Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημερα κοιλιτσες ομορφες!!!

Πως μου ειστε σημερα;

Εμεις ειμαστε καλυτερα απο θεμα αγχους!! Σταματησε το λιγο αιματακι και ελπιζω να μην δουμε αλλο!!

Κατα τα αλλα ξυπνησαμε με τον μπαμπα μας για πρωινο και μαλλον θα παμε παλι για νανακια!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χθες έκλεισα ραντεβού για να μιλήσω με γιατρό στο νοσοκομείο,ωςτε να καθορίσουμε ημερομηνία για την καισαρική ή φυσιολογικό τοκετό....σε 1.5 βδομαδούλες,θα ξέρουμε κι εμεις ποτε και πως θα ερθει η μικρούλα μας...

Edel μου εσυ πότε εχεις ραντεβού;;;

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγες μερούλες που είδαμε το κοριτσάκι μας δεν είχε εμπεδωθεί...απο προχθές όμως ,τη νιώθω κι εγω διαφορετικά...εκεί που ένιωθα τα ποδαράκια της δεξιά ...,τωρα τα νιώθω αριςτερά...Άσε που μου πατάει κι εμένα τη κύστη κι οταν είναι γεμάτη,νιώθω πως με δια περνάει ηλεκτρικό ρεύμα...Όσο για την κοιλιά και τα σχήματα....ουυυυυυυυυυυ εχουμε διάφορα...!!!

πότε μας κάνει την κοιλιά ορθογώνια ,ποτε στρογγυλή,ποτε να φουσκώνει μόνο απο τη μια πλευρά...αλλά το πιο αστείο ειναι οταν τουρλώνεται στο κέντρο και μου κανει την κοιλιά σαν αχλάδι!!!

κορίτσια,την εξέταση με το χερι μου την έκανε κι εμένα,παρόλο που δεν εχω μπει ακόμη στον μήνα μου ...( μάλλον λόγω των συσπάσεων που έδειξε το καρδιοτοκογράφημα...) κι ευτυχώς δεν είδα αίμα γιατί δεν με είχε ενημερώσει για κατι τέτοιο και θα τρελαινόμουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χθες έκλεισα ραντεβού για να μιλήσω με γιατρό στο νοσοκομείο,ωςτε να καθορίσουμε ημερομηνία για την καισαρική ή φυσιολογικό τοκετό....σε 1.5 βδομαδούλες,θα ξέρουμε κι εμεις ποτε και πως θα ερθει η μικρούλα μας...

Edel μου εσυ πότε εχεις ραντεβού;;;

Καλημέρα Λιάκι!

Εμείς έχουμε ραντεβού την άλλη εβδομάδα για να κλείσουμε την ημερομηνία που θα κάνουμε καισαρική.

Μου πατά κι εμένα την κύστη πολλές φορές ο μικρούλης, αλλά δεν είναι συνεχές και δεν πιστεύω να έχει εμπεδωθεί από τώρα. Είναι παρα πολύ νωρίς - λεω εγώ τώρα.

Αυτο που κάνει τα δικά του και ξεφουσκώνει στο κέντρο η κοιλίτσα το κάνει κι ο δικός μας και χθες σηκώθηκα και τον πείραζα για να κουνηθεί, χεχε. Γενικώς είναι τζεντλεμαν, είναι απαλούλης και καλός. Αλλά προς το απόγευμα αρχίζει να πιάνεται και να τεντώνεται, οπότε λίγο με πονάει. Ευτυχώς το απόγευμα έρχεται ο μπαμπάς μας και τον ηρεμεί.

Τα φιλιά μας στη μπέμπα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Λιάκι!

Εμείς έχουμε ραντεβού την άλλη εβδομάδα για να κλείσουμε την ημερομηνία που θα κάνουμε καισαρική.

Μου πατά κι εμένα την κύστη πολλές φορές ο μικρούλης, αλλά δεν είναι συνεχές και δεν πιστεύω να έχει εμπεδωθεί από τώρα. Είναι παρα πολύ νωρίς - λεω εγώ τώρα.

Αυτο που κάνει τα δικά του και ξεφουσκώνει στο κέντρο η κοιλίτσα το κάνει κι ο δικός μας και χθες σηκώθηκα και τον πείραζα για να κουνηθεί, χεχε. Γενικώς είναι τζεντλεμαν, είναι απαλούλης και καλός. Αλλά προς το απόγευμα αρχίζει να πιάνεται και να τεντώνεται, οπότε λίγο με πονάει. Ευτυχώς το απόγευμα έρχεται ο μπαμπάς μας και τον ηρεμεί.

Τα φιλιά μας στη μπέμπα!

πιστεύεις πως είναι νωρίς για να εμπεδωθεί; εμένα μου είπε ο γιατρος μου εδω,οτι σύνήθως σε πρωτότοκες,αν δεν πάρει θέση εώς την 34 εβδομαδα,μετά είναι δύσκολο να γυρίσει...

Τι να πω;;; θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα !!!

Τι κανετε!!! Πως ειναι τα νινακια σημερα??

Εμενα ειναι σχετικα ησυχος σημερα.... ακομα τηρει το προγραμμα που εχει απο τον 6ο... 2μερες πολυ ζωηρος 2 μερες ησυχος... ξερω δηλ οτι αφου χθες κ σημερα ηταν ησυχος αυριο θα ειναι ζωηρος... Τι να πω να δουμε οταν βγει τι προγραμματα θα μας βγαλει!!!

Λιακι δεν ειναι καθολου νωρις 34 εβδομαδα να παρει θεση να γυρισει δηλαδη με το κεφαλι κατω αλλα οταν εμπεδωθει σημαινει οτι μπηκε μεσα στη λεκανη κατεβηκε δηλαδη κατω κατω.... ειναι αλλο οτι πηρε θεση κι αλλο οτι εμπεδωθηκε! :D

Εμενα οταν ηταν αναποδα με το κεφαλι πανω, υπεφερα απο τις κλωτσιες στην κυστη μαλιστα 2 φορες ματωσα στην ουρηθρα!!

Τωρα που εχει εμπεδωθει νιωθω συχνα ενα απιστευτο βαρος χαμηλα που αδυνατω να σταθω ορθια και απο το βαρος κ την πιεση με ποναει και η ουρηθρα σαν καποιος να την σπρωχνει απο μεσα...

Ειλικρινα ομως ευχομαι να μην ειναι κανονας αυτος κ οταν τα δικα σας εμπεδωθουν να μην σας το κανουν αυτο γιατι ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι όντως κάποιος σπρώχνει από μέσα.

Λιάκι η εμπέδωση, όπως είπε και το Κατερινιώ, είναι να μπει το κεφαλάκι του μωρού στη λεκάνη. Το περιγράφουν σαν πίεση χαμηλά, σαν να έχεις μια μπαλίτσα ανάμεσα στα πόδια. Εμάς η κοιλίτσα μας πάντως είναι ψηλά και δεν έχουμε ακόμη τέτοιο θεματάκι. Το να γυρίσει το μωράκι είναι απλά να έχει το κεφαλάκι κάτω (αυτά από όσα διαβάζω, μη φανταστείς και πως ξέρω).

Κατερινάκι υπομονούλα. 8 και σήμερα :)

Εμένα όταν μου πατάει την κύστη και πάω κυριολεκτικά κάθε 5 λεπτά στο μπάνιο για... ''μια τρύπα στο νερό'' λέω άλλες 35 μέρες, θα περάσουν με ΥΠΟΜΟΝΗ και ΚΟΥΡΑΓΙΟ. Που να είχε κατέβει κιόλας. Αλλά είπαμε, μετά τις 38+3 μέρες ας κάνει ό,τι θέλει. Ως τότε τον θέλω κύριο κι ας με πατά, παιδί είναι, θέλει να παίξει, τι να το κάνω;;; χεχε!

Φιλάκια σας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

χαχα!! 38 και 3 ειναι το οριο ε! Και εγω παρολο που η γιατρος μου ειπε οτι δεν τιθεται πλεον θεμα προωροτητας πριν τις 38 και κατι δεν θελω με τιποτα!!! Και πριν μπω στον μηνα μου ελεγα ας μπω κι ας γεννησω, μολις μπηκα ελεγα οχι αυτη τη βδομαδα ειναι νωρις απο την επομενη.. ηρθε η επομενη και λεω οχι να μπω στην 39η καλυτερα!! Χαχα με βλεπω να ρθει η μερα για την κτ και να λεω ασε μωρε ας περιμενουμε κι αλλο!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


38+2 ερχονται οι ενισχύσεις Κατερινάκι.

Γι αυτό του λέω να είναι καλό παιδί κι ας παίζει, τι να τον κάνουμε τώρα;;

Αφού δεν έχει αρκουδάκια, μουσικούλες και διάφορα εκεί μεσα, ας παίζει με την κύστη ο μικρούλης.

Χαρμάκι μας σε πήρε ο ύπνος υπναρού;;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ για τις πληροφορίες...εγω νόμιζα πως το να γυρίσει με το κεφαλάκι κάτω...,είναι αυτό που λέμε " εμπέδωση" ...εχω μαύρα μεσάνυχτα...

πάντως σημασία για εμένα εχει οτι βρίσκεται με το κεφαλάκι της πάνω ακόμη ...να δούμε λοιπον πότε θα γυρίσει το ζουζούνι μας...!!!

Link to comment
Share on other sites

Edel μου,εχθές που πήγα στον ασφαλιστικό μου φορέα,με ενημέρωσαν οτι 6 εβδομαδες πριν και 8 μετά τον τοκετό,πληρωνόμαςτε ενα μέρος απο τη δουλειά και τα υπόλοιπα απο την ασφάλεια... αν ισχύει το ίδιο και στην δική σου περίπτωση δεν το γνωρίζω βέβαια...,απλά σκέφτηκα να σε ενημερώσω σε περίπτωση που δεν το γνώριζες....

γιατί πρεπει να προσκομίσεις το απαραίτητο χαρτί απο το γιατρο ...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Λιάκι μου που με σκέφτηκες.

Το χαρτάκι το πήραμε την Παρασκευή από το γιατρό και το προσκομίσαμε χθες στη δουλειά! Όλα εύκολα ήταν. Απλά πρέπει να συμπληρώσεις την πίσω σελίδα και να το υπογράψει ο εργοδότης σου κι εσύ.

Με το καλό την τουμπίτσα σας εύχομαι.

Με Elternzeit & Elterngeld έχεις κάνει καμιά κίνηση;

Εμείς την Παρασκευή θα πάμε να ενημερωθούμε. Επίσης να ρωτήσεις τι χαρτια χρειάζονται για να κάνεις την ληξιαρχική πράξη γέννησης. Χρειάζονται κάποιες μεταφράσεις πιστοποιητικών των γονέων.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

antoniatr............ 11/09/14,στις 11:05, με κ.τ, 2600γρ......Ρέα

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14........Μητέρα

Sιrena.................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14

Lialiaki..................29/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...