προγεστερόνη  μετα.. σαλοσπιρ συνήθως προληπτικά..και αν έχεις κάποιο ιστορικό ότι άλλο σου πει ο γιατρός  σου..πχ κορτιζόνη,  αντιπηκτικες..Συνήθως  μετα την αυχενικη αν ειναι ολα καλά  τα κόβεις..

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Γεια σας και παλι γκερλς!!!

Ξυπνησαμε λιγακι αργουτσικα, σκουπισαμε και τωρα μαγειρευουμε!!!

Απο ψυχολογια ειμαστε μια χαρα αλλα με μια μικρη δοση αγχους!!

Κατα τα αλλα περιμενω το ραντεβου της Πεμπτης με τον ντοκ!!!

Εντελακι μου θα σου κανει την χαρη ο κολυμβητης και θα περιμενει τις ενισχυσεις ειμαι σιγουρη!! Ειναι καλο παιδι και ακουει τη μανουλα του!!!

Τα υπολοιπα κοριτσακια μας που ειναι??

Αντωνια σε περιμενουμεε!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εντελ τοτε εχεις λογικο λογο να θες να βγει 38 και 3!!

Χαρμακι και εγω με δουλειες ασχοληθηκα το πρωι αλλα χειμερινες!! Εκατσα και κατεβασα τα φθινοπωρινα - χειμωνιατικα ρουχα τα επλυνα παλι (γιατι λογω της εγκυμοσυνης φετος δεν εγινε σωστα η φυλαξη τους) και σημερα τα τακτοποιω ολα μαζι σε ενα μερος γιατι μετα που θα γεννησω θα μου φαινεται βουνο αυτη η δουλεια!!

Τα κουβερλι του κρεβατιου μας μου εμειναν και ξεμπερδεψα!!

Ασχετο... πως γινεται refresh στη σελιδα??


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εντελ τοτε εχεις λογικο λογο να θες να βγει 38 και 3!!

Χαρμακι και εγω με δουλειες ασχοληθηκα το πρωι αλλα χειμερινες!! Εκατσα και κατεβασα τα φθινοπωρινα - χειμωνιατικα ρουχα τα επλυνα παλι (γιατι λογω της εγκυμοσυνης φετος δεν εγινε σωστα η φυλαξη τους) και σημερα τα τακτοποιω ολα μαζι σε ενα μερος γιατι μετα που θα γεννησω θα μου φαινεται βουνο αυτη η δουλεια!!

Τα κουβερλι του κρεβατιου μας μου εμειναν και ξεμπερδεψα!!

Ασχετο... πως γινεται refresh στη σελιδα??

Κατερινακι μου μια χαρα σε βρισκω!!!

Εγω μαλλον θα τα αφησω για πιο μετα τα χειμερινα!! Μου φαινεται θα τα πλενω και θα ερχεται η πεθερα να σιδερωνει!! Δεν εχω το κουραγιο να το κανω τωρα!!

Refresh κανεις στο νετ με το F5!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χαρμάκι μας!

Μια χαρά σε ακούω, μπράβο κοριτσάκι μου!

Η μπεμπούλα σου τι κάνει;

Κατερινάκι μου αρέσει που θες σε δουλειά να βρίσκεσαι!

Εγώ ευτυχώς τα είχα πλύνει τα χειμερινά, αλλά τα έχω ακόμη στα πάνω ράφια. Ο μπαμπάς μας τα φτάνει, η μαμά μας φοράει ακόμη εγκυμοσύνης... οπότε...βολευόμαστε προς το παρόν.

Πάτησε F5 για refresh ή ένα βελάκι που κάνει 3/4 του κύκλου κάπου ψηλά δεξιά η αριστερά.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντελακι για πες το ονειρο!!! Ξεχασα να σε ρωτησω!!!!

Σε είδα που μας έλεγες πως έχεις αιματάκι και μετά γέννησες.

Δε θυμάμαι παραπάνω να σου πω.

Είναι αλήθεια όμως πως στη διάρκεια αυτή ονειρεύομαι συνέχεια θέματα που έχω συζητήσει μέσα στη μέρα.

Ο ύπνος μου είναι χάλια, όχι τόσο λόγω μπεμπούλη, αλλά οι γείτονές μας είναι νυχτοπούλια και κάπως ιδιαίτεροι και από τη στιγμή που δεν έχουμε καλή ηχομόνωση τους ακούω όλο το βράδυ, συνήθως 3-5. Μάλλον έχω γίνει ευαίσθητη όμως, παλιότερα δεν τους άκουγα τόσο συχνά.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου η μπεμπουλα τις πρωινες ωρες συνηθως ειναι φρονιμουλα!!! Απογευμα και κυριως το βραδυ κανει τα χορευτικα της!! Βεβαια αρχιζει και δεν την πολυχωραει!!

Ανυπομονω να κανει εμφανιση!!

Παντως απο τα λεγομενα το ντοκ θα τον ψηλοφαμε το μηνα!!!

Απ ντειτ τωρα την Πεμπτη!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!!

Χαρμα και εμενα απο το απογευμα και μετα ζωηρευει!! Τωρα που το ειδα το συνηδητοποιησα!!!

Εντελ μη νομιζεις οτι ψαχνομαι για δουλειες αλλα εχω τοσο χρονο τωρα που σκεφτομαι πως μετα δεν θα μπορω!! (βεβαια αντοχες δεν υπαρχουν γι'αυτο μια δουλεια που μου επερνε 3 ωρες πριν τωρα παιρνει 2 μερες!!!)


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Που να χωρέσει μωρέ η μικρούλα;;

Εδώ δε χωράμε εμείς και είμαστε 1 κιλό λιγότερο. Παλεύουμε εκεί να τεντωθούμε λίγο, μάλλον τζίφος όμως.

Κι εμείς το απόγευμα αρχίζουμε το σόου. Το πρωί είμαστε καλά παιδάκια.

Κατερίνα απορώ με το κουράγιο σου. Καλά από σβελτάδα είμαστε όλες, άσε....


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια βγήκαμε χθες!!

Ο μικρός μας ειναι πανέμορφος και μοιάζει τόσο στο μπαμπά..

Είμαστε μικρούλιδες σήμερα είμαστε 2270 αλλά πίνουμε γαλατακι της μαμάς και συμπλήρωμα για να γίνουμε μεγάλα αγόρια!!

Ειλικρινά δεν περίμενα οτι θα τον αγαπήσω τόσο πολυ αλλά νιώθω οτι δεν μπορώ να ζήσω μακρυά του ουτε λεπτό. Εχω να κοιμηθώ μια βδομαδα αλλά δεν με νοιάζει καθόλου!!

Ρωτήστε οτι θέλετε να σας πω γιατί όλο μου το μυαλό ειναι γεμάτο απο τον άντρα της ζωής μου!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο Αντωνάκι μου!

Χίλια μπράβο!

Θα γίνετε μεγάλα παιδάκια, μην ανησυχείς καθόλου!

Είμαι σίγουρη ότι ζεις τον απόλυτο έρωτα με το μικρό :)

Και πάλι να σου ζήσει και να είναι γερό και ευτυχισμένο ολη του τη ζωή!

Είστε εντάξει στο σπίτι;; Η τομούλα σε πονά;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια βγήκαμε χθες!!

Ο μικρός μας ειναι πανέμορφος και μοιάζει τόσο στο μπαμπά..

Είμαστε μικρούλιδες σήμερα είμαστε 2270 αλλά πίνουμε γαλατακι της μαμάς και συμπλήρωμα για να γίνουμε μεγάλα αγόρια!!

Ειλικρινά δεν περίμενα οτι θα τον αγαπήσω τόσο πολυ αλλά νιώθω οτι δεν μπορώ να ζήσω μακρυά του ουτε λεπτό. Εχω να κοιμηθώ μια βδομαδα αλλά δεν με νοιάζει καθόλου!!

Ρωτήστε οτι θέλετε να σας πω γιατί όλο μου το μυαλό ειναι γεμάτο απο τον άντρα της ζωής μου!!

Αντωνακι μου!!! Τι ωραια τα νεακια σας!!!

Θελουμε την ιστορια τοκετου!!! Τα συναισθηματα της πρωτης αγκαλιας!!!

Ειναι φρονιμουλης?


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χαίρομαι που είστε όλες καλά. Edel εύχομαι να μη βιαστει ο μικρός σου. Χάρμα μην αγχώνεσαι θα το καταλάβεις όταν πλησιάσει η στιγμή. Σήμερα ξεθαρεψα και εγώ και έκανα κάποιες δουλιτσες. Με πολύ αργούς ρυθμούς βέβαια. Στην πρώτη εγκυμοσύνη αργεί πιο πολύ το παιδί να πάρει θέση και να εμπεδωθει. Εμένα στην πρώτη τελευταία στιγμή εμπεδωθηκε. Αντωνια καλώς ήρθες σπίτι σου και καλή ανατροφή.


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χαίρομαι που είστε όλες καλά. Edel εύχομαι να μη βιαστει ο μικρός σου. Χάρμα μην αγχώνεσαι θα το καταλάβεις όταν πλησιάσει η στιγμή. Σήμερα ξεθαρεψα και εγώ και έκανα κάποιες δουλιτσες. Με πολύ αργούς ρυθμούς βέβαια. Στην πρώτη εγκυμοσύνη αργεί πιο πολύ το παιδί να πάρει θέση και να εμπεδωθει. Εμένα στην πρώτη τελευταία στιγμή εμπεδωθηκε. Αντωνια καλώς ήρθες σπίτι σου και καλή ανατροφή.

Θα το καταλαβω εβρι μου εε??? Για να δουμε πως θα κυλησουν οι επομενες μερες!!! Την Πεμπτη θα εχουμε εικονα παλι!!!

Ανυπομονω να ερθει αυτη η στιγμη!!

Μετα το σκ παντως... δεν το βλεπω πιο νωρις!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια!!! Τι ωραια που γυρισατε σπιτι!!!!

Ειναι ευκολο να τον φροντιζεις με την καισαρικη η χρειαζεσαι βοηθεια? (το 'χω ενα αγχος!)

Πες μας και την ιστορια σου να αρχισουμε να ανυπομονουμε κι αλλο!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...