Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Χαρμα την εχω κανει κ εγω αυη την εξεταση.. κ ειχα λιγο αιματακι κ την επομενη μέρα αλλα στο σκούπισμα μονο.. μην αγχοθεις δεν ειναι τπτ.. απλα πολυ αβολη εξεταση εγω πονεσα κιολας γτ ημουν σφηγμενη


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αγγελακι μου λερωσα λιγακι και το σερβιετακι τωρα εκανα 2η αλλαγη για να το ελεγχω!! Σου κρατησε 2 μερες? Μονο στο σκουπισμα ειχες αιματακι!!;;


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χάρμα πλησιάζει η ώρα. Εύχομαι όλα καλά να πάνε. Σε όλες μας κορίτσια. Το αίμα μετά από αυτήν την εξέταση είναι απολύτως φυσιολογικό. Και στην εβδομάδα που είσαι λίγο αίμα είναι γενικώς φυσιολογικό. Εγώ στον πρώτο είχα τρεις μέρες από πολύ λίγο στο σκούπισμα και μετά γέννησα. Η διαστολή 1 σε άλλες γυναίκες μπορεί να κρατήσει ώρες σε άλλες μέρες. Δε λέει τίποτα αυτό.

Εγώ μετράω μια μια τις μέρες μέχρι να μπω πρώτα στο μήνα μου. Από την αιμορραγία και μετά έχω πολλή μεγάλη αγωνία για πρόωρο τοκετό. Δεν ξέρω πως θα περάσουν οι μέρες...


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω ακουσει οτι μετα απο αυτην την εξεταση συμβαινει αυτο!

ελπιζω να μην με βαλει σε αυτη τη διαδικασια χανω που χανω την εμπειρια του φτ ας εχω προτερηματα αλλου......!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

evri ευχαριστουμε για τις διευκρινησεις! Μην ανησυχεις το φοβασαι γιατι ανησυχεις γι'αυτο... και η κολητη μου στον 8ο ειχε αιμοραγια μερες ειχε νοσηλευτει και φοβομασταν μην γεννησει... Τελικα ο μικρος δεν ελεγε να βγει με τιποτα με προκληση πηγε στις 41 εβδομαδες!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελακι μου λερωσα λιγακι και το σερβιετακι τωρα εκανα 2η αλλαγη για να το ελεγχω!! Σου κρατησε 2 μερες? Μονο στο σκουπισμα ειχες αιματακι!!;;

Την πρωτη μερα εβαλα κ γω σερβιετακι.. την δευτερη ειχα μονο στο σκουπισμα.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελακι μου ευτυχως σταματησε το αιματακι!! Αγχωθηκα λιγακι αλλα οκ!!

Κατερινακι μου δεν σου απαντησα πριν.. μαλλον επειδη θα πηγαινε με κ.τ η Αντωνια μας την εβαλε την επομενη μερα! Αυτη ειναι η μονη εξηγηση που μπορω να δωσω!!

Εβρι μου σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!! Πλησιαζει η ωρα ναι!!! Το μεσημερακι ενιωσα οτι ειμαστε πολυ πολυ κοντα!! Για να δουμε πως θα ξεκινησει ο τοκετος!!

Το μεσημερακι παντως απο το αγχος μου εβαλα και τα καλλυντικα μου μεσα!! Ετοιμη η βαλιτσα!!! χαχαχαχ


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε σε ποιαν θα δωσει την σκυταλη η αντωνια! Να σας ζησει, να τον χαιρεστε! Σημερα μπηκα και εγω στον μηνα μου. Αν δεν ερθει απο μονος του αυτες τις μερες, θα παμε με προκληση στις 29 (λογο διαβητη). Κατα τ'αλλα βλεπω ολες ειμαστε πανετοιμες για την μεγαλη μερα.!! Φιλακια χχχ


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρεάκι!

Χαρμάκι αφού σου το είπε ο γιατρούλης για το ροζ, θα έλεγα να μην ανησυχείς, αλλά ίσως να αρχίσεις να προετοιμάζεσαι :) Μπορεί και να έρχεται η μικρή κυρία μας :) Αφού έβαλες και τα καλλυντικά στη βαλίτσα μια χαρά είσαι;;

Εμείς σήμερα τα βγάλαμε όλα και τα έχω πάνω στο κρεββάτι και τα καμαρώνω.

Γιώτα μου και συ σε 2 βδομαδούλες θα είσαι μανούλα! Τέλεια!

Κατερινάκι πως είσαι; Ο μπεμπούλης;;;

Αγγελάκι πότε έρχεται ο μπαμπάς σας;;

Έβρι μου υπομονούλα, 2 βδομαδούλες μας μείνανε και μπαίνουμε και μεις στο μήνα μας! Ας αφήσουμε τις ταρζανιές και ας ξεκουραζόμαστε και όλα θα πάνε κατ' ευχήν!

Εμείς μωρέ λίγο αγχωθήκαμε, γιατί αν βγει πιο νωρίς ο μικρούλης μας και η μαμά κάνει καισαρική την πατήσαμε! Εδώ δεν έχουμε απολύτως κανένα για βοήθεια και να δω ποιον θα πρωτοκοιτάξει ο μπαμπάς μας που δεν έχει ιδέα από βρεφάκια! Αλλά η μαμά θέλει να πιστεύει πως ο μπέμπης θα είναι καλό παιδάκι και θα μείνει μέχρι να του πει :)

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Endel καλο παιδακι θα ειναι θα δεις που στο τελος δεν θα λενε να βγουν!!!

Γιωτα και εσυ λοιπον μανουλα Σεπτεμβριου τελικα!! Μια χαρα μας βλεπω!!!

Εγω οσο δεν ημουν ετοιμη ειδικα η βαλιτσα ειχα πολυ αγχος οτι θα γεννησω νωρις και δεν θα ειναι ετοιμα τα πραγματα κλπ... Μολις ετοιμαστικα μου εφυγε τελειως αυτη η ανησυχια και μαλιστα πιστευω οτι δεν θα γεννησω απροοπτα! Για να δουμε....

Εχω φτιαξει παντως ενα ντουλαπι που εχω βαλει μεσα πραγματα που πολυ πιθανον να χρειαστω και αλλα που σιγουρα θα χρειαστω αλλα δεν χωρανε στη βαλιτσα και τα εχω εκει μαζεμενα ωστε να μπορει ευκολα ο αντρας μου η οποιοσδηποτε χρειαστει να μου φερει κατι να τα βρει!

Και μπορω να πω οτι και αυτο με ανακουφιζει πολυ!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εντελακι την Δευτερα το πρωι θα ημαστε στην αγκαλιτσα του μπαμπα μας! Θα φερει κ το αμαξακι μας για να κάνουμε κ τα τελευτεα ψωνια χωρις να κουραστω!

Κ εγω πιστευω οτι τα μωρακια μας θα μας κανουν το χατίρι κ θα ερθουν την καταληλη στιγμη!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου ετοιμαζομαστε!!

Τωρα ειδα ξανα παλι αιματακι!! Μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο

Μεχρι αυριο! Εχω αγχωθει να σου πω παλι λιγακι!! Η μπεμπα κλωτσαει και χαμηλα!!

Κοντευουμε!!!

Αγγελακι μου με το καλο να ερθει ο μπαμπακα σας!!!

Παντως δεν με βλεπω να κοιμαμαι αποψε!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...