Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

MOM_TO_BE_09.jpg

antoniatr............11/09/14, στις 11:05, 2600γρ, Ρεα

...Ερχόμαστε τον Οκτώβριο.....

charma...............29/09/14......Μητέρα Κρήτης

katerinan..............2/10/14

elenaki18..............2/10/14.....Ρέα

victoria geo..........5/10/14......Βιοκλινική

Stavroula28......... 6/10/14......Ιασώ Λάρισας

Φιλένια............... 8/10/14.......Γενικό νοσοκομείο Χανίων

angel1990............8/10/14........Μητέρα

Sιrena.................8/10/14........Ιασώ Λάρισας

Katerinal.............10/10/14

blondie-12..........10/10/14.......Ιασώ

Ανθουσα Γιωτα......13/10/14.....Μακάριο Νοσοκομείο

andria_80............15/10/14

pharmacy............17/10/14

flowertouch.........17/10/14

vkk284............... 18/10/14

ellen 2010........... 18/10/14

.Trinity................18/10/14.....Ρέα

Νικολ1986........... 20/10/14.....Έλενα

efib.................... 22/10/14

ria.......................24/10/14.....Μητέρα

evri.....................24/10/14.....Γενικό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

ΡΕΝΑΤΑ25.............25/10/14......Ρέα

edel84................ 26/10/14

Tristeza................26/10/14

Lialiaki..................29/10/14


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σου Άντρια!

Άντε με το καλό κι εσύ!

Χαρμάκι μου ο γιατρός μου δεν εμπλέκεται με την καισαρική. Αλλά μου είπε 39η εβδομάδα είναι καλά.

Έτσι με το που γύρισα πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο και έκλεισα ραντεβού με γιατρό στο νοσοκομείο, για να κλείσουμε την καισαρική. Μου είπε ο γιατρός να βιαστώ, γιατί αν κάνουν λέει 2 προγραμματισμένες καισαρικές τη μέρα, θα έχεις πρόβλημα να βρεις ημερομηνία!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όπως καταλαβαίνεις δεν λιποθύμησα, αλλά με το που ήρθα πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού με ένα γιατρό του νοσοκομείου!

Ρε σεις κορίτσια ούτε να φάω δε με αφήνει ο μπεμπούλης μου, έρχεται κάτω από το πλευρό και διαμαρτύρεται. Να μη μιλήσω για αποτρίχωση που επιχείρησα χθες. Τα κατάφερα, αλλά με ζόρι.

Χαρμάκι τελειώνετε σήμερα με το κρεββατάκι; Είστε πανέτοιμοι;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Άντρια!

Άντε με το καλό κι εσύ!

Χαρμάκι μου ο γιατρός μου δεν εμπλέκεται με την καισαρική. Αλλά μου είπε 39η εβδομάδα είναι καλά.

Έτσι με το που γύρισα πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο και έκλεισα ραντεβού με γιατρό στο νοσοκομείο, για να κλείσουμε την καισαρική. Μου είπε ο γιατρός να βιαστώ, γιατί αν κάνουν λέει 2 προγραμματισμένες καισαρικές τη μέρα, θα έχεις πρόβλημα να βρεις ημερομηνία!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όπως καταλαβαίνεις δεν λιποθύμησα, αλλά με το που ήρθα πήρα τηλέφωνο και έκλεισα ραντεβού με ένα γιατρό του νοσοκομείου!

Ρε σεις κορίτσια ούτε να φάω δε με αφήνει ο μπεμπούλης μου, έρχεται κάτω από το πλευρό και διαμαρτύρεται. Να μη μιλήσω για αποτρίχωση που επιχείρησα χθες. Τα κατάφερα, αλλά με ζόρι.

Χαρμάκι τελειώνετε σήμερα με το κρεββατάκι; Είστε πανέτοιμοι;;

Βρηκες ημερομηνια Εντελακι μου?

Αν ειναι δυνατον να μην μπορουν να σε προγραμματισουν!!

Με το φαγητο εχω και εγω τωρα θεματακι αλλα μονο τα βραδια! Οτι φαω μεχρι τις 8! Μετα ζοριζομαι στον υπνο!

Σημερα ερχεται ναιι! Το περιμενουμε σε 2 ωριτσες περιπου!!!

Μπορω να πω σε γενικες γραμμες οτι ειμαστε ετοιμοι!!! :D:D


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα κι εγώ!Ό,τι φάω ως τις 5.00!

Μετά τελείωσε, θα έχω καούρα. Βέβαια πάμε και για νάνι στις 10, βαριά 10.30, οπότε λογικό είναι να ζορίζομαι.

Έχει μετατοπιστεί όλο το σύστημα. Αφού χθες έκανε θορύβους το έντερο (νομίζω) και ήταν κάτω από το στομάχι...

Εδώ φθινοπώριασε, 12 °C έχουμε σήμερα. :(

Φιλάκι στη νεράιδα και με το καλό η νεραϊδοκουνίτσα :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες Οκτωβρίου. Έχω πολύ καιρό να σας διαβάσω και τώρα διάβασα εντελώς επιγραμματικα. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Από ότι κατάλαβα γεννήθηκε το πρώτο μωράκι ? Είναι καλά? Να ζήσει!!! Νομίζω είμαι η τελευταία στη λίστα μιας και η πητ μου είναι 29/10. Τη Δευτέρα έκανα αιμορραγία χωρίς προφανή αιτία και νοσηλεύτηκα 2 μέρες. Πέρασα μεγάλη αγωνία και ακόμη είμαι πολύ αγχωμένη. Τώρα ξεκούραση. Θέλω 17 μέρες να μπω στο μήνα μου και χρειάζεται προσοχή. Έχω όμως και το μικρούλι μου που δεν μπορώ να τον αφήσω 2 χρονών είναι.

Ετοιμασατε όλες βαλίτσες ? Εγώ τπτ ακόμη. Πρέπει να σιδερωσω πρώτα.

Είχε καμιά άλλη μανούλα παρόμοια περιπέτεια με τη δική μου ?

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες μας και να έρθουν τα παιδάκια μας στην ώρα τους και καλά!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εβρι καλησπερα! Απο οτι ξερω δεν εχει τυχει σε καποια μανουλα του καφενε μας αυτο που περασες!!! Περαστικα κοριτσακι μου και να ξεκουραζεσαι οσο πιο πολυ μπορεις! Να αφησεις τους αλλους να σου ετοιμασουν τα πραγματακια!! Λιγο εμεινε και θα κρατατε το αντρακι σας αγκαλιτσα!

Εμεις συσπασεις προς το παρον δεν νιωθουμε! Μπορει βεβαια να ερθουν ξαφνικα μας ειπε ο ντοκ!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

evri αυτες τις μερες σε ειχα στο νου μου!!!! Welcome back!!!

Καλη αναρρωση καταρχην!! Τσεκαραν πλακουντα κλπ και δεν βρηκαν την αιτια? Σημασια εχει το μωρο να ειναι καλα ξεκουρασου και λιγο εμεινε!!

Τα πονακια τωρα, αν τα εχεις συχνα μες τη μερα καλυτερα κανονισε ενα nst να δειτε αν ειναι συσπασεις....

Αν παιρνεις προγεστερονη και δεν περνανε μεσα σε 45 λεπτα δεν ειναι συσπασεις.. Φανταζομαι ομως το εχεις πει στο γιατρο σου?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έκανα nst στο νοσοκομείο 4 φορές δεν μου βρήκαν συσπάσεις αλλά εκεί δεν ένιωθα κάτι. Τώρα μόλις σηκώνομαι νιώθω τράβηγμα, σφίξιμο χωρίς πόνο βέβαια. Μίλησα με τη γιατρό και μου είπε αν θέλω για να μην αγχώνομαι να πάρω προγεστερονη.ξεκίνησα σήμερα. Αλλά δεν είδα διαφορά νομίζω. Τι να είναι ? Τώρα με αγχώνουν τα πάντα


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Mην ανησυχεις μεγαλωνει το μωρο η μητρα πιεζεται φυσιολογικο ειναι να εχεις ενοχλησεις... δεν μου μοιαζουν με συσπασεις και με την προγεστερονη δεν παιζει να μην εβλεπες διαφορα αν ηταν συσπασεις!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια κ μπουμπουκια της παρεας!!!Πηγα κ εγω την Πεμπτη στο γιατρο...αψογη η μπουμπου μας,ειναι 2,400γρ. και εχει κατι μαγουλακια αχχχουυυ για δαγκωμα!!!Τωρα θα παμε ξανα στη γιατρο σε 2 εβδομαδες...ειπε οτι στο επομενο ραντεβου θα μου πει κ για τον τοκετο προφανως το τι να περιμενω (συμπτωματα γεννας)!!Θα κανονισουμε επισης για καρδιοτοκογραφο!!Εμεις χθες ενημερωθηκαμε οτι ηρθε το κρεβατακι μας κ θα τους ζητησω να μου το φερουν σημερα(η προικα κρεβατιου ειναι ετοιμη πλυμενη) να μου το στησουν!!Της μπεμπας τα πραγματα ειναι ολα ετοιμα...η βαλιτσα μου ομως οχιιιι αχ δεν πηρα ακομη πυτζαμες...θελει να τελειωσω κ μ' αυτο!!Να χαλαρωσω οταν μπω στο μηνα μου κ απλα να περιμενω!!Η Αντωνια μας κ ο μικρος της αντρουλης αραγε τι κανουν??Αχχχ τι ωραια λογικα θα τον εχει συνεχεια στην αγκαλιτσα της!!!Αντε κοριτσια σιγα σιγα να περνουμε σειρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ααα ναι κοριτσια εχω μια απορια ....εμεις εχουμε παρει θεση με το κεφαλι κατω αλλα ειναι απο τη δεξια πλευρα το σωμα της μικρης κ μου ειπε να ξαπλωνω ή οταν πεφτω για υπνο απο την αριστερη μερια...δεν ειναι προβλημα αυτο για φυσιολογικα παμε αλλα μου ειπε οτι θα με παιδεψει στη γεννα!!Εσας πως ειναι τα ζουζουνια σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα βρήκα λίγο χρόνο να σας πω τα νεα μας..

Γεννηθηκαμε 11 κ πεντε το πρωί της Πέμπτης, 2500 παιδαρος ειναι πανέμορφος κ δηλωνω ερωτευμένη! !

Λογω του οτι ειμασταν 35 και 6 μείναμε ενα 24ωρο στην παρακολουθηση.

Εκει ηταν οι χειρότερες ωρες μας..

Απο το πρωι τον είδα στις 11 το βράδυ. Απο χθες παλεύουμε για το θηλασμό γιατί στη μοναδα ηπιαμε ξένο λογω βάρους.

Αυτα τα νεα μας..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνια μου να σας ζησει. Γερος και τυχερος. Καλο κουραγιο με τον θηλασμο και θα τα καταφερεις. Να σας ζησει!!!


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...