Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Katerinan τις πρώτες μέρες οι θηλές θελουμε δε θέλουμε θα ειναι ευαισθητες και θα πονανε (η Πατσουρου ελεγε στο σεμιναριο ότι οι θηλες μας ειναι εκεινες τις πρωτες μερες , οπως τα χειλη των ερωτευμενων.... πονανε σκανε απο τα 24ωρα φιλια!!!! ετσι κ η θηλη με το μωρο.... ) Αυτη η κρεμα λοιπον ειναι θαυματουργη . Κάνει τις θηλες λιγότερο επώδυνες και το λεω με σιγουρια. Πρόσφατο παραδειγμα μια φιλη που απο τον πονο ξεκινησε να δινει ξενο γαλα γιατι δεν αντεχε τον πονο... εβαζε λανολινη αλλης εταιριας. Μολις της ειπα και αγορασε λανσινο σταματησε το ξενο γαλα .... και θηλαζει αποκλειστικα και απολαυστικα εκει που ο πονος ηταν εφιαλτικος.

Εντελ ,εφαρμογή της κρέμας προληπτικα δε βρισκώ λογο... καλα εκανες κ τη σταματησες! Α ναι η λανολινη κανει κ για εκδορες, σκασμενα χειλη κτλ ειναι τελεια επουλωτικη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια αν θέλετε ρίξτε κι εδώ μια ματιά.

Ομολογώ πως εμένα με κατατόπισε σε ένα μικρό ποσοστό, όχι φοβερά πράγματα. Αλλά νομίζω κατέληξα σε προϊόντα περιποίησης.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31538

Εντέλ διαβασα το θέμα και νομίζω οτι θα συμφωνήσω σε κάτι.. οτι τα μωρα δε θελουν κατι φοβερο... ενα αφρολουτρο και μια κρεμουλα (οχι λάδι-εκτος αν εχω βιολογικο ελαιολαδο αλλα γιατι να λερωνω τα παντα με τα λαδια? ) για το σωμα μετα.... τους αρεσει πολυ αλλωστε το μασαζακι και τα χαλαρωνει πριν τον υπνο... κρεμα στη περιοχη της πανας δεν εβαλα ποτε προληπτικα... θεωρω οτι δε χρειαζεται ειδικα οταν δεν ξεχναμε να αλλαξουμε πανα! Ο δικος μου ποτε δεν παρουσιασε ερεθισμο στη περιοχη παρ ολο που δεν εβαζα τιποτα! Εχω παντα στο φαρμακειο του σπιτιου ενα κουτι σουντοκρεμ για καλο και για κακο αλλα κυριως εγω τη χρησιμοποιω για τα εγκαυματα (απο λαδι, πρεσσα κτλ) . Τωρα δε που ανακαλυψα την κεραλοιφη... αυτη κ μονο αυτη!

Link to comment
Share on other sites

Ομορφοκοιλιτσες Καλησπερα!!!

Πηγαμε ντοκ εμεις και ολα ειναι μια χαρα!

Το νστ βγηκε πολυ καλο, συσπασεις καθολου και η νεραιδουλα μας ειναι 3200!

Θα κανουμε 2 φορες την εβδομαδα νστ προληπτικα για να την βλεπουμε πως ειναι!

Στις 38 εβδ θα μας δει απο κατω!

Ειμαστε ακομα ψηλα και συνεχιζουμε το περπατημα κανονικα!!!

Κατερινακι περασα απο το μαιευτηριο και μου ειπαν ενα ελαφρυ φορμακι και λεπτη κουβερτουλα!!

Αυτα τα νεακια μας γκερλς!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ομορφοκοιλιτσες Καλησπερα!!!

Πηγαμε ντοκ εμεις και ολα ειναι μια χαρα!

Το νστ βγηκε πολυ καλο, συσπασεις καθολου και η νεραιδουλα μας ειναι 3200!

Θα κανουμε 2 φορες την εβδομαδα νστ προληπτικα για να την βλεπουμε πως ειναι!

Στις 38 εβδ θα μας δει απο κατω!

Ειμαστε ακομα ψηλα και συνεχιζουμε το περπατημα κανονικα!!!

Κατερινακι περασα απο το μαιευτηριο και μου ειπαν ενα ελαφρυ φορμακι και λεπτη κουβερτουλα!!

Αυτα τα νεακια μας γκερλς!!

3200:shock::shock:;;;

Μπράβο θηριάκι!!! Άντε να κατέβει κ η δική σας η μικρή βλέπω πάλι οτι τα αγοράκια βιάζονται τα κοριτσάκια αργούν!!

Ολα καλα λοιπόν!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρμακι ειστε μεγαλααααααα κοριτσια..δηλ αν φατε ολο υον μηνα ποσο θ βγει4500...κρατα γερα μανουλα...

Της φρεζυντερμ τα λατρευω...αυτα πηρα κ τωρα για την μικρη...μετα το 6μηνο θ της βαλω πιο απλα μ οικονομικα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!

Τέλεια η νεράιδα Χαρμάκι μας.. Μπράβο σας, θα είστε μεγάλα κορίτσια και θα κάνετε χαρούμενη τη μαμά.

Τώρα δε που θα πας και 2 φορές τη βδομάδα, θα είσαι πιο ήσυχη! :)

Έχετε φιλάκι από το μικρούλη κολυμβητή (υπόσχεται να πίνει όλο του το γάλα για να μεγαλώσει γρήγορα και να σας φτάσει)!

Ρία μου τη θυμάμαι καλά τη κουβεντούλα μας και ομολογώ πως με βοήθησες πολύ και σε ευχαριστώ πολύ πολύ επίσης. Στην τελική ο μαιευτηρας, ούτε μαία είναι, ούτε θήλασε και ποτέ να ξέρει, τον συγχωρούμε. Χθες ξαναβάλαμε λανολίνη στα χειλάκια και είναι σας μωρουδιακά.

Για τα συγκάματα κι εγώ σουντοκρεμ πήρα και συμφωνώ πως τα λιγότερα είναι και τα καλύτερα. Δεν το είχα σκεφτεί για συγκάματα από πρέσσα...

Και για το λαδάκι έχεις δίκιο.. Σκέφτομαι όμως, τόσο μωρούλι θα θέλει κρέμα; Ίσως του το βγάζω το λάδι με βρεγμένο πετσετάκι μετά. Τα λάδια δεν τα μπορώ ούτε εγώ! Ακόμη και το αμυγδαλέλαιο αμέσως μετά το ντους το βάζω, πριν σκουπιστώ.

Κηραλοιφή θα φτιάξω σίγουρα όταν έρθω Ελλάδα, έχουμε φίλο μελισσοκόμο και θα μου προμηθεύσει αγνό κεράκι.

46 μερούλες περίπου για μας! :) :)


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ειμαστε το μεγαλο κοριτσι της παρεας!!!

Εγω την υπολογισω γυρω στα 3600 να γεννηθει να σας πω την αληθεια!! Δεν ξερω ποση αποκλιση εχει βεβαια ο υπερηχος!!!

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα και την Δευτερα θα κανω τις τελευταιες αιματολογικες!!

Περιμενω πως και πως να περασουν οι μερουλες και να την αγκαλιασουμεεε!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ειμαστε το μεγαλο κοριτσι της παρεας!!!

Εγω την υπολογισω γυρω στα 3600 να γεννηθει να σας πω την αληθεια!! Δεν ξερω ποση αποκλιση εχει βεβαια ο υπερηχος!!!

Κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα και την Δευτερα θα κανω τις τελευταιες αιματολογικες!!

Περιμενω πως και πως να περασουν οι μερουλες και να την αγκαλιασουμεεε!!!

Τέλειες θα είστε!! Κούκλες πραγματικές. Θα την πιάνεις κι εύκολα και εντάξει, 3600 δεν είναι μεγάλο κορίτσι, τουναντίον είναι μια χαρά, φυσιολογικότατη!

Αιματολογικές θα κάνεις για παν ενδεχόμενο ή έτσι είθισται;

Αλήθεια σας περιμένουμε πως και πως!!! :)

Εε μπεμπούλη;;; Θα ρθει το νεραϊδοκόριτσο!!

Χαρμάκι για πες μου εσύ που κοντεύεις, κοιμάσαι καλά το βράδυ; Έχει 2 μέρες τώρα δεν μπορώ να στρίψω με την κοιλουμπίτσα. Πρέπει να κάνουμε μανούβρα κυριολεκτικά. Και με το που καταλαβαίνει ο γιόκας μου ότι είμαι ξύπνια, θέλει παιχνίδια ο πασάς μου (τον αγνοώ λίγο, είμαι κακή μάνα, αλλά αν του κάνω και παρέα τη βάψαμε!).


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλειες θα είστε!! Κούκλες πραγματικές. Θα την πιάνεις κι εύκολα και εντάξει, 3600 δεν είναι μεγάλο κορίτσι, τουναντίον είναι μια χαρά, φυσιολογικότατη!

Αιματολογικές θα κάνεις για παν ενδεχόμενο ή έτσι είθισται;

Αλήθεια σας περιμένουμε πως και πως!!! :)

Εε μπεμπούλη;;; Θα ρθει το νεραϊδοκόριτσο!!

Χαρμάκι για πες μου εσύ που κοντεύεις, κοιμάσαι καλά το βράδυ; Έχει 2 μέρες τώρα δεν μπορώ να στρίψω με την κοιλουμπίτσα. Πρέπει να κάνουμε μανούβρα κυριολεκτικά. Και με το που καταλαβαίνει ο γιόκας μου ότι είμαι ξύπνια, θέλει παιχνίδια ο πασάς μου (τον αγνοώ λίγο, είμαι κακή μάνα, αλλά αν του κάνω και παρέα τη βάψαμε!).

:D:D:D:D:D

Στον τελευταιο ελεγχο εχω τις καθιερωμενες εξετασεις συν καποιες καινουριες!! Μαλλον τις θελουν για πριν το τοκετο!!

Συν καποιες εξτρα ουρων!

Οσον αφορα το βραδακι!! Κοιμαμαι απλα πλεον αλλαζω πλευρες πιο συχνα!! Εννοειται παρεα με το μαξιλαρι θηλασμου-εγκυμοσυνης που με εχει βολεψει παρα πολυ!! Παιρνει το σχημα τοτ σωματος και το πας οπου θελεις!!!

Με ξυπναει και η μπεμπα σιγουρα 2-3 φορες για wc!!

Αλλα σε γενικες γραμμες κοιμαμαι...


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια! Εμεις ημαστε λιγο ταλαιπωρημενες απο το ταξιδι. Αλλα ολα καλα.. εχω αρχησει πλεον να καταλαβαινω λιγο μερικες συσπασεις αλλα δεν ποναω... τη νυχτα παω τουαλέτα πολλές φορές και δεν κοιμαμαι καλα.. τωρα στο τελος θα με ταλαιπωρησει πολυ η μικρη μου.


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D:D:D

Στον τελευταιο ελεγχο εχω τις καθιερωμενες εξετασεις συν καποιες καινουριες!! Μαλλον τις θελουν για πριν το τοκετο!!

Συν καποιες εξτρα ουρων!

Οσον αφορα το βραδακι!! Κοιμαμαι απλα πλεον αλλαζω πλευρες πιο συχνα!! Εννοειται παρεα με το μαξιλαρι θηλασμου-εγκυμοσυνης που με εχει βολεψει παρα πολυ!! Παιρνει το σχημα τοτ σωματος και το πας οπου θελεις!!!

Με ξυπναει και η μπεμπα σιγουρα 2-3 φορες για wc!!

Αλλα σε γενικες γραμμες κοιμαμαι...

Ίσως είναι για να έχουν πλήρη κλινική εικόνα οι εξετάσεις. Κι εμείς θα κάνουμε κάποιες πριν ή θα μας ζητήσουν να δουν κάποιες ενδεχομένως, να συμπηρώσουμε ερωτηματολόγια κλπ.

Άσε ο ύπνος μας είναι λίγο άσχημος.

Ανάσκελα δεν μπορούμε να αναπνέυσουμε και το διασκεδάζει πολύ κι ο μικρός και θέλει παιχνίδια. Στο πλάι έχω κι εγώ το μαξιλάρι που βοηθά, αλλά όταν γυρίζω πονάει κάποιες φορές η κοιλιά. Προχθές πόνεσε πολύ και τρόμαξα. WC μέχρι στιγμής μια φορά (ευτυχώς), αλλά είμαστε πιστοί στο ραντεβού. Τώρα σέρνομαι, προσπάθησα λίγο να κοιμηθώ, τζίφος!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Εμεις ημαστε λιγο ταλαιπωρημενες απο το ταξιδι. Αλλα ολα καλα.. εχω αρχησει πλεον να καταλαβαινω λιγο μερικες συσπασεις αλλα δεν ποναω... τη νυχτα παω τουαλέτα πολλές φορές και δεν κοιμαμαι καλα.. τωρα στο τελος θα με ταλαιπωρησει πολυ η μικρη μου.

Αγγελακι μου φτασατε Αθηνα; Μπραβο κοριτσακι μου!! Δεν θα σε ταλαιπωρησει το κοριτσακι σου!! Τωρα που αισθανεται την ασφαλεια του μαιευτηριου θα ειναι φρονιμο!!

Ίσως είναι για να έχουν πλήρη κλινική εικόνα οι εξετάσεις. Κι εμείς θα κάνουμε κάποιες πριν ή θα μας ζητήσουν να δουν κάποιες ενδεχομένως, να συμπηρώσουμε ερωτηματολόγια κλπ.

Άσε ο ύπνος μας είναι λίγο άσχημος.

Ανάσκελα δεν μπορούμε να αναπνέυσουμε και το διασκεδάζει πολύ κι ο μικρός και θέλει παιχνίδια. Στο πλάι έχω κι εγώ το μαξιλάρι που βοηθά, αλλά όταν γυρίζω πονάει κάποιες φορές η κοιλιά. Προχθές πόνεσε πολύ και τρόμαξα. WC μέχρι στιγμής μια φορά (ευτυχώς), αλλά είμαστε πιστοί στο ραντεβού. Τώρα σέρνομαι, προσπάθησα λίγο να κοιμηθώ, τζίφος!

Σημερα εχω και εγω μια νυστα!!! Θελω να κοιμαμαι συνεχεια!!!

Σε λιγακι ομως, θα πρεπει να ξεκινησω το μαγειρεμα!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο η Χάρμα Αγγελάκι μας.

Η δική της μπέμπα που το έχει δίπλα το μαιευτήριο είναι ησυχούλα, χεχε..

Έτσι κι εσείς θα ηρεμήσετε και θα είστε μια χαρά!

Χαρμα σε βλέπω φουλ πάουερ!

Και πλυντήρια και σιδερώματα και μαγείρεμα και βόλτες! Μπράβο σας!

Τι νοικοκυροκόριτσο είσαι εσύ, εε;;

Εμένα δε με αφήνουν να κάνω τίποτα (λόγω τραχήλου). ''Καήκαμε στο κουρκούτι, φυσάμε και το γιαούρτι'' τώρα.. Δε μου αρέσει, αλλά ένα γιοκαρίνο τον έχουμε...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εντελακι και εγω τίποτα δεν μπορώ να κάνω.

Σήμερα πρέπει όμως να πάω να κουρεψω μαζί με την αδερφή μου τον ένα γάτο της γιατί θα φύγει το καλοκαίρι και εχει κομπους ο κακομοιρης..

Ελπίζω να μπορέσω...κ να τα καταφέρουμε..

Αυριο επιστρέφει κ η μάνα μου από Κρήτη κ να παει να μας βρει κουρτίνα γιατί ακόμα δεν έχω βρει!!

Όσον αφορά τον ύπνο μια μερα με αφήνει, μια οχι μου το παει μια μια ο κωλοτουμπας.

Σήμερα τον έγραψα με το κινητό να κουνιέται!!αν το δείτε θα τα χάσετε!!


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...