Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Περιμένω να ερθει ο άντρας μου και πάμε.. Ελπίζω ολα να ειναι καλα..

μια χαρα θα ειναι !!! απλως τώρα στο λέμε εμεις! πηγαίνοντας θα στο επιβεβαιώσει και ο γιατρός !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες!!

Τι μου κανετε κοριτσακια μου!!

Δεν προλαβα να σας γραψω αυτο το τριημερα γιατι ειχα τρεχαματα με την δουλεια!! Ολα καλα απλα μετα απο καθε βολτα με περιμενε το κρεβατι μου!!!!

Ο καρδιοτοκογραφος της Δευτερας ηταν πολυ καλος χωρις καμια συσπαση!! Βεβαια μου ειπε ο ντοκ οτι οι συσπασεις μπορει να ερθουν ξαφνικα!

Αυριο εχουμε παλι γιατρουλη να δουμε την νεραιδουλα μας!!

Αχ κοντευεουμε κοριτσια και ακομα δεν το εχω συνειδητοποιησει!!!

Πηγα στον Μαρινοπουλο σημερα και πηρα παμπερακια 2 συσκ νουμ1 και 4 νουμερο 2!

30% τις εχει!!

Κατα τα αλλα ειμαστε καλα, ετοιμαζομαστε πυρετωδως για την αφιξη της μικρης, εχω κλεισει βαλιτσα, πλυναμε κουρτινες και σημερα εχω να βαλω παπλωματα και σεντονακια στα συρταρια!!!

Καλλυντικα για την μπεμπα εχω μουστελα, προδερμ και φρεζυ!! Εχθες που πηγα χοντος μου εδωσαν αρκετα δειγματα φρεζυ!! οποτε θα τα δοκιμασουμε και οτι μας αρεσει πιο πολυ!!!

Επισης εστειλα στην babylino για να μου στειλουν το πακετακι με τα δειγματακια!!

Οσες δεν εχετε γινει μελος στο babyclub να γινεται και να τους στειλετε μυνημα οτι ειστε στο μηνα σας και ενδιαφερεστε για τα δειγματα τους!!

Πολλα ειπα εεε??

Αντωνακι μου να πας για καρδιοτοκογραφο!! Ελπιζω να ειναι ολα καλα και να μην θελει ο μπεμπης να βγει πιο νωρις!!!

Σειρηνα μου με εψαξες.. σε ευχαριστω!!

Αγγελακι πως ειναι η μπεμπα μας!!; Θα κανει υπομονη για τον μπαμπακα της ειμαι σιγουρη!!!

Εντελακι μου φιλια στον κολυμβητη μας!! Αληθεια ποτε ειχατε ντοκ?

Ριακι, Νικολ, Φιλενια, Φαρμαση, Τρινιτι, Λιακι, Κατερινακι και ολα τα υπολοιπα κοριτσακια φιλακια πολλα πολλα!!!

Συγνωμη αν ξεχασα καποια!!

Ουφ.. σεντονι εγραψα..


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από μας!

Αντωνάκι ο μικρούλης σου ειναι υπερδραστήριος πάλι και σε πονάει;; Άντε θα πάει η μανούλα να ακούσει καρδουλίτσα και να δει δραστηριότητα μήτρας. Βιάζεται μωρέ η ψυχούλα μου, βαρέθηκε, θέλει να σε δει.

Χαρμάκι μας είπα κι εγώ μήπως η μπεμπούλα ήθελε επίσης να σε δει και είχαμε εξελίξεις. Αλλά δε σου έγραψα μη σε αγχώσω. Φιλάκι κι από κολυμβητή. Γιατρό θα πάμε Παρασκευή.

Δε θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε, τα φρέζυ τα παρήγγειλα από την ιστοσελίδα τους. Δεν επιχείρησα καν να δω πόσο θα μου χρεώσουν έξοδα αποστολής τα ελληνικά φαρμακεία. Ενώ η εταιρεία για εδώ μετά από κάποιο ποσό είχε δωρεάν έξοδα αποστολής.

Εφη μου περαστικά εντελώς με την παλιοουρολοίμωξη!

Σειρηνάκι κι εμείς εχουμε συσπασούλες, ιδίως το απόγευμα που ανακατεύεται.

Εμείς καλά, σπάσαμε τον ύπνο μας σήμερα στα 2 και σερνόμαστε. Μόλις ξυπνήσαμε από το δεύτερο μισό και κάνουμε παρέα με το μπέμπη.

Πάμε για πρωινό-μεσημεριανό.. ό,τι προκύψει, φιλάκια σε όλες.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου!!!

Ειναι ακομα ψηλα η μπεμπα μας!!! Θα δειξει αν κατεβηκε λιγουλακι στο αυριανο ραντεβου!!!

Παντως εγω νιωθω οτι δεν θα τον παρω ολο τον μηνα!!!

Ανυπομονω να την παρω αγκαλιτσα!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πάει ως το τέλος Χαρμούλι;;; Θύμησέ μου, κάτι λέγαμε τις προάλλες, αλλά δε θυμάμαι και πολλά... Ουγκ! Σόρυ!

Εμάς ο μπέμπης ειναι παντού και ψηλά και χαμηλά και δεξιά και αριστερά.. Σε δουλεια να βρίσκεται το μανάρι μου. Μου αρέσει όμως που είναι κινητικούλης. Ανακατεύει το αμνιακό κι αυτό το θέλουμε. Από την άλλη μου μιλάει έτσι και πάλι χαίρομαι, αν και πονάει λιγάκι που και που.

Σας διαβάζω τις πρώτες και αρνούμαι να ταυτιστώ μαζί σας, χαχα! Θέλω πολύ να μπούμε στον 9ο, να πάρουμε και κανα 2 βδομάδες και μετά ας έρθει όποτε θέλει ο νεαρός. Απλά να πάρει λίγο βάρος, να μην είναι προωράκι - που σε όλη την εγκυμοσύνη το έχω άγχος - κλπ. Αγωνιώ μεν, αλλά του δίνω χρόνο δε. Έχουμε 1.5 μήνα ακόμη εμείς.

Αλλά το πάρτυ ξεκινά σύντομα!!!

:) :) :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου δεν ξερω αν θα μας παει μεχρι 29!

Παντως αν παει καισαρικη ειπε μετα τις 22!! Η μπεμπα ειναι ψηλα ακομα και ειναι και μεγαλουτσικη!!!

Λογικα θα το συζητησουμε και αυριο!!!

Παντως παντα μου λεει οτι εχουμε και τον νου μας μην σπασουν τα νερα!!! αχχ το εχω ενα αγχος αυτο!!

Την αλλη Δευτερα θα ειμαστε 38 ακριβως!! Κατι μου λεει οτι θα μου πει λιγακι πιο νωρις να μπουμε!!! Θα δειξει ομως!!

Το προσπαθει πολυ για φυσιολογικο παντως!!!

Απλα δεν θελει να με ζορισει γιατι ειναι χειρουργημενη η μητρα με την αφαιρεση διαφραγματος και η κυηση υπερπολυτιμη!!! ( αν σκεφτεις οτι ειμαι με μια σαλπιγγα)


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι μου δεν ξερω αν θα μας παει μεχρι 29!

Παντως αν παει καισαρικη ειπε μετα τις 22!! Η μπεμπα ειναι ψηλα ακομα και ειναι και μεγαλουτσικη!!!

Λογικα θα το συζητησουμε και αυριο!!!

Παντως παντα μου λεει οτι εχουμε και τον νου μας μην σπασουν τα νερα!!! αχχ το εχω ενα αγχος αυτο!!

Την αλλη Δευτερα θα ειμαστε 38 ακριβως!! Κατι μου λεει οτι θα μου πει λιγακι πιο νωρις να μπουμε!!! Θα δειξει ομως!!

Το προσπαθει πολυ για φυσιολογικο παντως!!!

Απλα δεν θελει να με ζορισει γιατι ειναι χειρουργημενη η μητρα με την αφαιρεση διαφραγματος και η κυηση υπερπολυτιμη!!! ( αν σκεφτεις οτι ειμαι με μια σαλπιγγα)

Και η νεραϊδένια μας υπερπολύτιμη είναι και η κύηση και η Χαρμούλα μας!

Όπως και να έρθουν Χαρμάκι μου, σημασία έχει να είναι γερα. Μπράβο στο γιατρούλη σου, έχω προαίσθημα πως όλα θα πάνε καλά (για όλες μας), θα το δεις! Και σύντομα! Άλλωστε τι είναι 19 μερούλες;;

Απόλαυσε βόλτες με το αντράκι σου και στιγμές ηρεμίας! Έρχεται η νεραϊδένια μας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια πριν λίγο γύρισα. Τα πραγματα ήταν τελικά όπως το υποψιάστηκα.

Με βάλανε στον καρδιοτοκογραφο και έδειξε λίγες συσπασεις και όταν εκανα κολπικό υπέρηχο είδε η γιατρος διαστολή 1 και ο τράχηλος έφτασε ένα εκατοστό.

Εχω στις 6 ραντεβού με το γιατρό και να δούμε ποτε θα γεννήσω, αν καταφέρουμε και το κρατήσουμε κ σήμερα να κάνω τη δεύτερη δόση για τα πνευμονια.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Αντωνία!! Πωπω ερχεται σιγα σιγα ο μπεμπης σου!! Ε με τοσο ζωηρο μωρο που να αντεξει κι αυτη η μητρα και να μην κανει συσπασεις!

Όντως πολυ συγκινητικο....!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αντωνάκι με το καλό!

Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν και να ζήσεις τη διαδικασία όπως την ονειρεύτηκες!

Θα σε έχουμε στο νου μας και θα προσευχόμαστε και για τους 2!

Σε φιλώ πολύ πολύ!

Και πάλι με το καλό!!!!

Ερχεται ο πρώτος μπεμπης :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...