Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

      καλησπερα πολυ καλή 207

      Θα ξανακανω την τεταρτη

      Ναι ο γιατρός ειπε πολυ καλη

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Aχ αντε με το καλο!! Λογικα το πρωτο μωρακι της παρεας!!!

Εχεις καθολου αγχος που πλησιαζει η ωρα?? Αισθανεσαι οτι το εχεις συνηδητοποιησει? Εγω καθολου...

Δεν νομίζω οτι το εχω συνηδειτοποιησει ακόμα.. Εχω άγχος για την επισκληριδιο λόγω του οτι είχα σκολίωση κ ψιλό φοβάμαι κ επισης αν τα καταφέρω με το μωρό.

Δεν εχω πιάσει ποτε νεογέννητο στα χέρια μου:rolleyes:


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει το πρώτο μας μωρό Αντωνάκι;;;

Και δεν μπορούμε να πιούμε και σαμπάνια!!! Εεε θα πιούμε μπύρα, επιτρέπεται και στο θηλασμό! Ετσι θα το αφήσουμε;;

Θυμάστε που λέγαμε για καλλυντικά; Μα ήθελα τόσο πολύ της φρέζυ που παρήγγειλα- την ξέρω καλά την εταιρεία και με ένα καλό ψάξιμο είδα πως είναι από τα καλύτερα. ΟΚ κάναμε ένα στοκ το ομολογώ, ώστε να μην παραγγέλνουμε κάθε τρεις και λίγο, αλλα μοσχοβολάνε. Παρήγγειλα Παρασκευή, τα έστειλαν εχθές και σήμερα είναι εδώ! Άψογοι!

Κοριτσάκια αρχίζουμε και μυρίζουμε μωρουδίλα!

Καμιά φορά λέω έχουμε άπειρο καιρό μπροστά μας και από την άλλη κάποιες κινήσεις πλέον είναι δύσκολες και λέω να τελειώνουμε.

Ερχονται μωρέ τα μωράκια!!!!

Αντωνάκι 2 βδομαδούλες!!!

:):)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Oυτε και εγω !!! Οταν λεω ποτέ ποτέ ομως!!!!

Για την σκολιωση δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικο γιατι εχουν τοσες γυναικες και γεννανε με επισκληριδιο! (Εμεις στην καισαρικη βασικα θα κανουμε ραχιαια!) αλλα το ιδιο περιπου ειναι!

Μαλλον θα το συνηδητοποιησουμε αφου γεννησουμε τελικα !!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εντελ κανε οτι μπορεις τωρα!!!! Προς το τελος δεν θα σε αφηνει το μωρο!!! Εγω δεν μπορω ουτε να ειμαι ορθια ουτε να περπατησω γιατι με το κεφαλακι πιεζει κατω και νιωθω πως θα μου φυγει!!!

Στη φρεζυ μαλλον θα καταληξω και εγω!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελάκι πόσο ειναι τώρα η μπουμπού σου;

Εγω θα γεννήσω 37+3 και μου είπε ο γιατρος θα βγει 3+ κιλά.

Επειδή έχουνε 2 μέρες διαφορα εμένα τη προηγούμενη βδομαδα μας τον έβγαλε 2600 πόση απόκλιση παίζει να εχει οι υπέρηχους ξέρουμε;

Την Τεταρτη που μας περασει ηταν στα 2100.. χθες απο το αγχος μου ξεχασα να ρωτησω αλλα αυριο εχουμε παλι ραντεβου για nst, αλλα δεν ξερω αν θα κανουμε και υπερηχο παλι.

Καισαρικη θα κανεις? Για αυτο τοσο νωρις? Αντε λιγο εμεινε!!!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!! Μύρισαν τα σπιτια μας μωρουδιλα (με κρεμουλες, αφρολουτρα, απορρυπαντικα ρουχων και ρουχαλακια επιπλακια μπεμπε...) μυριζει και εδω μεσα μωρακια ανυπομονα και μανουλες σε ετοιμότητα!!!! Κοριτσια εγω αρνουμαι να πιστεψω οτι γενναμε ολες σε κανα μηνα κ κατι.... σημερα εκανα μπανιο στη θαλασσα κ σκεφτομουν, εχουμε ακομη καιρο!!! χαχαχαχα οι γνωστοι δε, με αναγνωριζουν στη παραλια απο τη κοιλια... δεν υπαρχει αλλη τρελη 8 μηνων σεπτεμβρη μηνα στη θαλασσα!!! χαχαχα

Εντελ τελεια δεν ειναι της Φρεζυντερμ? τα ανοιγω κ τα μυριαζω συνεχεια!!! Αντωνια αντε με το καλο... παιρνεις πρωτη τη σκιταλη, να δω που θα τη παραδωσεις!!!!! Σας φιλω κοιλουμπες μου , που λεει και ο γιος μου!!! :)

edit: τα καρφουρ εχουν προσφορα στα παμπερς... για τα μωρακια που ερχονται πρωτα λουκουμι μου ακουγεται!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα Καρφούρ κι πήρα τις τρεις τελευταίες συσκευασίες που ειχε στο 1..

Πήρα και 2 σουτιεν θηλασμου cariwell κ νομίζω δεν μου λείπει κατι αλλο.

Εγω πήρα μόνο σαμπουάν αφρολουτρο της chicco διάβασα οτι δεν χρειάζονται πολλές κρέμες για τα μωρα τον πρωτο καιρό κ δεν θελω να επιβαρυνω το δέρματακι του.. Ίσως κάνω κ λάθος.. Πήρα κ επιθεματα στήθους.

Ναι μαλλον το πρωτο εμείς είμαστε.. :)


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες ομορφεςςς!!!Τι κανετε;Πως ειναι τα ζουζουνακια σας??Εμεις πρωινες-πρωινες κ σημερα για την καθημερινη τακτικη επισκεψη στο wc...ε με τοοσο νερακι λογικο ειναι!!Αντωνια μου αντε εφτασε ο καιρος,θα εισαι η πρωτη μανουλα της παρεουλας μας..αραγε ποια θα ειναι η επομενη???Αχχχχ εγω παντως δεν αντεχω αλλο απο την αγωνια μου...σας το ομολογω..θελω να φτασει η ωρα να την παρω στην αγκαλιτσα μου!!!Σε 12 μερουλες μπαινουμε στο μηνα μας λοιπον κ μετα απλα αναμενουμε...σε λιγοτερο απο 1 μηνα(φανταζομαι) θα κραταω την μπουμπου μου αγκαλιτσααα!!Θυμαστε την κρυφοουρολοιμωξη που επαθα..επιτελους στις 10:00 το πρωι ειναι το τελευταιο μας χαπι!!!Αυριο εχουμε και ραντεβου με την γιατρο μας...τελευταια "πεταχτει επισκεψη"(μη κανονισμενη) ηταν την προηγουμενη εβδομαδα κ ημασταν 33 εβδομαδων σχεδον κ 2,080 σε κιλα!!Αραγε ποσο θα φτασαμε τωρα;Εσεις πως το βλεπετε κοριτσια ειναι μικρη ή μεγαλη η μπουμπουκιτσα μου??Σας φιλω ολες κ ολα τα μωρακια ξεχωριστααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή καλεεεε ...... Ο καιρος περνάει πολυ γρηγορα ........

Εμενα η χθεσινή μερα ηταν γεμάτη με πετρώματα μπορεί να πετρωσε η κοιλια μου και δεκαπέντε φορές ....... Και το βραδυ ξύπνησα απο τις βαριές και συχνές ανάσες που έπαιρνα αλλα και απο έντονες καουρες ευτυχως που εκανα εμετό (συγνώμη κ ολας) και ηρεμισααααα ........ Ας αφήσουμε τα ψέματα ειναι ισως ο ποιο δύσκολος μήνας ........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κοριτσάκια!!! εμείς ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά να πάμε στο γιατρό...15 πετρώματα καλά είναι εγώ ώρες ώρες μπορεί να φτάσω και τα 4 5 την ώρα...συνήθως τα βράδια!! αλήθεια η χάρμα που είναι...μέρες έχει να μας γράψει ελπίζω να είναι καλά!!φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Σήμερα εχω έντονους πόνους χαμηλά, συνεχώς!

Μου είπε ο γιατρος να πάω να κάνω ένα καρδιοτοκογραφο στο μαιευτηριο αλλά λέω να περιμένω λίγο μήπως περάσει..

Νιώθει κάποια άλλη το ίδιο;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει το πρώτο μας μωρό Αντωνάκι;;;

Και δεν μπορούμε να πιούμε και σαμπάνια!!! Εεε θα πιούμε μπύρα, επιτρέπεται και στο θηλασμό! Ετσι θα το αφήσουμε;;

Θυμάστε που λέγαμε για καλλυντικά; Μα ήθελα τόσο πολύ της φρέζυ που παρήγγειλα- την ξέρω καλά την εταιρεία και με ένα καλό ψάξιμο είδα πως είναι από τα καλύτερα. ΟΚ κάναμε ένα στοκ το ομολογώ, ώστε να μην παραγγέλνουμε κάθε τρεις και λίγο, αλλα μοσχοβολάνε. Παρήγγειλα Παρασκευή, τα έστειλαν εχθές και σήμερα είναι εδώ! Άψογοι!

Κοριτσάκια αρχίζουμε και μυρίζουμε μωρουδίλα!

Καμιά φορά λέω έχουμε άπειρο καιρό μπροστά μας και από την άλλη κάποιες κινήσεις πλέον είναι δύσκολες και λέω να τελειώνουμε.

Ερχονται μωρέ τα μωράκια!!!!

Αντωνάκι 2 βδομαδούλες!!!

:):)

Καλημέρα edel84. τις παρήγγειλλες μέσω internet? αν ναι, στείλε μας το site διότι κάνω ιντερνετική έρευνα για τις πιο καλές τιμές στα προϊόντα της frezyderm. προς το παρόν το pharmacydiscount.gr είναι το πιο φτηνό αλλά μήπως το δικό σου είναι ακόμη καλύτερο???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

Σήμερα εχω έντονους πόνους χαμηλά, συνεχώς!

Μου είπε ο γιατρος να πάω να κάνω ένα καρδιοτοκογραφο στο μαιευτηριο αλλά λέω να περιμένω λίγο μήπως περάσει..

Νιώθει κάποια άλλη το ίδιο;

γιατί να μείνεις στο σπίτι και να υπομένεις τους πόνους?! δεν θες να πας στο μαιευτήριο να δεις τι πραγματικά γίνεται και να σου φύγει το άγχος??? ότι φοβίες μπορούμε να αποφύγουμε πρέπει να τις αποφεύγουμε !! τα μωράκια μας μας θέλουν ήρεμες !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...