Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Κορίτσια εγω nst δεν έχω κάνει καθόλου, δεν μου είπε οτι θα κάνουμε, θα ξανάπαμε σε δέκα μέρες να δούμε ποσά κιλά ειναι και να οριστηκοποιησουμε την ημερομηνία, δεν νομίζω να μην εχει παρει 500 γρ βέβαια τον βλέπω έτοιμο τον κωλοτουμπα.

Σας χαίρομαι που κάθεστε κ ησυχαζουν, εγω κ ξάπλα κ όρθια κ καθιστη και στα τέσσερα που λεει ο λόγος να κάτσω δεν ησυχάζει ρε παιδιά!!

Επίσης κάθε πρωί με ξυπνάει!! Αν παει δέκα η ώρα αρχίζει κλωτσομπουνιδια!!

Επίσης θα κανονίσουμε να πάμε και απο το μαιευτηριο να δούμε τα κατατόπια.

Ειμαι ψύχραιμη γενικά πιο πολυ φοβάμαι την επισκληριδιο γιατί μικρή είχα σκολίωση παρα την τομή κ το χειρουργείο!! Ειμαι τρελή λίγο ε; :rolleyes:

Χαρμακι θα περιμένουμε τα νέα σας!! :D

Φτάνει η μεγάλη μερα για όλες μας!!

Μπορει να μην το θεωρει απαραιτητο ο ντοκ Αντωνακι μου!!!

Σε εχει ταραξει ο κωλοτουμπιτσας!! Ελα υπομονη λιγακι εμεινε!!!

Σιγουρα θα φτασετε τα 3 κιλα εως σε 10 μερουλες!!!

Την επισκληριδιο την σκεφτομαι και εγω να σου πω την αληθεια!!

Βραδακι θα μπω να σας γραψω τα νεακια μας!!!


nnHnp2.png

HAoFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αγγελάκι μου όλα καλά θα πανε.. Κι εσύ θα είσαι πιο ήσυχη κι άλλωστε σε λίγο μπάινεις στο μήνα σου! :)

Αντωνία...''μηδένα προ του τέλους μακάριζε''!

Εσύ σε λιγότερο από 20 μερούλες θα τον κρατάς τον κωλοτουμπίτσα. Εμείς έχουμε άλλες 47!!! Έχουμε ΌΛΟ τον 8ο και σχεδόν ΌΛΟ τον 9ο. Δεν ξέρεις πως θα καταλήξουμε. Εκεί που τον είχα για ησυχούλη σήμερα λίγο μας τάραξε με τις καταδύσεις.

Χαρμάκι good luck!

Θα σε περιμένουμε το βράδυ για νεάκια!

Την επισκληρίδιο κι εγώ τη φοβάμαι. Για τις παρενέργειες. Αλλά αποφάσισα να μην τις διαβάσω. Δε θέλω να αγχωθώ και γι αυτό! Έχουμε ήδη μπόλικα στο μυαλό μας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Χαρμα ειναι πολυ καπως ν αξερεις ημερομηνια και ωρα! Γι'αυτο ειχα πει οτι θελω να ξεκινησει εστω μια μερα πριν! Ο χρονος δεν μου φαινεται ατελειωτος αντιθετως αν πηγαινα για φτ θα ειχα υποψιν μου και την παραταση και τοτε θα μου φαινοταν....

Απο την κλινικη ουτε εγω πηγα ακομα!!! Θα παω σε λιγες μερες να περασω απο τους αναισθησιολογους και θα βρω και τις μαιες!!!

Για τα καλλυντικα που λεγατε πριν, εχω ακουσει οτι η φρεζυδερμ ειναι απο τις καλυτερες οπως και η χυντροβιτ, αλλα για την πρωτη εχω ακουσει οτι εχει παρα πολλα παραμπενς...

Επισης ξερετε που θα βρω σαπουνι γλυκερινης?


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο εμας..αχ σας διαβαζω συνεχεια αλλα απο το κιν μου δεν μπορω ν γραψω..δεν παιρνει τους κωδικους μου δεν ξερω γιατι....

καλως μας ηρθαν κ τα νεα μωρακια στη παρεα...με το καλο κοριτσια ν τ αυποδεχτουμε...εμεις πηγαμε χθες στον ντοκ..η μικρη μας εγινε 2450γρ κ θυμηθηκε πως δεν της αρεσει μ το κεφαλι κατω κ το εβαλε οριζοντοια ειναι σε εγκαρσια θεση δηλ δεξ απο αφαλο κεφαλι αριστερα ποπος κ κατω τα ποδια....εχει περιθωρια ν γυρισει ειεπ ο ντοκ κατι που ευχομαι..κατα τα αλλα σε 2 βδομαδουλες που θ μπω σε μηνα μου θα τα πουμε κ παλι....

χαρτμακι αν κ αργα σου λεω πως βλαστοκυτταρα θα παρω το κιτ απο παπανικολαου κ θα τα δωσω εκει...ουτε λογοις γ ιδιωτικα μιας κ το θεωρει χαμενα φτα κ ο ντοκ μας.....αυτα τα νεακια μας...δεν προλαβαινω ν σας γραφω πολυ μιας κι εχω κ τον ταλιμπανακο μου στο σπιτι..φιλακια πολλα σε κοιλιτσες κ καλα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Φαρμασυ μια χαρα μεγαλωσε η μπεμπουλα σου!!! Ποιο ειναι το κιτ Παπανικολαου? Και εγώ δεν θα τα δώσω σε ιδιωτικη και συμφωνει και η γιατρος μου...

Χαρμα καταφερες να επικοινωνησεις με την δ.τραπεζα? εγω παιρνω και το αφηνω και 20 λεπτα και ειμαι σε αναμονη....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ήρθαν κιόλας τα ρουχαλακια μας απο τα next!!! Μεσα σε δυο μέρες και ειναι παρα πολυ όμορφα!! Ανυπομονώ να τα βάλει το μωρό μου!!

Εγω δεν φοβάμαι τη καισαρικη γιατί έχω κάνει κ σκωληκοειδιτη :P κ εχει μεταφερθεί απο δεξιά προς κέντρο. Βλέπω να βγαίνει απο εκεί ο κωλοτουμπας!! Χαχα


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρμάκι μου το νστ ειναι το καρδιοτοκογράφημα;;

Φαντάζομαι τώρα θα πηγαίνεις πιο συχνά στο ντοκ, εε;;

Άντε τυχερούλα, όλο ραντεβού με την αμαζόνα θα είσαι.

Καλημέρα Λιάκι.

Να σκέφτεσαι όσο μπορείς πως οι εξετάσεις είναι για το καλό και των 2 σας και να μην αγχώνεσαι καλή μου, ναι;

Δεν ξέρω αν είδες το άλλο ποστ μου, θα σου πρότεινα να μιλήσεις και με την ασφαλιστική σου, εμάς μας κατατόπισαν αρκετά.

Γεια σου Edel!!!

Ναι το είδα και σε ευχαριστώ πολύ.

Είχα κατα νου να περάσω κι απο εκεί να ενημερωθώ... όπως και απο τη δουλειά μου να ρωτήσω μήπως εχω. αφήσει ακάλυπτη κάποια εκκρεμότητα...αλλά που χρόνος;;; με 3 φορες την εβδομαδα γιατρούς και ενα σωρό χρόνο που χρειάζομαι σπίτι για να ετοιμάσω ξεχωριστό φαγητό για εμένα απο του άντρα μου...,τα εχω " φτυσει"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια καναμε παλι το καρδιοτοκογραφημα σημερα.. εδειξε παλι σημερα μερικες συσπασεις αλλα οχι τοσο εντονες όπως χτες.. αλλα ειπαμε να ανεβω Αθήνα για καλο κ για κακο γιατι με τοση δραστιριοτητα μπορει να ξεκινησει ο τοκετος πιο νωρις...

Καπια κοπελα πιο πανω ρωτησε αν καταγραφοντε οι συσπασεις.. ναι καταγραφοντε, σου βαζουν δυο ζωνες οι οποίες η μια καταγραφει την καρδούλα του μωρού κ η άλλη τις συσπασεις που κανει η μητρα.. απο το μηχάνημα βγαινει ενα χαρτι με δυο σχεδιαγραμματα το πανω ειναι της καρδιας και το κατω για τις συσπασεις.. ο γιατρος μου ειπε οτι το δεύτερο μας ενδιαφερει να ειναι ισια γραμμη.. εμενα το εδειχνε με πολες καμπυλες

εγω ήμουν που ρώτησα!!!

Ναι πράγματι είναι δυο οι ζωνούλες που μας βάζουν και δυο τα " σχεδιαγράμματα " που βγαίνουν...όμως δεν είχα ιδέα περί τίνος πρόκειται...Σ΄ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία και σου εύχομαι οτι καλύτερο και να ηρεμήσεις λίγο με τις συσπασούλες να κερδίσεις όσο μπορεις λιγο χρόνο ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

Αγγελάκι μου όλα καλά θα πανε.. Κι εσύ θα είσαι πιο ήσυχη κι άλλωστε σε λίγο μπάινεις στο μήνα σου! :)

Αντωνία...''μηδένα προ του τέλους μακάριζε''!

Εσύ σε λιγότερο από 20 μερούλες θα τον κρατάς τον κωλοτουμπίτσα. Εμείς έχουμε άλλες 47!!! Έχουμε ΌΛΟ τον 8ο και σχεδόν ΌΛΟ τον 9ο. Δεν ξέρεις πως θα καταλήξουμε. Εκεί που τον είχα για ησυχούλη σήμερα λίγο μας τάραξε με τις καταδύσεις.

Χαρμάκι good luck!

Θα σε περιμένουμε το βράδυ για νεάκια!

Την επισκληρίδιο κι εγώ τη φοβάμαι. Για τις παρενέργειες. Αλλά αποφάσισα να μην τις διαβάσω. Δε θέλω να αγχωθώ και γι αυτό! Έχουμε ήδη μπόλικα στο μυαλό μας!

Edel ,εσυ που κανεις αντιπικτηκες απαγορεύεται η επισκληρίδιος...εχεις μιλήσει σχετικά με τον γιατρό σου;

ποτε σταματας τις αντιπικτηκες;;;

Link to comment
Share on other sites

Χαρμα ειναι πολυ καπως ν αξερεις ημερομηνια και ωρα! Γι'αυτο ειχα πει οτι θελω να ξεκινησει εστω μια μερα πριν! Ο χρονος δεν μου φαινεται ατελειωτος αντιθετως αν πηγαινα για φτ θα ειχα υποψιν μου και την παραταση και τοτε θα μου φαινοταν....

Απο την κλινικη ουτε εγω πηγα ακομα!!! Θα παω σε λιγες μερες να περασω απο τους αναισθησιολογους και θα βρω και τις μαιες!!!

Για τα καλλυντικα που λεγατε πριν, εχω ακουσει οτι η φρεζυδερμ ειναι απο τις καλυτερες οπως και η χυντροβιτ, αλλα για την πρωτη εχω ακουσει οτι εχει παρα πολλα παραμπενς...

Επισης ξερετε που θα βρω σαπουνι γλυκερινης?

καλησπέρα katerinan,

Και εγώ έχω ακούσει οτι τα προιόντα της frezyderm ειναι απο τα καλύτερα αν και λίγο ακριβά. Όσον αφορά αυτό που λες για τα παραμπενς .. απλως έτυχε να δω στο παρακάτω site http://www.pharmasofia.gr/%CE%A0%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%AF/%CE%9A%CE%BF%CE%BB%CF%8E%CE%BD%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CF%89%CF%81%CE%BF%CF%8D/frezyderm-baby-cream-50ml-p-350.html

ότι είναι "Χωρίς άρωμα και parabens". διαφημιστικό κόλπο?? ή .. αλήθεια ..?

συνάδελφος που γέννησε πρόσφατα μου έλεγε επίσης ότι και τα προιόντα της Mustela ειναι καλά π.χ. http://www.pharmasofia.gr/mustela-m-134.html?c=6&utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=20140901.

Υπάρχουν τόσες πολλές εταιρίες και έχω μπερδευτεί. Οι μανούλες που έχουν ήδη παιδάκια μήπως θα μπορούσαν να μας βοηθήσουν??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Trinity εγω οτι εχω σπιτι της frezy ειναι φουλ παραμπενς αλλα εχω προιοντα για ραγαδες, θηλες κλπ... μια φιλη μου εχει ενα αντιηλιακο για το μωρο της το οποιο δεν εχει... Απότι κατάλαβα αλλα εχουν κι αλλα οχι... αλλα θα προτιμουσα μια εταιρεια που να μην χρειαζεται σε καθε προιον να τσεκαρω εξωνυχιστικα....


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φάρμασυ γίνεστε κι εσείς κοπελάρες σιγά σιγά!

Και θα είστε και καλά παιδάκια και θα ξαναγυρίσετε προς τα κάτω μωρέ, απλά κάνετε κολπάκια.

Αντωνία μου με γεια τις αγορές!

Λιάκι για τις αντιπηκτικές πάω κάθε 6 εβδομάδες σε αιματολόγο και κάνω εξετάσεις αίματος. Το επόμενο ραντεβού είναι κάπου μέσα Σεπ. Κάθε φορά με ενημερώνουν με τηλέφωνο αν θα πρέπει να συνεχίσω ή όχι (κάθε φορά συνεχίζω). Το μόνο που μου είπαν είναι επειδή τις έκανα βράδυ να τις αλλάξω σε πρωί, μιας και θα πάω για καισαρική. Επισκληρίδιος αναισθησία επιτρέπεται μετά το πέρας 12 ωρών από την τελευταία ένεση (γι αυτό αλλάξαμε και την ώρα ;) ).

Τρίνιτι κάπου είχε γράψει η Φάρμασυ, μιας και είναι του επαγγέλματος, για τις εταιρείας καλλυντικών. Δε θυμάμαι βέβαια να σου πω, γιατί εδώ έχουν άλλες εταιρείες και δεν έδωσα σημασία.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Trinity εγω οτι εχω σπιτι της frezy ειναι φουλ παραμπενς αλλα εχω προιοντα για ραγαδες, θηλες κλπ... μια φιλη μου εχει ενα αντιηλιακο για το μωρο της το οποιο δεν εχει... Απότι κατάλαβα αλλα εχουν κι αλλα οχι... αλλα θα προτιμουσα μια εταιρεια που να μην χρειαζεται σε καθε προιον να τσεκαρω εξωνυχιστικα....

Τρινιτυ και Κατερίνα, αυτα που πήρα πάντως απο τη Frezy για το μωρο δεν εχουν αρωμα και parabens... Τώρα ας πούμε για τις θηλες θα βαλω μονο lansιnoh που θεωρω τη καλύτερη όλων. Καμία εταιρεία θεωρώ δε μπορεί να μας καλύψει σε όλες τις ανάγκες.

Αντωνία καλοφόρετα τα ρουχαλάκια σας!!!!

Χαρμάκι καλή επιτυχία!! Περιμένουμε νεακια!!!!

Angel ερχεσαι Αθήνα!! Τι καλά!!! Θα είσαι κ πιο ησυχη σε περιπτωση που σας κανει εκπληξουλα το νινι σας!!!

Pharmacy, κι εμας ο γιατρός μας είπε οτι τα βλαστοκύτταρα ειναι πεταμένα λεφτα... αλλα δε ξερω , νομιζω οτι τελικα θα το κάνουμε.... μεγαλώσατε πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια αν θέλετε ρίξτε κι εδώ μια ματιά.

Ομολογώ πως εμένα με κατατόπισε σε ένα μικρό ποσοστό, όχι φοβερά πράγματα. Αλλά νομίζω κατέληξα σε προϊόντα περιποίησης.

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31538

Κατερινάκι κι εμένα αυτή την κρέμα μου είχε γράψει ο γιατρός για τις θηλές. Μου ειχε πει να τη βάλω για να προετοιμάσω το στήθος. Την έβαλα κανένα μήνα στον 6ο, αλλά παρατήρησα πως μαλάκωσε τις θηλές και με πονούσαν σε κάθε επαφή με ύφασμα. Σε συνδυασμό με το βιβλίο της Πατσούρου που διάβασα, όπου ξεκάθαρα δε χρειάζεται καμιά προετοιμασία (αλλά θυμήθηκα και τη Ρία που είχε απορήσει καθώς θήλασε και τόσο καιρό) πλέον δεν τη χρησιμοποιώ και είμαι πολύ καλύτερα. Όμως.... Την έβαλα 2 φορές στα χείλη πριν κοιμηθώ (μιας και είναι ίδιος ιστός με των θηλών και δεν πλενόμαστε για να θηλασουμε - άρα τρώγεται) και είναι θαυματουργη.

Τη χρησιμοποιουμε όταν πληγωθούν οι θηλές μας.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...