Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Γεωργία38 είπε:

      καλησπερα πολυ καλή 207

      Θα ξανακανω την τεταρτη

      Ναι ο γιατρός ειπε πολυ καλη

      Καλο διπλασιασμό εύχομαι! Συγχαρητήρια!!! 

      Συγχωρέστε με αν γράφω αλλού για αλλού αλλά τώρα τα μαθαίνω!!! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κι από εμάς! Ελπίζω να είστε όλες πολύ πολύ καλά!

Χάρμα με το καλό να δείτε την κουκλίτσα σας σε λίγη ώρα! :)

Αχ κι εμείς είχαμε δει μια συρταριέρα στα ικεα, αλλά καθυστερήσαμε να το αποφασίσουμε και πλεόν καταργήθηκε, μπουχού! Και το κακό είναι πως κλείσαμε την κούνια σύμφωνα με τη συρταριέρα, καθώς ταίριαζαν πολύ...Τώρα, ξανά στο ψάξιμο!

Ήρθε και το καροτσάκι μας και είναι πολύ ωραίο!

Ερώτηση που μπορεί να έχει απαντηθεί ξανά: ποιες πάνες παίρνουμε για αρχή; Το 1 (newborn) που είναι για 2-5 κιλά; Και πόσες θα χρειαστούν από αυτές; Πόσες περίπου να υπολογίζω τη μέρα, 6-8? Μήπως το 2 νούμερο εξυπηρετεί καλύτερα λέτε;

Πολλά φιλιά σε όλες!


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κι από μας!!

Σήμερα βρεχει ασταματητα και ειναι τελεια!!!

Χαρμα πολυ σωστος ο γιατρος που σε βαζει 2 φορες την βδομαδα για nst κανονικα ετσι πρεπει μη σου πω και παραπανω...

Για τις πανες εχω και εγω την ιδια απορια... πηρα ενα πακετο νουμερο 1 και περιμενω να γεννηθει για να καταλαβω ποιο βολευει καλυτερα! Επισης παρολο που του πηρα τα newbaby sensitive θελω να τσεκαρω οτι οντως αντιδραει καλα το δερματακι σε αυτα πριν παρω δευτερο πακετο....

Την κουνια λεμε τελος της εβδομαδας να την βαλουμε στη θεση της και να αρχισουμε να τη στρωνουμε σιγα σιγα... 17 μερες εμειναν......:shock::shock:


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα στη όμορφη παρεούλα και όμορφη εβδομάδα να έχουμε!!!

Πλησιάζει ο καιρός για τα πρώτα γεννητούρια και η αγωνία κορυφώνεται...

Charma ,με το καλό να ακούσετε τη καρδουλα της μικρής σας σήμερα...

Εγώ όπως σας εχω πει...τρέχω απο αιματολόγο σε γυναικολόγο και διαβητολόγο...εχω πάρει όλους τους γιατρούς σβάρνα ...προκειμένου βέβαια για την υγεία της μικρούλας μου,δεν με νοιάζει καθόλου...

Την ερχόμενη Πέμπτη εχω ξανα Doppler και καρδιοτοκογράφημα κι εχω αγχωθεί λιγάκι....,κλείσαμε για την ίδια μερα και ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο / διαβητολόγο,να δει πως παμε με το σάκχαρο ....

Χθες έβαλα τη πρωτη μπουγάδα της μικρής μου .Έπλυνα τα σεντονάκια της ,στέγνωσαν και σημερα θα επιχειρήςω να τα σιδερώσω...Αυτό που διαπίστωσα είναι οτι έχει μεγάλη προικουλα τελικά!!! πρεπει να βάλω μπόλικα πλυντηριάκια μεχρι να τα πλύνω όλα...

Δεν έβαλα μαλακτικό καθόλου και πηρα ενα υγρό απορρυπαντικό πλυντηρίου,επίσης αοσμο κλπ κλπ κλπ για μωρά...

Edel εσυ που μένεις Γερμανία ,θες να μου πεις πιο πήρες; εγω απο το " dm" πηρα ...δεν είναι κατι το ιδιαίτερο,αλλά δεν ξερω κιόλας πως πρέπει να είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Μπαίνουμε κ εμείς στον μήνα μας σημερα!

Μας λειπει ο μπαμπακας μας ομως και ήμαστε λιγο λυπημενες...

Καμια φορά νιωθω την μικρη μου πολυ χαμηλά. . Χθες με γαργαλουσε στη κλειδωση της λεκανης!!! Νιωθετε κ εσεις τα μωρακια σας τοσο χαμηλά?

Οσο για τις πανες κοριτσια μην αγχώνεστε απο τωρα αφού παει με τα κιλα του μωρού. Στην αναγκη στελνετε κ τν μπαμπα να τις παρει!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανούλες!!!

Πως είστε σήμερα;; Δροσερέψατε;;

Χαρμάκι τώρα θα τελειώνεις μάλλον με το καρδιοτοκογράφο, χε!!! Φιλάκι στη μπεμπούλα!

Άρχισες να τακτοποιείς τα συρταράκια της;; Δεν είναι τέλειο συνάισθημα;

Αγγελάκι μας μπήκες στον 9ο;;; Άντε με το καλό!

Θα περάσουν οι μερούλες και θα έρθει κι ο μπαμπάκας σας σε λίγο, εε;

Για τις πάνες, είχα ρωτήσει μια φίλη και μου είπε πως από τη στιγμή που το μωράκι φτάσει το κατώτατο όριο στα κιλά (π.χ. αν ειναι για 3-6 κιλά και το μικράκι μας 3 κιλάκια) καλύτερα θα μας βολέψει αυτή η πάνα, παρά το μικρότερο μέγεθος.

Εμείς θα μετρηθούμε αυτή την εβδομάδα -ήμαστε 2 κιλάκια πριν 15 μέρες, οπότε μάλλον πάμε για το 3-6 κι όχι 2-5. Ο μπαμπάς μας έχει ΤΟΣΗ γραφειοκρατία με το που θα γεννηθεί ο μπέμπης, που το τελευταίο που θα ήθελα, είναι να τρέχει ο καλός μου και για πάνες.

Λιάκι πως τα πάτε;

Απορρυπαντικό πήρα το αριελ και το περσιλ σενσιτιβ - σκόνη και υγρό απορρυπαντικό. Και μαλακτικο πήρα το λενορ σενσιτιβ. Έχουν μπεμπακια ή παιδικά χεράκια απ' έξω. Τα βρήκα σε μεγάλο μάρκετ.

Φιλάκια σε όλες!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα κοριτσάκια και το δραστήριο κωλοτουμπα!!

Χθες μεχρι τις 4 το πρωί Κλωτσάγε κ δεν με άφηνε να κοιμηθώ!!

Όσον αφορά τις πανες κοριτσια θα χρειαστούμε αρκετές νο1 η φίλη μου που το μωρό ειναι λίγο παραπανω απο 40 ημερών φοράει ακόμα το 1 και γεννήθηκε 3 κιλά. Μην πάρετε μεγαλύτερο νούμερο γιατί θα έχετε διαρροές αφού δεν θα εφαρμόζει καλα..

Φανταστείτε οτι θα χρειαζόμαστε περίπου 10 πανες το 24ωρο στην αρχή :P

Απορρυπαντικό πήρα το baby planet και μαλακτικό δεν έβαλα καθόλου αφού δεν ξεβγάζεται κ φοβήθηκα για αλλεργία στο μωρό.

Αυτά.


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελεια φωτογραφια.... αλλα δεν ειναι δικη μου... εγω τρελαθηκα με το που την ειδα...


2VBhp3.png

i6hPp3.png

ό,τι ονειρευόμουν στη ζωή μου

το`χω βρει σʼεσένανε ψυχή μου κι έχω τα πάντα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έχει καμία σας ακούσει για τα προϊόντα bioplasis? http://www.bioplasis.com/el/products-el/baby-rights.html.

κοιτώ τις διάφορες εταιρίες.. και έχω ψιλομπερδευτεί. νομίζω ότι κλείνω περισσότερο προς τη frezyderm αλλά ψάχνοντας βρήκα και την παραπάνω. πάντως κάπου διάβασα ότι το ιδανικότερο είναι να χρησιμοποιούμε το λιγότερο δυνατόν κρέμες διότι το δερματάκι του μωρού μας είναι τόσο αγνό που δεν χρειάζεται να το βομβαρδίζουμε με κρέμες αμφιβόλου περιεχομένου ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

κλωτσαμε πολυ???

743986oeyz4gzu9z.jpg

κλωτσάμε κλωτσάμε πάντως για να απαντήσω και στην ερώτησή σου:) και έχουμε και ιδιαίτερες προτιμήσεις σε φαγητά. πριν λίγο έφαγα γιαούρτι με κουάκερ και μάλλον του άρεσε. άρχισε τα γκλουπγκλούπ :)

Link to comment
Share on other sites

Angel με το καλό!

Κι εμένα με κλωτσάει πολλές μερικές φορές κοντά στο κόκκαλο της λεκάνης! Χθες βράδυ ειδικά, ένιωθα πως την πλάκωνα από όπου κι αν έστριβα! Λες και ολόκληρη είχε μεταφερθεί στη δεξιά μου πλευρά... Πολλές φορές δε, δεν ξέρω πως στο καλό τουρλώνεται εκεί μέσα και η κοιλιά από στρογγυλή κάνει δυο βουναλάκια δεξιά και αριστερά του αφαλού...σαν το M των μακντόναλντς είμαι! :tongue:


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Angel με το καλό!

Κι εμένα με κλωτσάει πολλές μερικές φορές κοντά στο κόκκαλο της λεκάνης! Χθες βράδυ ειδικά, ένιωθα πως την πλάκωνα από όπου κι αν έστριβα! Λες και ολόκληρη είχε μεταφερθεί στη δεξιά μου πλευρά... Πολλές φορές δε, δεν ξέρω πως στο καλό τουρλώνεται εκεί μέσα και η κοιλιά από στρογγυλή κάνει δυο βουναλάκια δεξιά και αριστερά του αφαλού...σαν το M των μακντόναλντς είμαι! :tongue:

Αχαχαχαχαχαχαχααχαχ ''σαν το μ''!!! Πόσο δίκιο έχεις... και εμένα έτσι...αχαχχαχαχα!!!!!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...