Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

      καλησπερα πολυ καλή 207

      Θα ξανακανω την τεταρτη

      Ναι ο γιατρός ειπε πολυ καλη

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Αχαχαχαχαχαχαχααχαχ ''σαν το μ''!!! Πόσο δίκιο έχεις... και εμένα έτσι...αχαχχαχαχα!!!!!!

χιχιχιιχι χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη, εγώ και το μικρό μου alienάκι!!! :D:D:D


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια κ εμένα κάνει το Μ ειναι τα γόνατακια τους ετσι μου είπε η γιατρος στο ντόπλερ που τα μαζεύουν στην κοιλίτσα τους :)

Φαντάζομαι σε όλες μας πια ειναι με το κεφάλι προς τα κατω.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γύρισα απ τν γιατρο πριν λιγο... καναμε παλι nst κ θα κανουμε καθε φορα που παω. Βρηκαμε παλι μεγαλη δραστιριοτητα και μου εγραψε μαγνήσιο κ μ ειπε ξαπλα στο κρεβατι κ θα ξαναπαω την Τετάρτη... αν κανει τα ιδια θα μου δωσει κορτιζόνη...


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γύρισα απ τν γιατρο πριν λιγο... καναμε παλι nst κ θα κανουμε καθε φορα που παω. Βρηκαμε παλι μεγαλη δραστιριοτητα και μου εγραψε μαγνήσιο κ μ ειπε ξαπλα στο κρεβατι κ θα ξαναπαω την Τετάρτη... αν κανει τα ιδια θα μου δωσει κορτιζόνη...

Θα σου κάνει καλό πιστεύω το μαγνήσιο. Εγω το πίνω από τον 6ο μήνα σχεδόν και δεν έχω πάρει γραμμή καμία σύσπαση..

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου θα δεις!!!!!:P:p


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι! Ξεχασα να πω οτι με εξετασε κ απο κατω... πολυ χαλια εξεταση με πονεσε κ εβγαλα κ λιγο αιματακι.. με ειχε προιδοποιησει βεβαια πρωτα οτι αν δω αιμα θα ειναι απο την εξεταση. Ουφ τι τραβάμε!!!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Angel το μαγνησιο θα βοηθησει! Και εγω παιρνω απο τον 4ο μηνα μαγνησιο και προγεστερονη! Αν δεν τα επερνα θα ειχα σοβαρο θεμα με τις συσπασεις! Γι'αυτο πιστευω πως και σε εσενα θα βοηθησει πολυ και δεν θα εχεις θεμα!

Κοριτσια τι γνωμη εχετε για το σαπουνι γλυκερινης? Εχω ακουσει οτι για το τοπικο πλυσιμο στον ποπο ειναι καλυτερα να χρησιμοποιουμε σαπουνι γλυκερινης και οχι αφρολουτρα και τετοια επειδη τα πλενουμε πολλες φορες τη μερα.....

Η αληθεια ειναι πως το υγρο για τα χερια που εχουμε εχει μεσα γλυκερινη και η αισθηση ειναι σαν μεταξυ πολυ απαλο...

Σκεφτομαι να εχω στον νηπτηρα ενα σαπουνι γλυκερινης μονο για καθε φορα που κανουμε τοπικο πλυσιμο εσεις τι λετε εχετε ακουσει κατι ή καποια εμπειρία??


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Αγγελάκι μου θα σου πω κι εγω τα ίδια. Με προγεστερόνη και 4 χαπάκια μαγνησιου τη μέρα είμαι εδώ και περίπου ένα δίμηνο. Ο μικρούλης χτυπουσε τη μήτρα σε σημείο ευαίσθητο, έκανε συσπασούλες και είχαμε και κοντό τράχηλο και φοβηθήκαμε. Η αλήθεια είναι πως από μέσα Ιουλίου είμαστε πια σταθεροί.

Εσύ μπάινεις στον 9ο σε λιγάκι, θέλει ο γιατρός να φτάσετε μάλλον μέχρι κάποια εβδομάδα, σωστά;; Κορτιζόνη για τα πνευμονάκια σου είπε;

Όλα καλά θα πάνε καλή μου. Θα έρθει κι ο μπαμπάς και μετά θα βγει το μικράκι σου, ναι; Να μου είσαι αισιόδοξο!

Το ''Μ'' το κάνουμε κι εμείς και πολύ χαίρομαι που βλέπω τον αφαλούλη μου να γυρίζει στα φυσιολογικά του, έστω και παροδικά.

Μιας και το ανέφερε το Αγγελάκι, σας έχουν πει οι γιατροί από ποια εβδομάδα θεωρούν εντάξει να γεννήσετε; Είχα φανταστεί πως μετά τις 36 εβδομάδες θα ήταν ΟΚ. Βέβαια την καισαρική την προγραμματίζω στις 39+ και πάλι με κάθε επιφύλαξη.

Καλημέρα σε όλες.

Κατερινάκι για το σαπουνάκι που λες δεν ξέρω καλή μου!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια !!

Τι κανετε?? Εμεις εχουμε τελειωσει με οτι αφορα την προετοιμασια και εκει που ειχα μαθει να τρεχω τωρα μου φαινεται παραξενο που εχω τοσο χρονο.....

Εντελ γι'αυτο που ρωτησες η γιατρος μου ειπε πως το νωριτερο που θεωρει οτι πρεπει να προγραμματισει καισαρικη ειναι 38w4d.. Εμεις την προγραμματισαμε στις 39 εβδομαδες και παλι σκεφτομαι μηπως ειναι νωρις...

Αν σου αλλαξε η ΠΗΤ στην αυχενικη καλο ειναι για τη γεννα να λαβεις υποψιν την πιο μακρυνη ΠΗΤ απο τις δυο αυτη που σε δειχνει δηλ λιγοτερο εγκυο για να ειναι ακομα πιο σιγουρο οτι το μωρο δεν βγηκε πολυ νωριτερα απότι θα βγαινε..

Να πω την αληθεια εχω ψιλοξενερωσει με την τακτικη των γιατρων να τις προγραμματιζουν θεωρω πως το σωστο ειναι να περιμενουν να αποφασισει το μωρο και μετα να επεμβουν....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο με τον προγραμματισμό. Το κατανοώ πλήρως. Αλλά από τη στιγμή που θα κάνω καισαρική και προσπαθώ να το αποδεχτώ, λέω να μην περάσω και πόνους πριν και μετά. Ας πάω με πρόγραμμα. Τι να κάνουμε;

Κοιτάζω για το σύστημα απόρριψης πάνας. Καλά είναι τραγικοί στις τιμές με τις σακούλες. Έχουμε πρόβλημα εδώ με τα σκουπίδια (εμείς, όχι οι ντόπιοι, χε). Περνουν κάθε δύο εβδομάδες!!! (ακόμη και αν κάνει πολλή ζέστη) και αναρωτιέμαι αν πρέπει να μπω σε τέτοια έξοδα τώρα.

Λιάκι εσύ το χεις σκεφτεί καθόλου;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελ θελει μάλλον να μεγαλώσει λιγο ακομα κ αν τα καταφέρουμε να γενησουμε οσο πιο κοντα στην πητ... για την κορτιζονη δεν ρωτησα για πιο λογο ειναι.. αν χρειαστει να την παρω θα ρωτησω.. αλλα απο οτι διαβαζω ειναι για αν υπαρχει κυνδυνος προορου τοκετου να ωριμάσουν τα πνευμόνια του μωρου για να μην εχει προβλημα με το αναπνευστικο της.. δεν ξερω αν ισχύει αυτο όμως.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγγελάκι μου το καλά το λες, αν χρειαστεί να την πάρεις, θα ρωτήσεις.

Ο γιατρούλης ξέρει και μαζί θα κάνετε το καλύτερο για τη μπουμπού.

Σκέψου πως αύριο μπάινεις στο μήνα σου και όλα θα πάνε τέλεια. Μετράς αντίστροφα κι εσύ γλυκιά μου! :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελάκι μου το καλά το λες, αν χρειαστεί να την πάρεις, θα ρωτήσεις.

Ο γιατρούλης ξέρει και μαζί θα κάνετε το καλύτερο για τη μπουμπού.

Σκέψου πως αύριο μπάινεις στο μήνα σου και όλα θα πάνε τέλεια. Μετράς αντίστροφα κι εσύ γλυκιά μου! :)

Εννοείται οτι χρειαστεί θα κανω για το μωρακι μου!!

Μηνα αλλαζω καθε 8 οποτε λογικα μπηκα χθες στον μηνα μου! Παντος ειναι βιαστικουλα η μικρη μου! Τοσους μηνες εκει μεσα βαρεθηκε! Χεχε! Της λεω να περιμένει ακομα 13 μερουλες να ερθει ο μπαμπακας κ μετα ας βγει αμα θελει!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελάκι πόσο ειναι τώρα η μπουμπού σου;

Εγω θα γεννήσω 37+3 και μου είπε ο γιατρος θα βγει 3+ κιλά.

Επειδή έχουνε 2 μέρες διαφορα εμένα τη προηγούμενη βδομαδα μας τον έβγαλε 2600 πόση απόκλιση παίζει να εχει οι υπέρηχους ξέρουμε;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eντελ ειναι οντως ακριβο το συστημα απορριψης πανας!!

Αngel θα δεις που θ απεριμενει τον μπαμπα της η μικρη!!!!!

Αντωνια απόσο ξερω δεν εχει μεγάλη απόκλιση συνηθως γυρω στα 300 γραμμαρια... (τα οποια συνηθως ειναι περισσοτερα οταν γεννηθει απότι στον υπερηχο γιατι παιζει και το σκελετικο του καθε παιδιου) συνηθως σου λεω βεβαια τιποτα δεν ειναι στανταρ;)! Γιατι θα σε βαλει 37και3?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Θεωρεί οτι βιάζεται ο μικρός και θελω να τον προλάβω μην έχουμε κάποια επιπλοκή. Θα ειναι έτοιμος στην 38η εβδομάδα και με βαρος φυσιολογικοτατο.

Τη Δευτέρα που θα ξανάπαμε θα το σιγουρεψουμε.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...