Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Efib εμενα παντως παρολο που εχει παρει θεση και ειναι χαμηλα (αρκετα) το σωμα του το πηγαινει μια απο τα δεξια μια απο τα αριστερα...

Θυμαμαι στο doppler ηταν απο τα αριστερα και μου χε πει ο γιατρος οτι ειναι πολυ καλη θεση αυτη για φτ...

Ομως μου φαινεται παραξενο να μην αλλαξει! Κανε οτι σου ειπε ο γιατρος!

Οντως οταν κοιμαμαι πολλες ωρες απο τα δεξια πχ γυριζω ανασκελα και βλεπω ολο το μωρο απο τα δεξια!!! (και το αντιθετο!) αλλα μολις σηκωθω αυτο παει εκει που θελει δεν παραμενει εκει που ηταν οταν κοιμομουν...


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο να σας πω τα νεα μας..

Γεννηθηκαμε 11 κ πεντε το πρωί της Πέμπτης, 2500 παιδαρος ειναι πανέμορφος κ δηλωνω ερωτευμένη! !

Λογω του οτι ειμασταν 35 και 6 μείναμε ενα 24ωρο στην παρακολουθηση.

Εκει ηταν οι χειρότερες ωρες μας..

Απο το πρωι τον είδα στις 11 το βράδυ. Απο χθες παλεύουμε για το θηλασμό γιατί στη μοναδα ηπιαμε ξένο λογω βάρους.

Αυτα τα νεα μας..

Αντωνακι μου Να σας ζησει ο Νικολακης σας!!!! Γερος και καλοτυχος!

Καλη ανατροφη κοριτσακι μου ομορφο!!

Περιμενουμε την ιστορια σας αναλυτικα οποτε μπορεσετε!!

Πες μας και το υψος για να το βαλω στην λιστουλα μας!!!

Ο Νικολακης ανοιξε το χορο!!!

Φιλακια πολλα πολλα στα πατουσακια!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

MOM_TO_BE_09.jpg

antoniatr............11/09/14, στις 11:05, 2600γρ, Ρεα

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14........Μητέρα

Sιrena.................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14

Lialiaki..................29/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μου να σας ζήσει το αντράκι το όμορφο!!! Να είναι πάντα ευτυχισμένος και με πολλή πολλή αγάπη στη ζωή του!!! Καλό σαραντισμό να έχεις και να πάνε όοοοολα καλά με το γαλατάκι της μανούλας! Υπομονή καλή μου!;)

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κοριτσάκια, τι μου κάνετε;

Κι εμείς πήγαμε στο γιατρό την Πέμπτη! Η μικρή μας είναι 2350γρ. και μάλλον της αρέσει από δεξιά και εκείνης...Ο γιατρός βέβαια δε μας είπε κάτι γι'αυτό, παρά μόνο για το κεφαλάκι μας που βγαίνει λίγο μεγαλούτσικο! Αλλά από ό,τι κατάλαβα, είναι λίγο συνηθισμένο για τα Ελληνάκια αυτό...

Κατά τα άλλα πότε ήρεμα, πότε τρεχάματα, πότε με τις αϋπνίες μας, πότε με τα πάνω μας και τα κάτω μας...και ο καιρός κυλάει σα νεράκι!:rolleyes:


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνία, συγχαρητηρια!!! Να σας ζήσει το αντρακι σας!!!!!!!! Γερός και καλοτυχος να ναι σε οοοοολη του τη ζωη!!!!! Με το καλο να πατε σπιτακι σας!!! Με τον θηλασμό υπομονη και επιμονη... ολα καλα θα πάνε... ακολουθησε το ενστικτο σου!!! Φιλιά πολλά στα πατουσακια!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε ολη τη παρεα!!!!! Είμαι τεζα κοριτσια!!!! Φοβαμαι κι εγω μη γεννησω πιο νωρις.... ξεκινησε και ο μεγαλος μου σχολειο... Α' Δημοτικου. Τρεχω σαν τον αυμνηστο Βεγγο, να αγορασω τη λιστα του σχολειου να ντυσω τα βιβλια του να βαλουμε παντου ετικετες , να τρεχω να τον παω πριν χτυπησει το κουδουνι... να μαγειρευω να ειναι ετοιμο το φαγητο μολις σχολασει.... να τρεξω να τον παρω.... και μεσα σε ολα οι ετοιμασιες για τον ερχομο του μπεμπη ....δε θελω να φανταστω τι θα συμβει σε ενα μηνα και κατι που θα ειναι και το μικρουλακι στο σπιτι!!!! φφφφφφ.... αυτα τα νεα μας!!! Οι πρωτομανες απολαυστε την ηρεμια στο σπιτι.... αχχχχχχ φιλακια στις κοιλουμπες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μου να σας ζήσει!!!

Γερός και καλότυχος να είναι ο Νικολάκης!!!

Με το καλό να γυρίσετε στο σπιτάκι σας και καλό σαραντισμό να έχετε!!!

Κάθε αρχη και δύσκολή λένε..υπομονή και πιστεύω θα τα πας πολύ καλα με το θηλασμό..!!!

Πολλά πολλά φιλάκια στα γλυκά τα πατουσάκια!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντωνάκι να σου ζήσει ο μπέμπης σου ο όμορφος!

Πάντα γερός, δυνατός κι ευτυχισμένος να είναι!

Και σε σένα καλή μου εύχομαι καλή και γρήγορη ανάρρωση και ελπίζω να μην πονάς πολύ!

Καλή επιτυχία και με το θηλασμό! Όλα θα τα καταφέρεις, είμαι σίγουρη!

Εβρι μου υπομονούλα και θα περάσουν οι μερούλες και θα πάνε όλα καλά! Στο εύχομαι από καρδιάς! Προσοχή και ξεκούραση!

Πονάκια φυσικά και έχουμε, το καινούριο είναι που έχω σουβλίτσες στον κόλπο που και που κι ο γιατρός μου είπε ότι είναι λόγω διάτασης της μήτρας. Συσπάσεις επίσης έχουμε, αλλά λίγες. Παίρνουμε μαγνήσιο και προγεστερόνη γι΄αυτό. Τέλος, έχουμε σπάνια ηπιότατους πόνους περιόδου, αλλά κι αυτό τώρα τελευταία εμφανίστηκε και νομίζω είναι λογικό.

Ριάκι όλα μαζί σου πέσαν κι εσένα. Προσπάθησε τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι τα απογεύματα.

Τριστεζάκι και ίδια ΠΗΤ έχουμε και ίδιο βάρος έχουν τα μανάρια μας! Συμβαδίζουμε εντελώς!

Φιλάκια σε όλες,

να έχετε ένα όμορφο ΣΚ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου κι απο εμένα!!!

Καταρχήν να συγχαρώ την Αντωνία για τον μικρό της.Καλότυχος,γερός κι ευλογημένος να είναι!!!

Δεν μπαίνω καθημερινά,γιατί τρέχω όπως σας εχω γράψει με τους γιατρούς και στον λιγοστό χρόνο που απομένει,προσπαθώ να τελειώσω τις εκρεμμοτητες που απομένουν για τον ερχομό της κουκλίτσας μας...

Την Πέμπτη είχαμε αλλο ενα επαναληπτικό ( λογω της κατάστασης μου) Doppler και ευτυχώς και δόξα τον Θεό ολα ηταν μια χαρά.Η κουκλίτσα μας 33+1 ημερών έφτασε τα 2 κιλάκια !!!

Edel μου,κοντα κοντά είμαστε ....

Η μικρή ουτε εμάς θέλησε να δείξει το προσωπάκι της ,βρίσκεται σε καθηστή θεση πάνω στη κύστη της μαμάς ,τα ποδαράκια δεξιά και κοιτάζει την σπονδυλική μου στήλη...

Δεν την βλέπω να εμπεδώνεται λοιπον,καθώς εχει μεγαλώσει πια και δείχνει να βολεύεται σ΄αυτή τη σταση...

Στο καρδιοτοκογραφημα ήταν όλα καλά για το μωρό μας,αλλά φαίνεται πως άρχισαν οι συσπασούλες,οπότε και ξεκίνησα με μαγνήσιο πρωί-βράδυ.

κατα τα άλλα όλα καλά!!!

Edel μου,καπου είδα πριν μερες με ρώτησες για το σύστημα καταστροφής των pampers ....το είδα κι εγω και σκέφτηκα να το πάρω...,αλλά είπαμε στο τέλος πως αν αρχίσουμε κι αγοράζουμε οτιδήποτε κυκλοφορεί....τοτε καήκαμε!!!

Εξάλλου,εμάς περνούν μια φορά την εβδομαδα για τα σκουπίδια...,οπότε και δε νομίζω πως θα εχω κάποιο θέμα...Τωρα αν σε εσας περνούν καθε δυο εβδομάδες...ίσως ειναι ιδανική λύση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες Οκτωβρίου. Έχω πολύ καιρό να σας διαβάσω και τώρα διάβασα εντελώς επιγραμματικα. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Από ότι κατάλαβα γεννήθηκε το πρώτο μωράκι ? Είναι καλά? Να ζήσει!!! Νομίζω είμαι η τελευταία στη λίστα μιας και η πητ μου είναι 29/10. Τη Δευτέρα έκανα αιμορραγία χωρίς προφανή αιτία και νοσηλεύτηκα 2 μέρες. Πέρασα μεγάλη αγωνία και ακόμη είμαι πολύ αγχωμένη. Τώρα ξεκούραση. Θέλω 17 μέρες να μπω στο μήνα μου και χρειάζεται προσοχή. Έχω όμως και το μικρούλι μου που δεν μπορώ να τον αφήσω 2 χρονών είναι.

Ετοιμασατε όλες βαλίτσες ? Εγώ τπτ ακόμη. Πρέπει να σιδερωσω πρώτα.

Είχε καμιά άλλη μανούλα παρόμοια περιπέτεια με τη δική μου ?

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες μας και να έρθουν τα παιδάκια μας στην ώρα τους και καλά!!

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι για βαλίτσες και τέτοια θέματα...προεχει να ξεκουράζεσαι όσο μπορεις και να ειναι καλά το μπεμπε σου...

Αιμορραγία ευτύχως όχι ( μόνο αυτό δεν αντιμετώπισα σ΄αυτή την εγκυμοσύνη...),αλλά απο συσπάσεις,διακρίναμε στο καρδιοτοκογράφημα αρκετές και μάλιστα χωρίς να τις αντιλαμβάνομαι...

Χωρίς να είμαι γνώστης του θέματος...νομίζω πως ολες κάνουμε συσπάσεις ( λίγο πολυ...) στον 8ο.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ γιατί με ηρεμησατε. Σήμερα νιώθω κάπως καλύτερα. Σαν φαντάρο μετράω μέρες...

Αντωνια μου να σας ζήσει ο κανακαρης σας. Με το καλό σπιτάκι σας τώρα. Όσο για το θηλασμό βάλτο πείσμα και θα γίνει. Όσο σου ζητάει δίνεις και σιγά σιγά θα τα πάτε καλύτερα!!! Edel είμαστε κοντά, με καισαρική πας ? Αν ναι πότε ? Lialiaki επίσης έχουμε την ίδια πητ. Για να δούμε! Φιλιά σε όλες


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...