Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Lila86 είπε:

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

      Ευχαριστώ πολυ.πηρα δυο βδομάδες αδεια απο την δουλειά.οχι κούραση καφέ αλκοόλ να μην σηκωνω βαριά πραγματα και να συνεχίσω τα φάρμακα.filicine,utrogestan kai prolutex που ειναι ενεση.παντως αισθάνομαι μετα την ενεση λίγες φορες σαν να μου ερχεται περιοδος μαλλον θα ειναι τα φαρμακα

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Χαρμάκι αν θυμαμαι καλα συμφωνα με το ενστικτο σου ειναι το τελευταιο σκ που περνάς εγκυούλα!!! Τα επόμενα της ζωης σου θα εισαι μανουλα!!!

Για να δουμε.... η Αντωνία πάντως είχε αλανθαστο ενστικτο ποτέ δεν ξέρεις και το δικό σου....... :D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοιλιτσες!! Τι μου κανετε;;

Εμεις ησυχα!! Χθες ειχα κατι ελαχιστα ποναλακια περιοδου αλλα οχι κατι τρομερο για να νιωσω οτι ηρθε η στιγμη!!!!

Αυριο εχουμε νστ και εξεταση και θα εχουμε εικονα!!

Κατερινακι κατι λεω για το επομενο σκ.. Οχι ομως να το νιωθω ακομα τοσο εντονα!!

Για να δουμε!! Αυτο που νιωθω εδω και καιρο ειναι για τις 24.. Ανυπομονω παντως και κανω τα παντα για να κατεβει λιγακι!

Αντωνακι μου λογικα αυριο θα πατε σπιτακι σας! Περιμενουμε νεακια!!

Φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Εδω τρελες αυπνιες!!!

Απορια! Αν το μωρο κατεβει σημαινει οτι θα γεννηθει συντομα η μπορει να κατεβει και να μην ξεκιναει ο τοκετος??

Παντα οταν ειμαι στη γιατρο ξεχναω να ρωτησω.....

Επισης τα ραμματα απο την καισαρικη μετα απο ποσο καιρο μας τα κοβουν? Αν πρεπει να παμε μετα απο 1 βδομαδα-10 μερες πχ ειναι εφικτο να αφησουμε τοσο μικρο μωρο και να παμε??

Κατι αποριες βραδιατικα ε!!!!!!!!!!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερεςςςςς! Κατερινα, στον γιατρό παμε αν θυμαμαι καλα στις 20 μερες περιπου να δει την κοιλια μας και την τομή. Ραμματα δεν κοβονται γιατι ειναι απορροφησιμα και συνηθως γινεται και πλαστικη απο πανω... οποτε ολα καλα! Εγω στο πρωτο μου , τον ειχα παρει μαζι γιατι θηλαζε κιολας και δεν ηθελα να τον αφησω σπιτι. Το μωρο μπορει να εμπεδωθει και φυσικα δεν αρχιζει ο τοκετος... απλα παιρνει θεση για την εξοδο !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Ρία ευχαριστώ για την απάντηση!!

Angel εγω καταλαβαινω απο ποια μερια ειναι δεξια ή αριστερα... και το οτι ειναι με το κεφαλι κατω αν δεν το ηξερα απο τον υπερηχο, μονη μου θα το καταλαβαινα μια βδομαδα τωρα περιπου που βλεπω τον ποπό να ξετρουλιάζει απο τα αριστερα και τα ποδαράκια να σπρωχνουν στα δεξια!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες.

Πως είστε;;;

Εμείς είμαστε λίγο αγχωμένες αυτές τις μέρες, λίγο μόνο όμως.

Σήμερα οργανώνουμε πραγματάκια για τη βαλίτσα.

Δεν ξέρω πως είναι όταν εμπεδώνεται το μωράκι, αλλά κι εμάς μια από δω, μια από κει είναι - με αδυναμία στον μπαμπά, όπως έχω ξαναπεί! Καμιά φορά αναρωτιέμαι που θα πάει η κοιλίτσα (που μόνο κοιλίτσα δεν είναι), δεν έχει άλλο... Αλλά μάλλον .. έκπληξη! ΈΧΕΙ!

Φιλάκια σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα .... Πλησιάζουν οι μερες ......

Νομίζω πως ο πονος που ένιωσα προχθές ηταν απο το μωρο που εμπεδωθηκε ..... Αυριο π θα παω στον γιατρό θα τον ρωτήσω .....

Εντομεταξυ ειμαι τοοοοοοΣοοοοοο χαλαρή που ολοι γύρο μου ανησυχούν πως θα έρθει η ωρα μου να γεννησω και δεν θα το παρω χαμπάρι .......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εμενα μια απο δω κ μια απο κει.. κ καμια φορα παίρνει περίεργα σχηματα η κοιλια μου! Παει ολο το μωρο δεξια κ στα αριστερα φαίνεται ξεφουσκωμενη! Τελευτα ομως οταν κάνω την κινηση να σηκωθώ απ το κρεβατι νιωθω τσιμπιματακια χαμηλα εκει που ειναι το κεφαλακι της κ ελεγα μηπως εμπεδωθηκε... θα δειξει την Τετάρτη που θα την δω!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αngel ετσι ακριβως κανει και μενα!! Όταν πηγαινει σε μια μερια φαινεται εντελως ξεφουσκωτη απο την αλλη!! Τα καημενα δεν χωρανε πια και προσπαθουν να βολευτουν!! Εγω στο να σηκωθω δυσκολευομαι αλλα οχι λογω πονου χαμηλα λογω βαρους... Επισης με ενοχλει το μωρο στην κυστη και πολλες φορες με ποναει πολυ η ουρηθρα...

Φιλενια να παραμεινεις χαλαρη και σου ευχομαι να γεννησεις και να μην το παρεις χαμπαρι!!

Εντελακι μην αγχωνεσαι!! Γιατι οταν πλησιασουν για τα καλα οι μερες τι θα κανεις!! Σε μενα βεβαια λειτουργει καπως αντιστροφα.. την προηγουμενη εβδομαδα ημουν πιο αγχωμενη απο αυτην! Σημερα δεν θα συναντηθεις με το γιατρο για την καισαρικη?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!! Τι μου κανετε??

Εμεις μολις επιστρεψαμε απο τον ντοκ!! Ολα ειναι μια χαρα η μπεμπα μας σταθερη στα 3500 και κατι, ο καρδιοτοκογραφος πολυ καλος χωρις συσπασεις!

Εχουμε κατεβει λιγακι και διαστολη εχουμε 1!

Μεχρι τελος μου δινει ο ντοκ δεν βιαζομαστε!! Τωρα ραντεβου παλι την Πεμπτη!!

Παντως ηταν πολυ θετικος για φυσιολογικο τοκετο!! Για να δουμε!!

Μετα την εξεταση μου ειπε μπορει να δω ελαχιστο ροζακι να μην με φοβισει!!

Αχ κοντευει η μεγαλη μερα!!!

Απο οτι το βλεπω ομως Κατερινακι θα εισαι η επομενη!!!

Αυτα σε γενικες γραμμες τα νεακια μας!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Xαρμα μια χαρα τα νεακια σας!!!! Λες να ειμαι η επόμενη???

Πως ειδε οτι εχεις διαστολη 1? Με το χερι??:? ωχ λες να μου το κανει και μενα η επειδη παω για κτ θα γλιτωσω??

Επισης γιατι σε σενα ειναι οκ που εχεις διαστολη 1 και η Αντωνια επρεπε να γεννησει την επομενη? Εχω αγχωθει λιγακι γιατι δεν το εχω κατανοησει το θεμα της διαστολης....:confused::confused:

Αααα!! Πες μας και για το κρεβατακι σας ηρθε τελικα την Παρασκευη?? Πως ειναι??:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Xαρμα μια χαρα τα νεακια σας!!!! Λες να ειμαι η επόμενη???

Πως ειδε οτι εχεις διαστολη 1? Με το χερι??:? ωχ λες να μου το κανει και μενα η επειδη παω για κτ θα γλιτωσω??

Επισης γιατι σε σενα ειναι οκ που εχεις διαστολη 1 και η Αντωνια επρεπε να γεννησει την επομενη? Εχω αγχωθει λιγακι γιατι δεν το εχω κατανοησει το θεμα της διαστολης....:confused::confused:

Αααα!! Πες μας και για το κρεβατακι σας ηρθε τελικα την Παρασκευη?? Πως ειναι??:D

Κατερινακι μου μου εκανε εξεταση με το χερι ναι!! Μου ειπα οτι κατεβηκε η μπεμπα ολα καλα και διαστολη 1!! Μια χαρα και παμε φυσιολογικο..

Τον ρωτησα αν θα δω αιμα και μου ειπε μπορει ελαχιστο ροζ.. εγω βεβαια μετα απο μιση ωριτσα ειδα αιματακι.. τωρα αλλαζω συνεχεια για να το ελεγχο να δω πως παει.. αν συνεχιστει θα τον παρω τηλ να του το πω!!

αυτο με εχει αγχωσει λιγακι!!!

Το κρεβατακι μας ειναι πολυ ωραιο!! Σε απλες λιτες γραμμες και ασπρο!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...